Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2005., 08:06   #21
Opet priče o srpskoj dominaciji. Mene isto fascinira da ljudi pored svih stvari mogu još drkat na ugroženost Hrvata u SFRJ. Pogotovo ako se zna da je to bila a priori ideološka država gdje se nije gledalo ko ti je ćaća, već jesi li u Partiji, i gura li te netko.

Ali neeee, naši dežurni NY, Detchland i ostali Hrvati su uvijek tu da objašnjavaju nama koji smo u HR cijeli život kako smo bili ugroženi.
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 08:24   #22
Quote:
matematicar kaže:
Srba je u Karlovcu bilo oko 50%.
aha možda u glavi Šešelja

nikad nije bilo Srba toliko. Prije 2 svj rata ih je bilo oko 5 posto ali su Kordunaši krenuli se naseljavat od 45 do 91.

nemoj izmišljati gluposti. Da 50 posto hahaha
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 08:30   #23
Quote:
funat kaže:
Opet priče o srpskoj dominaciji. Mene isto fascinira da ljudi pored svih stvari mogu još drkat na ugroženost Hrvata u SFRJ. Pogotovo ako se zna da je to bila a priori ideološka država gdje se nije gledalo ko ti je ćaća, već jesi li u Partiji, i gura li te netko.

Ali neeee, naši dežurni NY, Detchland i ostali Hrvati su uvijek tu da objašnjavaju nama koji smo u HR cijeli život kako smo bili ugroženi.
A da pogledaš tko je i zašto pokrenuo topic?
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:00   #24
nego Karlovcanine, daj nadi fed. budget iz 1988, pa mi reci koji su postotci dolazili iz pojedinih republika, naspram postotaka populacije?
__________________
Kako oblikovati potpise?
eviltel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:15   #25
Quote:
eviltel kaže:
nego Karlovcanine, daj nadi fed. budget iz 1988, pa mi reci koji su postotci dolazili iz pojedinih republika, naspram postotaka populacije?
je*o vas federalni proracun iz 1988, koji ku*ac je to sad tako bitno i vrijedno piskaranja ???? pa to se vec zna i taj problem JE RIJESEN !

bolje da diskutiramo o federalnom proracunu od 1996-2005 i nadalje gdje hrvati kojih je puno manje uplacuju vise od 50% proracuna. to se dogadja SADA, a ne 1988 !!!

i sto je jos gore, tada su republike u federaciji imale nekakve granice i kakvu-takvu suverenost i prava, sada nema ni granica ni prava...a ni republike (federacija cega???)
mirc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:30   #26
Uopče je nebitno tko je tu koga..zapravo je dosta vidjeti odnos životnog standarda Srbija:Hrvatska 89 i danas da se skuži što se tu događalo.

89' je odnos bio 98:128 a danas 30:100.

Izgleda da su se Srbi čim su morali konačno početi sami raditi i zarađivati nekom automatikom vratili na 1918!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:33   #27
Ja bih danas pristao na Jugoslaviju (makar i krnju ) u kojoj bi glavni grad bio Zagreb, u čijoj bi se u vojsci umjesto šajkače nosila lička kapa s šahovnicom umjesto zvijezde i ako bi u toj vojsci službeni jezik bio hrvatski, kojoj bi na čelu bio Srbin onoliki koliki je Tito bio Hrvat, u kojoj bi 70% policajaca u Srbiji bili Hrvati, u kojoj bi diljem Srbije bilo na stotine "malih Zagreba"...

Uglavnom pristao bi odmah danas na Jugoslaviju u kojoj bi uloge Hrvata i Srba bile izmjenjene.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:40   #28
Quote:
funat kaže:
Opet priče o srpskoj dominaciji. Mene isto fascinira da ljudi pored svih stvari mogu još drkat na ugroženost Hrvata u SFRJ. Pogotovo ako se zna da je to bila a priori ideološka država gdje se nije gledalo ko ti je ćaća, već jesi li u Partiji, i gura li te netko.

Ali neeee, naši dežurni NY, Detchland i ostali Hrvati su uvijek tu da objašnjavaju nama koji smo u HR cijeli život kako smo bili ugroženi.
Napisao si negdje kako imaš 27 godina, znači kada se Juga raspala imao si 12...Stvarno su to godine kada si kužio svijet oko sebe i znao kako je biti Hrvat u Jugoslaviji...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:41   #29
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Ja bih danas pristao na Jugoslaviju (makar i krnju ) u kojoj bi glavni grad bio Zagreb, u čijoj bi se u vojsci umjesto šajkače nosila lička kapa s šahovnicom umjesto zvijezde i ako bi u toj vojsci službeni jezik bio hrvatski, kojoj bi na čelu bio Srbin onoliki koliki je Tito bio Hrvat, u kojoj bi 70% policajaca u Srbiji bili Hrvati, u kojoj bi diljem Srbije bilo na stotine "malih Zagreba"...

