Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 02:19   #81
Nas kući naš tvrdoglavi manijak uveseljava i maltretira evo već 8. godinu.
Kad se samo sjetim početaka, uf uf uf, to malo štene je znalo nas četvero kući dovest do ludila. Toliko je toga pojea, izgriza, sažvaka da je to strašno, sve šta mu se našlo na putu. Jako su pametni ali i jaaako tvrdoglavi. Ako on nešto želi napravit nema te zapovijedi koja bi njega spriječila.
U šetnji ga nikad ne puštamo s lajne dok nismo sigurni da u blizini nema ceste, a čak i onda treba paziti jer s njim se nikad nezna šta će njemu pasti na pamet. Traži puno šetnje, igre i pažnje općenito. Kući sam ostat ne može nikako. Niti pola sata. To bude tolika tuga i zavijanje da su nam jednom susjedi čak pozvali policiju za remećenje reda i mira zbog tog njegovog zavijanja koje ne prestaje dok god se mi ne vratimo kući a i redovito bi nas dočekalo nešto uništeno u stanu. Pokušavali smo i pokušavali ali smo se onda pomirili s činjenicom da je to jednostavno karakteristika vrste i odustali.
Nikako ga ne bi preporučila nekom za prvog psa. Nama nije bio prvi pas i pripremili smo se na njega, jako se dobro raspitali i dugo odlučivali za vrstu, ali kažem isto nas je dovodio do ludila. S djecom se super slaže, maloj nećakinji koja ima 3 godine da da radi svašta od njega. je da ima neku tužnu facu kad ga ona uvati kao o joj evo je opet al sve trpi i to izgleda presmijesno. hehe al unatoc toj tuznoj faci jako je voli i njih dvoje su veliki frendovi. mace voli manje i obozava trcat za njima. ako se maca ne boji i stane on je u stanju daaanima stajat ispred nje i lajat. Sada kad je vec stariji moram priznat da se napokom malo smirio ( ali naglasak na malo ). U zadnje vrijeme imamo problema malo s drugim psima. reži i napada. veterinar je to objasnio činjenicom da je on vec stariji gospodin pa da je vec i malo nervozniji. s obzirom da se to događa samo dok je na lajni ja ipak mislim da se samo pravi važan jer zna da je tu siguran. nebi on zapravo ništa. ali ipak je problem jer kad on zareži drugi pas koji možda nije na lajni neće shvatit to njegovo samo glumatanje. Ni sa zdravstvenim stanjem nismo bili baš prezadovoljni. Dosta je osjetljiv i boležljiv. Prije smo imali mješanku kojoj su jedini posjeti veterinaru bili cijepljenje protiv bjesnoće, dok je on imao valjda sve što je mogao do sada. Al eto iako tako malen zareži na pit bula dok smo u šetnji, iako se prehladi čim prošeta po kiši, iako je najtvrdoglavije biće na svijetu i iako me svako treću većer izgura iz kreveta, on je moj best frend i ne bi ga mijenjala za ni jednog drugog. ( a uostalom dobro je dok me ima iz kojeg kreveta izgurat, jer, sve me strah da će mi jednog dana sažvakat i njega )
Luelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 13:30   #82
hranimo ga isključivo sa hillsom, ne damo mu našu hranu, osim tu i tamo koje kosti za zubiće, ali jako rjetko jer onda ima problema s probavom.
S papirima je i sve to iz dobre uzgajivačnice.
A opet uvijek nešto s njim. Baš je boležljiv.
A ako nije nikakva bolest u pitanju e onda se manijak uvalja redovito u neku travu da mu se uspije neka travka zavuć u uho pa onda nastaje cviljenje zbog toga.... joj joj....
kakvi su vaši po tom pitanju?

