Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 15:00   #21
Mislim da je zbog djece i njihovog daljnjeg formiranja bitno da se stvari nazivaju pravim imenom, ako već svako malo prespava kod njih u stanu.


Kakva fuckin ljubomora, mislim da je njemu očigledno da se praše, ne treba mu ona to potvrđivati.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 15:02   #22
Ponavljam, djeci je itekako jasno. Budući da je najveća razina "patologije" koju spominješ to da djeca ponekad spomenu da im mamin prijatelj ide na živce kad prenoći kod njih, djeca su se itekako navikla na situaciju.

Za početak, što zapravo hoćeš - umjesto "mamin prijatelj" koristiti - što? Mama ima partnera? DeĆka? Mama vjerojatno ima i druge muške prijatelje s kojima ima bitno drugačiji odnos - prema tome, puka zamjena imenice nakon koje Pero više neće biti mamin prijatelj nego će biti mamin dečko, ne mijenja apsolutno ništa. Pogotovo ne mijenja ništa po pitanju tvoje mogućnosti razgovora s djecom: sve što im želiš reći, možeš uredno i sada.

Ide im na živce kad ostaje preko noći? Normalno. Osim što im sigurno ponekad idu na živce i mama i tata, prirodno je da djeca budu ljubomorna na Peru. Međutim, nisam naišao ni na jedan jedini primjer dječjih ozbiljnih žalbi na Peru koji prilično intenzivno sudjeluje u njihovim životima - zašto ti je nezamisliva mogućnost da je Pero sasvim OK lik?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 15:04   #23
Cim ona govori da je to prijatelj znaci da ne misli nista ozbiljno s njim ili se bar ne vidi u nekoj buducnosti s njim..

Mozda s tom rici "prijatelj" priprema dicu da se ne vezu za njega jer ce uskoro dobit nogu..

u roku godinu dana nema od toga ništa zapamti
__________________
...
titty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 15:11   #24
Quote:
titty kaže: Pogledaj post
Cim ona govori da je to prijatelj znaci da ne misli nista ozbiljno s njim ili se bar ne vidi u nekoj buducnosti s njim..

Mozda s tom rici "prijatelj" priprema dicu da se ne vezu za njega jer ce uskoro dobit nogu..

u roku godinu dana nema od toga ništa zapamti
Jel ti citas temu? Planiraju zajednicku buducnost.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 15:42   #25
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Meni bas nije jasno zasto toliko inzistiras da se objavi njihov status. Sto ti tocno imas od toga dal' ona njega predstavlja kao prijatelja ili kao partnera?

Mislim, dvije godine su zajedno, jasno je djeci o cemu se radi.

Ako mislis da se on nekorektno ponasa prema tvojoj djeci, to je sasvim druga stvar. Onda zaista trebas nesto poduzeti, inzistirati na razgovoru, pa ako treba i na medijaciji.

