Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2012., 11:12   #561
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
i ja sam juče mislila da ću poludit od poriva.naime nestalo mi tableta NAC-a i podsvjesno sad mi raste poriv,jer znam da ga nemam .a možda je ziasta djelovao! ko će ga znat..ugl držim se do nove bočice.trepavice i na lijevom oku su sve ljepše!
Syd uspjet ćeš ti s vremenom i bez nac-a, znam da hoćeš. samo hrabro!
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 09:09   #562
sjedim ja sinoć,nakon prilično stresnog dana,i ćopi me jaki poriv za čupanjem,jači no što sam osjetila godinama!!! toliko jak,da sam na neki način popustila (nisam čupala nego noktima prelazila po njima-taj poriv češće bude i jače od onog za čupanjem,na taj sam način oštetila rožnicu oka!).ništa mi nije jasno,ja u panici..i sjetim se da sam to jutro popila NAC(dodatak prehrani,aminokiselina) i inositol (vitamin b5) i sjetih se da sam čitala da su neki ljudi pojačano čupali na nac-u u početku (iako do sad sa mnom nije bio takav slučaj al ko će ga znat..).ugl na taj način otišlo 5 trepavica na lijevom oku a tako lijepo mi je išlo,skoro sam došla do tog da poriva nema uopće,samo tu i tamo češkanje kom sam se bez problema oduprijela svaki put.ne znam dal nastaviti.mislila sam piti tek po jednu tabletu jednog i drugog,više s ciljem placeba,ono da se osjećam sigurnije
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 10:17   #563
pozitivan utjecaj NAC-a i inositol kod ttricha http://www.socialanxietysupport.com/...for-ocd-74262/

inositol

http://www.trich.org/treatment/artic...ol-penzel.html
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 11:52   #564
syd draga, baš mi je žao, neznam iskreno sto bi bilo pametno - mozda da odes psihijatru i da mu to kazes, mozda ti može dati nesto zamjensko?? ne zelim pametovat, al tko zna koje bi jos mogle bit stetne posljedice tih tableta? zato obavezno pitat lijecnika kako dalje. nema veze sto si malo pocupala, znamo da se to moze desit, treba bit uporan u nastojanju da se svaki put pocne iznova. drzi se i javi brzo kako si
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 09:08   #565
luchita te tablete su dodaci prehrani kao što je to npr vitamin c.dtručnjaci smatraju da ova količina (minimalna) koju ja uzimam ne može štetiti,naročito inositol koji je ustvai vitamin b koji je topiv u vodi i ne taloži se u tijelu.
evo nešto općenito o njima:

Inositol is a vitamin-like substance. It is found in many plants and animals. It can also be made in a laboratory.

Inositol is used for diabetic nerve pain, panic disorder, high cholesterol, insomnia, cancer, depression, schizophrenia, Alzheimer’s disease, attention deficit-hyperactivity disorder (ADHD), autism, promoting hair growth, a skin disorder called psoriasis, and treating side effects of medical treatment with lithium.

Inositol is also used by mouth for treating conditions associated with polycystic ovary syndrome, including failure to ovulate; high blood pressure; high triglycerides; and high levels of testosterone.

NAC-
Ear infections.
Hay fever.
Removing heavy metals such as mercury, lead, and cadmium from the body.
Chronic fatigue syndrome (CFS).
Reducing homocysteine levels, a possible risk factor for heart disease.
Reducing symptoms of the flu.
Reducing symptoms of hair pulling.
Treating some types of epilepsy seizures.
bipolar depressionBerk
schizophreniaBerk
autismHardan
compulsive hair-pulling ("trichotillomania")Grant
cocaine cravingLaRowe
gambling Grant (randomization only after response, not the usual research approach)
cigarette smoking (decrease use but not craving)Knackstead
compulsive nail-bitingBerk
reversing the brain changes induced by cocaine (in rats, anyway)Moussawi, Mad

