Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2013., 12:54   #3861
Quote:
skladistar kaže: Pogledaj post
Čitam ovaj forum i stvarno ima zanimljivih stvari i može se puno toga naučiti.
Zanima me grijanje na pelet, u planu je kroz 2-3 godine, pa bi htio otprilike znati kolko bi trebao jaku peć.

znači kuća:
2 etaže po 92 m2
1 etaža (tavan) 56 m2

Znači ukupno 240 m2 prostora.
Lokacija: Krapinsko zagorska županija.

Izolacija bi bila minimalno 10 cm (ja težim prema 12-15cm ali svi govore da mi netreba toliko).
Kompletno PVC stolarija bi se postavila.

Znači idealna instalacija,puffer i to sve što ide u kompletu.

p.s. kasnije kroz neko vrijeme, budem se još nešto širio sa prostorom, još dodatnih cca250 m2, pa me zanima, dali sad prvo uzeti peć za ovih 240 m2, i kasnije je mijenjati jačom ili odmah razmišljati o jačoj peći.

Vremenska razlika između prve investicije i ove druge (kad bi bilo skoro 500 m2) bi bila sigurno 4-5 god.

Pa eto Vaše mišljenje, dali prvo slabija peć i nakon 4-5 god ju zamijeniti jačom ili odmah jača.

unaprijed zahvaljujem.
14 kiloWata sada , a za 5 godina bude novi zakon o pećima , pogledaj na ovom forumu polemike oko "Darkova kotlovnica "
ramzay is offline  
Old 19.02.2013., 13:08   #3862
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
14 kiloWata sada , a za 5 godina bude novi zakon o pećima , pogledaj na ovom forumu polemike oko "Darkova kotlovnica "
hvala
skladistar is offline  
Old 19.02.2013., 20:52   #3863
Quote:
skladistar kaže: Pogledaj post
hvala
svaka čast i da ne ispadne da po kome pljujem ali ovih 14kW po meni nebude grijalo 240 m2 možda 240 m3 da ali kvadrata to je ukupno 600 m3 teško pojmivo računica 600 m3 x koeficijent toplotne izolacije najbolji slučaj 60 daje vrijednost od 36000 W koje zahtjeva minimalno 35kW kotla po mojoj računici a kaj se tiće izolacije nikad predebela samo pre tanka i ne iči u velike megalomanske peći bolje postaviti dvije tri ili čak četiri kaskadno nego jednu veliku koja bude radila možda dva dana na 90% sanage a ostalo na 30%
ivek-k is offline  
Old 19.02.2013., 22:35   #3864
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
svaka čast i da ne ispadne da po kome pljujem ali ovih 14kW po meni nebude grijalo 240 m2 možda 240 m3 da ali kvadrata to je ukupno 600 m3 teško pojmivo računica 600 m3 x koeficijent toplotne izolacije najbolji slučaj 60 daje vrijednost od 36000 W koje zahtjeva minimalno 35kW kotla po mojoj računici a kaj se tiće izolacije nikad predebela samo pre tanka i ne iči u velike megalomanske peći bolje postaviti dvije tri ili čak četiri kaskadno nego jednu veliku koja bude radila možda dva dana na 90% sanage a ostalo na 30%
Ivek da si prije ovog pisanja uguglao pojam Darkova kotlovnica, onda bi te tražilica odvela na slike, i vidio bi kako izgleda Darkova kotlovnica i još desetak kotlovnica koje su zadnjih godinu- dvije bile testirane.

Da si čitao ovaj forum i nekoliko tisuća mojih postova unatrag onda bi shvatio da, Ramzay stoji iza onoga što napiše, i da je u realnim uvjetima testirao to što piše.

Mnoge stvari koje ovdje pišem su antidatirane, neke stvari objavim sa godinu dvije zadrške, nakon detaljnog testiranja, i usporedbe, dakle sjedni sad si dobio jedinicu, zagrij stolicu i digni za mjesec dana dva prsta za ispravak ocjene.
ramzay is offline  
Old 19.02.2013., 22:44   #3865
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Ivek da si prije ovog pisanja uguglao pojam Darkova kotlovnica, onda bi te tražilica odvela na slike, i vidio bi kako izgleda Darkova kotlovnica i još desetak kotlovnica koje su zadnjih godinu- dvije bile testirane.

