Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2007., 11:19   #41
f
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 11:20   #42
Vidim da se cesto spominje Barf i koliko je dobra hrana ili nije.....
Vjerujem da ima kvalitetnih sastojaka jer je baza meso (govedina ??) ali koliko sam cula u toj hrani ima puno bakterija. Naravno, kaze se da psi bez problema mogu sve te bakterije pojesti bez opasnosti po zdravlje, ali isti ti psi lizu nas, nasu djecu i nisam sigurna da je to tako bezazleno.
I ako bi bilo bezazleno, zasto se onda rade skupa ispitivanja na gotovim hranama (konzerve ili suha) na bakterije prije nego sto dodju na police u trgovine?

Treba razlikvati bakterije i bakterije.Neke su štetne, a neke su nezaobilazno potrebne u probavnom traktu.Po pitanju ovih prvih, skenirane su na nekom od foruma laboratorijske analize Veterinarskog Instituta RH, koje su pokazale da je animaBARF hrana POTPUNO slobodna od :SALMONELE, AESHERIHIJE COLLI, CLOSTRIDIUM BOTULLINUS i td.Osim toga, treba razlikovati smrad truleži i fermentacije u predželucu goveda, izazvanih djelovanjem onih drugih bakterija i enzima.

Inace, kad sam bila kod frendice koja je jednom narucila barf (da, na onaj sistem nazovi Radeta), otvorila ga je i kuhinja je smrdjela po trulezi da nam je objema bilo zlo i sav je Barf zavrsio u WCu.... zaista moras imati želudac za to.... ili kvacicom za rublje zacepiti nos....

ili pretpostaviti da naš nos nije mjerilo svih noseva na ovome svijetu.Naime, ljudska je glupost uzrok gotovo svih zala na ovome svijetu, a najbolje se očituje u tome što čovjek sebe uzima kao mjerilo svemu i svakome.Čak je i Boga, ovdje napominjem da sam ateist, ponizio time što je proglasio u Svetim spisima da je čovjeka stvorio na svoju sliku i priliku.Znači da je i Bog idiot, jer ljudska je vrsta, u prosjeku takva.Kako bi inače ljudi uništavali sebe i sve oko sebe, neophodno za opstanak samih sebe, zaklinjuči se istovremeno u nastojanje da dostigne Božje savršenstvo.Da skratim;trebala je prijateljica pitati svojeg psa što misli o mirisu ponuđene hrane.
Ja sam za kvalitetnu gotovu hranu, UTOPIJA samo sto tu zaista ima puno takvih koje u proizvod stave malo mesa a puno zitarica (npr Hills je baziran na zitaricama i bjelancevine koristi iz biljnog porijekla i najmanje iz zivotinjskog), pa bi bilo dobro citati dekle na proizvodima i njihov sastav.
Naravno, ako imas vremena, love i dobar recept kuhati I UNIŠTITI SVE VITAMINE I ENZIME I TD doma meso i dodatke u dobrom omjeru je sigurno isto ok.... ali ja nemam ni jedno, ni drugo ni trece..[/QUOTE]
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 12:10   #43
Barf i bakterije i reakcija Anim.

znas animacanis, jako me zanimalo koliko vremena ce trebati da odgovoris na mail u kojim se spomene nesto (negativno) po tvom proizvodu.
i vidim da je trebalo ni vise ni manje nego 7 sati....
kako covjek koji ima svoju proizvodnju stigne biti non stop online? da li imas u sobi crvenu lampicu koja ti pokaze Alert - someone is talking badly regardon Barf?

Nemam vremena surfati i pisati po forumima, ovo je danas slucajno.... ali znam da je prije puno godina bilo slicno.... cim se negdje spominje Barf u losijem svijetlu, ti si tu? ne postoji mislim nitko tko je toliki freak toliko godina u industriji hrane za pse i prati svaku rijec na netu....

i tako sam dobila okladu sa svojom frendicom za jedan rucak, jer sam znala da ces reagirati danas do 12h...
Livi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 12:12   #44
vitamini

Naravno, ako imas vremena, love i dobar recept kuhati I UNIŠTITI SVE VITAMINE I ENZIME I TD doma meso i dodatke u dobrom omjeru je sigurno isto ok.... ali ja nemam ni jedno, ni drugo ni trece..[/QUOTE][/QUOTE]

