Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 12:56   #41
ajmeeee
počeli smo njurgati i prigovarati, pravi smo hrvati

naime našima želiudcima odgajanim na grahu i bunceku, sarmi i sličnim krkačinama, koncept lagane hrane je teško prihvatljiv
mislim kakav je to ručak da ne moraš malo popustit remen

men je ona velika porcija sushija sasma oke
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 10:23   #42
Avaj!! Evo jedne anegdote od jučer iz svekolikog sushi rest-a:

Valjalo je nešto pojesti za večericu.... prije daljnih napora (oko 18).
Odabir je pao na predmet divljenja ovog topica.

Uđem... sve 5, kao i prvi put... ali!! Ovaj put s dodatkom.... prije (od nekog) spomenutom Gospođom!!!
I tu priča kreće neočekivanim tokom...

Naručim 4 veća (sa tunom&povrćem, te puretinom u Teriaki-ju), +2 kuglice od lososa... malo đumbira i soja umak...

Jedem... kad---> odjednom počinje rasprava Gospođe i dečka koji rola , u vezi veličine sushija...

Kaže ona njemu kako se sve mora iskoristiti; da mora paziti... kako se sve raspada... kako su preveliki komadi, kako....
Dečko je radio i usput joj objašnjavao kako mu jedan dan kaže jedno, a drugi drugo... da se odluči (naravno, sve se to događa 1.5 od mene, koji sam to jeo tamo za stolom, stojećki)... I sad, razgovor se vodi o veličini, o noževima koje treba kupiti kako bi se preciznije rezalo (a ona ne da 1500kn za najbolji nož)..... ona i dalje prigovara za veličinu....

A on kaže: "Pa pogledajte ovaj kalup! To je kalup po japanskim mjerilima za 6 komada... a vi ste mi rekli da radim 8 komada u tom kalupu... i sad kad sam ih počeo raditi 8.... vi mi kažete kako su i dalje preveliki!!!!"

A ona ni pet ni šest (pogađate-ja sam i dalje tamo!!!) : "Pa da!! Preveliki su!!"

Čovječe... bilo mi žao majstora-rezača.... koji stvarno dobro radi (ali nije Đuro.. do sada nisam naletio u njegovu smjenu!!); a Gospođa je očito izgubila kompas lagano, ukoliko joj nije bed pred kupcem voditi ovakvu 15estominutnu raspravu!!!
Baš mi je ostavila čudan okus u- umu!
Za razliku od ukusnih zalogaja koje sam pojeo.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 14:27   #43
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

Naručim 4 veća (sa tunom&povrćem, te puretinom u Teriaki-ju), +2 kuglice od lososa... malo đumbira i soja umak...
????????????????

kakva je to teriyaki puretina tamo??????? to nisam vidjela???????
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 18:56   #44
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
????????????????

kakva je to teriyaki puretina tamo??????? to nisam vidjela???????
Bilo jučer... nadao sam se da nitko neće ovo primjetiti, jer je bio petak, a ja... kao... hm... riba... damn!



Komadići puretine proprženi na naglo u dotičnom umaku... u kombinaciji s algom unutar punjenja (a ne izvana)... tako da je izvana bila bijela boja (riža) uvaljana u proprženi sezam! Fino...

I da!!!! Ono važno!! Dečko koji reže, rola i ujedno se žali gazdarici je spomenuo prvu pošiljku sirove tune koja treba stići danas (?) ... a količina je----> 30 kg (slovima: tridesetkilogramainulagrama)
Provjerite!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:04   #45
bila :P
meni je sushi fuj, al se prijateljica odusevila
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 14:30   #46
Jel moze slika gdje se to tocno nalazi?
Fala
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 19:25   #47
pa piše ti na početku teme, fakat ne možeš fulat...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:41   #48
Quote:
Mlaen kaže: Pogledaj post
Jel moze slika gdje se to tocno nalazi?
Fala
Ne može! hehehe...

Pazi... jednostavno je...

Od Trga kreneš Gajevom i samo ravno.... s desne strane je... preko puta (drugog!! pazi drugog!!!) Turbo limacha u Gajevoj... nakon Berislavićeve, a prije Zelenog vala!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 12:45   #49
Bio danas, nije loše, probao sve što su imali, sve je fino

Jedino nemaju nikakvih piva ni vina ako tam jedeš ... fali neko fino bistro pšenično pivo ili čaša bijelog vina, obećao tip da planiraju nešto slično.

Nego, gazdarici treba doslovno ZABRANITI pojavljivanje tamo, žena je odbojna (nije mi ni čudno da je gunđala da tip predebelo mota), miješa se tamo u pripremu hrane, tamo neprikladno obučena miješa sastojke u zdjeli, pa objašnjava nekoj smotanoj curi kak se radi na blagajni .... ma fuj. Možemo se okupiti i potpisati peticiju da se ne približava tam u radijusu od 200 metara

Ne kužim kak gazdarica može biti tak glupa da ne može pronaći neku sposobnu simpa curu kaj bi posluživala ljude ... npr. tip kaj mota je normalan.

Vjerojatno će kvaliteta ići prema dolje, kak žena skuži da se može na tome zarađivat dobro ... najgore je ako će počet nabavljat stare ili loše sastojke.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 18:24   #50
danas je bil duro kad smo bili decko i ja, probali smo, ja sam se ugodno uznenadila i rekli su da za sad nemaju u ponudi teriyaki nego bas po narudzbi jer se valjda nije dobro prodavao. ugodan ambijent, simpa su ta braca, vidjela sam i drugog. i probala sam neki caj od 16vrsta bilja i meni je fin no decku je odvratan :d

u svakom slucaju bit cemo tamo jednom tjedno
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 18:35   #51
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Bilo jučer... nadao sam se da nitko neće ovo primjetiti, jer je bio petak, a ja... kao... hm... riba... damn!