više o NAC-u http://www.webmd.com/vitamins-supple...TYL%20CYSTEINE

Zadnje uređivanje sydney : 21.06.2012. at 09:15.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 09:12   #566
što se tiče onog užasnog poriva da čupam juče ga nije bilo..sve prošlo ok.mislim da sam bil aiznenađena njegovom pojavom,i da sam mu se olako prepustila prepisavši ga nuspojavi ovih tableta.no sad sam spremna,znam da ga mogu pobjediti kao toliko puta do sada!!
ugl ovi dodaci imaju toliko pozitivnih učinaka na tijelo,da neću odustati od pijenja bar neko vrijeme..do tad koristim i dalje decoupling metodu,a uvela sam i čaj od matičnjaka i kamilice uveče za opuštanje
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:26   #567
i iza mene je nekoliko prestresnih dana, nisam čupala, samo me malo uzruja sto moram pažljivo namjestit kosu jer su ove vrucine nepodnosljive i kosa se brze znoji. al bitno da ne dopustam ruci da krene prema glavi. bravo syd za tvoj povratak na stazu slave
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 15:54   #568
Želim javno zahvaliti sydney na linkovima. Poslao sam molbu manic-stop-u za 3. i 4. korak u borbi s OPK-om. Volio bih da mi kapci trajno budu omeđeni trepavicama Proljetos sam uspio poštediti desno oko i za par mjeseci su trepavice nikle u dužini od 1/2 cola i baš sam bio ponosan, ali jedno veče prije dva tjedna se nisam uspio suzdržati i sad sam opet nalik žabi
Pozzz svima "suborcima"
Pripit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 09:53   #569
Quote:
Pripit kaže: Pogledaj post
Želim javno zahvaliti sydney na linkovima. Poslao sam molbu manic-stop-u za 3. i 4. korak u borbi s OPK-om. Volio bih da mi kapci trajno budu omeđeni trepavicama Proljetos sam uspio poštediti desno oko i za par mjeseci su trepavice nikle u dužini od 1/2 cola i baš sam bio ponosan, ali jedno veče prije dva tjedna se nisam uspio suzdržati i sad sam opet nalik žabi
Pozzz svima "suborcima"
hvala! ja ti uz to savjetujem i decoupling metodu,meni je jako jako jako pomogla! ja i dalje ne čupam
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 18:26   #570
čestitam Syd na ustrajnosti, nakon onog trenutka slabosti nisam ni ja, i polako obrve počinju dobivati oblik koji nisam vidjela godinama
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 23:39   #571
čim mi nokti porastu uhvatim se kako čeprkam po trepavicama!hitno ih režem,i nastavaljm po starome! dobra je vijest da su mi se trpavice skoro izjednačile a loša da mi je jedna obrva jako prorijeđena,3 mjseca ne čupam a evo kako izgledahttp://i.imgur.com/JUOzg.jpg
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 12:43   #572
Syd, odlična vijest za trepavice a ova obrva mi izgleda sasvim ok
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 10:47   #573
čup,čup,trep,trep...nije da čupam u doslvonom smislu te riječi nego "čeprkam" o njima,i pritiščem ih jako,jako pa ispadaju

vrijeme je za jezikovu juhu i kratki osrvt. sam početak je kako znamo najlakši. dok nas još drži euforija i radost zbog prestanka čušanja,tako je lako. kako vrijeme odmiče,kočnice i svjesnost nisu više jako kao na početku,pa u jednom enornmno stresnom trenutku uhvatimo samo sebe da radimo zabranjeno. i pitamo se:zar je to moja ruka na mojim trepavicama?zar ima svoju volju?nema,nema,nego smo mi prestali paziti,opustili smo se,opet podcijenili tu strašnu napast! no jači smo! na prvom mjestu opet će biti svjesnost! i čim sam opet započela decoupling metodu češkajuć usne,užasni,užasni poriv je počeo blijediti.može se prestati,može se ne čupati,to smo toliko puta dokazali!ne namjervam ovoga puta popustiti,jer to bi značilo samo to.nitko nije rekao da je lako,možda će to biti moja životna borba,al pobjednik svakog,ama baš svakog puta ću biti JA,čak i kad popustim,pobjednik sam onog trenutka kad se vratim na pravi put!

povećavam dozu inositola (vitamin) b,pa baš da vidimo hoće li poriv za čupanjem u potpunosti nestati kao kod nekih ljudi. Nac ostavljam na min dozi. pišite ,potrrebna su mi vaša iskustva ,da znam da nisam sama
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 16:30   #574
Totalno se pronalazim u tvojim riječima, obrve narastu, dobiju neki poželjan oblik..a ja to napačeno osjetljivo područje krenem maltretirati prelazeći prstima po njima i polagano ih povlačeći..