Ali ako je jedino sto tebe muci to sto ga ona predstavlja kao prijatelja - mogu samo zakljuciti da je tvoj problem ljubomora.
To mi je skroz razumljivo. Sigurno da nije lako gledati i slusati kako ti drugi muskarac odgaja djecu.
Ono sto mi je koma je da tu svoju ljubomoru isfuravas preko djece.
promašen fudbal...zar nužno mora ljubomora biti razlog...mozda mislim da je djeci bolje reći istinu, da ne razmišljaju da će se mama i tata pomiriti, da znaju na čemu su.....da se sami bore s tim....ako ne mogu sami tu sam ja tu je mama....djecu će to ojačati...promišljat će i izvući svoje zaključke, ja mislim dobre. ...ja bi napravio tako da bi im objasnio da je recimo tata zaljubljen u tu i tu osobu ... nije loše voliti nekoga zar ne....a i taj muškarac mi ne može odgajati djecu.... previše sam s njima, i previše vezani za mene...mislim može pokušati.....ali nebu dobro onda. Ako hoće nekoga odgajati, neka si lepo naprave djecu pa neka odgajaju. Posredno može...ima majku.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 15:53   #26
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
promašen fudbal...zar nužno mora ljubomora biti razlog...mozda mislim da je djeci bolje reći istinu, da ne razmišljaju da će se mama i tata pomiriti, da znaju na čemu su.....da se sami bore s tim....ako ne mogu sami tu sam ja tu je mama....djecu će to ojačati...promišljat će i izvući svoje zaključke, ja mislim dobre. ...ja bi napravio tako da bi im objasnio da je recimo tata zaljubljen u tu i tu osobu ... nije loše voliti nekoga zar ne....a i taj muškarac mi ne može odgajati djecu.... previše sam s njima, i previše vezani za mene...mislim može pokušati.....ali nebu dobro onda. Ako hoće nekoga odgajati, neka si lepo naprave djecu pa neka odgajaju. Posredno može...ima majku.
Djeca razmisljaju da cete se vas dvoje pomiriti? Znas to sa sigurnoscu? I znas sa sigurnoscu da to rade samo zato jer im nije recena 'istina'?

Ja u tvojim postovima osjecam bijes. Bijes prema prvoj zeni.
Ako frajer nije zlostavljac, razlog za mijesanje u njihov odnos ti je, po meni, totalno blesav. I vidim ga kao izgovor da napakostis bivsoj.

Boldano - e jebiga, fakat imas problema.
On ce tvoju djecu odgajati sa tvojom dozvolom ili bez. Ako to nece raditi aktivno, radit ce to pasivno, samim svojim prisustvom.
I djeca ce ga cijeniti zato sto cini njihovu mamu sretnom.

Bilo bi ti pametnije da stanes na loptu, smiris strasti i pokuas, bar pokusas i sa tim frajerom stvoriti neki, koliko toliko, konstruktivni odnos.

Jesi li razmisljao koliko ti sa svojim bijesom, sa svojom nabrijanoscu i na nju i na tog tipa stvaras konfuziju vlastitoj djeci?
One su bezobrazne prema njemu mozda i zato sto im je stalo do tebe, pa misle da cete izdati ako postanu prema njemu ljubaznije.
Djeca ti rade 'odrasli' posao, a jos su djeca. Brinu se za tebe na dosta sjeban nacin.
Razmisli malo o tome.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 15:54   #27
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ponavljam, djeci je itekako jasno. Budući da je najveća razina "patologije" koju spominješ to da djeca ponekad spomenu da im mamin prijatelj ide na živce kad prenoći kod njih, djeca su se itekako navikla na situaciju.

Za početak, što zapravo hoćeš - umjesto "mamin prijatelj" koristiti - što? Mama ima partnera? DeĆka? Mama vjerojatno ima i druge muške prijatelje s kojima ima bitno drugačiji odnos - prema tome, puka zamjena imenice nakon koje Pero više neće biti mamin prijatelj nego će biti mamin dečko, ne mijenja apsolutno ništa. Pogotovo ne mijenja ništa po pitanju tvoje mogućnosti razgovora s djecom: sve što im želiš reći, možeš uredno i sada.