Da si čitao ovaj forum i nekoliko tisuća mojih postova unatrag onda bi shvatio da, Ramzay stoji iza onoga što napiše, i da je u realnim uvjetima testirao to što piše.

Mnoge stvari koje ovdje pišem su antidatirane, neke stvari objavim sa godinu dvije zadrške, nakon detaljnog testiranja, i usporedbe, dakle sjedni sad si dobio jedinicu, zagrij stolicu i digni za mjesec dana dva prsta za ispravak ocjene.
napiši stranicu da pogledam
ivek-k is offline  
Old 20.02.2013., 05:04   #3866
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
600 m3 x koeficijent toplotne izolacije najbolji slučaj 60 daje vrijednost od 36000 W koje zahtjeva minimalno 35kW kotla po mojoj računici
negdje si fulo red velicine...ovako odokativno sa "samo" 10cm izolacije taj prostor nema vise od 6kw bez ventilacije..sa ventilacijom bi se moglo pribliziti tih 14kw...
po meni je tih 14kw ok ali ja bih ipak uzeo malo vise. kad bi radio bas po knjizi i uzeo sve izmjene zraka koje treba nebi sve skupa bilo daleko od 14kw.
moja-kucica is offline  
Old 20.02.2013., 08:14   #3867
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
negdje si fulo red velicine...ovako odokativno sa "samo" 10cm izolacije taj prostor nema vise od 6kw bez ventilacije..sa ventilacijom bi se moglo pribliziti tih 14kw...
po meni je tih 14kw ok ali ja bih ipak uzeo malo vise. kad bi radio bas po knjizi i uzeo sve izmjene zraka koje treba nebi sve skupa bilo daleko od 14kw.
Sa 10 cm izolacije i normalnom ( po normi ) stolarijom kotao Centrometal od 14 kW bi imao poteškoća sa snagom . naime nema kud s njom. Taj problem smo rješavali godinu dana u Darkovoj kotlovnici , nešto od toga sam napisao u postu broj 1194 i 1202 i dalje

Željeli smo da skinemo snagu i postignemo dugotrajni rad sa samo dva tri paljenja kotla u 24 sata, i postigli smo to da kotao radi u prosjeku sa kilom peleta na sat. U tom nastojanju nam je veliki problem bio dimnjak koji je vukao više no što je trebalo i remetio nam je dimne plinove i stupanj djelovanja. Cug je bio toliko jak da nam je odvlačio vatru iz ložišta i izazivao kontra udar plamana u komoru izgaranja , što se odražavalo kao vibracije cijele kuće, sad nisam raspoložen da iznosim teoriju kako i zašto nastaje kontraudar plamena , ali uzmimo zdravo za gotovo da smo ugradnjom produžetka "surle" fotka na postu 3755 riješili problem.

Dakle uopće se nikada nije postavilo pitanje da li možemo Darkovu kuću grijati sa 14 kiloWata nego se postavilo pitanje kako tih 14 kilovata smanjiti na 5 , a da kotao i dalje radi sa 85-90 % iskorištenja.

Prije ugradnje surle radili smo prepravke plamenika ugrađivali dodatne turbulatore i proveli pola zime u toj kotlovnici kako bi na jednom realnom primjeru naučili sve o modulaciji , odnosno dubokoj regulaciji plamenika .

Ovakvi ispadi poput ovih od IVEK-K me ljute jer su paušalni , odokativni , ljute me jer nije pitao gdi je ta jebena Darkova kotlovnica i da li može doći , osobno da vidi i da se uvjeri.

Ali nije on jedini imam ja i boljih primjera od njega , boljih bisera koji pokazuju kako se paušalno i odokativno ljudi šicaju sa snagama grijanja.

Prije dva tri tjedna je u Zagrebačkoj regiji bilo - desetak Celzijevaca , a moj suradnik je bio na razgovoru u jednoj obiteljskoj kući koja dobija energiju iz gradske toplane.

Obiteljska kuća 10x10 prizemlje kat potkrovlje rađena po normi , a zbog blizine gradske toplane spojena sa desetak metara toplovoda na nju.

Sastanak je organiziran s ciljem da se vidi mogućnost odvajanja od gradske toplane i izradi ponuda za kotlovnicu na pelet , jer se lako može dogoditi da se cijeli sustav javnog grijanja uruši zbog opravdanog građanskog neposluha. Da sad ne ponavljam ono sve što vidite na televiziji i što ćemo još gledati kad se vilama i motikama pučani dignu protiv Tahija.

