Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2003., 22:48   #1001
Eto vam još jedan "Ljepotica" Njemački teški top Dora.
Kalibar 700 mm
Domet preko 60 km.
Brzina paljbe oko 2 zrna u sat vremena
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now

Zadnje uređivanje Legion : 16.04.2003. at 01:30.
Legion is offline  
Old 16.04.2003., 02:07   #1002
E pa da sam neki historiofil i nisam, ali kad se tak lepo razmećete , mislim se, morti bu kaj i za mene..., gospon leđionar...
ovak, znate vi kaj o Tiergartenstrasse 4?
IzVanReda is offline  
Old 16.04.2003., 04:40   #1003
IIa

Plikavci (vesicants)
c) luizit (Lewisite)
d) CX ili fosgen oxim

Luizit - uljast bezbojan u cistom obliku, a uz necistoce boja mu moze varirati sve do crne. Proizveden 1918 kao bojni otrov ali proizvodnja je pala prekasno i nije upotrijebljen u I svjetskom ratu. Mirus po geranijumu (biljka) Formula C2H2AsCl3
Potpuno umjetna supstanca (nije nadjena u prirodi (i ne koristi se za nista osim kao bojni otrov.
Pare su mu teze od zraka i dugo je postojan i na ekstremnim temperaturama.
Vrlo snazan plikavac i brzo djeluje. Svrab i pecenje kroz 1 do 2 minute, a crvenilo kroz 10 -15 minuta. Stvaranje plikova nakon nekoliko sati. Rane nastale puknucem plikova lakse zarastaju od onih uzrokovanih iperitima. Plik nastaje u sredini zone crvenila i onda se povecava dok ne pokrije cijelu crvenu zonu. Kako u sebi ima arsen javljaju se simptomi otrovanja arsenom, pogotovo bol i mucnina u trbuhu i jako snizenje krvnog tlaka (luizitski sok).
Za luizit postoji protuotrov, 2,3 dimerkaptopropanol (tzv British anti-Lewisite) koji s njime reagira i cini ga neskodljivim. Na kozi i stvarima ga treba ukloniti i isprati isto kao i druge plikavce. Ako nema protruotrova tretirati mjesta gdje je sjeo recimo hipokloritnom otopinom, peroksikiselinama i sl.


CX ili fosgen oxim
Formula: CHCl2NO
Jedan od najmanje proucavanih bojnih otrova. Nikad nije upotrebljen i podaci su relativno oskudni. Stavljaju ga u plikavce iako ne izaziva plikove na kozi.
Bezbojan i kristalinican, a kao tekucina zuckast. Tali se na 35-40 C (prelazi u tekucinu) a vrije na 128 C. Neugodnog mirisa i korozivan (otapa metale) pri cemu se raspada. Na sobnoj temperaturi isparava i cim dodje na kozu odmah se resorbira. Reagira odmah. Prodire lakse od ostalih kroz odjecu. Cim dodje u kontakt s kozom, ocima ili u respiratorni trakt, uzrokuje jaku bol na granici izdrzljivosti. Koza u roku od nekoliko sekundi pobijeli sa crvenilom na rubu zone i javlja se jaka bol. Kod vece udahnute kolicine uzrokuje edem pluca i smrt.
Protuotrova nema i treba ga se ispirati sa sto vise vode i sapuna, te simptomatska terapija.

Dosta otrova za danas.
kumek is offline  
Old 16.04.2003., 10:56   #1004
Kumek-svaka ti dala , osim moje, naravno.

Glede one ulice-iskreno, nemam blge veze na kaj se to odnosi?
jel to možda u Munchenu, (znam da tam ima park tog imena), pa misliš na onu pivnicu di je pokušan atentat na Hitlera? Jel to?
Eto nagađam. I, koja je shema s tom ulicom?
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 16.04.2003., 11:25   #1005
Ustvari, čini mi se da je ta ulica ipak u Berlinu a na u Munchenu, al kaj je točno tamo-nemam blage.
Ministarstvo propagande?
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 16.04.2003., 11:30   #1006
tisućiti post!
čestitke iz najdubljih dubina mog srca.

Legionu naklon do poda.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 16.04.2003., 11:50   #1007
Sad ću vam odat jednu tajnu.
Da nije bilo slafka napustio bih ovu temu.
Naime, negdje prije mjesec dana sam odlučio otići odavde, i to baš zato kaj svi sam gledaju, a rijetki pišu, i već mi je toga bilo dosta.
Reko-neda mi se. Pa nisam ja ovo pokrenuo da sam ja i još nekolicina (prvenstveno kumek, a onda i SPQR-kad naleti) nekaj pišemo, a ostali sam gledaju i to je to. Ej, ja bih s nekim raspravljao, ja bih nekaj novo doznao (fala kumek) a ne tipkao satima a za komentar jedino dobijem 100 i više pregleda dnevno.
Rekoh to slafku. Da odlazim, da mi je dosta. I onda me on zašpreha, kao nejdi buraz, idemo frajerski doterat do 1000 posta, ali čemo šibat samo kvalitetne postove, a onda zdravo. Kao kad odlazimo, otiđimo uz veliki prasak. Pa da napravimo od frajerskog najbolji post na temama, i da onda lukeri vide kaj su izgubili, svojim lukanjem. I kaj je bilo? Slafko reko, ja se trudio, on nije , obećo-a nije ostvario.
Eto nije da ga za išta prozivam, uostalom dobri smo si i ne želim se s njime svađati, čovjek ima neke svoje razloge u koje neću sad ulaziti, ali ih prihvačam. Al te si razloge imal i prije 3 tjedna, pa mi nisi moral valjat fore. Eto, ne odlazim, ali da mi se da nekaj više pisati, baš i ne. Tu i tamo dobijete još koji post, ili koju slikicu, to mi je lakše, ali da bum kilometre pisal, baš i nebum.
Neznam da li vam je poznat osjećaj kad si stvarno date truda, a komentara nikakvog. Ili kad si oet date truda na nećiju molbu (šifra 101. zračno-desantna divizija), a taj vam onda ni ne veli kak mu se sviđa to kaj ste mu dali. Jebi ga, šutite i gledate vi. Bome ću i ja sve više i više poćet šutit. Nije da se ljutim ili nekaj. Jebi ga, jednostavno mi se više neda zabavljat ekipu bez ikakvog komentara, pitanja ili nedaj bože nekog posta. Svaka ćast kumeku, SPQR-u i još nekolicini, ali osim njih??? Pustinja.
A nebi reć rekel da nemamo preko 11000 pregleda. Znam, već sam vam dosadan sa ovakvim šprehama, e pa i vi ste meni dosadni kad samo lukate.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 16.04.2003., 15:02   #1008
Just looking!!!
Ame®icano is offline  
Old 16.04.2003., 15:04   #1009
pa di si ti do sad?
aj skoči do slafkove palače da se napričamo ko ljudi
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 16.04.2003., 15:15   #1010
Legion