Ide im na živce kad ostaje preko noći? Normalno. Osim što im sigurno ponekad idu na živce i mama i tata, prirodno je da djeca budu ljubomorna na Peru. Međutim, nisam naišao ni na jedan jedini primjer dječjih ozbiljnih žalbi na Peru koji prilično intenzivno sudjeluje u njihovim životima - zašto ti je nezamisliva mogućnost da je Pero sasvim OK lik?
tko je rekao da mi je to totalno nezamislivo?
Možda i je on OK lik.
Ali ovdje nije riječ o njemu, ovdje je riječ o djeci.
Zašto djecu ne privikavati na stvarno stanje stvari?
Puka zamjena imenice donosi i potpuni novi pogled na tog Peru.
Zašto podcijenjivati njihov mozak i prosuđivanje?
Kako mogu razgovarati s njima o tom njihovom novom periodu u životu?
Da im velim da je to mamin novi dečko pa da ispadne da mama laže?
Ona valda misli da ću ja srati protiv njega na najače pa da ga one neće prihvatiti. Ili šta ti ja znam, ali to su opet njene konstrukcije, jer ni najmanje mi nije stalo da one budu rastrgane na bilo kakav način izmedju mene i nje.
Mislim ovo sve što pišem su moja razmišljanja. Možda i griješim, ali me do sad nitko nije razuvjerio da guranje pod tepih je dobro zbog njih.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 16:06   #28
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Djeca razmisljaju da cete se vas dvoje pomiriti? Znas to sa sigurnoscu? I znas sa sigurnoscu da to rade samo zato jer im nije recena 'istina'?

Ja u tvojim postovima osjecam bijes. Bijes prema prvoj zeni.
Ako frajer nije zlostavljac, razlog za mijesanje u njihov odnos ti je, po meni, totalno blesav. I vidim ga kao izgovor da napakostis bivsoj.

Boldano - e jebiga, fakat imas problema.
On ce tvoju djecu odgajati sa tvojom dozvolom ili bez. Ako to nece raditi aktivno, radit ce to pasivno, samim svojim prisustvom.
I djeca ce ga cijeniti zato sto cini njihovu mamu sretnom.

Bilo bi ti pametnije da stanes na loptu, smiris strasti i pokuas, bar pokusas i sa tim frajerom stvoriti neki, koliko toliko, konstruktivni odnos.

Jesi li razmisljao koliko ti sa svojim bijesom, sa svojom nabrijanoscu i na nju i na tog tipa stvaras konfuziju vlastitoj djeci?
One su bezobrazne prema njemu mozda i zato sto im je stalo do tebe, pa misle da cete izdati ako postanu prema njemu ljubaznije.
Djeca ti rade 'odrasli' posao, a jos su djeca. Brinu se za tebe na dosta sjeban nacin.
Razmisli malo o tome.
To je i njeno razmišljanje. A opet to nije istina.
Nisam nabrijan ni na nikoga. Najmanje na nju. Ali jebiga kako da to dokazem.

Pa bio bi red da, ako će u još većoj mjeri biti sa djecom, imati nekakav kontakt s njim. Recimo zivjeti s njima. A kako takav kontakt ostvariti?
ako sam ja automatski bijesan, ljubomoran i trčim za loptom.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 16:55   #29
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
pa u tome je i stvar ...nisu se prilagodila...bezobrazne su prema njemu..nagadjaju....pa im ja moram objašnjavati da to nije u redu jer me ova zamolila.....pa si mislim jebite se svi....riješavajte svoje probleme sami...naravno ona je mene okrivila jer su kao djeca takva zbog mene.
I sad neka se slobodni dečki vežu za razvedene žene s djecom
Pa što će im to kad ima more slobodnih cura.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 16:57   #30
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
tko je rekao da mi je to totalno nezamislivo?
Možda i je on OK lik.
Ali ovdje nije riječ o njemu, ovdje je riječ o djeci.
Zašto djecu ne privikavati na stvarno stanje stvari?
Puka zamjena imenice donosi i potpuni novi pogled na tog Peru.
Zašto podcijenjivati njihov mozak i prosuđivanje?
Kako mogu razgovarati s njima o tom njihovom novom periodu u životu?
Da im velim da je to mamin novi dečko pa da ispadne da mama laže?
Ona valda misli da ću ja srati protiv njega na najače pa da ga one neće prihvatiti. Ili šta ti ja znam, ali to su opet njene konstrukcije, jer ni najmanje mi nije stalo da one budu rastrgane na bilo kakav način izmedju mene i nje.
Mislim ovo sve što pišem su moja razmišljanja. Možda i griješim, ali me do sad nitko nije razuvjerio da guranje pod tepih je dobro zbog njih.
Ok, onda maloj djeci objašnjavaj u ime istine prirodu i lepezu muško-ženskih odnosa.

