Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 15:43   #5481
nekada nije loše i pročitati vijest, pa tek onda komentirati. tuba nije mogla biti na tom događaju jer nije ni nagrađena! asocijacija je procijenila da zahvale dodijeli samo dolje navedenima, a tube buyukustun nije bilo niti u jednom jedinom od navedenih projekata. bivši joj kolega MY je tamo jer je glumio za producentsku kuću TIMS koja je nagradađena za "sulejmana" i za "suskunlar" čija je on bio glavna zvijezda. ta serija je obarala rekorde klikova-tweetova-lajkova-šerova po društvenim mrežama, naročito izvan turske (to su pomno mjerile agencije), te se on našao na dodjeli ne zbog velike gledanosti serije u inozemstvu (tamo još nije ni prodana), nego isključivo zbog virtualne priče. tuba se zbog "gonulcelena" nije mogla naći na ovom listi jer ta serija nije bila naročito uspješan projekt. mogla je biti na popisu da su organizatori nagrade odlučili (a ne onur, ne vidim kakve on veze ima) uvrstiti "ASI" na ovaj spisak. s obzirom da te serije nema, nema smisla dalje raspravljati o tubi i ovoj manifestaciji.

želim još nešto dopuniti, na FB se pojavila "informacija" da je ASI opet nominirala za nagradu u monte carlu, da će tuba i murat pojedinačno primiti nagrade i to idući mjesec. to nije istina, notorna laž. TV festival u MC je opet u junu mjesecu, a još traje proces prijave takmičara, a kamoli da su nešto odlučili. ne znam zašto netko plasira takve nebuloze.

Quote:
Zahvalnice/priznanja su primili:

PRODUCENTI

TİMS Prodüksiyon / Timur Savcı
Ay Yapım / Kerem Çatay
D Yapım / Zeynep Mirza
Pana Film / Zübeyir Şaşmaz
Gold Prodüksiyon / Faruk Turgut
InDHouse Prodüksiyon / Emel Sakarya
Focus Film

SERIJE I GLUMCI

Muhteşem Yüzyıl / Halit Ergenç, Nur Fettahoğlu
Suskunlar / Murat Yıldırım
Kuzey Güney / Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Hilal Saran
Öyle Bir Geçer Zaman ki / Beyza Eraydın
Yalan Dünya / Sarp Apak
Kayıp Şehir /Ahmet Mekin, Nazan Kesal
Beni Affet / Gaye Turgut, Mert Altınışık, Şeyma Korkmaz, Murat Danacı,
Deniz Yıldızı / Begüm Topçu, Cantuğ Turay
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 17.01.2013. at 15:48.
Mina is offline  
Old 17.01.2013., 15:46   #5482
Evo da i ja dodam moje mišljenje.
Koliko sam mogao ustanoviti to je neka dodela nekih nagrada za "2012 godinu". Naša Bellissima je "pauzirala" u toj godini i tako nije ni bilo razloga da se je pozove. Mislite da grešim ??
__________________
(najljepša žena koju sam ikada vidio u mom životu) "Hayatımda gördüğüm en güzel kadın"
radisel is offline  
Old 17.01.2013., 15:54   #5483
Quote:
radisel kaže: Pogledaj post
Evo da i ja dodam moje mišljenje.
Koliko sam mogao ustanoviti to je neka dodela nekih nagrada za "2012 godinu". Naša Bellissima je "pauzirala" u toj godini i tako nije ni bilo razloga da se je pozove. Mislite da grešim ??
kontekst priče je ovaj, a vrlo moguće da su se fokusirali samo na prošlu godinu + na serije koje idu više sezona (kao sulejman i neke druge). kao što kažeš, tube je od juna 2011. do 01.01.2013. odsutna sa TV-a. bilo kako bilo, tube nema na ovom događaju jer niti jedna serija u kojoj je glumila po procjeni TUROB-a nije uspejla doći na popis nagrađenih. kraj priče.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 17.01.2013., 16:34   #5484
Jakog li popisa i procjene !
Koliko je meni poznato sa jednom je serijom koja je prodana u 73 zemlje stigla i do međ. festivala u Monte Carlu !
Da kraj jedne jako tajnovite priče !
 
