Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2008., 11:58   #1
Pušenje s roditeljima

Ovako imam kcer od 17 god.Uhvatila sam je da pusi prije 5 mj. pa je rekla da nece vise.Ali neki dan ponovno sam je vidila.Zamolila me da je ne recem ocu.Ocigledno je da je nastavila,a ne mogu joj nesto govoriti jer i sama pusim.Da li da joj dopustim da pusi sa mnom ili je jos rano,da cekam barem do 18? Kakva su vaša iskustva,pogotovo vi što pušite,kad ste dopustili djeci da puse pred vama,s koliko godina ste skupa zapalili prvu cigaretu?
omega00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:13   #2
Propusila sam s 18.
Znala je mislim od pocetka.
I tako me je zezala. Jos i dan danas se secam kako mi je drpila Laki iz torbe stavila na sto i zapalila a ja gledam i ne smem da je pitam jel to moj Laki A ona gleda i ceka da je pitam....

I onda mi je kao rekla eto nema kozmetike ovo ono....

Secam se da sam prvu cigaru pred njom zapalila prilikomneke ozbiljne svadje....

Posle toga, opet kao nisam, ali vremenom smo pocele zajedno da pijemo kafu i pusimo....

Mislim negde posle prve godine fakulteta ....

I dan danas se secam njenog provirivanja u moju sobu (ladno me prekine dok ucim) "E, ajde dodji da popusimo po jednu"

Mislim da posto je tek pocela treba da je pokusas odgovoriti ali ne kaznama i zabranama... Mozda da zajedno prestanete?
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:15   #3
Meni je mama pustila da pušim pred njom isto negdje sa 17 godina.
Nije bila oduševljena naravno ali eto
Bojala se da se ne bi skrivala (u kuhinji - sobi), pa kad bi netko naišao da ne bi negdje bacila cigaretu i još nešto zapalila.

Znala je da pušim i nisam se trebala skrivati.
Isto tako i ona je pušač.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:26   #4
Ja sam pocela pusiti sa 18 ali nisam nikada zapalila pred mamom dok se nisam udala i odselila
Onda bih dosla u goste i zapalila sa kavom.
Danas imam 36 godina (psst!!) i nema sanse da zapalim pred tatom. On je nepusac i nije mi u interesu da ga direktno i namjerno u lice razocaram. Mislim da zna da pusim ali eto...
Meni je nekako cudno da dijete (a ona je jos veliko dijete) zapali pred roditeljima. Mislim da joj ne bih trebala dati da pusi pred tobom. Svi znamo da je pusenje prokletsvo i daj joj do znanja da je neces sada previse maltretirati zbog ali da bi htjela da prestane dok ne postane prava ovisnica.
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:29   #5
uzas
ovo i mene ceka

pusim ko turcin i za sad mi djeca prigovaraju, mislim da cu 100% znat da puse kad prestanu zvocat.
iskreno, nemam pojma kad sam pocela pusit pred starom, ali znam da nije bilo u srednjoj skoli. mozda s pocetkom faksa, kad sam si bila jako pametna

isto tako nemam pojma sto bi napravila. vjerujem da djeca pocnu pusiti jos u osnovnoj skoli, tamo nekdje s 14-15 godina. glupo se pravit da ne znas, a odvratno to prihvatiti.