Elem moj je suradnik kak se šika pregledao, i premjerio objekat, pobrojao prozore vrata i rebra na radijatorima, sve u skladu sa normom, ne znajući da u " kotlovnici " ima kalorimetar koji uredno mjeri potrošnju već nekoliko godina , a pokazivao je da u tom trenutku kuća troši 8 kW , a vani je bilo -12 C.

I sad dolazimo do apsurda, po računima koje ispostavlja HEP dotični nezadovoljni pučanin plaća KWh 20 lipa , što je nešto manje od cijene kilovata od peleta tako da se stvar čini apsurdnom, ali plača i 400 kuna mjesečno nekog paušala , zakupljene snage koja iznosi cca 25 kW.

Pretpostavljam da je kod izgradnje objekta i spoja na HEP ovu kotlovnicu neki projektant odokativno odvalio tih 25 kilwata i na bazi toga sačinio ugovor , a da investitor nije imao pojma što potpisuje i pretpostavljam da nije shvatio da je razlika onih 8 što troši i onih 25 što plaća ustvari porez na budale.

Moj suradnik iz rukava istresa šta bi se sve trebalo kupiti za jednu takvu kotlovnicu i računa na Centrometala od 14 Kw sa dodatnom surlom kako bi ga sveo opet na nekih 5-6 kiloWata , a investitor inače poslovođa jednog velikog dučana ( najvećeg ) u Zagrebu gdi se prodaju kotlovi, ventili i slična oprema, gleda spisak i negoduje .

kaže da on smatra da to nebu dobro

Zašto ????

Pa kotao je premal , treba barem 35 kw !!!!!

Zašto ????

Pa kuća je katnica, velika !!!! takve kotlove najviše prodajemo u dućanu

Hejjjj konjino pa pogledaj koliko ti kuća troši na kalorimetru , vani je -12 to je dan , dva godišnje , jel ti toplo u kući????

Pa je, al je kuća velika i treba velika snaga kotla !!!!!!

Da li trebam davati neki komentar na ovo sve , samo ču dodati da moj suradnik nije preuzeo taj posao.
ramzay is offline  
Old 20.02.2013., 08:56   #3868
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
U tom nastojanju nam je veliki problem bio dimnjak koji je vukao više no što je trebalo i remetio nam je dimne plinove i stupanj djelovanja. Cug je bio toliko jak da nam je odvlačio vatru iz ložišta i izazivao kontra udar plamana u komoru izgaranja , što se odražavalo kao vibracije cijele kuće, sad nisam raspoložen da iznosim teoriju kako i zašto nastaje kontraudar plamena , ali uzmimo zdravo za gotovo da smo ugradnjom produžetka "surle" fotka na postu 3755 riješili problem.
Slicnu buku imam i ja. Kotao huci i trese a ako se otvore vrata unutra je tada redovito najljepsi plamen (ne kazem da je najbolji). Tresnja i huktanje se javlja ciklicki te cijev dobave peleta izrazito vibrira. Cim se otvore gornja vrata (makar 1mm) ili otpusti vijak "spijunke" na tim vratima buka nestaje a u kotlovnicu pod pritiskom izleti oblacic finog pepela . Kod mene sumnjam da je problem uzrokovan prevelikim dimnjakom (4m fi 16 izolirani schiedel).
Vidim i na stranim forumima da neki imaju taj "problem".
Vibracije i hucanje su vezani za plamen i izgaranje i tome nije uzrok neki olabavljeni dio, buka ventilatora ili puza. Ako nije problem volio bih cuti teoriju o "povratnom plamenu" i eventualne sugestije za moj ckp20.
Meni pada na pamet (pa cu i isprobati radi znatizelje i eksperimenta) da bi buka mogla nestati ako uklonim turbulatore i tako smanjim nadpritisak). Ovo je samo moja terija za moj slucaj i niposto ne znaci da je ispravno ali me buni onaj oblak pepela koji sune u kotlovnicu.

Vezano za izracune snage iz gornjih postova kod mene je situacija slijedeca: s CM-om 20kW namjera je grijati cca 240 m2 plus grijanje PTV. Naravno da su savjeti bili za min 35kW. Vidjet cemo kad sredim stvar.

