Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2014., 12:59   #341
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Uzbudljiv je, dinamičan, NIJE spor na početku i jedan je od najboljih filmova zadnjih 10 godina.
Šta ti se nije svidelo?
Kad gledam u globalu, film me se uopce nije dojmio. Niti radnja, niti to kako se radnja razvija.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 19:31   #342
love.zara pita

Quote:
pozdrav ekipa! znam da ovo nije tema za filmove kojima ne znamo ime al tamo su me otkantali pa tražim pomoć tu. davno, davno, prije 15-ak godina, gledala sam španjolski film o kojem ne znam ništa osim par detalja: dakle, radi se o ženi koja ima možda 3 kćeri i jednog mentalno zaostalog sina. mislim da žive u kući na plaži te da se ona (žena) bavi pisanjem i strastveno puši cigarete. ako možete, pomozite jer me taj film proganja od devedesetih. fala
Prenašam što ti jedna dobra duša daje kao odgovor;

provjeri ovo
http://www.imdb.com/title/tt0120332/?ref_=fn_al_tt_1

http://cine.estamosrodando.com/filmo...-la-felicidad/
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 17:05   #343
Nemruth Dagi, hvala ti do neba i natrag!!! NAPOKON!!
love_zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 19:11   #344
Quote:
love_zara kaže: Pogledaj post
Nemruth Dagi, hvala ti do neba i natrag!!! NAPOKON!!
Nijesam ja kriva, nisam...već jedna dobra duša koja se kuži u španjolske filmove.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 13:34   #345
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Je li neko gledao novi film od de la Iglesaiasa...

"Vještice Zugarramurdija"....?????
Jesam.
O bože kako komentirati. Dobri i zgodni glumci. Kamera savršena, u rangu novijih hollywoodskih filmova. Al radnja me previše asocira na neki film za teen-publiku.
Dobar je za razbibrigu i za ubiti neko dosadno popodne, ali ne očekuj da zaposliš sive stanice dok ga gledaš. Previše "akcije" za moj ukus.
wilwarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 13:41   #346
Quote:
wilwarina kaže: Pogledaj post
Jesam.
O bože kako komentirati. Dobri i zgodni glumci. Kamera savršena, u rangu novijih hollywoodskih filmova. Al radnja me previše asocira na neki film za teen-publiku.
Dobar je za razbibrigu i za ubiti neko dosadno popodne, ali ne očekuj da zaposliš sive stanice dok ga gledaš. Previše "akcije" za moj ukus.
Pogledala sam ga. Imaš moj opis filma na predhodnoj stranici ili prije...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 17:35   #347
Talking

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pogledala sam ga. Imaš moj opis filma na predhodnoj stranici ili prije...
naknadno sam skuzila. slazem se da film ima oscilacija, ima i zabavnih djelova, samo bas kako je i receno, taj kraj su nepotrebno oduzili i previse karikirali za moj ukus. nisu ni rimljani bili ludi kad su rekli da se o ukusima ne raspravlja svatko voli kako mu pase.

Ja sam si pripremila za gledanje ovog vikenda :
http://www.imdb.com/title/tt2333598/?ref_=fn_al_tt_1
http://www.imdb.com/title/tt1583251/?ref_=nv_sr_1
http://www.imdb.com/title/tt0436374/?ref_=fn_al_tt_1

Naknadno prenesem dojmove. Vrijeme je ideala za napraviti spanish horror movie night.
wilwarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 18:57   #348
Quote:
wilwarina kaže: Pogledaj post
naknadno sam skuzila. slazem se da film ima oscilacija, ima i zabavnih djelova, samo bas kako je i receno, taj kraj su nepotrebno oduzili i previse karikirali za moj ukus. nisu ni rimljani bili ludi kad su rekli da se o ukusima ne raspravlja svatko voli kako mu pase.

Ja sam si pripremila za gledanje ovog vikenda :
http://www.imdb.com/title/tt2333598/?ref_=fn_al_tt_1
http://www.imdb.com/title/tt1583251/?ref_=nv_sr_1
http://www.imdb.com/title/tt0436374/?ref_=fn_al_tt_1

Naknadno prenesem dojmove. Vrijeme je ideala za napraviti spanish horror movie night.
Zabavan je do zadnjeg dijela onda se zabava pretvara u lakrdiju. Inače je jedan od boljih elemenata filmova odlični dijalozi prožeti humorom.

