Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2012., 00:41   #1
Octavia, Passat, Bora..nema benzinca u oglasima???

ovako prijatelj mi trazi octaviu 2008,09 benzinca,moze i jedinica,ili passsat 2005 2006god pa boru sve 1.6,ali ih nema bas komentiramo u oglasima...pa zar mi samo vozimo 1.9.tdi?? npr u njemackoj moze se na prste nabrojat na cesti nevedeni auti dizeli.i usput ako neko zna da netko prodaje neka napise
goran79 is offline  
Old 07.06.2012., 00:44   #2
Ne znam kak se kreću cijene benzinaca u Njemačkoj.. Pa da si uveze auto po volji ako već nema kod nas...
C2H5OH is offline  
Old 07.06.2012., 00:48   #3
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Ne znam kak se kreću cijene benzinaca u Njemačkoj.. Pa da si uveze auto po volji ako već nema kod nas...
nitko ne zeli uvest iz njemacke,samo govorim kako covjek oce kupit benzinca pa nemoze naci.samo tdi tdi i tdi
goran79 is offline  
Old 07.06.2012., 00:53   #4
Kad benzinici neidu a troše.. TDI je potpuna suprotnost, znaju naši ljudi šta valja... Kakvi Njemci...
C2H5OH is offline  
Old 07.06.2012., 09:16   #5
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
ovako prijatelj mi trazi octaviu 2008,09 benzinca,moze i jedinica,ili passsat 2005 2006god pa boru sve 1.6,ali ih nema bas komentiramo u oglasima...pa zar mi samo vozimo 1.9.tdi?? npr u njemackoj moze se na prste nabrojat na cesti nevedeni auti dizeli.i usput ako neko zna da netko prodaje neka napise


Oko tebe neki mazohizam ili šta..., Passat 1,6 benz, Octavia 1,4 benz...
SCHNITZER is offline  
Old 07.06.2012., 09:42   #6
Stvarno mi nije jasno zašto bi itko kupio octaviu ili pasata benzinca pored dobrih i štedljivih TDI-a.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Old 07.06.2012., 09:53   #7
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
ovako prijatelj mi trazi octaviu 2008,09 benzinca,moze i jedinica,ili passsat 2005 2006god pa boru sve 1.6,ali ih nema bas komentiramo u oglasima...pa zar mi samo vozimo 1.9.tdi?? npr u njemackoj moze se na prste nabrojat na cesti nevedeni auti dizeli.i usput ako neko zna da netko prodaje neka napise
Opet se šališ no da kod nas je zbilja još znatno veći omjer dieselaša nego benzinaca što se tiče vw grupacije...
johny5 is offline  
Old 07.06.2012., 09:58   #8
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Stvarno mi nije jasno zašto bi itko kupio octaviu ili pasata benzinca pored dobrih i štedljivih TDI-a.
Ja bi rabljeni 5+ godina star auto uvijek kupio benzinca. Na tdi ju kaj god ode nemres ispod 4 znamenke, od dizni i pumpe do turba i agr a...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Old 07.06.2012., 10:14   #9
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Ja bi rabljeni 5+ godina star auto uvijek kupio benzinca. Na tdi ju kaj god ode nemres ispod 4 znamenke, od dizni i pumpe do turba i agr a...

Pogotovo ako prelaziš 25 000 - 30 000 km godišnje isplati se uistinu benzinac...
C2H5OH is offline  
Old 07.06.2012., 10:43   #10
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
ovako prijatelj mi trazi octaviu 2008,09 benzinca,moze i jedinica,ili passsat 2005 2006god pa boru sve 1.6,ali ih nema bas komentiramo u oglasima...pa zar mi samo vozimo 1.9.tdi?? npr u njemackoj moze se na prste nabrojat na cesti nevedeni auti dizeli.i usput ako neko zna da netko prodaje neka napise
U hrvatskoj prevladava razmišljanje da dizeli troše 3-4 litre, a benzinci 10-12, a i ljudi su većma navikli na poljoprivredne strojeve, pa su familijarni s dizelašima.
u oglasnicima su većinom kad dođe vrime od nedilje, odnosno kad krenu skupi kvarovi.

dočim, ono malo benzinca što se proda ljudi voze, ako rade veće kilometraže ugrade plin, jeftino se održava i nema razloga za prodaju.

kupnja polovnog dizelaša je sve samo ne pametan potez, stoga shvaćam vaš problem.
*rabbit* is offline  
Old 07.06.2012., 11:49   #11
Quote:
*rabbit* kaže: Pogledaj post
U hrvatskoj prevladava razmišljanje da dizeli troše 3-4 litre, a benzinci 10-12, a i ljudi su većma navikli na poljoprivredne strojeve, pa su familijarni s dizelašima.
u oglasnicima su većinom kad dođe vrime od nedilje, odnosno kad krenu skupi kvarovi.

dočim, ono malo benzinca što se proda ljudi voze, ako rade veće kilometraže ugrade plin, jeftino se održava i nema razloga za prodaju.