Pozdrav

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 20.02.2013. at 09:09.
Rijeka555 is offline  
Old 20.02.2013., 09:38   #3869
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Sa 10 cm izolacije i normalnom ( po normi ) stolarijom kotao Centrometal od 14 kW bi imao poteškoća sa snagom . naime nema kud s njom. Taj problem smo rješavali godinu dana u Darkovoj kotlovnici , nešto od toga sam napisao u postu broj 1194 i 1202 i dalje

Željeli smo da skinemo snagu i postignemo dugotrajni rad sa samo dva tri paljenja kotla u 24 sata, i postigli smo to da kotao radi u prosjeku sa kilom peleta na sat. U tom nastojanju nam je veliki problem bio dimnjak koji je vukao više no što je trebalo i remetio nam je dimne plinove i stupanj djelovanja. Cug je bio toliko jak da nam je odvlačio vatru iz ložišta i izazivao kontra udar plamana u komoru izgaranja , što se odražavalo kao vibracije cijele kuće, sad nisam raspoložen da iznosim teoriju kako i zašto nastaje kontraudar plamena , ali uzmimo zdravo za gotovo da smo ugradnjom produžetka "surle" fotka na postu 3755 riješili problem.

Dakle uopće se nikada nije postavilo pitanje da li možemo Darkovu kuću grijati sa 14 kiloWata nego se postavilo pitanje kako tih 14 kilovata smanjiti na 5 , a da kotao i dalje radi sa 85-90 % iskorištenja.

Prije ugradnje surle radili smo prepravke plamenika ugrađivali dodatne turbulatore i proveli pola zime u toj kotlovnici kako bi na jednom realnom primjeru naučili sve o modulaciji , odnosno dubokoj regulaciji plamenika .

Ovakvi ispadi poput ovih od IVEK-K me ljute jer su paušalni , odokativni , ljute me jer nije pitao gdi je ta jebena Darkova kotlovnica i da li može doći , osobno da vidi i da se uvjeri.

Ali nije on jedini imam ja i boljih primjera od njega , boljih bisera koji pokazuju kako se paušalno i odokativno ljudi šicaju sa snagama grijanja.

Prije dva tri tjedna je u Zagrebačkoj regiji bilo - desetak Celzijevaca , a moj suradnik je bio na razgovoru u jednoj obiteljskoj kući koja dobija energiju iz gradske toplane.

Obiteljska kuća 10x10 prizemlje kat potkrovlje rađena po normi , a zbog blizine gradske toplane spojena sa desetak metara toplovoda na nju.

Sastanak je organiziran s ciljem da se vidi mogućnost odvajanja od gradske toplane i izradi ponuda za kotlovnicu na pelet , jer se lako može dogoditi da se cijeli sustav javnog grijanja uruši zbog opravdanog građanskog neposluha. Da sad ne ponavljam ono sve što vidite na televiziji i što ćemo još gledati kad se vilama i motikama pučani dignu protiv Tahija.

Elem moj je suradnik kak se šika pregledao, i premjerio objekat, pobrojao prozore vrata i rebra na radijatorima, sve u skladu sa normom, ne znajući da u " kotlovnici " ima kalorimetar koji uredno mjeri potrošnju već nekoliko godina , a pokazivao je da u tom trenutku kuća troši 8 kW , a vani je bilo -12 C.

I sad dolazimo do apsurda, po računima koje ispostavlja HEP dotični nezadovoljni pučanin plaća KWh 20 lipa , što je nešto manje od cijene kilovata od peleta tako da se stvar čini apsurdnom, ali plača i 400 kuna mjesečno nekog paušala , zakupljene snage koja iznosi cca 25 kW.

Pretpostavljam da je kod izgradnje objekta i spoja na HEP ovu kotlovnicu neki projektant odokativno odvalio tih 25 kilwata i na bazi toga sačinio ugovor , a da investitor nije imao pojma što potpisuje i pretpostavljam da nije shvatio da je razlika onih 8 što troši i onih 25 što plaća ustvari porez na budale.

Moj suradnik iz rukava istresa šta bi se sve trebalo kupiti za jednu takvu kotlovnicu i računa na Centrometala od 14 Kw sa dodatnom surlom kako bi ga sveo opet na nekih 5-6 kiloWata , a investitor inače poslovođa jednog velikog dučana ( najvećeg ) u Zagrebu gdi se prodaju kotlovi, ventili i slična oprema, gleda spisak i negoduje .

kaže da on smatra da to nebu dobro

Zašto ????

Pa kotao je premal , treba barem 35 kw !!!!!