Uglavnom pristao bi odmah danas na Jugoslaviju u kojoj bi uloge Hrvata i Srba bile izmjenjene.
Ja ne bih...Ono što ne valja, ne može potrajati
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:42   #30
Quote:
crtica kaže:
Ja ne bih...Ono što ne valja, ne može potrajati
I to je istina, ali zanimlo me bili Srbad pristala na TAKVU Jugoslaviju.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:47   #31
Srba je u miliciji SR Hrvatske bilo 67%, u sigurnosnim službama ih je 1990. (kada k'o fol nije bilo srpske dominacije) bilo oko 50%, s tim da je bilo još dvadesetak posto Crnogoraca, Makedonaca i Jugoslavena. "Hrvata" je u tim službama bilo 30 posto, a i ti su bili ideološki Jugoslaveni, tvrdi udbaši tipa Manolića - narodski rečeno jugoslavenski psi koji su proganjali svakoga tko je pomislio išta protiv tako uređene Jugoslavije. Predsjedništvo SKH se pred 11 kongres (1989) sastojalo od trećine Srba, trećine Hrvata i trećine Jugoslavena!!!
Osim prevlasti na republičkoj razini posebno je znakovita bila prevlast Srba na lokalnoj razini, u onim općinama u Hrvatskoj gdje su činili imalo brojniju skupinu stanovništva. Jedan od najupečatljivih primjera je Pakrac u kojem su 1990 Srbi imali apsolutnu zakonodavnu, izvršnu, sudbenu i gospodarsku vlast. Svi direktori 27 najvećih poduzeća bili su Srbi, 96 posto pripadnika bivšeg MUP-a bili su srpske nacionalnosti, Srbi su činili 96 posto gradske uprave, a istovremeno su činili jedva nešto više od polovice stanovništva. 126 od 140 pripadnika pričuvnog sastava MUP-a u tom su gradu bili Srbi... Ista je stvar bila i u ostalim sredinama u kojima su Srbi bili značajnije prisutni, svugdje su oni "branili Jugoslaviju", a svako zalaganje za hrvatska prava nazivali šovinizmom, fašizmom, "buđenjem aveti prošlosti".
Otkuda ovakvo prosrpsko brojanje krvnih zrnaca u bivšoj državi kada znamo da je ona izvana bila izgrađena na mitovima o ravnopravnosti, jednakosti nacija i sl.? Od tuda što je osnovna vrijednost koju je podupirao jugoslavenski režim, (jedinstvo Jugoslavije po svaku cijenu) odgovarala Srbima. Oni su svoje nacionalne interese puno lakše mogli kamuflirati zalaganjem za Jugoslaviju i na taj način kroz legalne institucije tadašnjeg sustava, spretno se prikrivajući provoditi čak i velikosrpstvo. S druge je strane svako zalaganje za popuštanje jugoslavensko-partijsko-centralističke- stege bilo vrlo lako prokazati kao antijugoslavizam i šovinizam. Drugim riječima Srbi su, zalažući se za što viši stupanj državnog zajedništva (što je osnovni cilj velikosrpstva koje time učvršćuje svoju kontrolu nad prekodrinskim krajevima ) ,kroz institucije sustava provodili spretno prikrivenu šovinizam, a za to su bili nagrađeni benaficijama. Da stvar bude apsurdnija zalaganjem za vlastitu dominaciju (koja se odvijala pod firmom jugoslavenstva i bratstva i jednistva) priskrbili su si epitete jugoslavenskih patriota i čovjekoljuba otvorenih prema drugim nacijama, dočim su Hrvati zalažući se (u k'o fol vlastitoj državi) za ono na što drugdje pravo imaju i nacionalne majine (npr. vlastiti jezik), još krajem osamdesetih bili progonjeni kao fašisti i šovinisti...
ostoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:50   #32
Quote:
crtica kaže:
Napisao si negdje kako imaš 27 godina, znači kada se Juga raspala imao si 12...Stvarno su to godine kada si kužio svijet oko sebe i znao kako je biti Hrvat u Jugoslaviji...
13 zapravo 1991. Stari je bio privatnik od 1989. i imali smo dosta para, 2 stana i 2 auta. I lokal i teniska igrališta na moru. I podosta toga.

I znam da se(stari) uvijek žalio kako za svaku dozvolu, uslugu ili nešto treće mora urgirati kod komunjara u općini ili gradskoj upravi koji o svemu odlučuju.
Pogotovo ako je htio da se zaobiđe koja procedura da stvar bude brže gotova. Nije bilo nikakvih spominjanja Srba ili nekog trećeg. Uglavnom sporost commie birokracije. I čovjek je Hrvat, ali se nije žalio da ga netko jebe zato jer je Hrvat pri pokretanju biznisa.
Na to su se vadili nesposobnjakovići, koji danas skviče iz belosvetskih pripizdina.

