Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2010., 00:18   #41
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
gmazovi se ne mogu razvijati u pravcu bipedalizma i uspravnog hoda jer su hladnokrvni..
da li tebi 'dinosaurusi' spadaju u 'gmazove'?

neki dinosaurusi su dvonožni, nađene su im i kosti koje su šupljikave na način kao što su prokrvljene kosti toplokrvnih današnjih životinja, a ima i naznaka da ih je nekoliko vrsta bilo pokriveno perjem [kao toplinski omotač, a ne kao sredstvo za letenje]

usput, ona umjetnička vizija gmaza-hominida je čisti šund, zašto bi gmaz u svemu popriimio čovjekoliki oblik, a samo zadržao troprste izrazito kandžaste pandže?
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 00:37   #42
Po meni dinosauri nisu i ne mogu reptili i to je ocigledno cim pogledas gradju dinosaura, njihov nacin kretanja kao i dimenzije. Od uspravnog hodanja, do leta, supljih kostiju... sve upucuje na izrazito aktivne i toplokrvne zivotinje. Da ne govorimo o tome da su nadjeni dokazi i o slozenom grupnom ponasaju, necemu isto tako netipicnome za hladnokrvne zivotinje.

Dinosauri su razvili niz prilagodbi koje su ih daleko udaljile od njihovih gmazolikih predaka. Na kraju krajeva, nisu bez ikakvog razloga bili daleko najuspjesnija grupa tijekom 160 milijuna godina. Sisavci jos puno toga imaju za dokazati po tom pitanju
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 00:42   #43
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Po meni dinosauri nisu i ne mogu reptili
onda biolozi staršno griješe, jer ih svrstavaju skupa, krokodil i tiranosaurus su po tome prvi rođaci http://hr.wikipedia.org/wiki/Gmazovi
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 00:54   #44
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
onda biolozi staršno griješe, jer ih svrstavaju skupa, krokodil i tiranosaurus su po tome prvi rođaci http://hr.wikipedia.org/wiki/Gmazovi
Svrstani su skupa zbog odredjenih anatomskih slicnosti u gradji celjusti/lubanje. Osim toga, imaju malih slicnosti.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 15:18   #45
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Nisu.
Glavni je razlog perje.

Naime, klasične podjele u biologiji bazirane su na morfologiji. Otkad se dijeli po genetskoj srodnosti, stvari su se u nekim segmentima prilično promijenile.


Zašto da ih zajebem? Postoji li neki realni razlog zbog kojeg bih ih trebao zanemariti?
Budi ljubazan i objasni.


Pogrešno pitanje.
Naime, tvoje pitanje pretpostavlja (čak i ako to nisi namjeravao) da je razvoj svrhovit, npr. da se krila razvijaju kako bi omogućila let.
u pičku materinu sa ovim jebenim skriptama
pišem odgovor deset minuta i onda na kraju da mogu staviti par smajlova stisnem na temporari alow skripts u ovom jebenom no skript adonu, nestane mi odgovor i više ga ne mogu vratiti
A sve radi jebenih reklama
NE TREBAM PRIRODNO ISTOPITI 4 KILE U 11 DANA JER JA SAM SAVRŠEN

neću ponavljat sad sve, daj mi linkove ako znaš za kakvo otkriće koje bi išlo u tom smjeru.
ništa ne pretpostaljva, krivo si me shvatio, neda mi se sad.
Jebo forum

i jebo limit na smajlove
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 15:29   #46
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
neću ponavljat sad sve, daj mi linkove ako znaš za kakvo otkriće koje bi išlo u tom smjeru.
Nemam linkove, pokupio sam to uglavnom iz knjiga.
Ti si meni rekao neka zajebem te priče; ja sam tebe tražio razloge. Razumijem tvoju frustriranost, ali ona nije dovoljan razlog da preuzmem teret dokaza na sebe.

Quote:
ništa ne pretpostaljva, krivo si me shvatio, neda mi se sad.
Dobro sam te shvatio, znam što si želio reći, ali tvoje pitanje stvarno sadrži takve presupozicije. Ako ti se ne da razmišljati zašto je tome tako, reci; objasnit ću.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:58   #47
ok, ponovit ću sutra. Kako me fino ovo danas izbacilo iz tračnica
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 00:36   #48
mene isto zanima da naucim nesto novo. od kad su ptice gmazovi
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 11:19   #49
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
da li tebi 'dinosaurusi' spadaju u 'gmazove'?

neki dinosaurusi su dvonožni, nađene su im i kosti koje su šupljikave na način kao što su prokrvljene kosti toplokrvnih današnjih životinja, a ima i naznaka da ih je nekoliko vrsta bilo pokriveno perjem [kao toplinski omotač, a ne kao sredstvo za letenje]

usput, ona umjetnička vizija gmaza-hominida je čisti šund, zašto bi gmaz u svemu popriimio čovjekoliki oblik, a samo zadržao troprste izrazito kandžaste pandže?
Čovjek je samo nacrtao umjetnički prikaz, uostalom, ljudima prsti na nozi i ne slože ničemu posebnom.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:17   #50
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
mene isto zanima da naucim nesto novo. od kad su ptice gmazovi
Od kada se smatraju dinićima, evo zanimljiv članak na tu temu http://www.ucmp.berkeley.edu/diapsids/avians.html
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:23   #51
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
mene isto zanima da naucim nesto novo. od kad su ptice gmazovi
A čuj, negdje od sredine jure naovamo...
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 14:02   #52
ludiamerikanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:17   #53
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ne
Ne? ne bi bas rekao, jesi ti uopce svjestan koliko je proslo od njihovog izumiranja do danas? I da tog izumiranja ajmo reći nije bilo i da se nastavio kontinuitet...