Zašto ????

Pa kuća je katnica, velika !!!! takve kotlove najviše prodajemo u dućanu

Hejjjj konjino pa pogledaj koliko ti kuća troši na kalorimetru , vani je -12 to je dan , dva godišnje , jel ti toplo u kući????

Pa je, al je kuća velika i treba velika snaga kotla !!!!!!

Da li trebam davati neki komentar na ovo sve , samo ču dodati da moj suradnik nije preuzeo taj posao.
Eto zato sam ja složio jedan post, i molio Boga da gosp.Ramzay odgovori u par crtica kratko i jasno bez komplikacija da dođem do potrebnih informacija.
A ako budem i kad budem to radio SIGURNO ću dotičnog gospodina pozvati na ručak, il večeru il rošilj, da mi to pošteno posloži jer čovjek zna.

Možete biti sretni da imate nekog tko vam je VOLJAN besplatno to sve objašnjavati i toliko "piliti" jedne te iste stvari.... Ja bi već odavno bacil komp kroz prozor....

Zato gosp. Ramzay kapa dolje!
skladistar is offline  
Old 20.02.2013., 10:19   #3870
Quote:
skladistar kaže: Pogledaj post
....Možete biti sretni da imate nekog tko vam je VOLJAN besplatno to sve objašnjavati i toliko "piliti" jedne te iste stvari.... Ja bi već odavno bacil komp kroz prozor....
Zato gosp. Ramzay kapa dolje!
Je, a koliko je forumaša poslušalo njegov savjet.
Možda pet, i to je previše!
Koliko forumaša ne vjeruje iznesenim brojkama, nego ide vidjeti "što susjed/familija ima, ke veli majstor.." pa kad kod njih šljaka i kod mene će!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 20.02.2013., 10:25   #3871
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Je, a koliko je forumaša poslušalo njegov savjet.
Možda pet, i to je previše!
Koliko forumaša ne vjeruje iznesenim brojkama, nego ide vidjeti "što susjed/familija ima, ke veli majstor.." pa kad kod njih šljaka i kod mene će!
Je pa lakše se onda tu poslije plakati da "peć nekak puno troši" i u čem je problem....

Ja sam pital, dobil odogovor i kad krene realizacija javim se opet
A do onda budem samo čital
skladistar is offline  
Old 20.02.2013., 12:53   #3872
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
po meni sve OK osim netreba ti troputni ventil na sanitarnoj vodi i troputni ventil na krugu grijanja osim ak ideš s niskotemperaturnim grijanjem na spiralu solarnog grijanja kod pufera obavezno ugraditi ventile sholenderom ili posebno ventil pa + holender i krug grijanja se spaja na puferu na najvišu točku
NE VALJA!

Ivek, bez ljutnje ali ako delaš kak savjetuješ, moglo bi ti se dogoditi utvrđenje gradiva iz termodinamike pomoću kolca u rukama "zadovoljne " mušterije
a Brle ti je preko brega

Koja je cijena za junka kojeg izbacuješ?
Peletko is offline  
Old 20.02.2013., 13:58   #3873
Ja sam od onih koji će savjete g.Ramzaya, Zmajdina i ostalih primjeniti. Kamo puste sreće da sam prije kupovine i razvođenja grijanja bio na ovom forumu. Uzdao sam se u znanje majstora ali vidim da sam pogriješio i to će me koštati dodatnih novaca.
Sutra mjenjam peći od 50 KW za 25 KW (obije termoflux Jajce), ugradnje 4 putnih mješajućih ventila . Kuća ima odličnu izolaciju o tome sam ranije pisao. Potrošnja peleta je 3-3,3 kg/h .


Imam namjeru ove miš ventile iskoristiti za regulaciju temperature u kući pa me interesuje koju temperaturu vode zadati u kotlu da bi se ostvarila temperatura oko 22-23 C u kući ?
__________________
www.medenko.com.ba
Karabaja is offline  
Old 20.02.2013., 16:37   #3874
ima ko kakve ideje kamo s vrecama od peleta, imam vec sad od 4 tone vrece samo mi se gomilaju
hrvoje_2 is offline  
Old 20.02.2013., 19:20   #3875
Quote:
Karabaja kaže: Pogledaj post
...Imam namjeru ove miš ventile iskoristiti za regulaciju temperature u kući pa me interesuje koju temperaturu vode zadati u kotlu da bi se ostvarila temperatura oko 22-23 C u kući ?
To moraš pronaći iskustvom!
Najbolje je da je miš ventil otvoren, negdje recimo, oko sredine jer ima dosta hoda za dodatno zagrijavanje, a temperatura vode u kotlu neka bude >60C !
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 20.02.2013., 20:42   #3876
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
NE VALJA!