1991. je sve otišlo u Q. Rat je sve otpuvao(pogotovo ovo na moru koje je uništeno ratnim djelovanjima).
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:52   #33
Quote:
crtica kaže:
Napisao si negdje kako imaš 27 godina, znači kada se Juga raspala imao si 12...Stvarno su to godine kada si kužio svijet oko sebe i znao kako je biti Hrvat u Jugoslaviji...
mislim da je htio reci kako to vec svi znamo i da nema potrebe mantrati u nedogled s necim sto je zavrseno. bolje npr. gledati koji su sada problemi hrvatske i hrvata i njih rjesavati.

da nam ne bude sutra opet netko drugi kriv za danasnje tragedije. jer ako neki narod ima mogucnosti da iskoristi on ce to i uraditi. na nama je da uradimo sve sto mozemo da mu to ne dopustimo, a ne da poslije diskutiramo o onome sto je davno proslo i sto je opce-poznato !

a mozda on to i nije htio reci, ali eto ja kazem !
mirc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:52   #34
Quote:
funat kaže:
13 zapravo 1991. Stari je bio privatnik od 1989. i imali smo dosta para, 2 stana i 2 auta. I lokal i teniska igrališta na moru. I podosta toga.

I znam da se(stari) uvijek žalio kako za svaku dozvolu, uslugu ili nešto treće mora urgirati kod komunjara u općini ili gradskoj upravi koji o svemu odlučuju.
Pogotovo ako je htio da se zaobiđe koja procedura da stvar bude brže gotova. Nije bilo nikakvih spominjanja Srba ili nekog trećeg. Uglavnom sporost commie birokracije. I čovjek je Hrvat, ali se nije žalio da ga netko jebe zato jer je Hrvat pri pokretanju biznisa.
Na to su se vadili nesposobnjakovići, koji danas skviče iz belosvetskih pripizdina.

1991. je sve otišlo u Q. Rat je sve otpuvao(pogotovo ovo na moru koje je uništeno ratnim djelovanjima).
pa

__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:53   #35
Quote:
mirc kaže:
mislim da je htio reci kako to vec svi znamo i da nema potrebe mantrati u nedogled s necim sto je zavrseno.
Eto, sad smo vidjeli da NIJE htio TO reći.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:54   #36
Quote:
funat kaže:
13 zapravo 1991. Stari je bio privatnik od 1989. i imali smo dosta para, 2 stana i 2 auta. I lokal i teniska igrališta na moru. I podosta toga.

I znam da se(stari) uvijek žalio kako za svaku dozvolu, uslugu ili nešto treće mora urgirati kod komunjara u općini ili gradskoj upravi koji o svemu odlučuju.
Pogotovo ako je htio da se zaobiđe koja procedura da stvar bude brže gotova. Nije bilo nikakvih spominjanja Srba ili nekog trećeg. Uglavnom sporost commie birokracije. I čovjek je Hrvat, ali se nije žalio da ga netko jebe zato jer je Hrvat pri pokretanju biznisa.
Na to su se vadili nesposobnjakovići, koji danas skviče iz belosvetskih pripizdina.

1991. je sve otišlo u Q. Rat je sve otpuvao(pogotovo ovo na moru koje je uništeno ratnim djelovanjima).
I sa ovakvim površnim zaključivanjima ti sebi daješ za pravo onakav besmisleni post napisati i ideš bez ikakvog srama soliti pamet svima...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 09:56   #37
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Eto, sad smo vidjeli da NIJE htio TO reći.
da! pogresno sam ga skuzio. ali moj komentar gore stoji i dalje.
mirc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:07   #38
Quote:
crtica kaže:
I sa ovakvim površnim zaključivanjima ti sebi daješ za pravo onakav besmisleni post napisati i ideš bez ikakvog srama soliti pamet svima...
to je samo moj primjer. meni najbliži. ne pada mi na pamet raditi analize od svega.

ne slažem se o bilo kakvoj ugroženosti Hrvata u SFRJ. Priče za djecu.

Policija je bila dobrim dijelom ne hrvatska, jer je trend da u policiju i državne strukture idu ljudi iz siromašnijih krajeva, što vidimo i danas. A siromašniji krajevi u SRH su bili oni gdje je postotak Srba dotizao i prelazio 50%.

Danas u vojsci i policiji imaš Hercegovce i ljude iz Zagore koji su isto pobjegli od kamena. Ili u svijet šverca i kriminala, ili u policiju i državnu upravu. Školovanje je tek rijetkima bila privilegija.
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:13   #39
funate, pardon my french, no sereš kvake...Idi i igraj se analiza o iranskoj vojsci...to ti manje ljudi prati, pa neće skužiti koliko lupetaš...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:19   #40
Quote:
funat kaže:
Danas u vojsci i policiji imaš Hercegovce i ljude iz Zagore koji su isto pobjegli od kamena.
Zašto za vrijeme Jugoslavije u Hrvatskoj nisu policajci bili Hrvati iz Zagore nego baš Srbi?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.