Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2023., 12:45   #1
Na ovoj temi kudimo i hvalimo ZET - vol. 3

Link na vol. 2
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2023., 16:17   #2
Na ovoj temi kudimo i hvalimo ZET - vol. 3

Nestrpljivo čekamo prvu kritiku

Usput, par servisnih informacija:
* Od 1.8. prekida se tramvajski promet od Cibone do Jukićeve, zbog sanacije željezničkog nadvožnjaka na Savskoj cesti (kod Jukićeve)
* Idući tjedan ponovno kreće tramvajski promet do Gračana do Draškovićeve
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2023., 19:54   #3
Na ovoj temi kudimo i hvalimo ZET - vol. 3

Izašla nova (privremena) mreža tram. linija.
Pdf je na webu zeta: https://www.zet.hr/tramvajski-prijev...vne-linije/249

Nije mi jasno zašto 14 ne ide direktno preko Trga kao i prije nego preko Glavnog? Bila bi im prekratka ruta?
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 10:38   #4
Zato da i dalje postoje dvije linije koje povezuju Trg i Kolodvor (jer je 13 preusmjerena kroz Račkoga i Jurišićevu)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 19:43   #5
Da, 13 ide od Šubiceve na Trg.
Nije mi jasno zašto 17 vozi kao 9, tj. zašto 2 tramvaja iste rute. Ne bi li bilo bolje da ide do Trga da se ne mora presjedati tj. hodati do Trga (većina se odlučila za hodanje) tj. do Zapadnog ili do Črnomerca.
I zašto ne maknu br. 17 i stave 9, ako vozi tom rutom? (ako vozi, nisam sasvim sigurna, ali otišao je sa Džamije prema Sheratonu)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 21:13   #6
vidim da broj 13 po novome ide Frankopanska – Jukićeva – Zapadni kolodvor nikad nisam vidio da tramvaj koji ide od hotela Intercontinental prema jugu skrene u Jukicevu u smislu da postoji skretnica, jel to nesto novo?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 21:33   #7
ma to je samo dok traju radovi
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 09:50   #8
Jel mi se samo čini ili nakon one oluje ne radi dobar broj displeja svuda po gradu?

Btw četvorku je postala nemoguća misija uhvatit, jučer sam ju pola sata čekala oko 8 navečer. Znam da su sad sjebali dodatno jer vozi obilazno al uz kraću sedmicu i dvanaesticu ić do Dubrave je postala noćna mora.
High Priestess is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 10:18   #9
ja zadnjih 4,5 dana tramvaj cekam duplo duze nego prije
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 13:33   #10
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nikad nisam vidio da tramvaj koji ide od hotela Intercontinental prema jugu skrene u Jukicevu u smislu da postoji skretnica, jel to nesto novo?
Na tom križanju su već davno postavljene skretnice da se može skretati u svim smjerovima, ali ovo se zaista koristi samo sada (dok se ne može kroz podvožnjak kod Crnatkove).
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 16:09   #11
jel bi se moglo iz Vodnikove skrenuti desno prema Frankopanskoj?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 16:13   #12
Da. Može i obratno.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 17:55   #13
Mogli su onda ostaviti da 17 ide do Trga pa tu skrene. Nastavi do kolodvora, pa na Vukovarsku... Jarun/Prečko.
Ili...dodati tu rutu do Trga privremeno.
A ne da ni jedan od dva tramvaja ne ide do Trga.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2023., 19:39   #14
skinula sam aplikaciju moj zet. ja naprosto ne mogu vjerovati da u sklopu app nema neki vodic, karta, raspored voznji..
ocekivala sam da ce biti bar nekaj na bazi gugl mapsa nutra, s live vozin redovima
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2023., 10:04   #15
Idući tjedan Novi Zagreb ostaje na 10 dana bez tramvaja. U Držičevoj se radi rekonstrukcija pothodnika.

Sve je to jasno i OK.

No ono što nije jasno koji kuki već skoro dvije godine rade na Jadranskom mostu? To što tamo rade to se moglo napraviti u jedab do dva mjeseca! Kada se prošetate po Jadranskom mostu nigdje vidjeti radnika niti da se nešto intenzivno radi. Ispod mosta par kontejnera od izvođača, na mostu par ograda sa navučenim krpama preko toga, kao tu se nešto radi a ne radi se ništa.

Ovo ne ide na račun ZET-a već odgovornih u gradskoj upravi!

Brže je izgrađen cijeli Jadranski most zajedno sa izvedbom bušenih pilota za stupove mosta nego što ovi rade sanaciju samog mosta. Ako za sanaciju 500 metara tramvajske pruge na mostu trba dvije godine i još nije gotovo pitam se koliko bi ovoj ekipi trebalo da moraju izgraditi ovaj most ispčetka?

Ista stvar je i rekonstrukcija pruge na par mjesta u zagrebu, pruga raskopana, nigdje radnika, cesta pokraj pruge sužena za po jedan do dva traka. Radilište stoji, nigdje radnika. Umjesto da se radi 24/7 ne radi se ni onih normalnih 8 sati, a kada se radi radi 2 do 3 ljudi.

Ovi svi radovi rade se na ključnim gradskim prometnicama.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2023., 13:34   #16
jednom je u Vukovarskoj kod Chromosovog tornja bila puknuta tracnica pa je tramvaj morao usporiti na 5 km/h na tom mjestu da nebi izletio, i tako nekoliko mjeseci sve dok im nisam poslao mail pa su rijesili
e pa ako im za puknutu tracnicu treba toliko onda racunaj koliko ce trebati za rekonstukciju pol kilometra pruge
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2023., 20:10   #17
Nemre Korlaet sve...
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2023., 21:25   #18
To je problem na svim gradskim radovima. I ne samo u Zagrebu nego u cijeloj državi. Posao koji bi se uobičajenim tempom napravio za lupam mjesec dana, radi se dva i pol mjeseca. Firme uzmu previše gradilišta, na njima nema tko raditi i onda se to vrti u krug.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2023., 08:12   #19
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
To je problem na svim gradskim radovima. I ne samo u Zagrebu nego u cijeloj državi. Posao koji bi se uobičajenim tempom napravio za lupam mjesec dana, radi se dva i pol mjeseca. Firme uzmu previše gradilišta, na njima nema tko raditi i onda se to vrti u krug.
Ne kuzim zasto ne dobivaju penale . U ugovoru koji potpisu se stavi klauzula da ako ne zavrse u zadanom roku ide tolika i tolika kazna ili penale ili nesto trece pa bi onda razmislili slijedeci put kada bi uzeli ugovor i razvlacili ga 3 godine umjesto za 6 mjeseci.
nazadsam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2023., 10:37   #20
pa da, potpise se ugovor za posao koji se treba napraviti neovisno koliko ce trajati radovi, onda je poslodavcu u interesu da se sto prije napravi jer ce manje platiti radnike
vjerojatno je i Peljeski most tako dogovoren, kinezi su radili dan i noc da se sto prije zavrsi
ovako je opravdana sumnja da se neko izmedju sebe dogovorio drukcije e da bi grad sto vise platio i da bi oni na kraju to podijelili
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.