reci im da je evolucija prirodan proces i da moraju biti pametniji od nas?
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:32   #6
moja stara mi je jedan dan samo gurnula svoje cigarete preko puta stola...imala sam 17..i to je bilo to..isto je napravila sa mojim bratom..sva sreca rijesila sam se tog poroka par god kasnije hehe
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:42   #7
Pusti je... tako i tako ti je svjedno, pušiti će ako bude htjela a neće ako shvati da je to bez veze... KOd mene je bilo ovako, bila sam totalni razuzdani buntovnik u pubertetu i pušila od 14, cijelu srednju školu. Starci isto doma kao turci, ali meni su branili tata pogotovo... Bilo mi je to još jedan dokaz da su licemjeri kakovim sam ih smatrala. Kada sam maturirala (istovremeno sam navršila i 18) mama mi je dala da pušim doma, i od tada sam zapravo počela pušiti manje. Danas uopće ne pušim, osim kad dođem mami na kavu, povremeno... Mislim da je bolje da pustiš da se ne skriva, posebno ako i ti pušiš. Ako imate dogovor da se doma ne puši i ako takove granice vrijede za sve ukućane onda vrijede i zanju, ali glupo mi je da se sa 17 skriva od staraca. Moja sestrična ima 30 i ne puši pred tatom što smatram idiotskim-
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:56   #8
Quote:
snowbunny kaže: Pogledaj post
Ja sam pocela pusiti sa 18 ali nisam nikada zapalila pred mamom dok se nisam udala i odselila
Onda bih dosla u goste i zapalila sa kavom.
Danas imam 36 godina (psst!!) i nema sanse da zapalim pred tatom. On je nepusac i nije mi u interesu da ga direktno i namjerno u lice razocaram. Mislim da zna da pusim ali eto...
Meni je ovo tragichno.....
Da ne smem kao odrastao covek pusiti pred mamom i tatom blago receno bih se ubila.....
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:59   #9
Znam ja ženskice od 4 banke koje ne puše pred svojim senilnim mamama koje skoro imaju 8 banki.

Stari mi je bio žeštoki pušač, ja sam prvu zapalila sa negdje 16-17, sa 18 sam mogla doma zapaliti uz kavu. I danas me mama špota ako zaključi da "puno pušim", tolerira mi 1-2 cigarete, a onda počne kvocanje...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 13:31   #10
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
Meni je ovo tragichno.....
Da ne smem kao odrastao covek pusiti pred mamom i tatom blago receno bih se ubila.....
Nisam rekla ne ne smijem nego da necu - i to samo pred tatom.
Isto tako se necu napiti i psovati pred njima i sta je tu lose?
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 13:40   #11
Svekrva je zestoki antipusac, u njenoj kuci se pusit ne smije (mm-ov otac je pusio i vjerujem da bi bilo drugacije da je jos ziv..).
Mm-ova sestra pusi, a mm cigare.
Sogorici kvoca do besvijesti, pa joj je lakse ne pusit pred mamom neg to slusat.
Mm-u se ne usudi nis direktno rec, pa ide izokola - "kako je zalosno kad su ljudi ovisni o duhanu, truju sebe i svoje najblize..."

Ja sam povremeni pusac... pocela negdje sa 15-16 god. Mislim da su moji znali otpocetka, mama svakako. Negdje tu sa 17 sam pusila pred njima.
Bilo je malo iscudjavanja i kao pokusaja prodika, al su brzo vidjeli da nema hasne.
Mama nikad nije pusila, stari se ostavio cigarete s 40 god. nakon bolesti i ne pusi do danas (dakle, jedno 25 godina).

Ne bih da moje dijete pusi, al ako vec pusi... Jebga, bolje preda mnom nego u wc-u.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 13:45   #12
E, da - kod mene doma se isto ne puši (pravilo uvedeno kad sam ostala trudna) - i ja i muž pušimo na lođi, ja ne pušim baš puno - kojim 5-6 cigareta dnevno, ali muž puno više - svejedno smo se navikli vrlo brzo da pušimo samo vani.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:02   #13
Mi pusimo,ali mislim da necu nista govoriti ako joj se pusi nek sama pita smije li...
omega00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:03   #14
Quote:
snowbunny kaže: Pogledaj post
Nisam rekla ne ne smijem nego da necu - i to samo pred tatom.
Isto tako se necu napiti i psovati pred njima i sta je tu lose?
ma nije lose, to su sve nasljedja koja nosimo..

ja pusim pred starim, ali dugo mi je trebalo.
ali to je vise iz moje vlastite zelje da sprijecim njegove prezrive poglede i komentare.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:19   #15
Quote:
snowbunny kaže: Pogledaj post
Nisam rekla ne ne smijem nego da necu - i to samo pred tatom.
Isto tako se necu napiti i psovati pred njima i sta je tu lose?
meni je strashno da pred roditeljima necu ili ne smem da budem ono sto jesam.
Ako su cigarete deo mog zivota, onda oni prvi treba da znaju za to. Ne mora im se dopadati, ali to je ono sto ja jesam. Ako roditelj ne moze da me prihvati sa mojim manama i vrlinama, onda ko moze.

