Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2019., 11:22   #1
Siromašan a zapravo bogat

Poznate li koga da izgleda i oblači se siromašno, ali zapravo ima novaca na bacanje? (bogati)

Ili ste većinom okruženi ljudima koji se oblače markiranom odječom, voze skuplje aute, a zapravo grcaju u dugovima? (lažno bogati)

Na internetu dosta ljudi se da naći koji poznaju ljude koji na prvu djeluju siromašno jer nose staru odjeću, jako slabo mare o sebi, a zapravo zarađuju više od prosjeka i imaju puno ušteđevine. Zbog svog načina funkcioniranja odbijaju suprotni spol te su vječno samci.

Recimo ja poznajem jednog čovjeka koji ima oko 50 godina, živi s majkom, nema ženu, dok na računu ima od nasljedstva oko 1,5 milijuna kuna. Jedino što ima skupocijeno je bicikl vrijedan 20 000kn. Plaća mu je veća od prosjeka i hrani se jeftinom hranom,a oblači se malo ispod prosjeka..
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 12:38   #2
Patoloških škrtaca je uvijek bilo.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 13:02   #3
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Patoloških škrtaca je uvijek bilo.
To nije politički korektno!
Kaže se fiskalno odgovornih!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 13:07   #4
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Poznate li koga da izgleda i oblači se siromašno, ali zapravo ima novaca na bacanje? (bogati)

Ili ste većinom okruženi ljudima koji se oblače markiranom odječom, voze skuplje aute, a zapravo grcaju u dugovima? (lažno bogati)

Na internetu dosta ljudi se da naći koji poznaju ljude koji na prvu djeluju siromašno jer nose staru odjeću, jako slabo mare o sebi, a zapravo zarađuju više od prosjeka i imaju puno ušteđevine. Zbog svog načina funkcioniranja odbijaju suprotni spol te su vječno samci.

Recimo ja poznajem jednog čovjeka koji ima oko 50 godina, živi s majkom, nema ženu, dok na računu ima od nasljedstva oko 1,5 milijuna kuna. Jedino što ima skupocijeno je bicikl vrijedan 20 000kn. Plaća mu je veća od prosjeka i hrani se jeftinom hranom,a oblači se malo ispod prosjeka..
Apsolutno. Iz moje trenutne korporacije je tako(radim vani). Glavni manager za moj department vozi Fiat Grande Punto, a CEO kompanije koji je ujedno i dioničar u firmi(znači multimilijunaš) na posao dolazi biciklom. Jasno radi se o Šveđanima i Norvežanima.

Drugi slučaj. Vlasnik nekoliko duhanskih tvornica nosi Lewis 501 hlače, Nike tenisice, majicu s logom firme kakve nose i radnici te baseball kapu. Vozi Ford F-150 truck iz ranih 2000-ih. Kanađanin. Djeca mu studiraju u SAD-u na prestižnim sveučilištima i vjerovali ili ne, rade dok studiraju.

Treći slučaj ista stvar samo su čovjeku na imanju našli naftu. Kao iz prethodnog slučaja ostao je isti. Jedino što je napravio jest da je popravio kuću ali ništa od sjaja i glamura na koje smo navikli.

Četvrti slučaj su farmeri također kanadski koji su bogati ljudi. Vlasnici ogromnih farmi koje su zapravo industrijski pogoni prije nego farme s obzirom kakvom mehanizacijom i tehnologijama raspolažu ali oni ih i dalje zovu farme. Često imaju mnogobrojne članove obitelji ali svi rade, neki studiraju na prestižnim sveučilištima u SAD-u, no nema Ferrarija i Mercedesa iako bi si to mogli priuštiti bez problema. To su često Menoniti sa izuzetno jakom radnom etikom i razmetanje novcem se smatra nepoželjnim pa i sramotnim.

Peti slučaj, tehnički direktor za suhe dokove jedne od najvećih brodarskih kompanija na svijetu, Novozelanđanin. S njim trenutno surađujem kad me pošalju na teren. Čovjek u trapericama koji je u firmi prije 30 godina karijeru počeo kao brodski asistent strojar i kao takav i danas ide po terenima u obilazak brodova kad se radi neki remont, oblači se u trliš i ulovi se masnog ključa kad zatreba. Tako nešto do sada još nisam u životu vidio.