Old 17.01.2013., 16:41   #5485
kako znat

Quote:
SREĆONOŠA kaže: Pogledaj post
Jakog li popisa i procjene !
Koliko je meni poznato sa jednom je serijom koja je prodana u 73 zemlje stigla i do međ. festivala u Monte Carlu !
Da kraj jedne jako tajnovite priče !
Ma sve stoji, samo ne stoji da je proboj turskih
serija i Turske kao jake turističke destinacije
pripomogo SUS i da je Sulejman gledan kao
naprimjer ASI. Neka Ministarstva donose svoje
top liste, tu se ništa nemože, ali netreba umanjivat
značaj onoga što je značajno. Pravo na prosudbu imamo.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Old 17.01.2013., 17:30   #5486
moram se ne složiti i reči ako se gledala prošla godina, onda je tuba trebala dobiti priznanje, jer je gonulcelen prošle godine prikazivan u arapskom svijetu,samo da potsjetim da je ministarstvo graditeljstva zbog popularnosti te serije i ostalih serija neke glumce pozvalo da budu turski promotori, samo da potsjetim
http://i48.tinypic.com/2n1i89h.jpg

moram priznati da mi je taj spisak jako čudan, da su tu serije i glumci koji nikako po ni jednom kriteriju nisu mogle biti tamo, recimo nema fatmagul, a ona je sigurno bila popularnija od svih koje su nagrađene, tako da mislim da prije svega tims na svim dodjelama jako gura svoje glumce i ne znam koliko dugo se ovo dodjeljuje, ali ako je ovo prvi put tu je mjesto po meni samo zasluženo za halita i murata, a ako se gledaju i klikovi i popularnost na društvenim mrežama za 2012 godini tu je sigurno onda trebala biti i adini feriha koydum i glavni glumci cagatay i hazal

od glumica po meni su sigurno trebale ovdje biti tuba, beren i songul, a od glumaca kivo, kenan, engin a i cansel koji su svi imali neke serije u 2012 u inozemstvu, a zaboravila sam i dolinu vukiova.

osobno mi je najsmješnije da je recimo nagrađene ove serije:
Quote:
Yalan Dünya / Sarp Apak
Kayıp Şehir /Ahmet Mekin, Nazan Kesal
Beni Affet / Gaye Turgut, Mert Altınışık, Şeyma Korkmaz, Murat Danacı,
Deniz Yıldızı / Begüm Topçu, Cantuğ Turay
baš bi voljela znati po kojem to kriteriju, a i smiješno mi je recimo koji glumci su pretstavljali serije, VS Nur, a ne Meryem koja je sigurno puno popluranija, pa KG nema Kive, pa OBGZK nije bilo Ayce i malog Emira koji su ipak nosili tu seriju dvije sezone, tako da po meni jako puno čudnih stvari oko te nagrade.

tena kaže:
Quote:
U čemu je sad opet problem?
Kosa je presavršena za zatvorske uvjete
Ma dajte ,molim vas..
Nekome stvarno smeta serija (nekom uredniku,koji pušta ovakve vijesti u tisak).
Opet mislim,nek' se piše...dobro je,drugi put će napisati nešto konstruktivno,valjda...npr. o rejtingu serije
na turskom diziju ima jedan dio gdje se pišu greške scenarista i upravo je to navedeno kao greška, s jedne strane imamo grozne uvjete, a onda imamo savršenu frizuru, a samo ne bi voljela da pišu o reytingu serije, ali evo ja se nadam da će se isto tubi dogoditi kao berg i ona je dobila na početku dosta kritika, da bi kako je serija odmicala ona se sve više opustila i kritike su prestale, tuba je imala kao prvo pauzu, pa onda određeni šok zbog odvajanja od djece, pa uloga koja je potpuno drugačija od svih koje je do sada glumila, pa normalno da je na momente u grču da nije opuštena, vjerujem da će se to sve posložiti za nekoliko epizoda.