Javi dojmove za te filmove
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 13:20   #349
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zabavan je do zadnjeg dijela onda se zabava pretvara u lakrdiju. Inače je jedan od boljih elemenata filmova odlični dijalozi prožeti humorom.

Javi dojmove za te filmove
Zbog iznenadnih gostiju ovog vikenda uspila sam pogledati (hehe) samo uninvited guest. Upalila sam i 7 cajas da se vrti, ali nisam uspila prijevod naci, pa sam odgodila dok netko ne prevede na engleski, cini mi se film predobar da bi ga po sluhu gledala (nisam nikad ucila spanjolski, al i dan danas sama sebe cudim kako je gledanje spanjolskih sapunica kroz djetinjstvo ostavilo veliku dozu vokabulara u mojoj glavi).

Dakle, uninvited guest me se jako dojmio, cak bi ga stavila u rang uz sleep tight i the hidden face. (sad kad razmisljam, svi spanjolski filmici koje sam gledala zadnjih godinu dvije su bili izvrsni).

Radi se o momku, pocetak 30tih, nedavno je prekinuo s curom, ali se ona jos nije iselila iz njegovog stana. On je arhitekt, stan je famozan, ali uvijek mu fali prostora kad je netko uz njega. I vec u uvodnim minutama, netko mu pozvoni na vrata zamolivsi ga da mu posudi telefon jer obliznja govornica ne radi. Vlasnik se odmakne na par minuta, da mu da slobode i kad se vrati ne nadje nikoga u dnevnom boravku. Pretrazi cijeli stan ali nikoga ne nadje. I naravno, onda pocinje onaj thriller dio filma. Neću dalje pisati da ne bi spoilala, ovo napisano se sve dogodi u prvih par minuta.

Htjela bi napisati da je film predvidiv, ali meni nije bio. Zanimljiva je radnja, prvi dio filma je kao tipican horor. Drugi dio filma je totalno neocekivan, malo morbidan, a i dosta komican. Tu mozemo vidjeti raspon glume glavnog glumca, kako iz stalozenog arhitekta prelazi u paničara, pa u bolesnu osobu i na kraju dozivi klimaks.
Treci dio filma je objedinjenje prvog i drugog dijela filma, stvaranje cjeline, sve se razjasni.
Vidila sam na imdb da se cijeli film moze usporediti s trudnocom, maternica-pupcana vrpca-rodjenje, kako vise razmisljam, to se uistinu mogu povuci paralele i sve vise mi u glavi raste konacni art dojam ovog filma.

Definitivna preporuka.
wilwarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 02:01   #350
Bas odgledala unvited guest..totalno je nepredvidiv..zanima me vase misljenje kraja filma tj vase tumacenje
milaa54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 09:51   #351
Neznam je li vec netko rekao, ali Celda 211 mi je odličan film na spanjolskom jeziku. Možda je i produkcija spanjolska: )

Sent from my HTC One S using Tapatalk
chico30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 12:54   #352
Insensibles (2012)



Tridesete su dvadesetog vijeka. U malom mjestu u Spaniji nekoliko klinaca ne osjeca bol. Kao takvi predstavljaju opasnost za sebe i okolinu, te vlasti odluce da ih stave u sanatorijum.
Sadasnjost. Doktor pokusava da pronadje roditelje radi transplantacije kostane srzi.
Pocinje dobro, ali kasnije se to sve nekako razvodni. Ima par potresnih scena, ali najveca zamjerka ide na likove za koje se gotovo nemoguce vezati. Steta, jer prica ima potencijala i veoma je originalna.
6.5/10
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 21:52   #353
Spanjolski filmovi