Ja bi dao najveću šansu velociraptorima i smatram da su imali 99% šanse da se razviju u inteligentna bića kroz evoluciju, već u svoje vrijeme su davali nevjerovatne naznake primitivne životinjske inteligencije glede lova u kojem je sudjelovao čopor raptora, to je dovoljno rekonstruirano.

Igrom "sudbine" i ruleta života na planetu, oni nisu dobili šansu a dobili smo je mi, i bogami kako zasad stvari stoje, još je nismo iskoristili kao vrsta.

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Sto se tice originalnog pitanja, nije nemoguce da bi se razvila inteligentna(a'la ljudi) vrsta dinosaura. Moguce je da su postojale vrste dinosaura koje su bile inteligencijom vrlo blizu primatima. Njihovi izravni potomci, ptice, u svojim redovima imaju dosta jako inteligentnih vrsta, uzmimo samo papigu Keu koju dosta znanstvenika smatra inteligentnijom i od primata i dupina.
Da, vjerojatno bi to isto rekli raptori za nas sisavce da su karte bile drukcije posložene

Zadnje uređivanje Road_Warrior : 20.06.2010. at 17:26.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:37   #54
Quote:
Road_Warrior kaže: Pogledaj post
Ja bi dao najveću šansu velociraptorima i smatram da su imali 99% šanse da se razviju u inteligentna bića kroz evoluciju, već u svoje vrijeme su davali nevjerovatne naznake primitivne životinjske inteligencije glede lova u kojem je sudjelovao čopor raptora, to je dovoljno rekonstruirano.
Misliš li na one dinosaure od kojih su se razvile ptice?
Ili možda na one od kojih su se razvili sisavci?

Svi mi potječemo od dinosaura, gledamo li dovoljno daleko. Od malih, brzih i spretnih dinosaura.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:10   #55
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Misliš li na one dinosaure od kojih su se razvile ptice?
Ili možda na one od kojih su se razvili sisavci?

Svi mi potječemo od dinosaura, gledamo li dovoljno daleko. Od malih, brzih i spretnih dinosaura.
Od onih iz kojih su se razvile ptice... Ako se ne varam, znanstvenici su u novije doba dokazali da su velociraptori imali po sebi neko perje, a baš njih, vidim kao vrstu koja je mogla kroz te stotine tisuća godina iznjedriti inteligentnu vrstu glede evolucije... Znam da je ovo možda hrabra izjava ali eto, to je moje mišljenje...

Jer ne treba zaboraviti, da smo se mi kao ljudi danas, razvili sasvim slučajno, koliko je tu varijabli trebalo se uskladiti da dođemo do ovoga do ceg smo dosli... Pa onda ici pretpostavkom da druge vrste nisu imale šanse je ja mislim jako arogantno i egoistocno, a opet, cijela nasa vrsta je egoisticka i arogantna od svojih početaka, pa i nije se za čuditi

P.S: Možda bi netko po mojim postovima mogao zakljuciti da sam ateist, al nisam ateist, daleko od toga... Al sam pobornik evolucije kao jedine logične pojave nastanka vrsta.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:19   #56
dupli post.... forum me zeznuo
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:20   #57
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Svi mi potječemo od dinosaura, gledamo li dovoljno daleko. Od malih, brzih i spretnih dinosaura.
Nije bas istina... sisavci i dinosauri potjecu od pragmazova(praamniota u biti), ali od 2 razlicita roda. Cisto govoreci, imamo zajednicko porijeklo, ali ne u tom vidu.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 19:38   #58
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Nije bas istina... sisavci i dinosauri potjecu od pragmazova(praamniota u biti), ali od 2 razlicita roda. Cisto govoreci, imamo zajednicko porijeklo, ali ne u tom vidu.
Moguće; nisam detaljno proučavao gdje se točno račvamo.
U svakom slučaju, inteligentne dinosaure možemo vidjeti i danas. Imaju perje, često rabe razne alate, a uče i govoriti te matematiku, ma koliko ograničeno.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 20:36   #59
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
ok, ponovit ću sutra. Kako me fino ovo danas izbacilo iz tračnica

Nije baš bilo sutra, a sada sam raspoložen samo za spam. Uglavnom budem kad se osjetim motiviran napisati nešto pametno
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Misliš li na one dinosaure od kojih su se razvile ptice?
Ili možda na one od kojih su se razvili sisavci?

Svi mi potječemo od dinosaura, gledamo li dovoljno daleko. Od malih, brzih i spretnih dinosaura.
E tu si se garant zajeba Neda mi se sad googlat ili kopati po sistematici, ali gmazovi koji vode prema sisavcima i dinosauri su odvojene skupine. Čak ako se dobro sjećam, "predak" sisavaca je živio i izumro čak i prije nego su se dinosauri razvili kako spada, još početkom trijasa. Mislim da je bilo tada.
Ajde neka netko provjeri
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:40   #60
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
dupli post.... forum me zeznuo
Evo nam jednog velociraptora koji je preživio propast dinosaura i ne samo to, već s nama tu se dopisiva
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.