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 17.01.2013. at 17:38.
mrvica 1234 is offline  
Old 17.01.2013., 17:31   #5487
Quote:
zenzo117 kaže: Pogledaj post
Ma sve stoji, samo ne stoji da je proboj turskih
serija i Turske kao jake turističke destinacije
pripomogo SUS i da je Sulejman gledan kao
naprimjer ASI. Neka Ministarstva donose svoje
top liste, tu se ništa nemože, ali netreba umanjivat
značaj onoga što je značajno. Pravo na prosudbu imamo.
Zenzo, u pravu si!
Sad kad znamo da Tuba nije nagrađena (pa stoga ni pozvana) zato što "organizatori nagrade nisu odlučili da njenu seriju ASI stave na spisak", kao što je Mina malopre objasnila, vidimo da je upravo toj seriji učinjena nepravda.
Možda ja nisam dovoljno dobro informisana, pa ako neko može da mi kaže koja je od ovih nagrađenih serija (izuzimam Sulejmana) više fanova stekla u svetu od ASI i prikazivana u više zemalja nego ona, i koja se neprestano reprizira (i u Turskoj od skoro, treći put)?
Živi bili pa videli, koja će još od ovih serija ući u legendu?

Eto, to je moje skromno mišljenje o Tubinoj najboljoj seriji.
kraljicaletnja is offline  
Old 17.01.2013., 18:10   #5488
Kako mislite da bi Tubu mogli pozvati i nagraditi u 2013. godini za učešće u projektu/seriji koji je okončan još 2009. godine ?
U međuvremenu glumila je u drugoj seriji, pa imala pauzu, a sada je počela raditi na trećoj... - život neumitno ide dalje.

mina_jasmina tnx za kontekst, prevod ...
radisel dobro zapažanje.
mrvica isto.

Ostaje da se razjasni za šta je tačno bilo priznanje.
Bhea is offline  
Old 17.01.2013., 18:45   #5489
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
kontekst priče je ovaj, a vrlo moguće da su se fokusirali samo na prošlu godinu + na serije koje idu više sezona (kao sulejman i neke druge). kao što kažeš, tube je od juna 2011. do 01.01.2013. odsutna sa TV-a. bilo kako bilo, tube nema na ovom događaju jer niti jedna serija u kojoj je glumila po procjeni TUROB-a nije uspejla doći na popis nagrađenih. kraj priče.
Bhea ovdje je lijepo navedeno da niti jedna serija u kojoj je glumila po procjeni TUROBA nije uspjela doći na popis nagrađenih
ne vidim tu vremensko ograničenje pa i otud pravo na moje mišljenje
koje nadam se ne krši pravila na forumu HR
 
Old 17.01.2013., 22:37   #5490
Spisak definitivno čudan,ne može se zaključiti koji su kriteriji bili presudni za postavljanje na listu
Vjerojatno ni prošla godina ,kao neki okvir,niti popularnost glumaca,niti kvaliteta...
Isto tako stoji i tvrdnja da nismo dovoljno informirani da možemo (neki)donositi zaključke...
Ali možemo izreči svoj sud,tj mišljenje o nagrađenima,kao i što mislimo koga je trebalo uvrstiti na listu..
Vjerojatno i na drugim forumima postoji slična rasprava,kome je učinjena nepravda,odnosno kome se posrečilo...ovaj put...

Još malo o Tubinoj savršenoj frizuri za zatvorske uvjete

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...35409135_n.jpg
11tena is offline  
Old 18.01.2013., 01:34   #5491
Quote:
11tena kaže: Pogledaj post
Spisak definitivno čudan,ne može se zaključiti koji su kriteriji bili presudni za postavljanje na listu Vjerojatno ni prošla godina ,kao neki okvir,niti popularnost glumaca,niti kvaliteta... Isto tako stoji i tvrdnja da nismo dovoljno informirani da možemo (neki)donositi zaključke...
Ali možemo izreči svoj sud,tj mišljenje o nagrađenima,kao i što mislimo koga je trebalo uvrstiti na listu... Vjerojatno i na drugim forumima postoji slična rasprava,kome je učinjena nepravda,odnosno kome se posrečilo...ovaj put...
Pošto izgleda da nas je prilično koji imamo isto mišljenje oko spiska - (kriterija za izbor ) mislim da je i bolje što Bellissime nema na tom spisku. Jer nebi ni znala po kom kriteriju je dobila eventualnu nagradu , .