Naravno ako kuhate vitamine dodajte u skuhani obrok...
Livi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 13:09   #45
Pa kad se već prepucavamo:"A enzime"?
I naravno"dobar tek" na besplatnom ručku.Samo se nadam da te neće usrećiti s nekakvim hambijem!
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 13:33   #46
Joj dajte!!
kuhano je zdravo! Ljudi jedu samo pečeno i kuhano
pa nam ne nedostaje vitamina, tu i tam pojedemo neko voće, ali
šta je psu dodatno dati jabukicu ili mrkvicu da gricka!!!
kuhanjem se samo ubija vitamin C i niti jedan drugi! Kuhanjem rajčice
se još i dobiva dodatni lutein!!
zato mislim da je dobro davati 3 puta tjedno kuhanu piletinu sa
povrčem!! sve pojede i juhicu bogatu vitaminima popije i super!!
moja ima odličnu kakicu, zdrava je, ne pune joj se analke, dlaka
sjajna i super!! bolje nego da strahujem tko će mi što prodati, a hillsov
dehidrat lamb&rice joj također paše!!
NO.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 05:53   #47
sirovo meso, hm?

probala sam u par navrata dati svojoj curki sirovo meso (teleću kost s mesom) pa onda jetricu, pa komadić govedine...ali grofica nije iskazala interes, zapraff me iznervirano pogledala i pitala: pa daj skuhaj to više, šta se čeka

Ispada da je jedini način da psa hraniš zdravo, i.e. BARFOM ili (samo) sirovim mesom ako kreneš od početka? Dakle, stariji psi se više ne mogu navići na to, a nije fer silovati ih s time, ako ne zagrizu od prve ? Am i right?
Maraska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 16:44   #48
Odmah da kažem da nemam namjeru stati ni na čiju stranu, oni koji se žele prepucavati, samo izvolite, ali imam jedno pitanje u vezi tog barfa; naime, što učiniti u situaciji kada je životinja recimo, bubrežni bolesnik ili dijabetičar? Za takva stanja postoje tvornički pripremljeni dehidrati koji su se za sada u praksi pokazali učinkovitima, zahvaljujući svojem sastavu i omjeru pojedinih sastojaka. Samo mi nemojte reći da su te bolesti i takva stanja uzrokovana dehidratom, na prvom mjestu...Hvala.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 22:04   #49
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Odmah da kažem da nemam namjeru stati ni na čiju stranu, oni koji se žele prepucavati, samo izvolite, ali imam jedno pitanje u vezi tog barfa; naime, što učiniti u situaciji kada je životinja recimo, bubrežni bolesnik ili dijabetičar? Za takva stanja postoje tvornički pripremljeni dehidrati koji su se za sada u praksi pokazali učinkovitima, zahvaljujući svojem sastavu i omjeru pojedinih sastojaka. Samo mi nemojte reći da su te bolesti i takva stanja uzrokovana dehidratom, na prvom mjestu...Hvala.
Pa ja nebi rekla da su te bolesti izazvane dehidratom, vec su ili nasljedne ili zbog lose prehrane sve skupa ili je eto, cisto losa sreca. Naravno da bih svog psa hranila dijetalnom hranom ukoliko je bolestan. U biti, ja sam za uravnotezenu prehranu koja ukljucuje kvalitetni dehidrat i kuhanu odnosno sirovu hranu. Pas je po prirodi mesozder pa ja svoje pse koje sam god imala u svom zivotu nastojim time i ocuvati, tj. hraniti ih pretezito mesom + dodaci povrca, riza, tijesto... i naravno dehidrat. Glupo mi je da se pljuje po jednom ili drugom iako mi zdravi razum i cista logika kazu i vriste BARF, zato sto je to najprirodniji i najlogicniji nacin cime bi se pas trebao hraniti. Na stranu s bakterijama i ostalim s**njima, jer ih pas na cesti pokupi 10 puta vise nego sto ce ih dobiti u obroku barfa pogotovo ako je isti kontroliran. No kao i kod ljudi, ja vjerujem da svaki pas ima i svoju osobnost tj. voli se drugacije hraniti i preferira nesto "svoje". Tako moja npr. voli sto smrdljivije, npr. Chappy, koji je kao sto svi znamo shit od hrane, nevoli Hills, voli Royal, obozava Canidu a najsretnija je kad dobi debelu krvavu kost oblozenu mesom, zlundrama i hrskavicama ili joj pak u zdjelici osvane kuhana piletina s rizom i mrkvicom. Ima dana kad dehidrat nece ni ponjusit i tada znam da je vrijeme za promjenu tj. kuhano ili sirovo. Dehidrat u glavnom koristim kao ispomoc jer stvarno nemam vremena nakuhavati, a bome ni skrinju za zamrzavati. Tj. imam skrinju al neam toliko mjesta za cuvanje neke isplative kolicine hrane. Tako da smo svi sretni i zadovoljni. Isto tako mislim da vise grijese onbi koji svoje pse hrane iskljucivo dehidratom od onih koji pse hrane sikljucivo kuhanim ili barfom. Zasto? Zato sto su mi ova dva zadnja nekak prirodnija.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 12:36   #50
Barf i crvi