Za sve ove slučajeve s kojima sam došao u kontakt jedina poveznica mi je da su protestantskog odgoja. Ostalo mi je dijametralno suprotno od svega s čim sam do sada bio upoznat.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 14:10   #5
Poznajem ih hrpu, samo spremaju lovu i hrana im je kruh i voda, ne peru se po ljeti, ne griju se po zimi, voze najgore krševe koje ni cigani ne žele.

Bogati a zapravo siromašni.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 14:56   #6
Imam i ja jedan zgodan primjer. Bračni par, boomersi. Kuću u elitnom kvartu izgradio im je njezin otac (bogat, ali normalan), koji im je kupio i prvi auto. I jedno i drugo na odlično plaćenim poslovima, ona usput i honorarči za također solidnu lovu, na njegovom se pak moglo pristojno mrknut sa strane (njegovi kolege su sportske avione kupovali, za zajebanciju), dizali kredite za vrijeme one inflacije/stabilizacije (dakle, vraćalo se mnogo manje nego što se podiglo) i trpali u čarapu/banku. Kuća iznutra krmar, nikad opremljena kako spada, u frižideru ništa osim mlijeka i maslaca. Dvoje djece, vječno odjeveno u robu naslijeđenu od rodbine, nikakvi bicikli i te stvari. Toaletpapir onaj Golubov u listićima, nedajbože da bi role kupovali. Ljetovalo se kod rodbine ili po radničkim odmaralištima/prikolicama i to su bile jedine situacije kada se jela luksuzna hrana poput paštete. Na poslu normalno dotjerani, kostimići, odijela i kravate i ne bi se reklo da doma žive kao stoka.

Sad kad su shvatili da bi jednog dana eventualno mogli umrijeti, troše kao da sutra ne postoji. Da ne bi slučajno nešto u naslijedstvo ostavili. Fiskalno odgovorni, dabome!
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 16:08   #7
Ne poznam nikog lažno siromašnog nego samo lažno bogate.
Svi u nekoj skupocjenoj obleki, najnoviji mobiteli, izlasci i trošenje lude količine novaca na iste. Oni malo žešći troše i na putovanja i automobile 2 put put više klase nego si mogu priuštiti te često s podsmijehom i s visoka gledaju na okolinu.
Ponekad kad vidim te likove i likuše mi dođe žao i zapitam se od kud ljudima to sve. S čim se bave, kakve su im plaće i slično? Raspitam se malo i čujem da su većinom obični fizikalci, trgovci i ostalo bez ikakvog znanja o struci u kojoj rade i bez perspektive te valjda tim materijalnim stvarima liječe svoje komplekse.
Onda vidim svoju familijicu, klinke koje imaju sve što im je potrebno, imam odličan posao i mogućnosti daljnjeg napredovanja, dobar automobil, vlastiti životni prostor uređen po našoj želji i perspektivnu budućnost. Poslije toga mi nije žao što posjedujem samo 2 para hlača i desetak majica, jedno odijelo za svadbe, jedne patike i cipele te dvoje polovične japanke. Imam sve što mi treba, nek je tako i dalje i nema sretnijeg i bogatijeg čovjeka od mene.
mika1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 17:04   #8
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Poznate li koga da izgleda i oblači se siromašno, ali zapravo ima novaca na bacanje? (bogati)
Da, poznajem... npr. porodicu koji su vlasnici oko 50-ak condominiuma u Miamiu (a koje rentaju drugima svaki je barem milijun dolara, rent ziher ne ispod 1500 dolara na mjesec) a voze 15ak godina staru Toyotu... Žive u lijepoj ali prosječnoj kući, ali da ih vidiš nikad ne bi rekao da imaju puno love.

Sam Jeff Bezos je dugo vremena bio na neki način takav, vozio neku staru Hondu Accord.

Za vrijeme mojeg života u Kaliforniji također sam znao porodicu multimilijunaša a koji su živjeli vrlo skromno, u maloj kući, i nikad ne bi za njih pomislio da su vrlo bogati.

