Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2014., 14:01   #41
Lyncheov Dune nije loš, ali nije niti izvrstan film makar po mojem sudu, naravno ni Lynch nije mogao izbjeći upetljavanje producenata, ali izgleda da je to bilo ujedno i gotovo nemoguće za izbjeći s obzirom na kompliciranost samog teksta, tako da imamo svojevrsnu kvaku 22.

"The film was not well received by critics, and performed poorly at the American box office at the time. Upon its release, director David Lynch distanced himself from the project, stating that pressure from both producers and financiers restrained his artistic control and denied him final cut."

Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Poput steampunka, bio bi žanr koji ima svoje sljedbenike ali ih je jednostavno premalo da bi stajao sam na svome a kamoli utjecao na smijer industrije u kontekstu sci-fi žanra.
Ne slažem se, makar ne u potpunosti. Naravno ne možemo znati kakav bi bio utjecaj filma koji nije uopće snimljen, ali ne treba zaboraviti da su dva prilčno jaka i utjecajna filma za SF i općenito nastala na djelomičnim temeljima projekta Jodorowskog. Star Wars i Alien.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 16:43   #42
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Lyncheov Dune nije loš, ali nije niti izvrstan film makar po mojem sudu, naravno ni Lynch nije mogao izbjeći upetljavanje producenata, ali izgleda da je to bilo ujedno i gotovo nemoguće za izbjeći s obzirom na kompliciranost samog teksta, tako da imamo svojevrsnu kvaku 22.

"The film was not well received by critics, and performed poorly at the American box office at the time. Upon its release, director David Lynch distanced himself from the project, stating that pressure from both producers and financiers restrained his artistic control and denied him final cut."



Ne slažem se, makar ne u potpunosti. Naravno ne možemo znati kakav bi bio utjecaj filma koji nije uopće snimljen, ali ne treba zaboraviti da su dva prilčno jaka i utjecajna filma za SF i općenito nastala na djelomičnim temeljima projekta Jodorowskog. Star Wars i Alien.
Star Wars?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:01   #43
Yep, bila bi riječ o epskoj svemirskoj operi i po tome nalik na Star Wars.

http://www.theverge.com/2014/3/27/55...ilm-never-made

http://www.latimes.com/entertainment...ry.html#page=1
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 20:23   #44
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Ne slažem se, makar ne u potpunosti. Naravno ne možemo znati kakav bi bio utjecaj filma koji nije uopće snimljen, ali ne treba zaboraviti da su dva prilčno jaka i utjecajna filma za SF i općenito nastala na djelomičnim temeljima projekta Jodorowskog. Star Wars i Alien.
Da, ali riječ je o mainstream filmovima koji su bez obzira na novitet u vrijeme izlaska ipak napravljeni na način da ih mase mogu prožvakati. Ono što je Jodrowsky napravio od Dune nije na istoj razini.

Na tome baziram tu misao. Iako razumijem što želiš reći. Možda bi cijela mainstream verzija sci-fi žanra izgledala drugačije da je ovaj film napravljen. Možda.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 11:15   #45
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Yep, bila bi riječ o epskoj svemirskoj operi i po tome nalik na Star Wars.

http://www.theverge.com/2014/3/27/55...ilm-never-made

http://www.latimes.com/entertainment...ry.html#page=1
Ma daaj...

Nategnuto, a Dune se najmanje događa u samome svemiru
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:24   #46
Lynchev film je ok kao neki čudni SF, ali nema veze sa Dinom. Neke stvari je krivo prikazao, neke uopće nije, nešto je glupava avantgarda.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 16:27   #47
Netko je već dobro natuknuo da je Lyncheva Duna prekratka. Vizualni dio čak i nije loš, ima solidnu vibru, pogotovo uzevši u obzir kad je film rađen. Ali je jednostavno prekratak i u nekim elementima preklišejast (Barun Harkonen i njegovi nećaci). Duna se jedino može ispričati ili kroz nekoliko filmova (što je u Hollywoodu gotovo pa nemoguće s obzirom da bi profit prvog diktirao nastavke) ili kao mini-seriju kako se već probalo. Meni ona mini-serija i nije toliko loša koliko jeftino izgleda.

