Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 19:00   #1
Question Škola likovnih umjetnosti Split

Imam mlađu sestru koja je sada 8. razred (ja sam na drugoj godini faksa ) i počela se raspitivati o srednjim školama. Kaže da bi htjela u ŠLUS, smjer fotografija jer joj to stvarno ide.
Pa, može li mi itko dati neke informacije o školi, bodovnom pragu i slično? Jer na njihovoj stranici praktički ne piše ništa
Help? :S

Zadnje uređivanje mia.mija : 28.11.2009. at 19:30.
mia.mija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:28   #2
molim vas TT.TT
mia.mija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 16:24   #3
Question Srednja umjetnicka u Splitu?

Skola u koju su isli Keith Richards, Janis Joplin, Jimmy Page, Ron Wood itd. moji idoli. Skola u kojoj su svi pankeri i rokeri , bar tako govore.
Ali sala na stranu, sta zelin je samo doznat dali se isplati ic u tu skolu, jeli osigurana dobra buducnos i radno mjesto kao umjetnik ili mos samo rpodavat svoje slike na ulicama? Ja nisan neki poseban talent za razne likovne smjerove ali bi volia naucit lipo crtat olovkama temperama i takvim stvarima, volia bi malo prosirit svoju mastu jer takoder volin i muziku sta takoder spada pod umjetnost.
Jeli stvarno istina da tamo ima dosta drogasa jer znan neke koi su totalno propali u toj skoli?
Stvarno bi van bia zahvalan da mi date neki dobar savjet jer ostale skole ne igleda da me bas interesiraju.
Funk69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 18:29   #4
Quote:
Funk69 kaže: Pogledaj post
Skola u koju su isli Keith Richards, Janis Joplin, Jimmy Page, Ron Wood itd. moji idoli. Skola u kojoj su svi pankeri i rokeri , bar tako govore.
Ali sala na stranu, sta zelin je samo doznat dali se isplati ic u tu skolu, jeli osigurana dobra buducnos i radno mjesto kao umjetnik ili mos samo rpodavat svoje slike na ulicama? Ja nisan neki poseban talent za razne likovne smjerove ali bi volia naucit lipo crtat olovkama temperama i takvim stvarima, volia bi malo prosirit svoju mastu jer takoder volin i muziku sta takoder spada pod umjetnost.
Jeli stvarno istina da tamo ima dosta drogasa jer znan neke koi su totalno propali u toj skoli?
Stvarno bi van bia zahvalan da mi date neki dobar savjet jer ostale skole ne igleda da me bas interesiraju.
A slušaj, umjetnik se nikad ne isplati biti. To je poziv, ne obično zanimanje. U umjetnost nikad i nećeš uletjeti zbog računice. Tako da, odluči koji su tvoji razlozi za upis u takvu školu.
Ako je slikanje jedino čime se želiš baviti, što strastveno voliš, onda samo naprijed. U suprotnom, razmisli i o drugim opcijama.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:25   #5
Quote:
Funk69 kaže: Pogledaj post
Skola u koju su isli Keith Richards, Janis Joplin, Jimmy Page, Ron Wood itd. moji idoli. Skola u kojoj su svi pankeri i rokeri , bar tako govore.
Ali sala na stranu, sta zelin je samo doznat dali se isplati ic u tu skolu, jeli osigurana dobra buducnos i radno mjesto kao umjetnik ili mos samo rpodavat svoje slike na ulicama? Ja nisan neki poseban talent za razne likovne smjerove ali bi volia naucit lipo crtat olovkama temperama i takvim stvarima, volia bi malo prosirit svoju mastu jer takoder volin i muziku sta takoder spada pod umjetnost.
Jeli stvarno istina da tamo ima dosta drogasa jer znan neke koi su totalno propali u toj skoli?
Stvarno bi van bia zahvalan da mi date neki dobar savjet jer ostale skole ne igleda da me bas interesiraju.
Svašta se proča o školi, ali znaj da su to samo gluposti, i da u umjetničku idu sasvim normalni ljudi kao i u svaku drugu školu, možda malo slobodnijeg stila oblačenja i izražavajna, ali ne brini za drogaše i slično.
Znam jer sam sad 4. umjetničke, i ljudi su stvarno ok, pogotovo su profesori cool.
S nijednom profesijom ti u današnje vrijeme nemaš neki garanciju za posao, ali znam dosta ljudi koji su završili umjetničku i odlično se snašli u daljnjem životu.