Pa... i za sebe mogu reći da sam na neki način takav, no ne ekstremno. Jednostavno ne volim imati dugove i pokušavam se uvijek pokriti koliko mogu bez da kucam bankama na vrata (i kasnije im to višestruko preplatim). Ne volim bacati novce na skupu odjeću, na precjenjene automobile, uopće bilo što precjenjeno. Kredite sam uzimao samo kad ne bih imao drugog izbora, no sve je odavno otplaćeno i sve je moje a ne bankino. Srećom i ostatak familije mi je takav, i žena i klinka i posinak. Živimo poprilično ispod svojih platežnih mogućnosti i zaista nam ništa ne nedostaje. Iznimka su putovanja, tj. godišnji odmori, tad spiskamo poprilično iznad prosjeka, to nam je gušt.


Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post

Ili ste većinom okruženi ljudima koji se oblače markiranom odjećom, voze skuplje aute, a zapravo grcaju u dugovima? (lažno bogati)
Toga ima daleko više. Posebno ovdje u Americi. Znam stotine primjera...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 17:17   #9
pa je li barem ovi koji imaju viška novaca a ne troše ih taj višak doniraju u humanitarne svrhe, ako im stvarno ne treba, ili samo drže na računu i skupljaju?
Dejl Kuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 18:13   #10
Quote:
Dejl Kuper kaže: Pogledaj post
pa je li barem ovi koji imaju viška novaca a ne troše ih taj višak doniraju u humanitarne svrhe, ako im stvarno ne treba, ili samo drže na računu i skupljaju?


Ne znam...

No rekao bih da barem neke od njih prođe zanimanje za neke skupe stvari. Možda, nešto ovako, karikiram, no ovo je rekao Bezos:

Quote:
“What’s with the Honda?” Simon asks Bezos.

After a laugh, Bezos, who according to The New York Times owned roughly $10 billion in Amazon stock in 1999, responds, “This is a perfectly good car.”
Njemu je stara Honda bila "perfectly good car" mada je imao 10 milijardi dolara samo u dionicama (a takav auto sad ovdje košta nov već od oko 22 tisuće dolara).

Ima sasvim dobrih ako ne i perfektnih stvari koje se mogu koristiti godinama bez da uzalud trošiš na nešto novije ili neki nepotreban luksuz, plus manjom potrošnjom generiraš i manje otpada, možda je i to dodatan motiv nekome... Materijalno ili uopće ne usrećuje ili te učini sretnim na neko limitirano vrijeme. Meni osobno je daleko važnije biti slobodan od dužničkog ropstva (a to i jesam) nego činiti susjede i kolege zavidnima na onome što nosim, vozim, posjedujem...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 19:02   #11
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ima sasvim dobrih ako ne i prefektnih stvari koje mogu koristiti godinama bez da uzalud trošiš na nešto novije ili neki nepotreban luksuz, plus manjom potrošnjom generiraš i manje otpada, možda je i to dodatan motiv nekome... Materijalno ili uopće ne usrećuje ili te učini sretnim na neko limitirano vrijeme. Meni osobno je daleko važnije biti slobodan od dužničkog ropstva (a to i jesam) neko činiti susjede i kolege zavidnima na onome što nosim, vozim, posjedujem...
Točno.
Ne sjećam se da mi je ikad nepotreban upgrade nečega materijalnog donio sreću ili zadovoljstvo koje je trajalo dulje od 10 minuta.
Zašto bih onda trošio novac na takve stvari povrh onog što je potrebno?
"Hedonic treadmill" je u psihologiji dobro poznata i istražena stvar, ali većini ljudi je još uvijek misterija pod čijom vlasti ostaju cijeli život.

Novac se može upotrijebiti za puno bolje i dugoročno više zadovoljavajuće stvari, primjerice za povećanje slobode i opcija u životu, kao što navodiš.