Spanci u zadnjih 10 godina idu 5 om brzinom uzlazne putanje sto se tice kinematografije u Evropi i svetu,ja mislim da Spanci imaju danas trenutno jednu od najboljih kinematografija u Evropi a mozda i u svetu.Filmovi kao sto su Panov lavirint,Celija 211 i jos par filmova koje sada trenutno ne mogu da se setim kako se zovu a o serijama da ne pricamo,Seranovi,Crveni Orao,Silikonske Lepotice,najnovije Internat,Misterija Kalende i Barka koju sam danas poceo da gledam.SVAKA CAST SPANICMA,ONI SU PONOS EVROPSKE KINEMATOGRAFIJE,NASE BELE-HRISCANSKE-EVROPSKE RASE I NASE EVROPE,A TEK SPANSKE GLUMICE I SPANJOLKE MMMM,MILINA IH JE GLEDATI.DZABE NISAM ESPANOFIL,MADRID EN LA SANGRE,33,88.
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 00:01   #354
Ima tko neku preporuku? Ja bih neki romantični (može biti tipa 3msc,a i naravno,ne mora)
__________________
__________________
SantaDiabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:47   #355
Upravo sam u proslom postu preporucio par spanskih filmova,preporucio bih ti i jedan japanski film koji sam skoro gledao na TV-u,solidan je po mom misljenju,ako gotivis Japanke onda jos bolje,Kamikaze devojke,glavna glumica je dobra,da i preporucio bih jos jedan spanski film koji sam se sada setio,glavnu ulogu glumi Dijego iz Seranova,njegov lik je skoro isti kao u Seranovima,komedija,TIPOS DUROS.
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 01:21   #356
Tres metros cobre el cielo
Ruby 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 17:31   #357
Ajde da pitam i ovdje:

Ajd pliz otkrijte mi 2 odlična španjolska filma (noviji, cca 10 god. max). Prebio sam se po googlu, al ništa. Možda su neki festivalski, manje poznati

1. film o nekoj srednjoškolskoj učiteljici (plavuša 40ak god.) koja ima aferu s učenikom, te istodobno vezu s još jednim čovjekom, a na kraju (mega spoiler) nakon što se mali ubije ispadne da je taj drugi tip stari od tog malog

2. film o đeparu, uglavnom o nekom dečku koji krade po gradu, vadi novčanike ljudima po tramvajima i sl. i njegovoj curi na koju ima loš utjecaj (trenira je za krađe)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 18:58   #358
7 kutija/ 7 cajas (2012.)

http://www.moj-film.hr/film/info/7-kutija/

Nama nepoznata paragvajska kinematografija ponudila nam je ovaj ukusni, egzotični filmski kolačić u neobičnom naslovu. Bez većeg očekivanja od malopoznate južnoameričke produkcije dobilo smo zanimljiv uradak vrijedan spomena.
Filmska priča započinje jednom željom a završava pravom dramom. Za neke je to sretan kraj ali ne za one koji su izvukli sudbinom kraću šibicu. Sama scenaristička okosnica filma je dobro građena jer da bi se iz filmske muhe napravio slon treba vještine, spretnosti pogotovo kad se tijekom radnje priča širi te na samom kraju dobiva svoj konačni dramaturški okvir.
Ono što sigurno nedostaje (namjerno ili ne )je izostanak pratećeg crnog humora mada materijala za to ima napretek, skrivenog u samim likovima, njihovim ulogama i situacijama. Ovako bi ponekad suviše plošni prikaz likova koji se pojavljuju dobili na boljoj karakterizaciji. Ritam održava napetost do samog kraja a tome doprinose zanimljivi kutevi snimanja.
No i bez naglašenog humora, ovo je zanimljiv film situacije, u kojem mali, obični ljudi nastoje preživjeti u čudnim okolnostima. Glavni glumac se u tome vrlo dobro snašao.


Ukratko; bez obzira na mane a ovaj ga film sasvim sigurno ima, "7 kutija" je solidno djelo koje otkriva nama nepoznati svijet uličnih nosača u opakom svijetu kriminala. Svakako pogledati bez bojazni da će te baciti devedesetak minuta života u ništa
Dapače...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:59   #359
Palabras encadenadas (2003)
aka Killing Words

Stvarno odličan triler. Cijelo vrijeme se igra sa gledateljevim zaključcima, pametno otkrivajući ključne podatke jedan po jedan. U sredini sam pomislio da počinje gubiti tempo no onda stvari postanu edge-of-the-seat napete. U glavnim ulogama su savršeno uznemirujući argentinski glumac Darío Grandinetti i odlična Goya Toledo ("naljepša žena Meksika" iz Amores Perros).

8.5/10


Tesis (1996)

Prvi film Alejandra Amenábara. Prilično giallo-ističan triler, što znači da će te se puno bolje zabaviti ako rupe u radnji i nelogične postupke likova prihvatite kao tipične obrasce žanra.

7/10
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:55   #360
ima mi nešto toplo i divno u ovom filmu Ismael :cerek.

osmogodišnji dječak pobjego od kuće da nađe biološkog oca u Barceloni
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.