Ako te nešto zanima, trebaš neki savjet i sl, slobodno mi se obrati na pm
Tamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 17:35   #6
Ja sam sada 8. razred i htjela bi se upisati u ŠLUS 2011/1012... Htjela bih doći do nekih podataka pa sam odlučila potražiti pomoć na forumu.
-čula sam da su u 1. razredu svi skupa,a da se tek u drugom bira smijer... dali je to istina?
-Dali postoje neke pripreme za prijemni?
-Kako zapravo izgleda taj prijemni?
-dali se u školi može steči potrebno znanje jer puno se priča da je to stvarno loša škola s ludim učenicima i nastavnicima o.O (mislim na pojedince naravno)

hvala unaprjed,nadam se brzom odgovoru
Black~Butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:57   #7
Željela bi proširiti ovu odličnu vrijest svim školarcima.. naravno zarada je odlična!!! )

Natječaj pod nazivom "DIZAJNIRAJ SVOJU BILJEŽNICU" je natječaj za učenike grafičkih škola i škola primjenjene umjetnosti.

PRAVILA NATJEČAJA
Natječaj "DIZAJNIRAJ SVOJU BILJEŽNICU" organizira poduzeće MAR-MAR d.o.o. uz suglasnost Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa te uz podršku Grafičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

UVJETI
Grafičko rješenje se predaje u JPG ili PDF formatu (dimenzije 426x303 mm, rezolucija 300 dpi) na CD-rom-u zajedno sa ispisom u boji.
Radovi se šalju na: MAR-MAR d.o.o., Buzinski prilaz 21, 10010 ZAGREB

TEMA
Temu odabireš TI!
Prepusti se mašti i dizajniraj bilježnicu kakvu bi želio imati u svojoj školskoj torbi!

Natječaj traje do 31.01.2011., a rezultati se objavljuju 15.02.2011.

NAGRADE!!!!!!
1. NAGRADA - 3.000,00 kn i 300,00 za otkup grafičkog rješenja + 100 autorskih primjeraka bilježnica,
2. NAGRADA - 2.000,00 kn i 300,00 za otkup grafičkog rješenja + 50 autorskih primjeraka bilježnica,
3. NAGRADA - 1.000,00 kn i 300,00 za otkup grafičkog rješenja + 50 autorskih primjeraka bilježnica.

20 radova se nagrađuje s 300,00 za otkup grafičkog rješenja + 50 autorskih primjeraka bilježnica.
Loona70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 09:11   #8
ovako, ja sam maturantica u prirodoslovno-matematičkoj gimnaziji, dakle ne u umjetničkoj, a htjela bi pokušat upisat akademiju. inače se bavim crtanjem,slikanjem fotografijom...oduvijek i smatram da mi talent nije problem. postoji li ikakva šansa da upadnem na akademiju? :\
zenzlor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 16:25   #9
Quote:
Black~Butterfly kaže: Pogledaj post
Ja sam sada 8. razred i htjela bi se upisati u ŠLUS 2011/1012... Htjela bih doći do nekih podataka pa sam odlučila potražiti pomoć na forumu.
-čula sam da su u 1. razredu svi skupa,a da se tek u drugom bira smijer... dali je to istina?
-Dali postoje neke pripreme za prijemni?
-Kako zapravo izgleda taj prijemni?
-dali se u školi može steči potrebno znanje jer puno se priča da je to stvarno loša škola s ludim učenicima i nastavnicima o.O (mislim na pojedince naravno)