__________________
(najljepša žena koju sam ikada vidio u mom životu) "Hayatımda gördüğüm en güzel kadın"
radisel is offline  
Old 18.01.2013., 02:14   #5492
TUROB dodjelio zahvalnicu i Tubi

Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
kontekst priče je ovaj, a vrlo moguće da su se fokusirali samo na prošlu godinu + na serije koje idu više sezona (kao sulejman i neke druge). kao što kažeš, tube je od juna 2011. do 01.01.2013. odsutna sa TV-a. bilo kako bilo, tube nema na ovom događaju jer niti jedna serija u kojoj je glumila po procjeni TUROB-a nije uspejla doći na popis nagrađenih. kraj priče.
Minči draga, lijepo kažeš da treba da treba prvo pročitati. Ja pročitala još jutros, stranicu Asocijacije turističkih hotela i investitora (TUROB) http://www.turob.com/tum_haberler.aspx članak TUROB BAŞARILI TÜRK DİZİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ imala problema s stričekom GT-om, otvaranjem stranica vijesti i nisam stigla ranije razjasniti enigmu.

Naime, postoji razlika između infosa koje je Minči navela kao izvor ( http://www.beyazperde.com/haberler/d...aberler-54833/ i http://www.turizmdebusabah.com/haber...irdi-63335.htm) i izvješća samog TUROB-a, koji je dodijelio zahvalnice. http://www.turob.com/Resources/doc/b...C3%BClteni.pdf evo što kaže i striček GT http://translate.google.hr/translate...%25BClteni.pdf

Prema članku TUROB BAŞARILI TÜRK DİZİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ i priopćenju, zahvalnicu TUROB-a dobilo je 9 produkcijskih kuća, a prema Minkinom izvoru samo 7. Nije ni isti broj nagrađenih glumaca, odn. serija

Quote:
Ödül Verilen Yapımcı Firmalar:
- TİMS PRODÜKSİYON FİLM VE ORG.SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.
- AY FİLM YAPIM LTD.ŞTİ
- D YAPIM REKLAMCILIK VE DAĞITIM
- PENA FİLM SİNEMA TELEVİZYON PRODÜKSİYON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
- GOLD PRODÜKSİYON YAPIMCILIK A.Ş.
- FOCUS FİLM YAPIM PRODÜKSİYON YAPIM VE DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş.
- InDHouse PRODÜKSİYON
- AVŞAR FİLM
- TMC YAPIM

Ödül Verilen Oyuncular ve Diziler:
- MUHTEŞEM YÜZYIL / Halit Ergenç - Meryem Uzerli - Nur Fettahoğlu - Nermin Eroğlu
- KURTLAR VADİSİ / Necati Şaşmaz
- KUZEY GÜNEY / Kıvanç Tatlıtuğ – Buğra Gülsoy – Öykü Karayel
- EZEL / Kenan İmirzalıoğlu – Cansu Dere – Tuncel Kurtiz
- AŞKI MEMNU / Beren Saat – Nebahat Çehre – Selçuk Yöntem
- SUSKUNLAR / Murat Yıldırım
- ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ / Mete Horozoğlu – Ayça Bingöl - Mine Tugay
- GÜMÜŞ / Songül Öden
- KAYIP ŞEHİR / Ahmet Mekin – Nazan Kesal
- BENİ AFFET / Gaye Turgut – Mert Altınışık – Şeyma Korkmaz – Murat Danacı
- DENİZ YILDIZI / Begüm Topçu – Cantuğ Turay
- IHLAMURLAR ALTINDA / Tuğba Büyüküstün
- BİNBİR GECE / Bergüzar Korel
- YALAN DÜNYA / Gülse Birsel – Beyazıt Öztürk - Olgun Şimşek – Fisun Demirel – Bartu Küçükçağlayan
Među njima je i naša Bellissima. Lijepo su je i opravadali što nije s njima u noći zahvale - zbog intenzivnog snimanja.

