Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 20:30   #4541
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Odlične vjesti. Nakon sljedećih izbora, AfD će bit na 30%. Bio u Švabiji nedavno, vidio sam polaganu smrt jedne nacije, nadam se zaustavljanju negativnog trenda.
moji rođaci, moji bližnji svi oni govore ovo, šta će biti tko zna
njami njami is offline  
Old 24.09.2017., 20:31   #4542
Muškarci na Istoku glasaju ovako:

DJTcro is offline  
Old 24.09.2017., 20:32   #4543
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
daj nam reci kakva je to Njemačka. Čuj ne postoji njemački narod. Naš jezik je jako kompliciran (ili naši jezici, kako hoćeš). Prije nego je riječ nacija uplivala u naš jezik, narod je bio sinonim za takvu stvar, a sada je to etnija. Etnija i nacija su poprilično strane riječi za nas, a pogotovo etnija i to su svi nekakvi novokomponirani izrazi za nas. Dakle narod=nacija=etnija. Englezi i drugi Zapadnjaci naime imaju drugačiji koncept gdje je nacija = stanovnici jedne države, a etnija je pojedinačna grupa ljudi unutar te mase koja se razlikuje od drugih grupa ljudi po određenim identitetskim karakteristikama.
Ali njemačka je baš tako jaka jer vec desetljećima integrira strance, jer sa njiman jaca ekonomiju sa novim radnicima i konzumentima.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.09.2017., 20:34   #4544
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali njemačka je baš tako jaka jer vec desetljećima integrira strance, jer sa njiman jaca ekonomiju sa novim radnicima i konzumentima.
Da i Amerika je baš tako jaka jer imaju velik priljev Meksikanaca i 15% crnaca. U 60im kada su bili 90% bjelačka nacija su bili puno slabiji naspram ostatka svijeta./s
kvasteriks is offline  
Old 24.09.2017., 20:35   #4545
U pokrajini Baden-Würtemmberg (Stuttgart) je CDU pretrpio masovne gubitke.

DJTcro is offline  
Old 24.09.2017., 20:35   #4546
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Odlične vjesti. Nakon sljedećih izbora, AfD će bit na 30%. Bio u Švabiji nedavno, vidio sam polaganu smrt jedne nacije, nadam se zaustavljanju negativnog trenda.
Bio si, ali me zivis tu.
Rezultat ovaj moze i znaciti da 86,8% nije glasalo za Afd!

Ako živiš ovdje si navikao na strance i ne bacas sve u jedan koš.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.09.2017., 20:38   #4547
@djtcro
Pun ti inbox.

Afd je malo prija čas imao 88 zastupnika u Sabora, baš pravi broj za njih ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.09.2017., 20:39   #4548
https://wahl.tagesspiegel.de/2017/ka...tschland-live/

Izborna karta

Sachsen se plavi. AfD na poljskoj granici osvaja rezultate između 35-40%!
DJTcro is offline  
Old 24.09.2017., 20:39   #4549
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali njemačka je baš tako jaka jer vec desetljećima integrira strance, jer sa njiman jaca ekonomiju sa novim radnicima i konzumentima.
možda zadnja dva-tri desetljeća, prije to nije bila tolika masovna pojava i okosnica njemačke ekonomije su bili sami njemci. Meni para uši što neki tu žele reći kako nema Njemačkog naroda i kako će on postati dio sive globalne mase jedne nacije.
njami njami is offline  
Old 24.09.2017., 20:41   #4550
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
@djtcro
Pun ti inbox.

Afd je malo prija čas imao 88 zastupnika u Sabora, baš pravi broj za njih ;-)


8. slovo u njemačkoj abecedi je H. H kao Hitler.
DJTcro is offline  
Old 24.09.2017., 20:41   #4551
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
https://wahl.tagesspiegel.de/2017/ka...tschland-live/

Izborna karta

Sachsen se plavi. AfD na poljskoj granici osvaja rezultate između 35-40%!
meni na karti ne prikazuje ništa
njami njami is offline  
Old 24.09.2017., 20:44   #4552
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
I evo sljedeća SPD greška. Schulz ostaje predsjednik stranke ali neće biti sef frakcije u saboru!
Evo ARD javlja da će ministrica rada, Andrea Nahles, preuzeti to mjesto.

Velim ti, da će Schulz ponovno pobjeći u EP.
DJTcro is offline  
Old 24.09.2017., 20:45   #4553
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
meni na karti ne prikazuje ništa
Sada je ponovno nestalo.
DJTcro is offline  
Old 24.09.2017., 20:47   #4554
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam sto da ti čovjek odgovori. Zemlja koja je svjetski prvak u suficitu izvoza, posjeduje know-how u energetici obnovljivih izvora i zemlja koja je ratificirala izlaz iz atomske energije po tebi nema prostora za zelene?

Gdje uopće onda na svijetu može imati?
Mogao si mozda precizirati komentar.

To sve zahvaljujuci Zelenima? Pa i njima treba pripisati suficit? Mozda treba pojasniti od kada su Njemci svjetski ekonomski prvaci u svemu i svasta. Pazljivo citam. Zelene su preoblicili da narodu izvuku zadnji novac iz dzepa. Ta partija dobila je image za onaj stvarno dobro stojeci sloj drustva.