A ovo kad se ljudi, kao u prvom postu, čude zašto bi netko trošio manje nego što mu to financije dopuštaju...
To zvuči kao kad se malo dijete čudi zašto se netko ne bi pretrpao do povraćanja kad bi slučajno ostao zaključan preko noći u dućanu slatkiša.
Iz njegove perspektive je to stvarno neshvatljivo ponašanje, zašto bi si itko normalan uskratio to zadovoljstvo? To mora da je nekakva patologija.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 19:24   #12
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Točno.
Ne sjećam se da mi je ikad nepotreban upgrade nečega materijalnog donio sreću ili zadovoljstvo koje je trajalo dulje od 10 minuta.
Zašto bih onda trošio novac na takve stvari povrh onog što je potrebno?
"Hedonic treadmill" je u psihologiji dobro poznata i istražena stvar, ali većini ljudi je još uvijek misterija pod čijom vlasti ostaju cijeli život.

Novac se može upotrijebiti za puno bolje i dugoročno više zadovoljavajuće stvari, primjerice za povećanje slobode i opcija u životu, kao što navodiš.

A ovo kad se ljudi, kao u prvom postu, čude zašto bi netko trošio manje nego što mu to financije dopuštaju...
To zvuči kao kad se malo dijete čudi zašto se netko ne bi pretrpao do povraćanja kad bi slučajno ostao zaključan preko noći u dućanu slatkiša.
Iz njegove perspektive je to stvarno neshvatljivo ponašanje, zašto bi si itko normalan uskratio to zadovoljstvo? To mora da je nekakva patologija.
Nepotreban upgrade zapravo živcira (privikavanje na neki uređaj, traženje mjesta u ormaru za neku krpu i sl.), ali da dobrostojeći tip od 50 godina živi s majkom i jede smeće... e to je patologija. Kao i ovi što prave djecu a ne žele im priuštiti neke najnormalnije stvari, nego ih tjeraju da se sramote među vršnjacima. Ekstremi nisu dobri, ali puno su mi jasniji oni koji će se zadužiti da bi otišli na ljetovanje, nego ovi koji leže na lovi a imaju zmiju u džepu.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 20:01   #13
Imam primjer takve osobe u familiji. Konstantno kukanje kak je jadna, nema novaca, stalno neka dugovanja koja čak koji put neko drugi mora podmirit, živi u staroj kući koja se raspada, preokretanje svakog novčića i kupovanje hrane na akciji, a ima nekretnine u centru grada koje stoje i propadaju. Da samo jednu proda imala bi dosta novaca za štogod, ali ne želi ih prodat, nema novaca da ih uredi i iznajmi, a za savjet ne želi čuti jer nitko nije pametniji od nje. živi užas, što dalje od takvih osoba...
lechachachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 20:47   #14
Quote:
Dejl Kuper kaže: Pogledaj post
pa je li barem ovi koji imaju viška novaca a ne troše ih taj višak doniraju u humanitarne svrhe, ako im stvarno ne treba, ili samo drže na računu i skupljaju?
Ako pričamo o naoko „skromnim“ milijunašima, nitko od njih ne sjedi samo na lovi, bez brige. Ako već ne troše na robu i skupe aute, ne znači da ne troše na druge luksuzne stvari, koje prosječnim clickbait internetdžijama nisu vidljive prostim okom.

Svi oni svako malo putuju na neki odmor ili privatnim charterima, ili prvom klasom, jedu u finim restoranima, bave se jedrenjem, golfom, hrpetina njih posjeduje pun kurac nekretnina i vinskih podruma punih ekstravagantnih sranja, a većina ih se bavi i skupljanjem umjetnina.

A ono što ja iz svog osobnog iskustva mogu reć, to je da sam puno sretniji sad kad si mogu kupit sve što hoću, i kad hoću, i pritom uopće ne moram razmišljat o oportunitetnom trošku te odluke, nego prije 10 godina kad sam studirao, i kad to u ovakvim flambojantnim gabaritima nije bilo moguće.

Novac istinski usrećuje ljude, da. Ali tek onda kad se radi o količini koja životni stil mijenja iz temelja.
Cigla na cigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 21:10   #15
Quote:
Cigla na cigli kaže: Pogledaj post
Ako pričamo o naoko „skromnim“ milijunašima, nitko od njih ne sjedi samo na lovi, bez brige. Ako već ne troše na robu i skupe aute, ne znači da ne troše na druge luksuzne stvari, koje prosječnim clickbait internetdžijama nisu vidljive prostim okom.

