Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 12:39   #8281
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
njena profa iz engleskog pred mirovinu i boli je dupe što itko zna izvan zadanih lekcija, a satovi joj skoro u pravilu završavaju tako da im zadnjih 10-15 minuta pusti da rade što žele
to što žele je, naravno, najčešće mobitel
drugoj, jednako nezainteresiranoj, su provalili pass za fejs jer im je nakon svoje preszentacije također pustila slobodu ali nije otkopčala svoj komp s projektora dok se logirala na fejs... pa su joj malo ušli u profil i zabavljali se...
Hajde probaj dokučiti zašto ti učitelji i dalje rade, zašto se roditelji ne žele i zašto im nije pozvan nadzor, da ja ne nagađam (a imam pretpostavku).

Jer, ne, neću dozvoliti da se predstavi da je to normalno i uobičajeno i da je tome tako i da se tu ništa ne može poduzeti i da poduzimanje nema smisla.

Naime, zašto nekim učiteljima dolazi nadzor ako zahtijevaju napisanu zadaću i pročitanu lektiru (ima tema na RiD-u), a drugima ne dolazi iako ne rade ništa i fejzbuče pod nastavom. Što misliš?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Old 24.09.2017., 13:13   #8282
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Hajde probaj dokučiti zašto ti učitelji i dalje rade, zašto se roditelji ne žele i zašto im nije pozvan nadzor, da ja ne nagađam (a imam pretpostavku).
"On radi loše", u smislu nemotiviranosti ili nekih lijevih "metoda", je teško dokazivo, i nema nekog jasnog procesa sankcioniranja za to. Onaj formalni minimum će praktički svaki profesor realizirati.
Tako da će se takvi provlačiti bez inspekcija. Bit će nešto nezadovoljstva eventualno, i to je to. Kod manjine koja to percipira.

Samo oni koji baš eksces izazovu će biti sankcionirani. Oni koji rade lošije (ili bolje) ne snose konkretne posljedice.

Quote:
Jer, ne, neću dozvoliti da se predstavi da je to normalno i uobičajeno i da je tome tako i da se tu ništa ne može poduzeti i da poduzimanje nema smisla.

Naime, zašto nekim učiteljima dolazi nadzor ako zahtijevaju napisanu zadaću i pročitanu lektiru (ima tema na RiD-u), a drugima ne dolazi iako ne rade ništa i fejzbuče pod nastavom. Što misliš?
Dva su glavna razloga tih inspekcija, neki oblik pobune klinaca, i, ocjene.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 24.09.2017., 14:30   #8283
Julis Roberts mi šeta isprid kuće, razumiš. ;malomisto; ;malogradjanstvo:
Alexa is offline  
Old 24.09.2017., 16:21   #8284
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Hajde probaj dokučiti zašto ti učitelji i dalje rade, zašto se roditelji ne žele i zašto im nije pozvan nadzor, da ja ne nagađam (a imam pretpostavku).



Jer, ne, neću dozvoliti da se predstavi da je to normalno i uobičajeno i da je tome tako i da se tu ništa ne može poduzeti i da poduzimanje nema smisla.



Naime, zašto nekim učiteljima dolazi nadzor ako zahtijevaju napisanu zadaću i pročitanu lektiru (ima tema na RiD-u), a drugima ne dolazi iako ne rade ništa i fejzbuče pod nastavom. Što misliš?

To najvise govori o ambiciji glupih
Od takvih bi djeca iole drugacija od onog sto je afrika opisala, ispala samo slucajno.

I to je to. Ljudi su glupi, nesvjesni koliko su glupi, a egocentricni i svijet mjere po sebi (vidi mene, nisam ucio engleski i sta mi fali u zivotu), nezainteresirani su, zivot im je posao-kuca, nula forme, duha, sadrzaja (ne brkati to s apatijom iz egzistencijalno-politickih razloga), ne znaju nista, ocekuju sve, zar je uopce ocekivati da im podmladak bude drukciji?
isadora w. is offline  
Old 24.09.2017., 17:17   #8285
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
I to je to. Ljudi su glupi, nesvjesni koliko su glupi, a egocentricni i svijet mjere po sebi (vidi mene, nisam ucio engleski i sta mi fali u zivotu), nezainteresirani su, zivot im je posao-kuca, nula forme, duha, sadrzaja (ne brkati to s apatijom iz egzistencijalno-politickih razloga), ne znaju nista, ocekuju sve, zar je uopce ocekivati da im podmladak bude drukciji?
baš si dobro napisala
ne može kaljuža da bude izlika za baš sve, od svakodnevnog višegodišnjeg drijemanja uz sulejmana pa nadalje
pretplate is offline  
Old 24.09.2017., 18:10   #8286
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
To najvise govori o ambiciji glupih
Od takvih bi djeca iole drugacija od onog sto je afrika opisala, ispala samo slucajno.

I to je to. Ljudi su glupi, nesvjesni koliko su glupi, a egocentricni i svijet mjere po sebi (vidi mene, nisam ucio engleski i sta mi fali u zivotu), nezainteresirani su, zivot im je posao-kuca, nula forme, duha, sadrzaja (ne brkati to s apatijom iz egzistencijalno-politickih razloga), ne znaju nista, ocekuju sve, zar je uopce ocekivati da im podmladak bude drukciji?