Zamisli Dunu od strane HBO-a. Uff...
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 16:50   #48
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ma daaj...

Nategnuto, a Dune se najmanje događa u samome svemiru
Pa je malo je nategnuto, ali u dokumentarcu se može čuti kako je scenarij za Dune iliti cijeli storyboard veličine telefonskog imenika, godinama kružio od ruke do ruke brojnih poznatih redatelja i scenarista, a kopiju je imao i svaki veći filmski studio, također O'Bannon kojem je Dune trebao biti najveći projekt do tada je kasnije radio na Star Warsima.

Vid' također što piše na na ovom popularnom blogu:

http://cinearchive.org/post/79765466...wskys-dune-are
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 17:23   #49
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Zamisli Dunu od strane HBO-a. Uff...
Zapravo, HBO je meni usrao GOT pretjeranim izbacivanjem radnje nauštrb sex scena.

Kako ima i u Dune naznaka toga, mislim da bi preveliki naglasak bio na to
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 19:20   #50
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Netko je već dobro natuknuo da je Lyncheva Duna prekratka. Vizualni dio čak i nije loš, ima solidnu vibru, pogotovo uzevši u obzir kad je film rađen. Ali je jednostavno prekratak i u nekim elementima preklišejast (Barun Harkonen i njegovi nećaci). Duna se jedino može ispričati ili kroz nekoliko filmova (što je u Hollywoodu gotovo pa nemoguće s obzirom da bi profit prvog diktirao nastavke) ili kao mini-seriju kako se već probalo. Meni ona mini-serija i nije toliko loša koliko jeftino izgleda.

Zamisli Dunu od strane HBO-a. Uff...
Ja isto volim mini seriju. Baš ima neki ugođaj što nema ni film Nisu se bez veze veća imena zainteresirala za nju.

Meni je ovaj Jodorowsky otkriće. Nisam znao za nj, a čini se da ima zanimljivu ideju - stvoriti LSD efekte bez same droge. Doduše to su bile 70e i svi su bili s takvim nekim idejama, ali bilo bi zanimljivo i danas to postići. Gledao sam dokumentarac, koji je super, ali jedino što mi se ne sviđa što bi mijenjao kraj po svom nahođenju.

Tj. ako sam dobro shvatio po sažetoj radnji koju sam čitao po netu, bit preobražaja planeta Dine u zeleni je dvojbena u najmanju ruku, a ne veseli kraj kako bi to Jodorowsky prikazao. Nisam čitao knjigu pa se možda varam, ali ako sam dobro shvatio trebalo je dočarati da svaka promjena donosi i negativne efekte u smislu izumiranja tradicija, a s obzirom da crvi jedino žive u pustinji - i nestanak začina. Tako da mislim da je orginalna priča po tom pitanju bolja od Jodorowskog završetka.

PS gledao sam malo slike dizajna brodova i šarolikosti. Mislim da je još jedna stvar imala uzor u njegovoj viziji Dine, a čak se i radilo o pješčanom planetu! - Homeworld.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 19:40   #51
Evo inače prelijepe ilustracije, traje od 1:00 do oko 3:00, kako je sve počelo sa Dinom, ali oprez, spojleri na knjigu Butlerijanski džihad

https://www.youtube.com/watch?v=z7FcJwg6OkA&feature=kp
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 20:19   #52
najbolje što je proizašlo iz nesnimljenih dina jeste INCAL (vjerovatno i jedini razlog što mi nije žao jer je sve propalo.. ok, drugi je specijalni efekti.. pogotovo za onu kozmičku - touch of evil - uvodnu scenu..)

najjače mi je od svega što je pristao radit film po knjizi bez da je prvo i pročitao

a dokumentarac je mogao malo manje o silnim facama koje su trebale bit tu (mada je napeto gledat kako ih je uspio pridobiti) a malo više listanja onog scenarija.. zamisli da ti ono dođe pod ruke.. mmmnj
inače sam gledala prije neki doq.. moebius redux? gdje se već govorilo naširoko o ovom, pa mi i nije bilo puno novih informacija.. al eto..

