Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2015., 15:14   #81
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ajde ne seri više, od čega to McD uniforma štiti djelatnika na kasi?
Sereš ti, jer ne znaš. Osoba na kasi ne radi isključivo na kasi, već istovremeno može i peći krumpir, ili meso, pri čemu je izložena raznim opasnostima od kojih je mora štititi "dress code odora".
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 15:33   #82
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Baš lupa, opet je odjeću iz McDonaldsa strpao u dress code, iako je to osobno zaštitno sredstvo. Zabrana nošenja nakita je isto sigurnosni propis(propis zaštite na radu), a ne dress code.
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ti ga stvarno lupetaš ali lupetaš....
Štiti od ulja, umaka i sličnih stvari...
To je uniforma koju dobivaju svi radnici u MC sranju. Da nema nje radnici bi uništavali svoju odječu... Evo ja od gazde dobivam polo majice s logotipom jer mu to nalaže zakon o radu i jer mi je dužan osigurati zaštitnu odječu... I ne to nije dress code.
Dress code je to što moja sestra u raifaizen banci nesmije nositi hlače (ali su i od toga odustali), maice na bratele i slično.... (ne radi sa strankama) a muškarci moraju imati odjelo ili sako i kravatu...
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Sereš ti, jer ne znaš. Osoba na kasi ne radi isključivo na kasi, već istovremeno može i peći krumpir, ili meso, pri čemu je izložena raznim opasnostima od kojih je mora štititi "dress code odora".
@Hallo Effect da te malo obranim. U hrpi stvari se ne možemo složiti, al si potpuno u pravu ovdje.

Kao bivši-student radnik iz McD mogu reći da trkeljate vi, a ne Hallo Effect. Ono što djelatnici nose u McD i sam McD zove uniforma. Nema nikakvih zaštitnih funkcija. NIKAKVIH.
Kad sam ja radio, bili su šiltevi (zbog kose). Muški su morali biti obrijani, a žene imati kosu u rep. Bila je obična košulja kratkih rukava, a sada je polo majica. Sada se smiju nositi naušnice i pirsinzi. Prije se nisu mogli. Isključivo zbog uniformiranosti. Na rukama se nije nosio nakit zbog higijene hrane.
U kuhinji što ima funkciju zaštite (od špricanja masnoće, kečapa i gluposti) je pregača. Po uniformi u McD možete i raspoznati tko je tko. Voditelj smjene, upravitelj, hostesa ili šljaker. McD ima uniforme.

Ako išta ima funkciju zaštite na radu tamo, onda su to cipele. A cipele si kupuju djelatnici sami. I moraju biti zatvorene crne bez natpisa.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:35   #83
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
@Hallo Effect da te malo obranim. U hrpi stvari se ne možemo složiti, al si potpuno u pravu ovdje.

Kao bivši-student radnik iz McD mogu reći da trkeljate vi, a ne Hallo Effect. Ono što djelatnici nose u McD i sam McD zove uniforma. Nema nikakvih zaštitnih funkcija. NIKAKVIH.
Kad sam ja radio, bili su šiltevi (zbog kose). Muški su morali biti obrijani, a žene imati kosu u rep. Bila je obična košulja kratkih rukava, a sada je polo majica. Sada se smiju nositi naušnice i pirsinzi. Prije se nisu mogli. Isključivo zbog uniformiranosti. Na rukama se nije nosio nakit zbog higijene hrane.
U kuhinji što ima funkciju zaštite (od špricanja masnoće, kečapa i gluposti) je pregača. Po uniformi u McD možete i raspoznati tko je tko. Voditelj smjene, upravitelj, hostesa ili šljaker. McD ima uniforme.