Netko je pisao da su to nagrade Ministarstva turizma i kulture za ... što je netočno. Samo je ministar kulture i turizma g. Ertuğrul Günay bio prisutan i održao je govor.

Zašto ovdje nema i serije koja je najviše doprinjela promociji Turske u inozemstvu i jedina osvojila drugo mjesto u svijetu za 2010 god. na TV festivalu u Monte Carlu ? Moja je pretpostavka da ne surađuju s producenticom Tomris Giritlioglu i njenom kućom ASIS YAPIM.

No, mi kao turisti s Balkana i fanovi najbolje serije u Europi, imamo mogućnost pisati TUROB-u [email protected] i razjasniti ovaj njihov propust.
Vaga946 is offline  
Old 18.01.2013., 07:26   #5493
Hvala Vagice, to sam i ja tako razumijela. Točno je da je i Tuba među kandidatima. Njena isprika je stvarno smiješna. Ja sam njezina stvarna obožavateljica, ali mi se ne sviđa njezino izbjegavanje takvih susreta, S time pokazuje svoju slabost i strah od svoje osjetljivosti. Stvarno me već iritira da nas njene fanove koji znamo kako stoje stvari nazivaju lošim čitaćima vijesti.

Ako nekog cijeniš i voliš, želiš mu samo dobro. Mada moram reći da njenu novu seriju ne volim. Previše tuge i ogorčenosti. Bojim se da to graniči sa stvarnim životom
__________________
kiss kceri
zapletilja is offline  
Old 18.01.2013., 08:19   #5494
Quote:
zapletilja kaže: Pogledaj post
Hvala Vagice, to sam i ja tako razumijela. Točno je da je i Tuba među kandidatima. Njena isprika je stvarno smiješna. Ja sam njezina stvarna obožavateljica, ali mi se ne sviđa njezino izbjegavanje takvih susreta, S time pokazuje svoju slabost i strah od svoje osjetljivosti. Stvarno me već iritira da nas njene fanove koji znamo kako stoje stvari nazivaju lošim čitaćima vijesti.

Ako nekog cijeniš i voliš, želiš mu samo dobro. Mada moram reći da njenu novu seriju ne volim. Previše tuge i ogorčenosti. Bojim se da to graniči sa stvarnim životom
Zapli,
S obzirom na prilično veliki značaj ove nagrade (promocija Turske u svetu, promena nabolje uslova u industriji TV serija,...), mislim da nije u redu ovakvo Tubino ponašanje, bar prema onima koji su je predložili, ako ne i prema fanovima.

Međutim, kćerčice rastu, serija će biti snimljena, pa neće moći još dugo da se održe njeni izgovori kojima izbegava neke značajne događaje. A biće ih sigurno još.

S druge strane, u najmanju ruku je čudna ova razlika između spiskova nagrađenih iz dva izvora. Jedino što mi pada na pamet je (mada to nije opravdanje) da je uži spisak sadržao samo one od nagrađenih koji su prisustvovali ovoj svečanosti, npr. nije došla ni Berg.
Ili je to bilo rečeno, a mi nismo dobro pročitali.

Vaga, da te nema, trebalo bi te izmisliti!
kraljicaletnja is offline  
Old 18.01.2013., 12:10   #5495
sad sam na temu TR-TV-industrija vidjela SNOB-ovu objavu famoznog "drugog spiska" (ovdje) i moram reći da nisam iznenađena kako to TR PR-ovci odrađuju. totalni su diletantni, once more. vaga, hvala na dopuni tekst, stavit ću i to na blog. moram naglasiti da sam tražila i službeni popis na stranici TUROB-a, ali toga jučer nije bilo. stavili su ga tek naknadno. ni to mi nije jasno, da organizator stavi obavijest tek nakon događaja i kada su svi ostali mediji prenijeli što su prenijeli. pretpostavljam da su novinari napravili listu samo prisutnih i to objavili, a pošto nisu znali cijeli spisak - nisu ga ni mogli objaviti. traljavo odrađeno. još nešto, ja nisam napisala da je priznanja dodijelilo ministarstvo, jasno piše da je to priznanje došlo od strane asocijaje (udruge) TUROB.