Jedno pitanje za Animacanisa:

kao sto sam pisala u predhodnoj poruci, Barf smrdi po trulezi (i ok, to psima jako mirise a na vlasnicima koji ih hrane je da trpe taj zadah) sto je kako kazes prirodna hrana za psa (da, nekad bila dok je zivio u divljini i nije se druzio sa djecom koje je oblizivao kao sto to rade danas kucni psi).

Moje pitanje, kako je moguce da se preko noci u toj vrecici koja se baci u smece, a ne isprazni do kraja i malo ostane barfa u njoj, UCRVI toliko da ima crva u kanti za smece, pa sve do stropa ? To se dogodilo onoj mojoj frendici
koja je barf bacila u wc, ali je naravno vrecice ostavila u smecu do jutra.



A pitanje za korisnike Barfa:
To je bilo gnjus, i ako je to ok za pse, kako vi koji barfom hranite pse u stanovima, izdrzite taj smrad dok vam pas uziva u miomirisima i po potrebi i u crvima?

Hvala, bez uvrede bilo kome. To je samo moje iskustvo s tim proizvodom o kojem se toliko pise vec godinama, sto dobro sto lose
Livi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 17:37   #51
Pozdrav Animacanisu!

Bez suvišnih komentara (jer više manje sve što mislim o Barfu sam već napisala) samo želim zaključiti da ni danas, nakon nekoliko mjeseci od naše rasprave, sa svim vitaminima, enzimima i dobrim bakterijama tvojeg Barfa nema na policam Pet shopova i veterinarskih stanica i ambulanti.

Pozdrav od "fukare" i "ignoranta"!

P.S. sorry, ali nikako ne mogu pogoditi termin kada si ti on line...
__________________
...i ja se isto svemu čudim...
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 20:05   #52
Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
samo želim zaključiti da ni danas, nakon nekoliko mjeseci od naše rasprave, sa svim vitaminima, enzimima i dobrim bakterijama tvojeg Barfa nema na policam Pet shopova i veterinarskih stanica i ambulanti.
Pa to ne znaci da proizvod ne valja. Mislim, sorry, Voltarena ima uredno po svim ljekarnama i uredno se prodaje budalama bez recepta, iako je u gotovo cijeloj Evropi i svijetu zabranjen jer je stetan po zdravlje i srceko. To sto ga JOS nema, ne znaci da ga nece ili nemoze biti. Znate i sami kako neki procesi legalizacije idu kod nas u Hrvatskoj pogotovo ak si "obicni" covjek a ne neki sa debelim zaledem i brdom para.

Quote:
kao sto sam pisala u predhodnoj poruci, Barf smrdi po trulezi (i ok, to psima jako mirise a na vlasnicima koji ih hrane je da trpe taj zadah) sto je kako kazes prirodna hrana za psa (da, nekad bila dok je zivio u divljini i nije se druzio sa djecom koje je oblizivao kao sto to rade danas kucni psi).
A ne smrdi po trulezi nego po hrpi sirovog mesa. I BTW, mojoj cuckici vise smrdi iz usta kad jede dehidrat, pa cak i onaj najkvalitetniji, nego kad jede kuhano ili sirovo. Smrad iz njenih usta je nesnosan nakon dehidrata, da ne govorim o ispusnim plinovima ili zdravoseljacki receno - prdezima nakon nekih vrsta dehidrata i nedo bog konzervirane hrane. A tvoje dijete ce biti ugrozeno jednako i sa dehidratom i sa barfom ukoliko psa redovito ne cijepis i ne cistis od parazita i naravno, ukoliko mu dozvolis da lize i oblizuje dijete po licu i ne peres djetetu rukice nakon igre s istim.