Ako išta ima funkciju zaštite na radu tamo, onda su to cipele. A cipele si kupuju djelatnici sami. I moraju biti zatvorene crne bez natpisa.
Bravo majstore, upravo si svojim tekstom potvrdio ono što smo mi i tvrdili da je odječa u MC sranju uniforma kako ju ja i nazivam. Uniforma služi ko zaštitna odječa i nema veze s dress codom jel tako.....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:37   #84
Da, McDonalds ima uniforme, ali služi im više kao marketing, označavanje branda. Pokazuje neku profesionalnost, hijerarhiju, standard neki.
Samo iskreno ne vidim kakve veze ima to sa uniformama u školama, s obzirom da je motiv skroz drugi, čak štoviše, može se smatrati kao offtopic na ovoj temi.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:50   #85
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Bravo majstore, upravo si svojim tekstom potvrdio ono što smo mi i tvrdili da je odječa u MC sranju uniforma kako ju ja i nazivam. Uniforma služi ko zaštitna odječa i nema veze s dress codom jel tako.....


Uniforma služi kao zaštitna odjeća? To je neko pravilo?

Uniforma a nije zaštitna odjeća


Ne služi kao zaštitna odjeća. I ima veze sa dress codom. Kad bi netko zaboravio košulju u McD ili bi posudio od nekog ili bi bio maknut sa rasporeda.
Ti si rekao "da nema nje radnici bi uništavali svoju odjeću" - NE. Radnici ne bi smjeli raditi.

Još bih volio da mi netko objasi kako majica kratkih rukava štiti nekog od vrućeg ulja gdje se peku krumpiri i pite ili grilla gdje stavljaš meso, Jednokratnim plastičnim rukavicama.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:58   #86
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post


Uniforma služi kao zaštitna odjeća? To je neko pravilo?

Uniforma a nije zaštitna odjeća


Ne služi kao zaštitna odjeća. I ima veze sa dress codom. Kad bi netko zaboravio košulju u McD ili bi posudio od nekog ili bi bio maknut sa rasporeda.
Ti si rekao "da nema nje radnici bi uništavali svoju odjeću" - NE. Radnici ne bi smjeli raditi.

Još bih volio da mi netko objasi kako majica kratkih rukava štiti nekog od vrućeg ulja gdje se peku krumpiri i pite ili grilla gdje stavljaš meso, Jednokratnim plastičnim rukavicama.
I naravno linkaš svečane uniforme, svaki ovaj na slici ima radnu uniformu....
Pa naravno da nebi smjeli raditi...
Firma ima propisanu uniformu i naravno da bez nje nemreš raditi jer ako dođe bilo kakva inspekcija može kazniti firmu..
Tako da ne zamastiš svoju osobnu odječu...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:16   #87
Kako "obožavam" ovaj jadni pokušaj sirotinje da preko glupih metoda, poput ovih uniforma, na lažan način pokušaju uvvjeriti svoju djecu da su jednaki

Ne mogu i ne želim prihvatiti društvenu politiku i solidarnost, koja je ništa drugo nego zlostavljanje onih koji imaju i onih koji svojoj djeci mogu priuštiti svaki mjesec novu majcu, hlaće, tenisice štagod.

Ja kada sam bio osnovna škola, bio sam neka sredina, ni gladan ni bogat, ali nisam imao najskuplji Casiov kalkulator i Rotringov šestar, ali ga je zato imao moj najbolji prijatelj. I znate što? Niti sam bio ljubomoran niti sam ga gledao drugačijim očima.
To mi je samo dalo povoda da se trudim postiči nešto u životu kako bi svojoj
djeci mogao priuštiti nešto više.

I kakve su to sad piz.darije da su svi jednaki. Nitko nije jednak niti je pošteno da djete bogatog poduzetnika nema pravo nositi skuplje i bolje.

Zato postoji Lacostov dućan a kat iznad njega šrot zvan Newyorker, zato postoje slojevi društva koji su bogati i koji su siromašni, zato kad kupuješ kartu za zrakoplov postoje razredi...