( naravno nije sada prestrasno, da ne ispadne tako, nego samo kažem u usporedbi s mješancem kojeg smo prije imali )
Luelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 20:06   #83
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
imam pitanje, razmišljam kupiti ovog psa (ne bi mi bio prvi ), i znam da je cijena velika, ali sam čula da znaju biti i jeftiniji kada dolaze iz 'običnog' legla (ne znam kako da se izrazim, znači kada nisu namjenjeni za izložbe itd.? gdje bi mogla to naći i kakva se cijena onda kreće?
Misliš na psa bez rodovnika. Bigli nisu tako skupi psi, prvenstveno zato što nisu baš popularni (ili nisu više) nisi spadaju u one "ljepotanoviće" mucaste i cufaste. To su radni psi čija se cijena vjerojatno kreće prema radnim ocjenama roditelja, osim po izgledu. Zapravo čak nisam ni ziher kak se i da li se oni ocijenjuju za rad nisam baš na "ti" s lovačkim pasminama Sve u svemu, mislim da nisu skupi onoliko koliko bi to bila neka druga pasmina tipa ši cu, maltezer i sl. Preporučam ti da ipak nabaviš psa od provjerenog uzgajivača jer šverceri ti uvale svašta, od bolesnog do karakterno netipičnog.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 20:27   #84
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Misliš na psa bez rodovnika. Bigli nisu tako skupi psi, prvenstveno zato što nisu baš popularni (ili nisu više) nisi spadaju u one "ljepotanoviće" mucaste i cufaste. To su radni psi čija se cijena vjerojatno kreće prema radnim ocjenama roditelja, osim po izgledu. Zapravo čak nisam ni ziher kak se i da li se oni ocijenjuju za rad nisam baš na "ti" s lovačkim pasminama Sve u svemu, mislim da nisu skupi onoliko koliko bi to bila neka druga pasmina tipa ši cu, maltezer i sl. Preporučam ti da ipak nabaviš psa od provjerenog uzgajivača jer šverceri ti uvale svašta, od bolesnog do karakterno netipičnog.
ok, pazit ću. da ali , iako su lovački, nisu radni, jer žive s obiteljima i koliko znam više se druge vrste koriste za lov.
__________________
Prodajem cipele
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 02:06   #85
i ja imam bigla,star je 4 godine.nemam problema s njim uopče.osim što sam ga razmazla
sad muku mučim sa traženjem partnerice za parenje...nikako da neđemo curku za njega
super.woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 02:26   #86
Uzgojnu dozvolu vjerujem ima ??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:50   #87
sve ima
super.woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:28   #88
pozdrav svim ljubiteljima biglova, javljam se kao ponosna vlasnica jednog ljepotana. Zna radit porbleme kao i svaki pas, al voli raditi i uciti nove stvari.
eto i mi imamo problem kao @super.women isto trazi curu, ali malo je biglica koje imaju uzgojnu dozvolu, uglavnom ih imaju lovci. Steta jer ovaj moj je lipi cuko koji se dokazao na izlozbama, a i pokazao svoje lovne osobine.
dsn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:28   #89
Pozdrav svima. Planiram da kupim beagle-a, pa ako mi mozete odgovoriti da li mu odgovara zivot u stanu? Hvala.
Tams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:34   #90
Quote:
super.woman kaže: Pogledaj post
sve ima
pa onda traži preko HKS a ...vjerujem da ih ima
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:34   #91
evo moj poznanik ima beagla u stanu. može ostati sam bez problema. Nekada nešto uništi,no ništa veliko. kako ga odgojiš,takav če ti biti Jedino ćeš ga morati što češće izvesti van u šetnju. Bar jednom na dan na duže vrijeme. ali tako je sa svakim psom koji je u stanu, bio on beagle ili neka veća pasmina.

edit: ovo je odgovor na post od Tams
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:36   #92
moze bigl u stan, bez problema, samo mora se radit s njim.
dobrim odgojem bigl je idealan pas.
dsn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:40   #93
Hvala vam puno na brzim odgovorima
Procitala sam na internetu da im bude tesko u stanovima i da puno laju, pa necu da se muci. Imam puno slobodnog vremena tako da budemo isli cesto u setnje
Tams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:53   #94
nas je u stanu i mislim da mu je bolje nego mnogima koji su u kuci, jer takvi obicno idu van 2-3 put tjedno, dok moj 3-4 puta dnevno po min sat vremena, aktivne setnje, koja ukljucuje dresuru i istrcavanje. tako da se u stanu ne zali (laje), ugl spava do iduce setnje ili se igra trazenja loptica, igracaka itd.
dsn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 23:28   #95
Bok!

Siguran sam da postoji mali milijun sličnih postova, ali se svejedno nadam da ćete mi odgovoriti/pomoći...

Već pune dvije godine želim kupit psa, ali isključivo beagla. Nedavno sam konkretno krenuo u "akciju" traženja i informiranja, te bih ga uzeo ovaj tjedan.

Živim u stanu (stari tip zgrade, s velikim dvorištem). Znam da je bolje da beagle živi u kući s dvorištem, ali me zanima da li bi se mogao naučiti i priviknuti na život u stanu, uz naravno redovite šetnje, da li bilo bolje da nuždu vrši vani u prirodi/šetnji ili u stanu npr. na novinskom papiru (ako bi se ga to dalo naučiti), te koliko cca košta mjesečna prehrana za njega?? Btw. koliko beagli dugo žive?