Quote:
Moje pitanje, kako je moguce da se preko noci u toj vrecici koja se baci u smece, a ne isprazni do kraja i malo ostane barfa u njoj, UCRVI toliko da ima crva u kanti za smece, pa sve do stropa?
Vrlo lako. Ude muha u kantu za smece i kao nus-produkt imas njenu djecu iliti licinke/crve. Fuj, da, al meni su se mravi skupljali na dehidrat i kaj bi ja sad trebala? Poslat sve u P.M. i ostavit pesa da posti jer dehidrat skuplja mrave i mozda zohare, a BARF muhe? Get a life baby!

Quote:
To je bilo gnjus, i ako je to ok za pse, kako vi koji barfom hranite pse u stanovima, izdrzite taj smrad dok vam pas uziva u miomirisima i po potrebi i u crvima?
Da danfa malo vise, al fino proluftas, po potrebi iskoristis osvjezivac zraka i svi sretni i zadovoljni. Smrdi manje nego kad suseda tegli kiselo zelje ili repu iz podruma ili kuha i nakuhava sa ekstra kolicinama luka.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:07   #53
Quote:
Livi kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za Animacanisa:

kao sto sam pisala u predhodnoj poruci, Barf smrdi po trulezi (i ok, to psima jako mirise a na vlasnicima koji ih hrane je da trpe taj zadah) sto je kako kazes prirodna hrana za psa (da, nekad bila dok je zivio u divljini i nije se druzio sa djecom koje je oblizivao kao sto to rade danas kucni psi).

Moje pitanje, kako je moguce da se preko noci u toj vrecici koja se baci u smece, a ne isprazni do kraja i malo ostane barfa u njoj, UCRVI toliko da ima crva u kanti za smece, pa sve do stropa ? To se dogodilo onoj mojoj frendici
koja je barf bacila u wc, ali je naravno vrecice ostavila u smecu do jutra.



A pitanje za korisnike Barfa:
To je bilo gnjus, i ako je to ok za pse, kako vi koji barfom hranite pse u stanovima, izdrzite taj smrad dok vam pas uziva u miomirisima i po potrebi i u crvima?

Hvala, bez uvrede bilo kome. To je samo moje iskustvo s tim proizvodom o kojem se toliko pise vec godinama, sto dobro sto lose
Ostavi komad svježeg sirovog mesa na sobnoj temperaturi preko noći, pa ćeš ujutro naći vojsku crva koja uživa u svom obroku.
Kako ti je rekla Smartie, muha je krivac.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 21:35   #54
SITNE NEDOUMICE