Tako funkcionira sustav zvan "život".
A ti koji zagovaraju da djeca nose iste uniforme su valjda upravo ti koji nemaju. Pa se ja sad pitam, kada to djete skine uniformu, kad na izlazu iz škole njegov prijatelj odjuri mami u Bentliju a on mora pješke u poderanim tenisicama sa glavnim pitanjem oče li išta biti za jesti - da li tom djetetu ta uniforma može donijeti neki osječaj jednakosti?
Ne vidim niti jedan razlog zašto bi se djete iz socijalno ugrožene obitelji osječalo bolje ako njegov vršnjak ne smije nositi nešto skuplje i bolje.
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:28   #88
Upravo to, tražite to izjednačavanje gdje ne treba. Odjeća je najmanji problem.
Iskreno, u svojih 15 godina školovanja nisam niti jednom doživio diskriminaciju na osnovu financija, dal to bila odjeća ili na neki drugi način financije. Čak štoviše, ovi koji su bili bogatiji su uvijek bez problema plaćali ovima koji nisu imali za kavu ili piće recimo u srednjoj školi. Više sam viđao diskriminaciju jer je netko Bosanac ili Rom, ili ako je recimo povučen.

I ne samo to, nego svi vi koji hoćete pomoći socijalno ugroženima, zapravo u njima i vidite problem, hoćete ih promjeniti, umjesto da smislite plan kako tu djecu koja maltretiraju druge pravilno odgojimo, recimo uz pomoć psihologa jer će svakako nakon uvođenja uniformi naći drugi razlog za diskriminaciju. Ta djeca trebaju pomoć a ne ova koja nose jeftine majice.

Jednostavno, smatram da je ovo krivi način za pomoći socijalno ugroženoj djeci, radije taj novac koji mislite spiskati na odoru za sve, dajte socijalno ugroženima pa nek si sami biraju majice i hlače koje žele.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:31   #89
1. dressing ide na salatu
2. djeca u skoli i jesu sva jednaka, nisu na kraju krajeva ona ta koja su bogata ili siromasna, a u skoli kao akademskoj zajednici, razlikovati bi se trebali po znanju i zalaganju, a ne po kurcenju i nadmetanju tko ima glupljeg roditelja
3. uniformirati onda treba i uciteljice
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:34   #90
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Upravo to, tražite to izjednačavanje gdje ne treba. Odjeća je najmanji problem.
Iskreno, u svojih 15 godina školovanja nisam niti jednom doživioo diskriminaciju na osnovu financija, dal to bila odjeća ili na neki drugi način financije. Čak štoviše, ovi koji su bili bogatiji su uvijek bez problema plaćali ovima koji nisu imali za kavu ili piće recimo u srednjoj školi. Više sam viđao diskriminaciju jer je netko Bosanac ili Rom, ili ako je recimo povučen.
.
Identična situacija.
Štoviše, bili smo zaštitnički nastrojeni prema siromašnijima- jedna nastavnica je dečku uputila komentar koji je implicirao njegovo imovinsko stanje, mi smo se kao razred razjarili i stali u njegovu obranu.
Za maturalno putovanje drage volje smo jednoj curi htjeli prikupit novce da može skupa s nama-jest da su joj to roditelji odbili, ali iskreno smo je željeli ondje.

No znao sam čuti zagrebačka iskustva gdje purgerice/purgeri šikaniraju došljake, "provincijalce", pa se odbijaju družit s njima.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:41   #91
I kada će više prestati ti "napadi" na bogataše i u stvarnosti i u filmovima, koji su uvijek okarakterizirani kao neki negativci koji skrivaju svoje pravo lice a zapravo su pokvareni i pohlepni ma daj molim te... to je jedna velika laž i predrasuda bez pokriča...