Komadići puretine proprženi na naglo u dotičnom umaku... u kombinaciji s algom unutar punjenja (a ne izvana)... tako da je izvana bila bijela boja (riža) uvaljana u proprženi sezam! Fino...
znači riža s teriyaki puretinom....jel to može bez algi....samo riža, povrće i puretina???.....inače obožavam teriyaki umak

Quote:
sowuljaga kaže:
rekli su da za sad nemaju u ponudi teriyaki nego bas po narudzbi jer se valjda nije dobro prodavao.
po narudžbi??? misliš dođem tam, tražim to i čekam da mi napravi?
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 19:21   #52
evo upravo smazo veliki sushi

izgleda da je the gospodža utjecala na đuru, čini mi se manja porcija, nije mi pravo
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 00:53   #53
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
znači riža s teriyaki puretinom....jel to može bez algi....samo riža, povrće i puretina???.....inače obožavam teriyaki umak



po narudžbi??? misliš dođem tam, tražim to i čekam da mi napravi?

Paaaaa... nisam baš osjetio teriyaki, al ok...
A može i bez alge... ali alga se ne osjeti nešto puno.... sve je prilično blago... i fino...

A što se tiče narudžbe... može se kombinirati, ali mi je rečeno tamo kako bi bilo dobro svratiti sat prije ako se želi nešto izvan trenutne ponude i vratiti po to...

Ili čak dan prije... pa onda oni mogu planirati. Samo... možemo li mi!!!??!!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:40   #54
vlasnik je frend od frenda. mislim da cu mu rec da frendu napomene da si majku ukloni iz lokala.
i kad smo mi bili se nesto raspravljala s đurom, kukala da ima prevec posla (kao da je to nesto najtragicnije sto se moze desiti), a da i ne spominjem da je u manzoku usla s UPALJENOM cigaretom, skoro smo se skljokali od cudjenja, al nam je bilo glupo ista govoriti....

dakle, mamu van iz manzokua
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:46   #55
Ja ne bih voljela bilo gdje slusati interna prepiranja i svadje izmedju zaposlenika, vlasnika itd.
Jednom mi se to dogodilo dok sam sjedila sa farbom na glavi u friz.salonu u kojem su imali raspravu. Jos su me i pitali, sto mislim JA tko je u pravu

Naravno da vise nikad nisam krocila tamo.
I jos me kucka cupala kasnije jer je bila bijesna na sefa.


Po meni to je ogroman prikaz neprofesionalnosti i ja uopce se ne bih vracala na takvo mjestu.

Dakle - van s majkom
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 16:23   #56
I... molim vas... mami ne spominjite da sam vam to rekao!!!

Jer, ja i dalje mislim svraćati.... predobro mi je.

Van s mamom!



Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 16:56   #57
ja upravo poslao frendicu tamo, nadam se da neće naletit na mamu

mamu vaaaaan , samo nekako joj nježno priopćiti, ipak je to mama,kakva god bila

@la-di-da pozdravi gazdu i prenesi mu najljepše želje za uspjeh lokala i reci mu da ne cigani sa količinama,naime hrvati su gadni kad ih naljutiš, neće mu nitko više uć u lokal
a jedača sirove ribe i nema u velikim količinama
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 17:01   #58
ahahahhahaahhahha
nemojte tako, nije žena navikla na te suptilne sushi spike, ipak je ona do sad imala posla sa Concordijom
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 17:50   #59
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ahahahhahaahhahha
nemojte tako, nije žena navikla na te suptilne sushi spike, ipak je ona do sad imala posla sa Concordijom
Nn..n...neeeeee!!???!!

To je Gospođa iz Concordije???? I tamo je uvodila reda, c.c.c....

Tu se ne može iskorjeniti nikako... provjereno... A bila je škrta oduvijek...

Sad je u Concordiji pizzeria Karijola (the best off), ne!!?! Bio sam prije 2 dana u njoj... 2put mjesečno sam tamo. Hvala joj što je nema više tamo, a ovdje- ovdje će joj se teško stati na kraj, jer je u njoj želja za dominacijom, ali opet- razlog više za otići i vidjeti!!!

Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:16   #60
danas bio tamo.
nisam uzeo veliku nego sam tamo pojeo.
malo popričao s kuharom, simpa dečko. sushi japan i sl.
također bila neka plavojka.

ja: pa kak se ovi štapići koriste
stara: dat ćemo vam vilicu
ja: pa kad sam već u japanu jest ću sa štapićima

kad smo pričali stare nije bilo

uspoređujem veliku u malu porciju
stara: sad ste platili puno više, a pojeli manje nego u maloj
ja: koji ti je Q. tak i tak sam pojeo 4 po 7 kn, a u maloj su 4 po 5 kn.

ne koriste sirovu (svježu) ribu nego dimljenu ribu
tek je u planu tuna, a ja znam gdje mogu lososa nabaviti.

možda će uvesti sake, a znam di mogu nabaviti japansku pivu.
za sad je su some uzmi i bježi, a možda će se tamo legalno pojesti.
Ja sam bio ilegalac
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.