Baš tako!
Ponekad ne treba tražiti dublji sociološki smisao u nekim pojavama, dovoljno je samo okrenuti se oko sebe i malo bolje pogledati taj krkanluk i prazninu kod te vrste ljudi u svim sferama osim u onoj gdje se može nešto uzeti, dobiti, "snaći se" sa što manje uloga i rada.
Orlandia is offline  
Old 24.09.2017., 18:14   #8287
Isto tako, ne vidim potrebu za tolikom tugom jer to je prosjek. Ima odlične djece i užasne, ali većina je taj krkanski prosjek.
Kroz osnovnu školu svi moraju proći, u srednjoj je već druga priča.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 24.09.2017., 18:38   #8288
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Julis Roberts mi šeta isprid kuće, razumiš. ;malomisto; ;malogradjanstvo:
Jesi je pokusala poljubit?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 24.09.2017., 18:40   #8289
mene takvo tupilo iritira, a kod djece posebno
isadora w. is offline  
Old 24.09.2017., 18:53   #8290
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
mene takvo tupilo iritira, a kod djece posebno
Iz mog iskustva, skola je ta koja proizvodi tupavu djecu.
Zastario program i dosadne knjige, monotona, cast iznimkama, predavanja, nimalo prakse i eksperimenta, predmeti koji nemaju smisla i sl.
Po mom nekom skromnom razmisljanju, skola bi trebala biti 70-80% prirodoslovne znanosti. Izbacit gluposti poput glazbenog i likovnog, djeca koja zele ionako idu u glazbenu ili slikaju/crtaju, hrvatski svesti na bare minimum(mislim, koji kurac se ima uciti 8 razreda osn i 3-4 srednje), uvesti jedan obavezan strani jezik, uvesti šah, informatiku od prvog osnovne.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 24.09.2017., 18:55   #8291


ne znam odakle da krenem.
isadora w. is offline  
Old 24.09.2017., 18:56   #8292
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Iz mog iskustva, skola je ta koja proizvodi tupavu djecu.
Zastario program i dosadne knjige, monotona, cast iznimkama, predavanja, nimalo prakse i eksperimenta, predmeti koji nemaju smisla i sl.
Po mom nekom skromnom razmisljanju, skola bi trebala biti 70-80% prirodoslovne znanosti. Izbacit gluposti poput glazbenog i likovnog, djeca koja zele ionako idu u glazbenu ili slikaju/crtaju, hrvatski svesti na bare minimum(mislim, koji kurac se ima uciti 8 razreda osn i 3-4 srednje), uvesti jedan obavezan strani jezik, uvesti šah, informatiku od prvog osnovne.
Nakon prve tvoje rečenice sam htjela komentirati, ali ovo ostalo je takva vrsta nebulozja da se vidi da u životu nisi ni vidio ikakvu knjigu o psihofizičkom razvoju ikoga, a kamoli djece, tak da neću ulaziti u raspravu nego idem puhati nos i pit čaj i dalje.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 24.09.2017., 18:57   #8293
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post


ne znam odakle da krenem.
Pa... ja volim maženje
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 24.09.2017., 19:01   #8294
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Iz mog iskustva, skola je ta koja proizvodi tupavu djecu.
Zastario program i dosadne knjige, monotona, cast iznimkama, predavanja, nimalo prakse i eksperimenta, predmeti koji nemaju smisla i sl.
Po mom nekom skromnom razmisljanju, skola bi trebala biti 70-80% prirodoslovne znanosti. Izbacit gluposti poput glazbenog i likovnog, djeca koja zele ionako idu u glazbenu ili slikaju/crtaju, hrvatski svesti na bare minimum(mislim, koji kurac se ima uciti 8 razreda osn i 3-4 srednje), uvesti jedan obavezan strani jezik, uvesti šah, informatiku od prvog osnovne.
Podsjećaš me na jednog krkana (ne mogu se drugačije izrazit, sorry ) koji je na svakom roditeljskom imao primjedbe o besmislenosti svega što se spomenulo i što se radi u školi.
Ne, nije bio ni uspješan ni pametan. Samo diše i troši zrak.

Mislim...meni je super što su neki znatiželjni i hoće učit i mogu puno toga sami. Malo manje mi je super što misle da im je to samo došlo ili valjda utuvljeno tjekom zadnje otmice od strane malih zelenih.
Hilda is offline  
Old 24.09.2017., 19:04   #8295
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Pa... ja volim maženje
Ti si zbilja rijetka sorta ljigavca.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 24.09.2017., 19:04   #8296
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Podsjećaš me na jednog krkana (ne mogu se drugačije izrazit, sorry ) koji je na svakom roditeljskom imao primjedbe o besmislenosti svega što se spomenulo i što se radi u školi.
Ne, nije bio ni uspješan ni pametan. Samo diše i troši zrak.
Imam 12 godina iskustva na vlastitoj kozi "najprestiznijih" dubrovackih skola. To su moji zakljucci, YMMV.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 24.09.2017., 19:05   #8297
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ti si zbilja rijetka sorta ljigavca.
Ti nisi. Rijetka.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 24.09.2017., 19:20   #8298
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Po mom nekom skromnom razmisljanju, skola bi trebala biti 70-80% prirodoslovne znanosti. Izbacit gluposti poput glazbenog i likovnog, djeca koja zele ionako idu u glazbenu ili slikaju/crtaju, hrvatski svesti na bare minimum(mislim, koji kurac se ima uciti 8 razreda osn i 3-4 srednje), uvesti jedan obavezan strani jezik, uvesti šah, informatiku od prvog osnovne.
Gospode boze
TincH is offline  
Old 24.09.2017., 19:22   #8299
Ja ne znam je li se to slučajno poklopilo, a otkako nam je glazbeni i likovni skresan kako bi se napravilo mjesta vjeronauku, odonda počinje srozavanje školstva. A djeca slušaju cajke. I Thompsona.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Old 24.09.2017., 19:30   #8300
Skresan je? Rly?
Ne pratim pa pitam.
TincH is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.