Ko u titanicu (film), daaa moš mislit kako bi onaj planirani budući suprug one koja je htjela skočit u more (ne znam imena glumaca, jbg) imao muda uzeti pištolj i pucati u nekoga...
kad bi radio psiho-analizu tog lika, u stvarnosti bi taj bogataš prvom prilikom uskočio u čamac i pokušao se spasiti, ne bi sigurno riskirao život i imao muda loviti Di Capria i onu njegovu dvorsku ludu po brodu dok brod tone

A i pravo je pitanje koliko bi godina trebalo proći da se na brodu nađe mudar, pametan i zgodan slikar, koji nema završenu školu i koji je bogac ali eto, novac mu nije na pameti nego ga ljubav drži na životu...
ali eto, film trpi sve pa se pokušava na lažan način prikazati kako je veća vjerojatnost susresti poštenog siromaha nego poštenog bogataša...

Takvima koji vjeruju u te gluposti preporučam da ostave nezavezan bicikl ispred romskog naselja i negdje pored neke raskošne vile, pa da vidimo gdje će mu prije ukrast bajs...mislim da znam odgovor ali eto, imate jedan pokušaj da pogodite
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:48   #92
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
I naravno linkaš svečane uniforme, svaki ovaj na slici ima radnu uniformu....
Pa naravno da nebi smjeli raditi...
Firma ima propisanu uniformu i naravno da bez nje nemreš raditi jer ako dođe bilo kakva inspekcija može kazniti firmu..
Tako da ne zamastiš svoju osobnu odječu...
Jel uniforma? Je. Jel svečana? Samo kod petorice. Ostali imaju službenu. Inače takva je propisana kao obvezna radna u zapovjedništvima od određene razine pa na više, učilištima i slično.

Jel zaštitna?
Jel HRZ na mimohodu u Zagrebu bio u uniformama? Jel zaštitna?

Baš sam se prisjetio zašto nisam dolazio dugo na ovaj PDF.

Mogao si mi onda reći kako ti gole ruke štiti McD polo majica kratkih rukava od vrelog ulja i vrućih grill ploča.


Na temu: Uniforma/kuta je jedan od jednostavnijih koraka da se djeca osjećaju isto. Uopće nije važno što misle roditelji i kako oni to doživljavaju.

Možete i dalje svoju djecu prilikom ispračaja u školu podsjetiti da su bolji od drugih jer imaju skuplje ispod kute. I ne vidim smisao da netko uopće stavlja u kontekst srednjiškolce kao primjer.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:53   #93
Ali zašto bi se djeca uopće osječala jednakom? Kakav je to sindrom deindividuacije?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:16   #94
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Ali zašto bi se djeca uopće osječala jednakom? Kakav je to sindrom deindividuacije?


To još nitko ne zna.
Ja sam van išao sa biciklom koji mi je prosljedio bratić iz ivanić grada, a moja 2 najbolja frenda su vozila Giant bicikle.

Ja sam znao da ne mogu imati bolje. Nisam bio pohlepan i ono najbitnije nisam bio ljubomoran zato što oni imaju više.

Čista socijalna budalaština. Zašto bi onda samo odjeća bila ista? Zašto ti koji zagovaraju takvu glupost ne upute Mornaru pismo da se sljedeće godine iz proračuna izdvoji 90% BDP-a za kupovinu skejtborda, rola, bicikala kako bi sva djeca bila jednaka?

Dijete ako nema za novu majcu svake godine je kolateralna žrtva svojih siromašnih roditelja. Prema zakonu, roditelj može odgajati svoju djecu, ako djetetu osigura minimalne životne potrepštine.

A ovo što su najavili da će sufinancirat topli obrok djeci u školi - takvima koji svojoj djeci ne mogu osigurati topli obrok (za što ionako dobe novce od socijale) u školi i koji svoje djete pošalju gladno u školu - oduzeo bi im dijete.

Možda bi bilo najbolje uvesti zakon u kojem roditelji bogate djece mogu dobiti kaznenu prijavu zbog uznemiravanja ako im njegov sin u kuću dovede siromašnog prijatelja koji vidi playstation i veliki TV, pa onda bude tužan i to uznemiri siromašne roditelje koji svom sinu moraju objasniti da ne može imati playstation...
Eto, neka to uđe u onaj dio "za nanošenje duševne boli"

animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:15   #95
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Ali zašto bi se djeca uopće osječala jednakom? Kakav je to sindrom deindividuacije?
U ideji školskih uniformi ne vidim deindividualizaciju djece.