slažem se sa kraljicaletnja, pravi popis dobitnika je online izašao prekasno, novinarima nije podijeljen na licu mjesta, nego su oni sami pisali koje serije/producenti/glumci su dobili zahvalnice i tko se odazvao i tako su pisali (bukvalno SVI izvori navode prvi spisak, to je sigurno 15tak raznih portala). oni koji NISU bili na večeri zahvale su BOLDIRANI (a zapravo su trebali dobiti priznanje). vidite da tu ima raznih imena, koje je njihovo objašnjenje zašto nisu došli, tko zna.

Quote:
PRODUCENTI

- TİMS PRODÜKSİYON FİLM VE ORG.SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.
- AY FİLM YAPIM LTD.ŞTİ
- D YAPIM REKLAMCILIK VE DAĞITIM
- PENA FİLM SİNEMA TELEVİZYON PRODÜKSİYON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
- GOLD PRODÜKSİYON YAPIMCILIK A.Ş.
- FOCUS FİLM YAPIM PRODÜKSİYON YAPIM VE DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş.
- InDHouse PRODÜKSİYON
- AVŞAR FİLM
- TMC YAPIM


SERIJE I GLUMCI

- MUHTEŞEM YÜZYIL / Halit Ergenç - Meryem Uzerli - Nur Fettahoğlu - Nermin Eroğlu (nije glumica nego glavna koordinatorica produkcije)
- KURTLAR VADİSİ / Necati Şaşmaz
- KUZEY GÜNEY / Kıvanç Tatlıtuğ – Buğra Gülsoy – Öykü Karayel - (ali došla je Hilal Saral, redateljica)
- EZEL / Kenan İmirzalıoğlu – Cansu Dere – Tuncel Kurtiz
- AŞKI MEMNU / Beren Saat – Nebahat Çehre – Selçuk Yöntem
- SUSKUNLAR / Murat Yıldırım
- ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ / Mete Horozoğlu – Ayça Bingöl - Mine Tugay - (ali zato je došla location manager, Beyza Eraydın)
- GÜMÜŞ / Songül Öden
- KAYIP ŞEHİR / Ahmet Mekin – Nazan Kesal
- BENİ AFFET / Gaye Turgut – Mert Altınışık – Şeyma Korkmaz –Murat Danacı
- DENİZ YILDIZI / Begüm Topçu – Cantuğ Turay
- IHLAMURLAR ALTINDA / Tuğba Büyüküstün
- BİNBİR GECE / Bergüzar Korel
- YALAN DÜNYA / Gülse Birsel – Beyazıt Öztürk - Olgun Şimşek – Fisun Demirel – Bartu Küçükçağlayan - (umjesto njih je došao glumac Sarp Apak)
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 18.01.2013. at 12:17.
Mina is offline  
Old 18.01.2013., 13:10   #5496
TUROB dodjelio zahvalnicu i Tubi

Quote:
zapletilja kaže: Pogledaj post
Hvala Vagice, to sam i ja tako razumijela. Točno je da je i Tuba među kandidatima.
zapli draga, sorry na kraćenju. Bojim se da si krivo razumjela. Tuba nije samo među kandidatima, već je i dobila zahvalnicu, prema priopćenju TUROB-a.