Ivek, bez ljutnje ali ako delaš kak savjetuješ, moglo bi ti se dogoditi utvrđenje gradiva iz termodinamike pomoću kolca u rukama "zadovoljne " mušterije
a Brle ti je preko brega

Koja je cijena za junka kojeg izbacuješ?
ne kužim u prospektu za cas krug grijanja spaja se na najvišu točku

za cijenu neznam prvo bi htel negde u HR pronači protermov kotao al neznam ko je zastupnik zadnji njihov sam kupil v pevcu ali oni ga više ne drže
ivek-k is offline  
Old 20.02.2013., 21:44   #3877
Mislim da se ne treba žestiti oko toga što ljudi s nepovjerenjem uzimaju ove proračune od g. Ramzeya i ekipe. Morate shvatiti da se sa takvim proračunima neće složiti niti jedan lokalni majstor, a to su majstori koji ugrađuju centralna grijanja na terenu i oni imaju neku svoju filozofiju.

Ja znam da su svojevremeno majstori računali broj kubika x 70 i tako dobili neku snagu peći. To je vjerojatno rađeno bez ikakvih uzimanja u obzir izolacije, stolarije, tipa radijatora....

Kako Darko stoji sa potrošnjom?

Ja sam do sada potrošio oko 2400kg. Grijanje je tipa vulgaris bez ikakve regulacije, bez mišventila, bez pufera, a peć je Buderusova za ložu od 50kW, CM-ov pelet set od 35kW koji radi na PR 04, grijem 110m2 potkrovlja direktno, a indirektno prizemlje u kojem trenutno radijatori miruju, ali je temp 12-14C.

Po svim ovim izračunima, treba mi puno manja peć.
Od kako pratim ovaj forum, a pročitao sam sve od početka, došao sam do zaključka da želim/trebam slijedeće:
pufer od 1000l sa grupom za podizanje temp. povratnog voda
dva troputna elektromotorna mišventila kojima bi upravljao Seltronov WDC20 u kombinaciji sa sobnim korektorima i osjetnikom vanjske temperature.

To sve na žalost košta cca barem 2000E. Ako to pretvorim u pelete, to su 4-5t Viševice kupljene po ljetnoj cijeni, a to su opet prema sadašnjoj potrošnji, sa sadašnjom opremom, dvije zime.

Dolazimo do ključnog pitanja - kad će mi se to isplatiti???

Pozdrav!!!
dep is offline  
Old 20.02.2013., 21:45   #3878
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
ne kužim u prospektu za cas krug grijanja spaja se na najvišu točku

za cijenu neznam prvo bi htel negde u HR pronači protermov kotao al neznam ko je zastupnik zadnji njihov sam kupil v pevcu ali oni ga više ne drže
Nisi dobro gledao, Brle zgleda ganja poticaj pa je nacrtao cas-bs, trebaš dijelove za proterm ili baš kotao? dijelove bi ti mogao nabaviti, kotao baš i ne, kaj točno trebaš?

Pitanje o "junku" bilo je za Brleta, isprika za nepreciznost
Peletko is offline  
Old 21.02.2013., 11:01   #3879
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
Nisi dobro gledao, Brle zgleda ganja poticaj pa je nacrtao cas-bs, trebaš dijelove za proterm ili baš kotao? dijelove bi ti mogao nabaviti, kotao baš i ne, kaj točno trebaš?

Pitanje o "junku" bilo je za Brleta, isprika za nepreciznost
Ne ne ganjam poticaj, to mislim napraviti kod svojeg Starog(tate)
Junka ne izbacujem JOŠ mislim mu nadograditi na dimovod još jedan izmjenjivač topline ala VBR, i prije sljedeče napraviti kod sebe nešto slično samo CAS-S 501, vailantov spremnik sanitarne vode od 150l i dva kruga grijanja
brle1 is offline  
Old 21.02.2013., 11:06   #3880
E i da krug grijanja ne spajem u najvišu točku jer kotao bude u startu samo na drva pa da mi no ohladi sanitarnu vodu kroz noć
brle1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.