Đaci dok su u školi imaju svoj "posao". Taj "posao" je savladavanje gradiva.
Ako bi školske uniforme pomogle djeci da dobiju osjećaj da su u školi, a ne na modnoj pisti, tada su školske uniforme korisna stvar.
Sve što može umanjiti smetnju upijanju znanja je dobro došlo.

Nakon nastave, djeca skidaju školskje uniforme i oblače što god žele.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:36   #96
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Lupaš ti. Čak i kod naših firmi ije propisan dressing code, ako već nije uniformiranje i sl. samo što u nas nikada nitko nije pročitao svoje uvjete zaposlenja, svi prolete samo kroz svoja prava, ne i obveze.
U svijetu je svugdje, ali baš svugdje normalno da se u firmama koje po prirodi posla posluju s klijentima, mušterijama, kako god već hoćeš propisuje dressing code. Jedan McDonals, a koji je svijetla budućnost većine naših današnjih đaka i studenata ima strogo propisan dressing code npr. McDonalds uniforma, kapa i niti komad nakita. Nikakve naušnice, prstenje, ogrlice i sl. I tako je u cijelom svijetu. Isto tako i sve ostale firme.
A to što se u nas dressing code kaubojski shvaća i normalno je da se na radno mjesto dolazi kao traper ili lovac Luka, kao i to da kod nas ne postoji nikakvi customer service, tu ti se krije dobar dio objašnjenja zašto su naše firme neuspješne i u Hrvatskoj, a kamoli da bi bile igdje izvan granica Hrvatske.


Radim ja u firmi gdje je propisan dress code. Za početak, nije isti za osobe koje rade u prodaji sa klijentima i ostale. Nadalje, ljudi koji slijede taj dress code ne izgledaju svi isto nego se samo uspostavlja neki minimalni standard kojeg se potrebno pridržavati, a dalje je prema željama i mogućnostima zaposlenika.

Smisao dress codea u firmama je više-manje dijametralno suprotan od ovog što žele u školi... Dress code u firmi šalje poruku da je odjeća važna i da se treba lijepo oblačiti, dočim ovi u školi ciljaju na suprotno - svi u istu odjeću jer se tako tobože neće primjećivati socijalne razlike među đacima.

Quote:
I kažeš...onih 500 najboljih sveučičišta na svijetu (među kojima Zagreb nije) su svi odreda militaristički sustavi di se mlade petunije od današnje pederoliberalne omladine fizički i psihički zlostavljaju prisilnim odijevanjem u uniforme ?
Ma jel, svih 500 (ili makar većina) propisuje uniforme? I sigurno su baš zato među 500 najboljih a naše nije jer nema uniforme, naravno.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:40   #97
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U ideji školskih uniformi ne vidim deindividualizaciju djece.

Đaci dok su u školi imaju svoj "posao". Taj "posao" je savladavanje gradiva.
Ako bi školske uniforme pomogle djeci da dobiju osjećaj da su u školi, a ne na modnoj pisti, tada su školske uniforme korisna stvar.
Sve što može umanjiti smetnju upijanju znanja je dobro došlo.

Nakon nastave, djeca skidaju školskje uniforme i oblače što god žele.
Da i opet ti sve pada u vodu a i ta uniforma je kod nas svedena samo na majicu u boji pa će se pet vidjeti tko ima Nike, Adidas a tko Strike ili Stone tenisice