e da, za moebiusovce, još jedna super stvar (iz 90ih?) što je isto tako propala http://www.youtube.com/watch?v=OS_IiUqlBcE

a koja bi tek radost bila da mi animiraju incal http://www.youtube.com/watch?v=c4Vkyzrs1Fk

..
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:09   #53
Quote:
FiorellaTerenzi kaže: Pogledaj post
a koja bi tek radost bila da mi animiraju incal http://www.youtube.com/watch?v=c4Vkyzrs1Fk..
Moglo bi bit i igranog filma u budućnosti... Jodorowsky i Refn su u dobrim odnosima i ako se dobro sjećam iz jednog intervjua, Refn je dobio blagoslov za snimanje.

http://screenrant.com/the-incal-movi...-winding-refn/
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:50   #54
sve sve, ali brontisov trening borilačkih veština. meni odličan dokumentarac
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:31   #55
Zanimljiv film, gušt je gledati entuzijazam Jodorowskog. Međutim, jedini krivac zašto nije snimio Dune si je on sam i nitko drugi. Lijepo je vidjeti umjetnika koji je beskompromisan, ali Jodorowsky i njegovi producenti su se ponašali ko pijani milijarderi u predprodukciji, a onda se čude što im je nedostajalo novca.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:53   #56
Ne znam, meni se sve ovo skupa čini kao pseudo dokumentarac, kao da Jodorowsky nikad nije ni imao namjeru snimiti Dune, već umjetno stvoriti famu oko svega toga.
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 19:35   #57
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Moglo bi bit i igranog filma u budućnosti... Jodorowsky i Refn su u dobrim odnosima i ako se dobro sjećam iz jednog intervjua, Refn je dobio blagoslov za snimanje.

http://screenrant.com/the-incal-movi...-winding-refn/
oo.. nisam znala, thnx za info

mada, iskreno, to me već malo zabrinjava.. radije bih animaciju, ovo što su napravili je stvarno super.. samo što su, kako već neko reče, promašili sa naratorom/glasom difoola.. no, da se to sredit.. al igrani film? hmm.. ne znam baš..
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 19:00   #58
Quote:
FiorellaTerenzi kaže: Pogledaj post
oo.. nisam znala, thnx za info

mada, iskreno, to me već malo zabrinjava.. radije bih animaciju, ovo što su napravili je stvarno super.. samo što su, kako već neko reče, promašili sa naratorom/glasom difoola.. no, da se to sredit.. al igrani film? hmm.. ne znam baš..
Ja sam prije za igrani film, makar je mogućnost da faila prilično velika, ali svejedno. Refn bi to uz pomoć Jodota mogao izvući, ali trebat će dati 150% od sebe, sve ispod i bit će mlako.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:43   #59
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Ja sam prije za igrani film, makar je mogućnost da faila prilično velika, ali svejedno. Refn bi to uz pomoć Jodota mogao izvući, ali trebat će dati 150% od sebe, sve ispod i bit će mlako.
a ne znam jesi gledao ista od rene lalouxa.. na masters of time je radio moebius, predivan je crtic.. dobro nije la planete sauvage, al ajde

uostalom, vec je besson sa petim elementom poprilicno pokrao incal..

ne znam.. ne vjerujem da ce ista od svega toga bit, iskreno
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:05   #60
Quote:
FiorellaTerenzi kaže: Pogledaj post
a ne znam jesi gledao ista od rene lalouxa.. na masters of time je radio moebius, predivan je crtic.. dobro nije la planete sauvage, al ajde

uostalom, vec je besson sa petim elementom poprilicno pokrao incal..

ne znam.. ne vjerujem da ce ista od svega toga bit, iskreno
Da, uz Peti Element se vezala i neka tužba ako se ne varam. Nisam baš gledao Lalouxa, ne pratim animaciju. A za igrani film ćemo vidjeti, lako moguće da se nikad niti ne ostvari, ali ako ipak bude, definitivno ga gledam ma kakav bio.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.