Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2017., 19:55   #841
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
onda ulje sjemenki pasjeg trna, brusnica (američka, evropska)
Super.Ta ulja mi nikad ne bi pala na pamet

Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Nikita Durango ako ti je koža dehidrirana, zašto koristiš samo ulja/e za njegu lica? Možda ti koristiš prije ulja neki tonik/hidrolat obogaćen aktivnim sastojcima koji će kožu hidrirati ili možda neki hidratantni serum. Ništa od toga nisi navela, pa niti kakva ti je koža inače (možda sam ja nešto preskočila u čitanju?) Ako ne koristiš nešto od ovoga što sam napisala, možda bi bilo dobro da razmisliš o hidratantnoj prirodnoj kremi.
Pa pošto sam do skoro bila u BiH a tamo hidrolata što ima koštaju kao suho zlato, ja sam do sad koristila prije ulja ružinu vodicu ili termalnu vodu kao vodenu fazu. Sad bi možda mogla i neki hidrolat uzeti. Pravila sam i kreme ali sad sam preselila i nemam od sirovina bukvalno ništa sa sobom.Moram sve ispočetka a to košta. Koža mi je inače suha zimi a ljeti normalna. Stavljala sam u svoje mješavine najviše ulja sjemenki groždja,pamuk,plod divlje ruže i avokado. I argan mi je odgovarao. Od eteričnih sjeme mrkve,palmarosu,bušin i ylang ylang. Sad bi to sve trebala ponovo kupiti

Pravila sam i kreme ali mi ulja nekako bolje pašu. A za kremu moram naći i emulgator i alantoin a ja sam sad u DE i ne znam njemački

Ipak, probala bi nešto novo a mislim da mi je dehidracija sad najveći problem. Primjetila sam prvih par bora a i koža mi je nekako grublja i opuštenija nago prije godinu-dvije. Možda su me i godine stigle a ja ne kužim
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 21:30   #842
Nikita Durango, pa nema veze što ne znaš njemački, naruči si preko nekog web shopa, dostave ti na adresu koju im napišeš i problem riješen Tako si mogla i u BiH isto naručivati.
Ako ti više odgovaraju uljne mješavine, onda si dodaj hidrolat obogaćen nekim od sastojaka za hidrataciju kože (nešto tipa: PCA, glicerol, urea ili pak neki već gotov kompleks za hidrataciju, ma ima more toga) a kako ti se pojavljuju i borice, ako već do sada nisi koristila, dodaj gel crvene alge koji će potaknuti prirodno stvaranje kolagena, HA i za hidrataciju i borice, ekstrakt krastavca recimo. Ako si radila sama kozmetiku, onda bi ti to već bilo poznato....
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 22:39   #843
Nema šta morati ću se baciti na istraživanje o svemu tome. Ja sam od svega toga koristila jedino glicerol. Voljela bi početi koristiti hijaluronsku kiselinu a i taj gel crvenih algi zvuči zanimljivo. Koristila sam aloe vera gel kad pravim kremu ali ne znam kako taj gel crvenih algi da ubacim u njegu a da to nije krema. Kreme mi posebno ljeti nekako sjede na licu i ispod njih se znojim. Koristila sam Phitocream 2000 pa je možda i do toga. Možda da promjenim emulgator.
Eto a mislila sam jeftino proći i uzeti 2 ulja, dodati EU bušin i dosta a izgleda da ću se opet baciti u trošak
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 23:41   #844
Nikita Durango ...hm... čitajući tvoj post nekako dobivam dojam da si tek na početku. Ako ćeš si sama raditi neku složeniju kozmetiku, ne preostaje ti ništa drugo nego najprije upoznati se sa sastojcima i njihovom uporabom. Ovo što sam ti pisala odnosilo se na spravljanje obogaćenog hidrolata, a to znači da sam ti navela sastojke koji su topivi u vodi tj. hidrolatu. Pisala sam o sastojcima hidrolata jer si navela da ti bolje pašu uljne mješavine- Dakle ako i nadalje koristiš uljnu mješavinu, prije nje, kao prijedlog za poboljšanje stanja kože što se tiče hidratacije, predložila sam obogaćen hidrolat sastojcima koji hidriraju kožu. Za to ti pak nije potreban nikakav emulgator. Emulgator bi ti bio potreban kada bi radila kremu da ti vodenu fazu spoji s uljnom fazom u emulziju.
Ako sama nisi vična napraviti možda bi bilo bolje da si uzmeš nešto već gotovo dok ne proučiš materiju, jer očito po tvom opisu kože ono što si do sada koristila nije ti dovoljno. Možda da razmisliš i o tom
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:15   #845
Happines hvala na savjetima. Pravim ja sebi što mi treba već par godina ali nisam išla u dubinu.Većina toga u BiH nije dostupna ili me sa poštarinom izadje previše novaca tako da sam se sve ove godine držala samo osnovnih stvari. Izgleda da to više nije dovoljno. Možeš li mi samo reći koliko tog gela crvenih algi smijem staviti u hidrolat i koji hidrolat mi preporučuješ?
Takodje ako se opet nakanim praviti kremu, koji emulgator se tebi pokazao najbolji?
Odakle naručujete te sirovine?
Izvini što gnjavim
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 11:26   #846
Nikita Durango, sada kad ti je koža malo zahtjevnija kreni u dubinu i malo obogati i znanje i kremice
U hidrolat gel crvene alge stavlja se u manjem postotku što bi značilo do 5%, meni je nekako najbolje 2%. Ako ćeš stavljati i gel aloe vere tada pripazi na redosljed stavljanja sastojaka da ne bi došlo do grušanja jer tada ćeš dobiti grudičast tonik. Najprije trebaš potpuno otopiti gel crvenih algi, a tek potom možeš dodavati gel aloe vere. Možeš dodati i Dekspantenol, isto 2%, alantoin 0,2%, biljni glicerol 2% ili možda PCA, možeš koristiti i neki ekstrakt algi, ekstrakt krastavca, zmajeve krvi. Velik izbor sastojaka postoji za tvoj opis kože, tako da trebala bi se baciti na proučavanje i lagano istraživanje