hvala unaprjed,nadam se brzom odgovoru
ma lako ti je upast i škola je stvarno prelaka,polažeš prijemni za prvi razred(traje nekih 2dana ja mislin i jedan dan crtas u olovci npr.michelangelova mojsija drugi dan mozda u temperi i tako to) i na kraju prvog razreda se opredjeljivate u smjerove koje zelite i opet polazete prijemni za smjer koji zelite(oni malo bolji ce uspit a oni prelosi naravno nece i idu u neke druge mozda malo jadnije smjerove)...ja san u grafičkoj školi u umjetničkom smjeru i crtan svaki tjedan i tako to, pa kad se vratin 2-3 godine unazad i vidin stare radove buden presritna koliko san zapravo razvila svoju crtacku tehniku i koliko zapravo naucis,tako da se ne brines jer ces steci potrebno znanje sta se tice strucnih predmeta, a sad za ove ostale neznam bas
Deacid04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 16:56   #10
čujem da grafička u splitu mijenja ime u: ŠKOLA DIZAJNA I GRAFIKE, ili tako nešto.. znate li nešto o tome?
bičvaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 20:14   #11
Quote:
zenzlor kaže: Pogledaj post
ovako, ja sam maturantica u prirodoslovno-matematičkoj gimnaziji, dakle ne u umjetničkoj, a htjela bi pokušat upisat akademiju. inače se bavim crtanjem,slikanjem fotografijom...oduvijek i smatram da mi talent nije problem. postoji li ikakva šansa da upadnem na akademiju? :\
pa ako ti talent nije problem onda ne vdim problema zastoda ne upadneš! Ali ipa smatram da bi trebala čuti mišljenje neke stručnije osobe što misli o tvom ctanju , da znaš na čemu si Ibtw sretno
artistics is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 21:05   #12
Quote:
Black~Butterfly kaže: Pogledaj post
Ja sam sada 8. razred i htjela bi se upisati u ŠLUS 2011/1012... Htjela bih doći do nekih podataka pa sam odlučila potražiti pomoć na forumu.
-čula sam da su u 1. razredu svi skupa,a da se tek u drugom bira smijer... dali je to istina?
-Dali postoje neke pripreme za prijemni?
-Kako zapravo izgleda taj prijemni?
-dali se u školi može steči potrebno znanje jer puno se priča da je to stvarno loša škola s ludim učenicima i nastavnicima o.O (mislim na pojedince naravno)

hvala unaprjed,nadam se brzom odgovoru
-u 1. razredu je ajmo reć uvod, sve općenito. na kraju biraš smjer koji želiš (dizajn odjeće, grafički, fotografski, industrijski, slikarski ili kiparski dizajn)... zato skupi petice, jer se dogodi da oni koji su lošiji upadnu tamo gdje treba popuniti mjesto, a gdje ni sami ne žele...
od predmeta na toj godini imaš kemiju, geografiju, glazbeni, plastično oblikovanje, matematiku, hrvatski, engleski, povijest umjetnosti, povijest, tehničko crtanje, pismo, teoriju oblikovanja, crtanje i slikanje, tjelesni i etiku/vjeronauk.
i da, niste svi skupa već postoje 2 razreda po cca 30 učenika... tako ti je i u drugom razredu, samo ste podijeljeni po smjerovima, znači u jednom razredu su zajedno slikari, industrija i odjeća, a u drugom grafika, kipari i foto (i to samo na ovim općim predmetima tipa hrvatski, engleski...)

-za pripreme za prijemni se moraš sama snaći... ja to nisam išla pa nemam pojma...

-više se ne sjećam jesmo li prijemni imali dva dana ili sve u istom danu, ali uglavnom - crta se olovkom kip mojsija i slika se temperama nekakva stolica... bitne su ti proporcije i pripazi na kompoziciju, nemoj da crtež bude premal u odnosu na papir ili ipak prevelik... i NIKAKO NEMOJ sjenčit razmazivanjem prstima! a tempere, potrudi se dočarati boju stolice, miješaj boje i normalno, pripazi na perspektivu.

-šta se znanja tiče, sve ti je individualno, neću govorit da je teško kad nije, lako je, barem je meni bilo... tamo negdje u 3. razredu izbace vam matematiku iz obaveznih predmeta, ali bih ti ipak preporučila da ju uzmeš kao fakultativni predmet, jer stvarno nije teško, a imat ćeš širu paletu izbora fakulteta poslije...
i nije škola loša, strukovna ko strukovna, i više je usmjerena na kreaciju nego reprodukciju, pa nije gimnazija (iako bi bilo baza da je neka umjetnička gimnazija šema hehehe)

šta se tiče same škole, profesora i učenika u moje vrijeme (oke, ovo sad zvuči kao da sam baba ) bilo je ludo i nezaboravno i da mogu opet birat, izabrala bih ŠLU (samo možda drugi smjer )

ako ikoga još nešto zanima nek mi se slobodno javi tu ili na pp, informacije iz prve ruke su tu navali narode!

Zadnje uređivanje Dijaa : 29.03.2011. at 21:18.
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 18:27   #13
Da li se mogu prebaciti iz gimnazije u umjetnicku..I sta bi trebala napraviti ako da jer sam trenutno 2 razred
skinnylove is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:32   #14
jel mi može ko reć koji su smjerovi u umjetničkoj? jel postoji dizajner interijera?
MissFrusciante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.