Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 12:25   #1281
Od trake. One od zice su koma i mislim da te cesto pucaju.
S tim da se razumijemo, ne branim vodenje malamuta na fleksici samo kazem da postoje psi koji su u mogucnosti ponasati se na istoj ako su odgojeni i vlasnici imaju blage ideje o tome sto rade.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:28   #1282
Ma da?

Ja sam baš mislila da su žičane sigurnije, ali ja svome nisam htjela uzeti jer kad se zapetljaju onda neko nastrada. Ja sam danas dobila svoju porciju, jebale ih žičane fleksice, zvijezde sam vidila.

Moram priznati da ja ove velike pse nisam vidila na fleksi. Srednje da, ali ove baš preko 20 kg ne. Koliko sam skontala ekipa uglavnom fura lančane i one debele od konopa, valjda im je najlakše s njima kontrolirati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:35   #1283
Da, strasno su opasne kad se zapetljaju a i jos zato sto ih je tesko vidjeti. Moze se pas zaletiti i gadno ozlijediti.
Meni je nekako logicno da te vise pucaju kad je na trakama napetost ipak na vecoj povrsini i manje se trosi koristenjem. Ne sjecam se da mi je ikad puknula traka. Da se strga mehanizam, da, tu i tamo. Na nekom jeftinjaku. Ali ostao je pas na lajni opet - nije puknula, samo je mehanizam prestao uvlaciti. I to je bilo ono zapetljali se oko drveta, svatko na svoju stranu

Je, ti s lancima su mi posebno dragi. Sve ih zaobilazimo u sirokom luku.
Srecom, sretnemo ih rijetko, nikad kad sam u setnji u kvartu sa svojima.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:44   #1284
Btw srednji psi su po mojem znanju cca range 18-27 kg.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:31   #1285
Nisam mislila na davilice vec bas na povodac. Ove s davilicama bas ne vidjam, al da, zaobisla bi ih jer ocito vlasnik nije bas pouzdan.

Ne znam. Ja sam procitala negdje da su patuljasti do 5 kg, mali do 10 kg, srednji do 20 kg, veliki do 30 a extra veliki preko toga. Zato ja o velikim psima preko 20 kg. Iako ne znam sta su onda tornjaci, giganti valjda.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 01:14   #1286
E ne mogu sad tocno naci ali otprilike je
manje od 25 lbs - 12 kg mali psi (pod koje spada i toy)
25 - 60 lbs - 12 - 28 kg srednji psi
60 - 90 lbs - 28 - 41 kg veliki psi
preko 90 lbs - 41 kg ekstra veliki tj. giant

Ali to sve varira. Uzete su neke srednje mjere za svaku pasminu. Par kg gore dolje u svakom rangeu moze. Neki kazu da je range za velike do 100 lbs, neki ne.
Ima pasmina koje mogu pod dva rangea isto

Davilica, povodac - ako je lanac, no thank you.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:53   #1287
Ma nemam ja načelno ništa protiv fleksice, kao ni protiv pasa bez lajne - ako je pas normalan i odgojen, ne napada i ne zaletava se. Valjda bi svako trebao znati svog psa i sukladno s time se ponašati. Nažalost,to nije uvijek tako.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:50   #1288
Napad psa, Pula

Pozdrav!

Zna li možda netko gdje u Puli prijaviti napad psa? Osim policiji naravno.

Mog francuskog buldoga je tri puta napala susjedova harlekin doga koja je odrastala uz agresivnog psa. Dogu su susjedi kupili kćeri od 17. godina i dok je bio štene još su ga uspjeli držati, ali sada nema šanse, čim vidi mog psa, otrgne se i krene u napad. Prvi put kad je doga napala mog psa, imao je kao neku gumicu preko njuške, i uspjela ga je samo zagristi malo za uho. Drugi put ga nije uspjela napasti jer svaki put kad bih ja zavrištala, doga se malo maknula i tako dok nije došla vlasnica koja se počela derati na mene zašto vrištim. Treći put, jučer, izašla sam iz zgrade, i već po običaju pogledam lijevo desno, i vidim zrak je čist, idem pas i ja u šetnju, kad ono, oni su bili iza zgrade. Ja se brzo pokušavam vratiti u zgradu, ali nisam stigla, čujem samo da žena viče, pa pretpostavljam da joj je pobjegao i ta doga je bila u modu za napad, samo sam osjetila kako me je udarila jer je htjela doći do mog psa, koji je bio iza mene. Doga je imala brnjicu, ali se svejedno zaletavala njome i pokušavala ugristi mog psa za vrat i leđa (sav je bio slinav). Ja vrištim kao luda, ženi treba čitava vječnost da dođe, ali kad je i došla, nije ga mogla maknuti s mog psa. Srećom, moju vrisku su čuli u lokalnom kafiću, pa su dvojca došli i jedan je jedva uspio maknuti dogu od mog psa tako da sam uspjela se vratiti u zgradu. Žena se cijelo vrijeme derala na mene "Ima brnjicu, ima brnjicu". Da nije imao brnjicu, mog psa više ne bi bilo, a ja bih završila u šavovima, jer je doga htjela mene zagristi za bedru, jer se nekako provukla meni između nogu. To je bilo jučer popodne, ja se još tresem. Zvala sam policiju, došli su mene ispitati, i onda su išli kod njih. Rekli su da jedino mogu eventualno napisati kaznu jer se istrgnuo sa povodca pas.