Rado bih uzimala neke tablete, vjerujem da bi mi pomogle, barem što se placebo dijela tiče , ali iovako već uzimam razne terapije zbog drugih stvari
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 16:33   #575
mrzim trihotilomaniju,mrzim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

kad će netko napokon pronaći lijek??
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 16:54   #576
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
prije dva mjeseca na desnom oku nisam uopće ali uopće imala trepavica!ni jednu jedinu!!! jutros izgledam ovako :

http://i47.tinypic.com/2myq3x1.jpg
Pa kako si postigla to da opet narastu?
Nesretna-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:04   #577
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
mrzim trihotilomaniju,mrzim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

kad će netko napokon pronaći lijek??
Syd, polako i bez panike. znamo da borba kod nekih ljudi traje jako dugo pa čak i zauvijek. samo treba skupit snage i započet iznova, i opet iznova... ne gubi nadu ni snagu! kreni opet s decoupling metodom i smišljaj nove načine kako zaposliti ruke. ako te tješi - tvoje trepavice bar uvijek ponovno narastu za razliku od moje kose kod koje nema napretka ni u ova zadnja 2 mjeseca otkad intenzivno koristim ric. ulje. počelo me to jako mučiti, postala sam zabrinuta da zbog svoje "staze " na glavi neću tako skoro uspjet naci decka, da ce svatko brzo izgubit interes za mene ako otkrije moju tajnu... znam da sam djetinjasta al opet... ne mogu pobjeć od tih misli ovih dana. postala sam i jako ljubomorna dok gledam kolegice i cure na cesti i u kafićima s prekrasnom raspuštenom kosom misleći hoću li ikad opet tako izgledat. onda se sjetim da ljudima kosa naraste i 10 godina nakon sto su bili procelavi i bude mi malo bolje. u svakom slucaju draga, nemoj bit tuzna, ispucaj se ovdje kad ti dođe tesko i bori se i dalje uz pomoć svoje obitelji, Char i mene
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:13   #578
Quote:
Nesretna-2 kaže: Pogledaj post
Pa kako si postigla to da opet narastu?
pročitaj pažljivo posljednje 2-3 stranice topica, Sydney je detaljno opisala metode koje je koristila, koje je vitamine pila i kojim je uljima mazala trepavice
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 23:59   #579
Quote:
Nesretna-2 kaže: Pogledaj post
Pa kako si postigla to da opet narastu?
upravo me ova rečenica podsjetila na to koliko sam truda uložila,i kako želim da kad ovdje dođu nove osobe,pronađu u našem uspjehu nadu i spoznaju da je moguće pobjediti ovu ludost od poremećaja,da je moguće prestati čupati,i napokon zatvoriti ovu knjigu iza sebe.predugo smo je svu pisali i vrijeme je da odložimo olovke,i započnemo novu.

ne čupam,smirena sam,na starom,dobrom,pravom putu pišite.. i hvala velika n apodršci
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 14:09   #580
Jučer sam pričala s jednom svojom legicom, i ona se osvrnula na svoje nepušenje (ne puši već 2 godine), rekla je ovako: možeš samo odlučiti prestat pušiti, ali uvijek ćeš barem malo željeti..

Nekako mi je uzor što se tiče i odvikavanja od pušenja, a njezina ustrajnost daje mi i snagu i vjeru da isto tako mogu prestati sumanuto čupati obrve.

Možda nisam u pravu što jer vjerujem u tu njezinu rečenicu ( možda se trihotilomanija može zauvijek izlječiti.. ne znam, sve je to toliko neistraženo.. )
ali nekako, pomaže mi da shvatim da sam osoba, samo čovjek, a osobe mogu pokleknuti svojim slabostima, mogu iz čista mira i nakon godina i godina ponovno zapaliti cigaretu, isto tako najednom nakon mjeseci i mjeseci, kada je kosa vec narasla, kada je napokon uspjela staviti maskaru na nešto, osoba može počupati koji pramen, može napraviti "rupu" na trepavicama.. ali isto tako ta osoba može pronaći snagu, volju da nastavi dalje nakon toga, da se uzdigne i da pokaže da može preći preko tog trenutka slabosti. I kosa će opet narasti, i opet će moći van bez olovke za obrve, i doći na ovu temu i pohvaliti se osobama koje je razumiju i koje će zajedno s njom proslaviti taj uspjeh
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.