Quote:
zapletilja kaže:
Njena isprika je stvarno smiješna. Ja sam njezina stvarna obožavateljica, ali mi se ne sviđa njezino izbjegavanje takvih susreta.
Isprika nije Tubina. Predsjednik TUROB-a Timur Bayindir je izrazio žaljenje što mnogi akteri nisu mogli prisustvovati ceremoniji dodjele zahvalnica i on ih je neizravno opravdao, zbog tempa intenzivnog snimanja. (moj prijevod, GT prijevoda) Xavi pomagaj! unaprijed.
Ja shvatila da se prvenstveno odnosi na Tubu, jer znam da ona intenzivno snima, a za ostale
Quote:
kraljicaletnja kaže:
mislim da nije u redu ovakvo Tubino ponašanje, bar prema onima koji su je predložili, ako ne i prema fanovima.
kraljice dušo, pa ti nemaš opravdanje za Tubicu, , a g-din Timur Bayindir (po kumu GT-u zvani Procvat) je i nju i sve otsutne lijepo ispričao.

Quote:
kraljicaletnja kaže:
S obzirom na prilično veliki značaj ove nagrade (promocija Turske u svetu, promena nabolje uslova u industriji TV serija,...)
Ovom ceremonijom TUROB i nadalje promovira svoje turističko - hotelijerske aktivnosti, a glumcima samo zahvaljuje na pomoći.
O promjeni uvjeta rada u tv industriji, TUROB ne odlučuje i bojim se da će biti još puuuno protesta i borbe dok se glumačka radnička klasa ne izbori za svoja prava. Možda oni aktivniji, koji nemaju namjeru snimati do rujna, pozovu ministra turizma i kulture da počne djelovati u smislu obećanja datih na ceremoniji.
..............................
Minči draga, članak sam vidjela jučer već oko 11h (zahvaljujući postu Tene 15 na MY temi) na TUROB-u http://www.turob.com/tum_haberler.aspx samo ga je teže naći, otvara prvo najnoviju vijest, a ova je trenutačno treća po redu. 17.01.2013 TUROB BAŞARILI TÜRK DİZİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ (na kraju članka je link za priopćenje, koje tr. novinari očito nisu otvarali) Pogledaj priopćenje od 16.01.13. http://www.turob.com/Resources/doc/b...C3%BClteni.pdf

Popodne je došao i članak s ceremonije s fotkama 17.01.2013 TUROB, Türk Dizileri Teşekkür Gecesi, Timur Bayındır konuşması... (trenutačno drugi po redu)
Da ne bude zabune, svi su dobili priznanja - zahvalnice.

O turskim novinarima i PR-ovima sve već znamo Jedan površno napiše, a ostalih 15 prepisuje.

Zadnje uređivanje Vaga946 : 18.01.2013. at 14:03.
Vaga946 is offline  
Old 18.01.2013., 13:20   #5497
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Kako mislite da bi Tubu mogli pozvati i nagraditi u 2013. godini za učešće u projektu/seriji koji je okončan još 2009. godine ?
U međuvremenu glumila je u drugoj seriji, pa imala pauzu, a sada je počela raditi na trećoj... - život neumitno ide dalje.

mina_jasmina tnx za kontekst, prevod ...
radisel dobro zapažanje.
mrvica isto.

Ostaje da se razjasni za šta je tačno bilo priznanje.
Bhea, evo Vaga i Mina su nam razjasnile tačan spisak nagrađenih serija, pa vidimo da je Tuba ipak među nagrađenima, ali za seriju Ihlamurlar altinda, koja je snimana i prikazivana od 2005 - 2007. godine, dakle nisu uzeta u obzir samo dostignuća iz 2012. godine, kao što sam tačno pretpostavila.

S tim u vezi, u najmanju ruku je čudan ovakav izbor Tubine serije, koja jeste bila svojevremeno popularna u arapskim i još nekim zemljama, ali nikako ne može da se meri sa Asi, koja je aktuelna i danas (reprizira se, svi to znamo, u mnogim zemljama, pa i u Turskoj, a prvi put se prikazuje u Makedoniji i Pakistanu) a o nagradama i da ne govorimo. Možda neko zna, da li se negde prikazuje Ihlamurlar altinda, želela bih da gledam?