Od hidrolata, a to je već klasik ruža, bušin, smilje, sandal, sjemenke mrkve, timijan linalol...

Ja koristim različite emulgatore jer osim što radim sebi prirodnu kozmetiku, napravim prema željama i nekom drugom.
Za tvoju normalno do suhu dehiidriranu kožu Olivoil emulsifier, Olivoil avenat, Olivem 1000, za zimu bi ti možda odgovarao Olive protetcion

Kozmetičke sirovine naručujem uglavnom iz Kemiga, Terre O. što se tiče Hrvatske, potom nešto iz Francuske Aroma zone, Florihana, nešto s Aromantic...
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:48   #847
Danas sam otkrila Aroma Zone

Sve mi treba i ništa nije skupo
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:55   #848
Cure imam problem. Narućila sam sa Aroma Zone u DE i paket je došao do pregleda u gradu u kojem sam ja i onda vraćen njima. Oni su mi poslali mail da je paket došao nazad i da na paketu piše da sam ga ja odbila.
Je li imao iko sličan slučaj? Ja sam njima pisala poslije već 2 maila ali mi niko ne odgovara i ja ne znam sad šta da radim. Ja bi da mi pošalju ponovo ali ne znam iz kojeg razloga su ga vratili pa se bojim da će biti ista priča.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:03   #849
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Cure imam problem. Narućila sam sa Aroma Zone u DE i paket je došao do pregleda u gradu u kojem sam ja i onda vraćen njima. Oni su mi poslali mail da je paket došao nazad i da na paketu piše da sam ga ja odbila.
Je li imao iko sličan slučaj? Ja sam njima pisala poslije već 2 maila ali mi niko ne odgovara i ja ne znam sad šta da radim. Ja bi da mi pošalju ponovo ali ne znam iz kojeg razloga su ga vratili pa se bojim da će biti ista priča.
Nisam imala takav niti sličan slučaj (ovdje u Hrvatskoj).
No da sam imala obratila bih se pošti i vidjela u čemu je bio problem.
Također, napisala bih upit AromaZone. Upit se šalje preko njihovog servisa za klijente (Link s tim nazivom nalazi se pri dnu njihove stranice)
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 05:05   #850
ej ekipa. mišate te li šta lipo?