kupnja polovnog dizelaša je sve samo ne pametan potez, stoga shvaćam vaš problem.
svaka cast na ovom komentaru,upravo bas tako.i da se nadovezen na komtare prije.zasto kupit benzinca kad moze stedljivog dizela? vozis se do 15tkm godisnje i onda kupit 1500eura skupljeg dizela sa puuuno ulaganja.ja vozim novog benzinca i potrosnja je 7lit i prezadovoljan sam.a vozio sam i dizela od 110konja,pa svatio da mi bas i nije potreban
goran79 is offline  
Old 07.06.2012., 12:29   #12
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
svaka cast na ovom komentaru,upravo bas tako.i da se nadovezen na komtare prije.zasto kupit benzinca kad moze stedljivog dizela? vozis se do 15tkm godisnje i onda kupit 1500eura skupljeg dizela sa puuuno ulaganja.ja vozim novog benzinca i potrosnja je 7lit i prezadovoljan sam.a vozio sam i dizela od 110konja,pa svatio da mi bas i nije potreban
upravo tako.
a kolega je radio neke studije koje su pokazale da je udio dizelaša veći, što je udio življa manje obrazovan. pa zbroji dva i dva i dobit ćeš krupniju sliku problematike.

u svakom slučaju - sretno u potrazi!
*rabbit* is offline  
Old 07.06.2012., 12:58   #13
Quote:
*rabbit* kaže: Pogledaj post
upravo tako.
a kolega je radio neke studije koje su pokazale da je udio dizelaša veći, što je udio življa manje obrazovan. pa zbroji dva i dva i dobit ćeš krupniju sliku problematike.

u svakom slučaju - sretno u potrazi!
Da ima svakakvog življa...
In some European countries (such as France), diesel vehicles account for as much as 70 percent of new car sales...
Sad bar znamo gdje žive obrazovani, gdje ne..
Diesel car sales overtake petrol in UK
Sweden: Highest Level Recorded for Green Cars and Diesel Cars
Hrvatska - dvije trećine novih automobila, odnosno 65 posto, kupljenih u prva tri mjeseca ove godine ima benzinski motor..
Znači mi smo na vrhu europe po obrazovanosti, lijepo je to čuti...
Kod nas su samo mercedes, alfa, vw, audi, bmw, volvo(nova vozila) 70-85% dieselaši, to voze ovi sa osnovnom školom, sve ostalo voze visoko obrazovani...

Zadnje uređivanje johny5 : 07.06.2012. at 13:11.
johny5 is offline  
Old 07.06.2012., 13:03   #14
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Stvarno mi nije jasno zašto bi itko kupio octaviu ili pasata benzinca pored dobrih i štedljivih TDI-a.
Ja osobno znam nekoliko ljudi koji su rekli da bi rađe umrli nego vozili dizelaša. A i kod mene u okolici ima passat, golf, i nekoliko pola sve benzinci. Ljudi su ih kupili jer ne vole dizele, a svi prolaze solidnu kilometražu, a samo je jedan ako se ne varam plinaš. A onaj koji ga je ciljano kupio nema razloga ni prodavati.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 07.06.2012., 13:11   #15
Vozili bi i Nijemci svi tdi ali je skuplji za kupiti cca 2-3.000 eura kao novi, plus na dizela je veci godisnji porez i jos neke stavke pa je ako se ne pravi velika kilometraza jeftinije imati benzinca.
MaliZeleni10 is offline  
Old 07.06.2012., 13:21   #16
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Da ima svakakvog življa...
In some European countries (such as France), diesel vehicles account for as much as 70 percent of new car sales...
Sad bar znamo gdje žive obrazovani, gdje ne..
Diesel car sales overtake petrol in UK
Sweden: Highest Level Recorded for Green Cars and Diesel Cars
Hrvatska - dvije trećine novih automobila, odnosno 65 posto, kupljenih u prva tri mjeseca ove godine ima benzinski motor..
Znači mi smo na vrhu europe po obrazovanosti, lijepo je to čuti...
Kod nas su samo mercedes, alfa, vw, audi, bmw, volvo(nova vozila) 70-85% dieselaši, to voze ovi sa osnovnom školom, sve ostalo voze visoko obrazovani...
C2H5OH is offline  
Old 07.06.2012., 13:25   #17
Quote:
*rabbit* kaže: Pogledaj post
upravo tako.
a kolega je radio neke studije koje su pokazale da je udio dizelaša veći, što je udio življa manje obrazovan. pa zbroji dva i dva i dobit ćeš krupniju sliku problematike.

u svakom slučaju - sretno u potrazi!
taj kolega je studije radio u tapeciranoj sobi?
jesu li mu uspjeli ugraditi mozak nakon toga ili...?
ZgSash is offline  
Old 07.06.2012., 13:27   #18
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
A šta se ti smiješ?...,ako je Rabbit-ov kolega radio studiju, onda je to tako i ima da mu se vjeruje!













SCHNITZER is offline  
Old 07.06.2012., 13:30   #19
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
taj kolega je studije radio u tapeciranoj sobi?
jesu li mu uspjeli ugraditi mozak nakon toga ili...?
Bitno da je njega kolega uvjerio u provedene studije..
C2H5OH is offline  
Old 07.06.2012., 13:34   #20
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Bitno da je njega kolega uvjerio u provedene studije..
..., a to je već sasvim dovoljno za dobar početak karijere jednog uspješnog znanstvenika!
SCHNITZER is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.