Odavno se stiče utisak da se serija Asi nepravedno zaobilazi, ko zna iz kojih razloga, što na sreću nema baš mnogo uticaja na inostrane i turske TV kuće koje je prikazuju i tek će je prikazivati (ovo zadnje je samo moja prognoza).
kraljicaletnja is offline  
Old 18.01.2013., 13:54   #5498
vaga hvala na kompletnom spisku, ovaj spisak mi je logičniji nego onaj koji se prvo pojavio.

što se tiče snimanja nije da samo tuba intenzivno snima, snimaju i drugi i vjerovatno i oni nisu došli zbog toga i to su kenan i berg (muž bio, ona nije), ekipa iz OBGZK, pa beren, kivo, tako da nije samo da od onih koji nisu došli nije bilo samo tube, uglavnom gotovo svi najpopularniji glumci nisu došli, a i oyku je došla vjerovatno direknto s snimanja, jer ona je totalno svojom odjećom odudarala od ostalih.(došla u trapericama)

što se tiče tomris njezina nova serija koja se upravo prikazuje u turskoj je na spisku kayip sehir

e sad zašto su napravili takav izbor, ja inače nisam sklona zavjerama (sve serije se redovno repriziraju u turskoj,pa je asi recimo lani reprizirana na kanalu d i nije imala neku gledanost i vjerovatno se ove godine odlučili za svoj "pomoćni" kanal tv2 gdje se uglavnom prikazuju strane serije, a recimo na kanalu d ide repriza firtine, a krajem godina na atv išla repriza gonulcelena)

[B]kraljica letnja[/B asi je prikazivana na kanalu d i neće se prikazivati na drugim tv kućama, nego samo ove godine ide repriza na drugom njihovom kanalu, kako je to recimo kod nas da se reprize serija koje su bile na novoj tv prikazuju na domi, ali se sigurno neće prikazivati na rtl-u

mislim da su prije svega radili neki kompromis da svi budu zastupljeni, pa recimo i 1001 noć predstavlja berg sama, a halit sulejmana, a vjerovatno je tims želio svakako da na spisku bude sus kojeg treba još prodati i onda je tu bio murat, pa je onda dobila tuba za ihlamurlar altinda, a vjerovatno je i tomris željela da tu bude nova njezina serija koju treba tek prodati pa nema njenih ranijih serija,evo to su samo moje procjene, jer evo nitko od glumaca, ni producent serije asi nije izostavljen, ali mislim da su se producenti ipak više odlučivali za nove serije koje treba prodati, pa evo ispala od ay yapima fatmagul, a tu je kuzey

očito je da turci vole razna proglašenja, nagrađivanje, a kriteriji za iste su jako, jako rastezljivi, pa po meni stvano ne treba tražiti terije zavjere i da netko ima nešto protiv serije koja bez obzira koliko se tu stalno naglašavalo nije imala neku gledanost u turskoj i turci je nisu doživljavali kao neku posebnu seriju, a moguće je razlog što se prikazivanje preklapalo s serijom sila koja je bila jako popularna i nakon pojave asi pala je gledanost sili, ali asi nije stekla popularnost sile.

koliko znam ihlamurlar altinda prikazana je u makedoniji i u bugarskoj i tamo se zove pod lipite i može se pogledati ovdje
http://www.youtube.com/watch?v=1UMvB-80JWs
mrvica 1234 is offline  
Old 18.01.2013., 16:31   #5499
Pozdrav svima.
Pošto smo konačno otkrili "tajne" oko tih priznanja- zahvalnica, sada vidimo da je sve malo drukčije . Eto šta znači tačna informacija . Drago mi je, da se ispostavilo da je ipak bilo više kandidata za "zahvalnice".

ps: mrvica1234, je po mome sve jako lepo to objasnila
__________________
(najljepša žena koju sam ikada vidio u mom životu) "Hayatımda gördüğüm en güzel kadın"
radisel is offline  
Old 18.01.2013., 17:10   #5500
E hvala ti dragi Bože što evo konačno znamo da jeste bila na spisku -posve očekivano kao i što znamo da se nije pojavila na dodeli-posve očekivano,takođe.

Godinama je tako .
hasret is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.