Kad kažeš ili nju prisiliš da kaže da je ovaj novi partenr, djeci će odmah sve biti puno jasnije i lakše.

Možete ga nazvati i priležnikom, to bi zapravo za djecu bilo najbolje jer to jest prava istina.

Uzmi u obzir još termine nevjenčani suprug, ljubavnik, jebač, fuck-friend ili prijatelj s povlasticama. SVe to brižno razmotri, jer ovisno o tome koju kvalifikaciju odabereš izgledat će njegov odnos prema tvojoj djeci. I instantno će im prestati ići na živce jer etiketa sve rješava.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:04   #31
Ako joj nije bitan...isto tako ga je mogla držati za sebe. Klinke idu tati...ima vremena sa njih dvoje jel tako?
Zašto stvarati konfuziju u dječjim glavama ako ne misliš ozbiljno?
Isto tako, ako planiraš useliti tipa k sebi i curkama...zašto stvari ne zovemo pravim imenom??
Čemu muljanje
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:15   #32
Ma ja se brinem bezveze. Treba razmišljati pozitivno. Odnosi su posljedični. On voli mamu pa posljedično će i one zavoljeti peru jer usrećuje mamu. Kako će odrastati u ljubavi uvažavanju i sreći izrast će u sretne i vesele osobe. Kako će one biti sretne i vesele osobe i ja ću biti sretan pa ću i sa tim perom popit tu i tamo koju pivu i razglabati o beskonačnosti svemira. moja buduća i bivša žena udružiti će se ogovarajući nas kako smo loši ljubavnici. A srne će plaho uletavati u dvorište i pasti travu.


i tako to.....jelte


Čemu analiziranje. Svijet je jednostavan.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:18   #33
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Ma ja se brinem bezveze. Treba razmišljati pozitivno. Odnosi su posljedični. On voli mamu pa posljedično će i one zavoljeti peru jer usrećuje mamu. Kako će odrastati u ljubavi uvažavanju i sreći izrast će u sretne i vesele osobe. Kako će one biti sretne i vesele osobe i ja ću biti sretan pa ću i sa tim perom popit tu i tamo koju pivu i razglabati o beskonačnosti svemira. moja buduća i bivša žena udružiti će se ogovarajući nas kako smo loši ljubavnici. A srne će plaho uletavati u dvorište i pasti travu.


i tako to.....jelte


Čemu analiziranje. Svijet je jednostavan.

Malo ironije na vlastiti račun nije na odmet...no, nažalost dvije curice ne kuže tu ironiju zasad
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:45   #34
ne znam jel mi promaklo, ali koliko su djeca stara?
način prezentiranja nove osobe vjerojatno ovisi i o dobi djece
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:33   #35
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Nisam nabrijan ni na nikoga. Najmanje na nju. Ali jebiga kako da to dokazem.
Prštiš pasivnom agresijom, skrivaš se u sakrazme i pretjerivanja, vodiš se logikom "ako ne voliš Tita, voliš Hitlera" (između ostavljanja Pere na miru i ispijanja piva s Perom cijela je lepeza opcija međusobnoga trpljenja), ničim izazvan zabrazdio si u epizodu s inkvizicijom i majkom koja priča djeci o spaljivanju na lomači - epizodi koja jest pogrešna s njene strane, ali u ovoj priči služi isključivo da bi se majka prokazala...

Fakat, nisi nabrijan...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:50   #36
mislim ni ja baš ne kužim pogotovo ako su djeca mala,
kako nazvati maminog prijatelja i što točno objašnjavati?
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 19:24   #37
Ja sam dosta jednostavan i direktan tip, pa bi ja ovako.