Ja sam pred mamom i psovala i popila s njom pivo i popusila cigaretu, ali to nikako nije znacilo da ja nju nisam postovala, nisam volela ili ne znam ni ja sta.

Istina sve to je doslo vremenom a najveci deo toga kad sam postala svoj covek odnosno onda kada sam pokazala da je volim i postujem na jedan sasvim drugaciji nacin nego sto je bilo uzdrzavanje od losih stvari.

Sa tom atmosferom ja sam se osecala pored moje mame onako kako treba dete da se oseca, prihvaceno, ispostovano i voljeno.

I da se razumemo, nije ni moja mama volela sto pusim. Rekla mi je da ne valja, zvocala je tu i tamo. Kad pocnem da kasljem onako zabrinuto-panicno je coktala i okretala ocima......
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:20   #16
sa nekih 15 sam poceo (mislim)
nisu bas starci bili sretni no posto je majka pusila eto nije bas imala neke argumente zasto ja ne bi smio (no to ionako nije razlog sto sam poceo)

inace sam sa starcima mogao o svemu popricat
ubrzo sam i doma smio pusit - no moram priznat da sam to izbjegavao bilo mi je cudno (no moji su uvijek imali teoriju - ...ak ces pusit i pit bolje da to radis doma nego da se skrivas okolo...)

mozes jedino probat uvjerit djecu koliko je to lose
no tko slusa roditelje u tim godinama
Gnoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:21   #17
Quote:
tara08 kaže: Pogledaj post
Moja sestrična ima 30 i ne puši pred tatom što smatram idiotskim-
hehe imam jako dobro frendicu..istih smo godina 33..ona jos pred starcima ne pusi i uvijek prespava kuci..ako odluci ostat kod decka kaze im da spava kod frendice
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:28   #18
Mislim da je općenito glupo živjeti u zabludi...Vaše dijete puši i to je to, i najvjerovatnije to se i neće promjeniti.. Sad ako ne želite njoj priuštiti da se sakriva po kući i puši a vi znate da puši, mislim da je puno normalnije da lijepo skuhate kavu i pozovete kćer da sjedne s vama i suočite se s tim da je postala ovisnica o cigaretama..
lara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:37   #19
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
za sad mi djeca prigovaraju, mislim da cu 100% znat da puse kad prestanu zvocat.
E da... meni moj mali kaže da ako pušim - puknit će mi žilica u mozgu.

To im je teta rekla u vrtiću.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:03   #20
ja, glupo tele, propušila u osnovnoj. tata je dimio ko turčin no prestao je kad sam bila pri kraju osnovne, mama nije nikad ni pušila. a ja uvijek bila lijena skrivat se, prat ruke turbo sapunima da se ne osjeti, bla bla bla... prvi put mi mama našla cigarete krajem osnovne, rekla sam da neću više i to je bilo to, naravno, nastavila sam pušit. onda mi je opet prekipilo sa skrivanjem pa sam u srednjoj ostavila čikove da plutaju u wc školjci.
što je ovo?
pa čikovi.
pa što oni rade tu?
zaboravila pustit vodu a nisam ih htjela u smeće da kuća ne smrdi.
pa dobro jel ti znaš da to nije zdravo?
znam.
obećaj da ćeš prestat.
neću.
mooooliiiim?
dobro jel vi hoćete da vam lažem?
ne.
onda nemojte sami sebi mazat oči kad to čak ni ja ne pokušavam.
no nisam nikad pušila u kući, sjeli bi na terasu kad bi bilo lijepo vrijeme, skuham kavu, zapalim si jednu i bok. nikakvih prigovora, nema napetosti, nema skrivanja. al doma da mi ne znam kakva faca dođe u vizitu, sterala bi ga na balkon makar bilo -10. kad je tata pušio meni se gadilo disat u kući uopće, fuj. jedino što podnosim kao zadimljeni prostor je birc, u prostoru u kojem živim želim samo miomirise
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.