Uglavnom sve [to je bilo ya re;i, u postovima je od Smartie.No ima i nekih sitnica koje bi dodao.
Hrane jo[ nema na policama iy dva rayloga>Sorry za ove ;udne znakove, comp je poludio!
Pet shopovi s kojima sam pregovarao, tra\e 50/60 % rabata.To nedam.Predlo\eno mi je da dignem cijenu, ali ja to ne'u.Jednostavno, ne'u!
Drugi je razlog, tiskanje vre;ica.Nisu gotove, a na njima 'e biti otisnuta deklaracija pa roba nemo\e legalno van.
Sada su se pojavili problemi i sa bar codom i jo[ neke druge stvari.Uglavnom, proiyvesti hranu nije jednostavno, ako se \eli to raditi kako treba.
{to se ti'e diabetesa i dehidrata, preporu;io bi da na na[im ljubimcima potra\ite topic kammerer.Cura se je potrudila da prevede sa\etak knjige, pa se svi nevjerni Tome mogu malo informirati.Ili bar isprovocirati vijuge da stvar sagledaju s druge strane.
What a fuck, na mojoj stranici, animacanis.hr, ima[ moj mob i moju mail adresu, tj kontakt.Nije problem, mo\emo i kavu popiti.Uglavnom u direktnom kontaktu ostavljam bolji dojam na ljude nego na netu, iako jednako \u'no branim stavove.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:38   #55
Ali meni još nitko nije odgovorio na moje pitanje-je li to hrana samo za zdrave ili i za bolesne životinje?
Odi na control panel->regional and language options->text services and input languages, i odaberi pod keyboard croatian; jer ti je prebacio na engleski (y je na z i obratno itd...)
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 00:13   #56
Hvala Clearwater.
Evo odgovora i tebi.Proizvode se tri vrste hrane za pse.Jedna za zdrave i dvije za pse sa razli;itim problemima, kao gastritis ili recimo ko\ne alergije.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 00:19   #57
Jel šljaka sada? Čini mi se da ne, jer ti još uvijek izbacuje grčki alfabet umjesto č i ć
Aha, dobro...znači, za ostala stanja, tipa bolesti jetre, srca, dijabetes, uroliti i ostale zekalice, ipak bi se trebao trošiti dehidrat?
A sad, što se alergija tiče...to je prilično široko područje, pa da ne skrećem s teme, neću postavljati nova podpitanja. Hvala svejedno!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 00:56   #58
Ma ne [ljaka, ali nema veze.
Gle, ve;ina stvari se da popraviti prehranom.Naravno, ne uvijek s istim uspjehom.Medjutim, treba znati da dobar dio problema i dolazi kroz usta.Ostatak, dolazi uglavnom iz za psa stresnih stanja i tu prehrana mo\e pomo'i u manjoj mjeri ili nikako.Ono [to ti nabraja[, mislim da se sve mo\e rije[iti prehranom, ali je problem u tome [to bi svaki vlasnik psa morao sam spremati recept svom psu.Hranu kakvu proizvodim i u koli;inama koje proizvodim, mogu, bar za sada proizvoditi u jednom ograni;enom asortimanu.Mogao bi biti cini;an pa re;i da je to dovoljno ya pse ako jedu ydravu hranu, ali nebi bilo po[teno, jer upravo bolesni psi, ili biv[i bolesni, su moji najvjerniji abonenti.
Neznam koliko ti je poznat problem sa malom brojnosti [tenaca u leglima posljednjih godina.Nekad toga nije bilo.Mi smo nekad dizali frku ako je bilo 10 [tenaca u leglu.Danas se to slavi, ;ak i kod dobermanna.To je recimo problem nastao iz prehrane.Trenutno ya jednog uzgojiva;a spremam recept po kojem 'e negdje u jesen hraniti kuju koja je u zadnja tri legla dala ukupno 4 psa.
Ja se uzdam u onu Hipokratovu Neka hrana bude tvoj lijek...
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 14:07   #59
dizem temu, zamolila bi animacanisa da mi se javi.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 23:41   #60
ja bih samo nadodala...svakom psu pase nesto drugo..kao i ljudima..npr. jedni vole i mogu jesti jako ljutu hranu, drugi ne, neki vole povrce, neki vole meso, neki dobe zgaravicu od paprike, drugi ju jedu bez problema...
tako i psi..neki mrze dehidrate, a neki ih mogu pojest, neki vole royal, a neki hills...moram priznat nisam nikad kupila taj barf pa necu birat strane..cula sam i pozitivno i negativno...malo vise negativnog, al tu balansira ..
psa sam dobila ko stenca na royalu, kojeg je za 2 mjeseca presto jesti, onda je bio na eukanubi, ali poceo mi je strasno smrdit, nisam mogla vjerovat, ko da spavam kraj otvorene konzerve...a onda sam na hills presla i vec je godinu dana na njemu...i moram priznat da je prezadovoljan.ni jednom jos nije bio bolestan a veta smo vidli samo zbog cijepljenja.. dehidrate pojede bez problema...a o konzervama i njegovoj sreci kad vidi da ju otvaram necu ni pricat
a isto tako, njegova jedna vrsnjakinja nece ni pomirisit hillsovu konzervu, a od dehidrata povraca...
pa sad ja se pitam kolko je potrebna ta vasa rasprava koja je hrana bolja...naravno da necu svom psu davat hranu ako mu ne pase.pa da je najkvalitetnija na svijetu..rade cu mu shit davat ako vidim da je zdraviji...svi znate svoje pse ili cete ih upoznat pa cete tako izmedu ostalog uocit sto je naj za njih
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.