Unaprijed puno hvala!
Forever Young is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 10:08   #96
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
evo moj poznanik ima beagla u stanu. može ostati sam bez problema. Nekada nešto uništi,no ništa veliko. kako ga odgojiš,takav če ti biti Jedino ćeš ga morati što češće izvesti van u šetnju. Bar jednom na dan na duže vrijeme. ali tako je sa svakim psom koji je u stanu, bio on beagle ili neka veća pasmina.

edit: ovo je odgovor na post od Tams
super ako moze ostati sam ali trebalo bi ljudima reći da je biglove jaaako tesko naviknuti na to.
a s ovim da kako ga odgojiš da će tako i biti se nikako ne slažem. tako smo i mi razmišljali ... prije ali svaki pas ima neke soje karakteristike protiv kojih uglavnom ne možeš pa i da se na trepavice postaviš

bigl u stan naravno da moze. ali moras imati dosta vremena za setnje i istrcavanje. mi svoga setamo sat vremena ujutro, sat vremena poslije rucka i obavezno navecer 2-3 sata igranja s drugim psima da se dooobro istrče i izmori. dok je bio mlađi sam imala osjećaj da mu treba i više, jer ostatak vremena doma nas je vječno naganjao po stanu mašući repom s lopticom u ustima. joj e taj nikako da se umori a sada kad je već malo stariji nakon šetnje odmah ide na posudicu s vodom, malo prošnjofkat jel ostalo što hrane i brzo u krpe

a zivotni vijek im je oko 12 godina.

prekrasan pas svakako, ali traži dosta pažnje, na što se treba pripremiti.
Luelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 10:17   #97
Quote:
Forever Young kaže: Pogledaj post

ali me zanima da li bi se mogao naučiti i priviknuti na život u stanu, uz naravno redovite šetnje, da li bilo bolje da nuždu vrši vani u prirodi/šetnji ili u stanu npr. na novinskom papiru (ako bi se ga to dalo naučiti),

WTF?!?!

tebi je to definitivno prvi pas ...

nemoj se ljutiti pliz, nikakva uvreda ni nista loše da me krivo ne shvatiš, ali vec po ovom pitanju se vidi da nije bigl bas pasmina za tebe. ne znas bas o psima,a bigl definitivno nije pasmina za nekog ko se toliko ne kuzi u zivot pasa bilo bi jako tesko tebi s njim izac na kraj, a i psic nebi bio sretan

zasto ne uzmes nekog mješanca? ima preeekrasnih psića, ja ih uvijek preporučam za prvog psa jer nemas toliko izrazene karakteristike pasmine za bakčat se s njima, zdravlje im je puno bolje i opcenito mi se cini puno lakse za pocetak

nadam se da me nisi krivo shvatio
Luelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 01:15   #98
Smile Help

Bok,

Več jako dugo želim kupiti Beagla -

Živim u kuči sa OGROMNIM dvorištem 10-15 ak metara od mene je veliki park tako da šetnja nije problem, zanima me koliko koštaju di ga kupiti dali ga netko POKLANJA ?
Šta najviše jedu
Dali se vole igrati
Karakter


Svi Vaši odgovori uvelike pomažu !


Hvala
Ninou is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 15:37   #99
Quote:
Ninou kaže: Pogledaj post
Bok,
Živim u kuči sa OGROMNIM dvorištem 10-15 ak metara od mene je veliki park tako da šetnja nije problem, zanima me koliko koštaju di ga kupiti dali ga netko POKLANJA ?
Šta najviše jedu
Dali se vole igrati
Karakter
Poklonit ti ga neće nitko jer čistokrvan pas košta.
A ova druga pitanja su pitanja osobe koja o psima nema pojma pa lijepo kreni s osnovama, a google ti je prijatelj pa uživaj.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 20:35   #100
Quote:
Ninou kaže: Pogledaj post
Bok,

Več jako dugo želim kupiti Beagla -

Živim u kuči sa OGROMNIM dvorištem 10-15 ak metara od mene je veliki park tako da šetnja nije problem, zanima me koliko koštaju di ga kupiti dali ga netko POKLANJA ?
Šta najviše jedu
Dali se vole igrati
Karakter


Svi Vaši odgovori uvelike pomažu !


Hvala

nema ništa na poklon, minimalno 1000kuna. ...lako se nađu u oglasnicima, ako imaš povjerenja u takve
prehrana mislim da nije problem, moj Đuro jede sve kaj nađe pa čak i kruške kida s drvenceta
igra im je na pameti vjerojatno 0-24, ništa nije važnije od igre...možda postoji neki psihički trenutak mira poslije večere koja slijedi nakon duge i iscrpne šetnje...
karakter je nadasve zanimljiv, vrlo su tvrdoglavi i ustrajni u svojim naumima. u šetnji nije baš za disciplinu, više se koncentrira na miris.
...inače je jaako jaako jaako dobro društvo, vrlo zanimljiv u svakom trenutku i vrlo je društven.
... ... ...
__________________
C Es F Ges G Hes C
wasp sally is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.