Da se na primjer nije dogodila Fukushima danas Nijemce ne bi morali derati skupim uvozom atomske energije od susjeda kao sto je Francuska i drugih. A to zahvaljujuci Angele Merkel i njezine tradicionalne hardcore zagovornicke partije atomske energije. Kancelarka je izgubila zivce zbog nekoliko nadolezecih izbora zbog extremno zaplasenog naroda, pa se za jedan dan predomislila da ne gubi vlast u nekoliko pokrajina. Ovakvu rucnu Njemacka nije dozivjela. Visokotehnoloski Baden-Württemberg nije mogla spasiti. Tamo je poslije Bavarske najmanje bilo vjerovatno da se rusi CDU tvrdjava. Kao jaki indic postavlja se pitanje zasto Zeleni to nisu uspjeli gdje je puno lakse.
Ravell is offline  
Old 24.09.2017., 20:48   #4555
šteta baš bi volio viditi kako to izgleda njemačko tradicionalno glasanje
njami njami is offline  
Old 24.09.2017., 20:48   #4556
Pokrajina Sachsen (Dresden/Leipzig):

57/424

AfD 33,7%
CDU 29,1%
Ljevica 12,1%
SPD 8,9%

Jao, ovo nije moguće...
DJTcro is offline  
Old 24.09.2017., 20:48   #4557
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
možda zadnja dva-tri desetljeća, prije to nije bila tolika masovna pojava i okosnica njemačke ekonomije su bili sami njemci. Meni para uši što neki tu žele reći kako nema Njemačkog naroda i kako će on postati dio sive globalne mase jedne nacije.
Da, sigurno zadnja dva tri desetljeća...

Njemačka je nakon rata primjetila da im fali radne snage i pogotovo muškaraca.
1955 su potpisali prvi sporazum sa Talijanima da će tamo organizirano tražiti radnu snagu. U 1960. Su slijedili sporazumi sa sa grčkoj i Španjolskoj. 1961 sa Turskoj. Do kraja 60tih još sa marokom, tunesijom, Portugalom i Jugoslavijom.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.09.2017., 20:50   #4558
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Mogao si mozda precizirati komentar.

To sve zahvaljujuci Zelenima? Pa i njima treba pripisati suficit? Mozda treba pojasniti od kada su Njemci svjetski ekonomski prvaci u svemu i svasta. Pazljivo citam. Zelene su preoblicili da narodu izvuku zadnji novac iz dzepa. Ta partija dobila je image za onaj stvarno dobro stojeci sloj drustva.

Da se na primjer nije dogodila Fukushima danas Nijemce ne bi morali derati skupim uvozom atomske energije od susjeda kao sto je Francuska i drugih. A to zahvaljujuci Angele Merkel i njezine tradicionalne hardcore zagovornicke partije atomske energije. Kancelarka je izgubila zivce zbog nekoliko nadolezecih izbora zbog extremno zaplasenog naroda, pa se za jedan dan predomislila da ne gubi vlast u nekoliko pokrajina. Ovakvu rucnu Njemacka nije dozivjela. Visokotehnoloski Baden-Württemberg nije mogla spasiti. Tamo je poslije Bavarske najmanje bilo vjerovatno da se rusi CDU tvrdjava. Kao jaki indic postavlja se pitanje zasto Zeleni to nisu uspjeli gdje je puno lakse.
šta ti želiš reći, da je bolje imati nuklearke na svom tlu, mislim stvarno pored tolikih prirodnih izvora trebaš da do kućnog praga postaviš tempiranu bombu
njami njami is offline  
Old 24.09.2017., 20:51   #4559
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Pokrajina Sachsen (Dresden/Leipzig):

43/424

AfD 34,2%
CDU 29,1%
Ljevica 11,8%
SPD 9%

Jao, ovo nije moguće...
To pokaziva koliko Afd radi sa strahom, u pokrajinama sa malim udiom stranaca imaju vise glasaca nego tamo gdje ima veci dio stranaca.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.09.2017., 20:53   #4560
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Da, sigurno zadnja dva tri desetljeća...

Njemačka je nakon rata primjetila da im fali radne snage i pogotovo muškaraca.
1955 su potpisali prvi sporazum sa Talijanima da će tamo organizirano tražiti radnu snagu. U 1960. Su slijedili sporazumi sa sa grčkoj i Španjolskoj. 1961 sa Turskoj. Do kraja 60tih još sa marokom, tunesijom, Portugalom i Jugoslavijom.
sve je to bilo na malom nivou, jer je njemačko društvo još uvijek biološki funkcioniralo, barem što se Jugoslavije tiče tamo je uglavnom završilo 100 000 uglavnom Hercegovačkih Hrvata i onih iz Imotske krajine, ali je to bilo u realno periodu od 70-tih do 90-tih, znači za dvadeset godina, što kad podijeliš i nije strašna brojka za razliku od milion Sirijaca koji dođu u jednoj godini
njami njami is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.