Svi oni svako malo putuju na neki odmor ili privatnim charterima, ili prvom klasom, jedu u finim restoranima, bave se jedrenjem, golfom, hrpetina njih posjeduje pun kurac nekretnina i vinskih podruma punih ekstravagantnih sranja, a većina ih se bavi i skupljanjem umjetnina.

A ono što ja iz svog osobnog iskustva mogu reć, to je da sam puno sretniji sad kad si mogu kupit sve što hoću, i kad hoću, i pritom uopće ne moram razmišljat o oportunitetnom trošku te odluke, nego prije 10 godina kad sam studirao, i kad to u ovakvim flambojantnim gabaritima nije bilo moguće.

Novac istinski usrećuje ljude, da. Ali tek onda kad se radi o količini koja životni stil mijenja iz temelja.
Da, da, samo je jako bitan način na koji se dolazi do novaca, jer ako netko mora dirinčit po deset sati dnevno i to desetljećima, trpit stres, ugrožavat zdravlje itd, onda to i nije neka sreća, a priličan broj bogatih ljudi (tj bar ovi koji nisu bili inicijalno bogati) ima upravo takav put do veće količine novca.
I onda je pitanje jel sreća koju su dobili od novca vrijedila tolikog truda.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 21:16   #16
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Da, da, samo je jako bitan način na koji se dolazi do novaca, jer ako netko mora dirinčit po deset sati dnevno i to desetljećima, trpit stres, ugrožavat zdravlje itd, onda to i nije neka sreća, a priličan broj bogatih ljudi (tj bar ovi koji nisu bili inicijalno bogati) ima upravo takav put do veće količine novca.
I onda je pitanje jel sreća koju su dobili od novca vrijedila tolikog truda.
Tko se točno obogatio dirinčenjem?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 21:18   #17
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Iz moje trenutne korporacije je tako(radim vani). Glavni manager za moj department vozi Fiat Grande Punto, a CEO kompanije koji je ujedno i dioničar u firmi(znači multimilijunaš) na posao dolazi biciklom. Jasno radi se o Šveđanima i Norvežanima.

Drugi slučaj. Vlasnik nekoliko duhanskih tvornica nosi Lewis 501 hlače, Nike tenisice, majicu s logom firme kakve nose i radnici te baseball kapu. Vozi Ford F-150 truck iz ranih 2000-ih. Kanađanin. Djeca mu studiraju u SAD-u na prestižnim sveučilištima i vjerovali ili ne, rade dok studiraju.

Treći slučaj ista stvar samo su čovjeku na imanju našli naftu. Kao iz prethodnog slučaja ostao je isti. Jedino što je napravio jest da je popravio kuću ali ništa od sjaja i glamura na koje smo navikli.

Četvrti slučaj su farmeri također kanadski koji su bogati ljudi. Vlasnici ogromnih farmi koje su zapravo industrijski pogoni prije nego farme s obzirom kakvom mehanizacijom i tehnologijama raspolažu ali oni ih i dalje zovu farme. Često imaju mnogobrojne članove obitelji ali svi rade, neki studiraju na prestižnim sveučilištima u SAD-u, no nema Ferrarija i Mercedesa iako bi si to mogli priuštiti bez problema. To su često Menoniti sa izuzetno jakom radnom etikom i razmetanje novcem se smatra nepoželjnim pa i sramotnim.

Peti slučaj, tehnički direktor za suhe dokove jedne od najvećih brodarskih kompanija na svijetu, Novozelanđanin. S njim trenutno surađujem kad me pošalju na teren. Čovjek u trapericama koji je u firmi prije 30 godina karijeru počeo kao brodski asistent strojar i kao takav i danas ide po terenima u obilazak brodova kad se radi neki remont, oblači se u trliš i ulovi se masnog ključa kad zatreba. Tako nešto do sada još nisam u životu vidio.