meni krema nije jučer baš ispala dobro. no neće se bacit i divno miriše.

no, razmišljam da kupim pročišćenu vodu (mislim da je "voda za injekcije" točan termin koji se ovdje spominjao), za svoje hokus pokuse. očito će ih biti. I nadam se da iskustvo čini čuda

kako držite dvije posudice u vodenoj kupelji? da li su vam posude na dnu posude ili ipak uspijete postić' da plivaju do pola uronjene u vodu?

ako je puno veći % vodene faze. kako dobit da je temperatura masne faze, kad se konačno otopi emulgator jednaka temperaturi vodene faze.

koliko kužim, prije spajanja te dvije faze, obe moraju biti na istoj temperaturi.

Čime mjerite temperaturu faza? Ja imam digitalni toplomjer sa aroma zone. taaaako je spor u očitavanju (ili sam ja?). masna faza mi se rastopila sasvim i bila je oko 70C, pa sam je izvadila (mislim da je jedna od grešaka) i dok sam pokušavala izmjerit temperaturu vodene faze, masna mi se počela zgušnjavati...

da li uvjek kad spojite faze miješate ručnim mikserom? Stribor je napisao da za emulgator emulium kappa treba svakako miksati. Te da li je moguće nepjeniti smjesu mikserom koji ima nastavak "za kapučino"?

vidjela sam da su neki onaj mali mikser, sa više nastavaka (i onim koji ima odgovarajuči nastavak za ne-pjenjenje) kupovali sa ebaya. men'se čini da je cijena li-la na aroma zone (plus će od njih stić' brže).

ako je u recepturi 5% nečeg krutog (npr emulgatora) od ukupno 100, to je onda 5 grama?

kako izmjerite npr. 0,4ml? koristite li menzuru ili pipete? ja sam koristila male plastične pipete. ali mislim da ću Geogard pretočit u male bočice od 10ml sa kapalicom. mislim da će tako biti najjednostavije.

idem pogledat neki video, sve je jednostavno kad neko drugi radi
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 05:19   #851
opet ja, haha :klap:

ma gledam neki video (vrancuski, šta ima veze ). i cura miri sve vagom, pa to je to! jel da. ja san tekuće sastojke izmirila u mililitrima a krute u gramima, ay. ne može to na dobro

dosad sam samo uljne mješavine radila pa sam se navikla u ml.
e sitila san se još nešto, može se kruti dio izmirit pomoću onih mjerica, trebalo bi nabavit koju, hm.

Zadnje uređivanje dragone : 20.09.2017. at 05:31.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:09   #852
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
ej ekipa. mišate te li šta lipo?

meni krema nije jučer baš ispala dobro. no neće se bacit i divno miriše.

no, razmišljam da kupim pročišćenu vodu (mislim da je "voda za injekcije" točan termin koji se ovdje spominjao), za svoje hokus pokuse. očito će ih biti. I nadam se da iskustvo čini čuda

kako držite dvije posudice u vodenoj kupelji? da li su vam posude na dnu posude ili ipak uspijete postić' da plivaju do pola uronjene u vodu?
Stavi krpu pa ti ne treba plivat. Ja sam si uzela s aromazonea onaj talionik pa mi to pomaže.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:38   #853
Ja stavim širu šerpu i na dno truleks i na truleks dvije posude. Ne mjerim temperaturu već kad se emulgator istopi u masnoj fazi izvadim obje i krenem sa mješanjem.Uspije mi svaki puta.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:59   #854
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Stavi krpu pa ti ne treba plivat. Ja sam si uzela s aromazonea onaj talionik pa mi to pomaže.
Anab & Nikita!
svašta mi je palo na pamet, al' se krpe nikad ne bi sitila. fala

Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Ja sam si uzela s aromazonea onaj talionik pa mi to pomaže.
ima ih i ja, i to dva! baš za emulzije. spuper su mi inače.
al' san neki dan sve zakomplicirala, bio je mali udio masne faze, samo 10g ulja i 5g emulgtora pa mi se činilo to premalo za posudu talionika, u stilu da će mi masu toga ostat na stijenkama posude. ma isprobat ću sve načine.

Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ja stavim širu šerpu i na dno truleks i na truleks dvije posude. Ne mjerim temperaturu već kad se emulgator istopi u masnoj fazi izvadim obje i krenem sa mješanjem. Uspije mi svaki puta.
fala nikita! a gulgla sam truleks

dakle to sam napravila jučer. stavila sam truleksić (tj. nešto slično na dno) teće za banju mariju.
koristila sam jučer vosak mimoze i karnaubu, prvi put, a karnauba vosak ima visoku točku tališta, pa me bilo trta stavit ga u posudu od talionika (da se ne zalipi doli). pročitala sam na plantagei da karnaubu baš radi visokog stupnaja zagrijavanja treba prvo topit samostalno, da se sve ne zagrijava na tako visoku temperaturu. jedva sam ja otopila! ili sam nešto krivo pokopčala

Quote:
plantagea.hr kaže:
Karnauba vosak
Karnauba vosak ima iznimno visoku točku tališta. Zbog toga se dodaje u ruževe za usne kako bi spriječio njihovo taljenje u ljeti, kao stabilizator emulzijskih sustava, balzame za kožu i raznu dekorativnu kozmetiku poput maskara. Iznimno je filmogen, vjerojatno najfilmogeniji od svih voskova i štiti kožu od isušivanja, no masnoj koži izaziva osjećaj “kože koja ne diše”. Ako vam, primjerice, nijedan balzam za usnice na odgovara jer dovoljno ne štiti, onda ćete razmisliti o uporabi karnauba voska. Zbog toga i je najpopularniji je u balzamima za usne, pogotovo kod jako ispucalih usnica. Karnauba vosak je hipoalergen što mu je i prednost u odnosu na pčelinji vosak.
...Susrećete ga posvuda, pa i tamo gdje ne mislite da ga nalazite. U sastavu je sjajila za automobile (zato se naziva autokozmetika), izrazito dobro polira drvo i daju mu visok sjaj, u kombinaciji s pčelinjim voskom, terpentitnom ili uljem lana. Dodaje se i u prehranu, poput bombona i žvakačih guma.

Visoka točka tališta mu je i mana i mora ga se zagrijati i do 90 °C. Zbog toga se uglavnom mora posebno taliti tijekom spravljanja balzama.
na kraju sam dodala malo kokosa da toplina otopljenog kososa isto djeluje. i još mi se kako je to dugo trajalo, počele izdizat pare iz vodene kupelji to bi trebali izbjegavat jel tako? orosi se čašica iz vanka.
iako sam vidjela u jednom videu od aroma-zone da se parilo pošteno iz vodene kupelji.
jesam li mogla stavit sve skupa (masnu fazu) u tarionik i strpljivo miješat? Bi li to bilo bolje. moram pogledat do koje temperature uopće grije talionik.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:08   #855
kupila sam i pročišćenu vodu za eksperimente!

htjela sam vodu za injekcije ali magistra je prvi put čula za to pitala me da li mislim na fiziološku.

uglavnom sad imam 1l pročišćene vode. pa ću se doć pohvalit svojim (ne)uspjesima

hidrolazte ću čuvat za tonike
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:25   #856
surfajući naletih jučer na besplatnu knjigu edicije Zeleni alati - Prirodna kozmetika iz vlastite kuhinje, autorice Ivane Lovrić:

Prirodna kozmetika iz vlastite kuhinje

PDF
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:17   #857
da se pofalin, odlično mi je uspila krema
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:26   #858
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
da se pofalin, odlično mi je uspila krema
Slika
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:25   #859
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Slika
jao jao jao ne mogu vjerovat, napravit ću fotosešn kreme! Ana oćeš bit kuma
evo sa'će slike uskoro
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:15   #860
Crème pour les pieds





Čarolija!!!
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.