"Hej, slušaj, cure su loše prema njemu, raspituju se kod mene pa me zanima što ćeš:

1. Reći im sama.
2. Ići kod stručne osobe da nam pomogne oko toga.
3. Reći ću im ja sam.

Eto."
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 23:13   #38
Koja panika!
Vjerujem da ga je dici u početku predstavila kao prijatelja,dok ne vidi kako će se sve odvijati između njih,
i tako je zapravo ostao prijatelj,jer je ženi glupo sad dici reći-aha,on više nam taj status,sad mi je dečko...
Mada je jasno sad i dici tko je on..pa nisu bebe.Samo tata drami....zbog ničeg.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 00:34   #39
Autore

U toku dvije godine vodio sam desetke slućaja kao Tvoj: djeca i rastajući se roditelji.

Bilo je mnogo psihologa u tim prićama, sudskih rasprava i ustanova koje djeluju na nalog suda -advokate ne uraćunavam jer oni ne vode takve postupke radi dobra djece, nego svojih novćanika.
Piśem to da znaś da mi tema nije nepoznata, a ćak suprotno.

Ako odeś kod dobrog djećjeg psihologa, ili u bilo koju ustanovu, koja je nadleżna za takve slućajeve i ako tamo radi dobri personal, pa i ako proćitaś par knjiga na tu temu, svi (dobri po tom pitanju) će Ti reći ili ćeś proćitati to, śto Ti je u 4 posta napisala ovdje avelina t.

Ako zaista żeliś dobro za svoju djecu, ili posluśaj njene rijeći, ili odi kod specijalista.
Nikakve event druge savjete osim njenih, a gdje pogotovo u stilu: "nemaś pravo im reći/govoriti" ne sluśaj -ako żeliś dobro za svoju djecu.

Joś jednom: ili posluśaj njene rijeći, ili odi kod specijalista.
Nemoj dozvoliti, da radi pogreśnih savjeta i/ili koraka, Tvoja djeca imaju nezdravo djetinjstvo, a u takvom slućaju dosta vjerovatno i budućnost.

Najbolje rjeśenje za Vaśu djecu bilo bi, da oboje każete djeci śta je na stvari, ali ako ona neće, ne możeś ju prisiliti.
Mijeśati ustanove bilo bi razumno, tek ako Vas dvoje iscrpite sve druge mogućnosti -najbolje u zajednićkom sporazumu. Dakako djećji psiholog nije ustanova, pa kod njega możeś slobodno otići kada pożeliś -ako se ide samom bez djece, u nekim drżavama plaća se takva vizita.

Sretno
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 24.08.2016. at 00:46.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 00:56   #40
Pitanje je koliko su djeca stara?
Obično djeca kuže i više nego što mi odrasli mislimo.
Svađaju se s njim, nije im po volji ponekad?
To spada u sferu normalnog vjerovao ti to iili ne.
Ako Pero prespava kod njih njima i više nego jasno da je on sada dio njihova života.
Tebe očigledno kopka što je Pero ušao u njihov život.
Ne boj se. Tata je tata. Ukoliko se taj tata trudi biti dio njihova života.

Mješati institucije ukoliko nema nekih ozbiljnih problema je po meni nepotrebno.
Ako djeca uistinu imaju problema onda da, a ako se radi o sporadičnim svađicama i nema nasilja verbalnog ni fizičkog ja osobno ne bi.
Osobno sam prošla mnogo institucija koje mi nisu nimalo pomogle.
Vodala dijete psihologu jer nije moglo prihvatiti ženu od bivšeg muža. Ni dalje ju ne voli ali kako raste nekako se podnose. Hebi ga, neke stvari ne možeš promjeniti. Jedino što sam tražila od oca da svi porade na njihovom odnosu.

Da, ostaje pitanje smeta li tebe Pero kao Pero i van sebe si jer je netko ušao u njihove živote i bojiš se da ne budeš zamjenjen??
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.