A što je s nastavnim osobljem? Ne bi li ono moralo svojim ponašanjem odjevanjem pružati uzor djeci?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:59   #98
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
obzirom da odgoj od strane roditelja u današnje vrijeme ne pokazuje baš neke impresivne rezultate, da se udruge dižu na noge jer majka lupne dete po guzici, da školarci ne da ne persiraju svojim učiteljima već ih oslovljavaju sa kravama i kozama, a nerijetko takve činove ovjekovječuju snimanjem,
uopće ne vidim problem zašto škola, koja je ponavljam, odgojno obrazovna ustanova, ne bi na praktičan dio djecu educirala da škola nije modna pista, usadila im vrijednosti + ovo:

ponavljam opet da je pitanje uvođenja školskih uniformi, upravo zbog problematike zlostavljanja onih školaraca i njihovog ormara, samo nacionalno vijeće učenika rh, potegnulo još prije par godina..
nacionalno vijeće čine sami učenici!! (po jedan iz svake županije!; predstavnici svojih vijeća učenika), te je savjetodavno tijelo ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa od 2005. godine..

znači, uvođenje uniformi nije hir nekog xy ravnatelja, već je mišljenje najvišeg tijela učenika osnovnih i srednjih škola na nacionalnoj razini..
a obzirom da su zadaće vijeća, između ostalog:
predstavljanje učenika u svim pitanjima koja se odnose na njih, njihov rad i odgojno-obrazovni sustav, predlaganje mjera poboljšanja (uvjeta) rada u školama, poticanje i njegovanje kulture dijaloga i tolerancije među učenicima s obzirom na različitost, te pomaganje u izgradnji osobnosti, kao i jačanju identiteta učenika, ideja ima dodatan razlog za ostvarivanje, pošto uvođenje školskih uniformi očito i sami učenici žele..
Nisi odgovorila na pitanje, osim ako misliš da će edukacija djece o tome da škola nije modna pista utjecati na smanjenje zlostavljanja motiviranog materijalnim statusom, pa molim da mi objasniš tu vezu?

Također ako je istina da djeca zlostavljaju one slabijeg imovinskog statusa (mada čini se da to, srećom, nije česta pojava), volio bi da mi ti (ili vijeće učenika) objasni zašto misliš da su djeca glupa i da ne znaju što tko nosi van škole, kakav mobitel ima (+ playstation, komp itd), u kakvoj kući živi i što mu tata vozi?

Uzgred budi rečeno, ne znam kakvo je to Vijeće učenika, mogu konstatirati jedino da je prilično jadno kad smatra uniforme gorućim problemom hrvatskog školstva Možda oni zamišljaju neke fancy uniforme kakve mogu vidjeti na slikama iz elitnih škola u inozemstvu... ? Dočim je hrvatska realnost šugava majica od 45 kuna. Volio bih da neki od tih "vijećnika" obuku te majice pa ih nose, recimo u 5. mjesecu kad pripeče sunce, šugava sintetika se usmrdi nakon 2 sata nošenja, a dijete mora cijeli tjedan ići u školu u tome...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 21:31   #99
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Ali zašto bi se djeca uopće osječala jednakom? Kakav je to sindrom deindividuacije?
Je. Djeca od 6-14 godina vole sama otići u City Centar, provući obiteljsku Visa karticu i odabrati si ono što žele. U potpunosti imaju slobodu odabira.
Djeca se osjećaju jednaka u školi kada je zbog tulipana roditelja (a uzročno-posljedično i djece) program u školi postao takav da 80% učenika ima 5, a ostali se zadovoljavaju sa 4.

Quote:
animator0 kaže: Pogledaj post
To još nitko ne zna....

A ovo što su najavili da će sufinancirat topli obrok djeci u školi - takvima koji svojoj djeci ne mogu osigurati topli obrok (za što ionako dobe novce od socijale) u školi i koji svoje djete pošalju gladno u školu - oduzeo bi im dijete.
Bože, koje glupost. Oduzeo im dijete i smjestio ih k sebi doma?
Jel si ikada upoznao osobu koja je od malih nogu živjela odvojeno od roditelja?
Jel možeš zamisliti život gdje su oba roditelja na minimalcu? Fiksne troškove oduzmi i reci mi matematičaru kako bi ti na kraj?
Može te biti sram za sve ovo šo si napisao.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 21:36   #100
NV
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.