Za sve ove slučajeve s kojima sam došao u kontakt jedina poveznica mi je da su protestantskog odgoja. Ostalo mi je dijametralno suprotno od svega s čim sam do sada bio upoznat.
Hvala dragom bogu da takve osobe jos postoje
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 21:19   #18
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Tko se točno obogatio dirinčenjem?
Uglavnom oni sa skromnim porijeklom, i to kroz duži period.
Nije da ih ima ne znam koliko ali ih ima.

Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Iz moje trenutne korporacije je tako(radim vani). Glavni manager za moj department vozi Fiat Grande Punto, a CEO kompanije koji je ujedno i dioničar u firmi(znači multimilijunaš) na posao dolazi biciklom. Jasno radi se o Šveđanima i Norvežanima.

Drugi slučaj. Vlasnik nekoliko duhanskih tvornica nosi Lewis 501 hlače, Nike tenisice, majicu s logom firme kakve nose i radnici te baseball kapu. Vozi Ford F-150 truck iz ranih 2000-ih. Kanađanin. Djeca mu studiraju u SAD-u na prestižnim sveučilištima i vjerovali ili ne, rade dok studiraju.

Treći slučaj ista stvar samo su čovjeku na imanju našli naftu. Kao iz prethodnog slučaja ostao je isti. Jedino što je napravio jest da je popravio kuću ali ništa od sjaja i glamura na koje smo navikli.

Četvrti slučaj su farmeri također kanadski koji su bogati ljudi. Vlasnici ogromnih farmi koje su zapravo industrijski pogoni prije nego farme s obzirom kakvom mehanizacijom i tehnologijama raspolažu ali oni ih i dalje zovu farme. Često imaju mnogobrojne članove obitelji ali svi rade, neki studiraju na prestižnim sveučilištima u SAD-u, no nema Ferrarija i Mercedesa iako bi si to mogli priuštiti bez problema. To su često Menoniti sa izuzetno jakom radnom etikom i razmetanje novcem se smatra nepoželjnim pa i sramotnim.

Peti slučaj, tehnički direktor za suhe dokove jedne od najvećih brodarskih kompanija na svijetu, Novozelanđanin. S njim trenutno surađujem kad me pošalju na teren. Čovjek u trapericama koji je u firmi prije 30 godina karijeru počeo kao brodski asistent strojar i kao takav i danas ide po terenima u obilazak brodova kad se radi neki remont, oblači se u trliš i ulovi se masnog ključa kad zatreba. Tako nešto do sada još nisam u životu vidio.

Za sve ove slučajeve s kojima sam došao u kontakt jedina poveznica mi je da su protestantskog odgoja. Ostalo mi je dijametralno suprotno od svega s čim sam do sada bio upoznat.
Ako ne troše na vidljive pizdarije to ne znači da ne troše na manje vidljive pizdarije, tipa skupe kurve, putovanja etc.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 21:24   #19
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Uglavnom oni sa skromnim porijeklom, i to kroz duži period.
Nije da ih ima ne znam koliko ali ih ima.
U to vjerujem kao što vjerujem u Jetija. Tako se možda može doći do nekakvog ugodnog, financijski neopterećenog života (tj. više srednje klase)... ali za bogaćenje je ipak potreban onaj 'faktor X'. Znači ili nasljedstvo/lutrija ili plivanje u mutnim vodama. Ostalo su bajke.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2019., 21:27   #20
Quote:
lechachachi kaže: Pogledaj post
Imam primjer takve osobe u familiji. Konstantno kukanje kak je jadna, nema novaca, stalno neka dugovanja koja čak koji put neko drugi mora podmirit, živi u staroj kući koja se raspada, preokretanje svakog novčića i kupovanje hrane na akciji, a ima nekretnine u centru grada koje stoje i propadaju. Da samo jednu proda imala bi dosta novaca za štogod, ali ne želi ih prodat, nema novaca da ih uredi i iznajmi, a za savjet ne želi čuti jer nitko nije pametniji od nje. živi užas, što dalje od takvih osoba...
bitno je da ti znas bolje za druge sto trebaju uciniti,nego oni sami XD
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.