Brine me i to jer je jednom doga htjela napasti mene i djecu dok smo šetale (bez našeg psa), ali je vlasnik ju uspio zadržati. Full me strah, jer vlasnici su neodgovorni i što ako joj ne budu stavili drugi put brnjicu, a ja idem šetati sa psom i sa djecom?

lalaland1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:19   #1289
Quote:
lalaland1 kaže: Pogledaj post
Rekli su da jedino mogu eventualno napisati kaznu jer se istrgnuo sa povodca pas.
Pa super, i to je nešto. Prijavljuj svaki puta kad se takvo nešto desi i kad im počne dolaziti kazna za kaznom valjda će bolje paziti. Šaljem ti privat poruku.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:14   #1290
Ne sjećam se kada sam zadnji put čuo kako je doga napala psa/čovjeka.
Vlasnici su totalni idioti. Tuži, nađi neku udrugu i uzmite im psa.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:40   #1291
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se kada sam zadnji put čuo kako je doga napala psa/čovjeka.
Vlasnici su totalni idioti. Tuži, nađi neku udrugu i uzmite im psa.
Pas je kupljen balavici koja je navikla dobivati sve, a kako bi se mogla s njim naslikavati za fejs. Nije nikad volio mog psa, ali ovo je sad došlo do toga da on ide odmah u napad na mog psa, nema njuškanja, odmah trk i u napad.

Moj pas je mali francuz, dobrodušan, veseo... On bi se sa svima igrao. Susjedi nekad dođe u posjet sin koji isto ima dogu i moj pas se s njim izigra dok ne padne s nogu od umora. Drugi susjedi imaju belgijsku ovčarku s kojom se isto voli igrati. Par malih čupavaca i jazavčar iz zgrade baš ne vole mog, ali njih samo zaobiđemo, ja držim svog na povodcu, vlasnici tih pasa drže svoje na povodcu, i to je to. Ali ova doga, to je užas. Kažu meni kćeri od 9. godina "Mama, baš nam je žao da nismo bile s tobom, mi bismo te branile." Hvala Bogu da nisu bile sa mnom. Mene je zbilja strah...
lalaland1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:24   #1292
Za početak, lalaland, da te bude manje strah; fino si jedan dobar kolac/štap/letvu nabavi. Da ti lijepo leži u ruci i da je barem dugačak 100 - 110 cm ( osim ako ti sama nisi 145, tada uzmi manji ) . S obzirom da znaš gdje bi taj pas mogao biti, i dalje obraćaj pozornost...pa ako se dogodi ponovo da krene a ti kreni NA njegas tom letvom/štapom, odlučno , glasno i bez straha. Ako se pruži prilika, odalami psa bez razmišljanja. Nakon toga se zaprijeti vlasnici.


U međuvremenu, već danas prijavi gospođu koja drži tog psa, makar komunalnim redarima. Ili nazovi policiju.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:38   #1293
Ili neka kupi u Pet centru suzavac i pošprica psa kad ih krene napadati. Ja ozbiljno razmišljam da uzmem suzavac i furam sa sobom, kod nas samošetajućih pasa ko u priči (malo malo preskoče ogradu i pobjegnu ili ih puste vlasnici da se malo prošetaju okolo ) i do sada nismo imali problema jer je bio malo štene, ali me strah kako odrasta da će se neki od tih samošetajućih mužjaka zaletiti na njega čisto jer je mužjak.

Inače kome se to može prijaviti, komunalcima? Ovdje zna biti po 3-4 samošetajuća kad nanjuše da se neka kuja tjera i onda se kefaju međusobno, nije baš ugodno šetati psa pored njih.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:54   #1294
Nisam za suzavac. Aerosol ga rasprši posvuda pa svi kišu. A i treba se psu unjeti u facu pa špricati.......

Dobar kolaC je dobar štap!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:59   #1295
Kupila odmah jučer nakon toga Anti Hund u Pet Centru!

Policiju sam zvala jučer, došli su me ispitati.

Sad sam vidjela: Završila doga i moj pas u crnoj kronici: http://ipress.rtl.hr/crna-kronika/pa...psa-52646.html Ovaj drugi događaj u Krležinoj.

Dobila je žena novčanu kaznu.
lalaland1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:09   #1296
Na fotki je dogo argentino ! Koji je pas na kraju u pitanju? Njemačka doga ili dogo argentino?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary

Zadnje uređivanje ja u kutu : 20.10.2017. at 14:38.
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:10   #1297
Lalaland1 to je njemačka doga, ili dogo argentino, čiju su sliku stavili na članak?
glenn is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:15   #1298
Harlekin doga nas je napala. Nisu stavili sliku te doge. To su stavili sliku u članak koju su prvu našli na Googleu, čini mi se.

Ovako izgleda ta doga: https://www.google.hr/search?q=harle...iw=375&bih=559
lalaland1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:27   #1299
Quote:
lalaland1 kaže: Pogledaj post
Harlekin doga nas je napala. Nisu stavili sliku te doge. To su stavili sliku u članak koju su prvu našli na Googleu, čini mi se.

Ovako izgleda ta doga: https://www.google.hr/search?q=harle...iw=375&bih=559
Znamo mi kako harlekinka izgleda, a od ovih novinara mi se s***.

Stave sliku dogo argentino jer se zna da je dogo arg i harlekinska doga isto.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:35   #1300
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Nisam za suzavac. Aerosol ga rasprši posvuda pa svi kišu. A i treba se psu unjeti u facu pa špricati.......

Dobar kolaC je dobar štap!
Šoker je još bolji. Koliko god sam protiv toga u pitanju je ili-ili. Moj pas ili neki grmalj koji ga može prepoloviti jednim ugrizom. Uopće se ne bi libila. A sad me razapnite.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.