Premda sam za ratne odnose, oružje i ine stvari iz prošlih i sadašnjih sukoba podosta nezainteresiran, moram priznat da je ova slika sa ispaljivanjem raketa fascinantna...
Kak zgleda to čudo što to ispaljuje?
Del is offline  
Old 16.04.2003., 15:15   #1011
Vidi Amera, i ti se bacil u lukere . A di je moj F-22? Ah ta pusta obećanja . Ah Legion naivčina kad vjeruje Slafku i Ameru
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 16.04.2003., 15:17   #1012
Na kamionu je, mislim da ima 6 raketa, svaka u svom lanseru. Nisam siguran. Nisam neki stručnjak za kačuše. Imaš onaj post, di sam stavil linkove, onaj link o različitom oružju, garant ima i kaćuša.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 16.04.2003., 15:21   #1013
Ima jedna zgodna pričica o kačušama. Kad su ih rusi prvi put ispaljivali, mislim 41 kod Smolenska, nisu obavjestiti svoje trupe o tome, jebi ga-novo i tano oružje. Nastao je takav metaž i kaos da su i Njemci i Rusi počeli bježati sa svojih položaja.
Premda Ruski položaji nisu bili pod direktnim udarom, ali su bili blizu. Očito preblizu sa njihov ukus.
Čak su i oni Rusi gubali koji su bili na mjestu sa kojega su ispaljivane kačuše-zakaj, vidi sliku

Meni osobno je jaća ona slika kad Battleshi Arizona explodira, a i Dora je fascinantna. Da se to čudo sastavi trebalo je 6 dana-minimalno, a po priručniku za sastavljanje čak i 7.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 16.04.2003., 15:47   #1014
Stvarno je grdo, zamisli samo kak to zvući...
ko pametan ne bi zbriso bog te mazo pa oblak dima je veći od nebodera
Del is offline  
Old 16.04.2003., 15:54   #1015
Ček sam da nađem specifikacije za Doru-moram prekopat svoj neuredni Hard-pa buš onda videl kaj je to grdo. Jeba te, tražil sam ko blesav neku knjigu o tome, i ništa. Onda sam danima kopo net i na kraju nađoh samo jednu jedinu stranicu o tome.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 16.04.2003., 15:56   #1016
Kad si rekel Dora odma sam si pomisli na onu prčkariju kaj izvodi HTV jednom godišnje... sorry Sudeći po veličini ne bih htio biti s krive strane cijevi kad to rukne...
Del is offline  
Old 16.04.2003., 16:27   #1017
Thumbs up

Evo ja sam tek sad naletio na ovi thread. Kliknuo sam jučer na Legionov signature, ne odveć zainteresiran, i sviđa mi se što sam našao.
Pristojan kakav već jesam, otvorio sam SVIH 26 stranica – naravska stvar da nisam mogao baš sve pročitati, već samo ono što me zainteresiralo “na prvu”. I vidim da pravladavaju infantilne fascinacije tenkovima, avionima… Štono se kaže – takes one to know one. To je i mene oduvijek zanimalo (od onog što ste spominjali, još i bojni brodovi, stari Rim & Grčka, ribe…). Istina nekad sam bio žešći, ali još u My Documents imam folder ‘Reoplani i brodi’. Pa ako treba koja slika i sl…
bogeyman is offline  
Old 16.04.2003., 16:29   #1018
Ovi čekaju da krene konačno onaj post o Midwayu
bogeyman is offline  
Old 16.04.2003., 17:48   #1019
Dobra je slika. Eh, morat ću i ja još koju ubacit. Imam ih, hvala Bogu poprilično.
Nekad si bio žešći-a kakav to?
Pa nisu samo Tenkovi i Avoni. Priznajem , mene tenkovi fasciniraju i podosta sam o njima proučio. al volim i bitke svakojake, a najviše volem ulazit u rasprave ko koga kada kako i zašto???
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 16.04.2003., 17:54   #1020
BTW Midway je slafkec obećal još davnooooo, pa njega čekam. Ja imam tu još nekog nedovršenog posla glede Alexandra Makednoskog, a onda bi malo o Dori-doduše ne tako smrtonosnoj kao što je ona naša-televizijska.
Slafkec-ba te žuna, očel više taj Midway?
Si naletil na teorije o postanku Hrvatskog grba-to mi je možda najjače na cijeloj temi -barem po pitanju šala i pošalica, al u svakoj šali i pol istine
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.