Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2024., 20:34   #1
Full time travel

Puno ljudi putuje povremeno, do par puta godišnje, a moj životni san je putovati stalno. Dvanaest mjeseci godišnje, 365 ili 366 dana u svakoj godini. Poznajete li nekoga kome je to uspjelo? Koji su mogući načini kako to izvesti?

* Imati puno apartmana, a ne morati biti fizički u mjestu iznajmljivanja. Plaćati agenciju da sve vodi, a ti samo putovati i primati novac na račun.
* Rasprodati nekretnine i aute. Sa sto tisuća eura mogao bi putovati u komadu tri do pet godina, s jednim milijunom pedeset godina što znači do kraja života.
* Dobiti na lutriji.
* Biti pomorac ili stjuard, što su dobro plaćeni poslovi. Putuješ poslovno, a one mjesece kad si slobodan, putuješ turistički.
* Biti travel vlogger, snimati videozapise za YouTube.

Siguran sam da putovanja nikad ne bi bilo previše niti bi mi ikad dosadilo, jer uvijek ima još destinacija. Za cijeli život putovanja non stop opet nema teorije da bi obišao sve znamenitosti.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 08:25   #2
raditi bilo koje zanimanje koje mozes radii na daljinu iz homeoffica i postati "digitalni nomad"

pomorci i stjuardese se napisaju krvi za svoj posao i vrlo cesto ne vide nista na tom putu osim svog sobicka i posla. slicno i za ljude koji rade na kruzerima.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 11:38   #3
Poznajem osobu koja putuje 300-ak dana u godini. Mogla bi i 365, ali joj odgovara povremeno navratiti doma.
Ona je izgradila uspješan biznis. Nije se naglo prebacila na putnički život, nego je postepeno sve više putovala, kako je vođenje posla mogla sve više prebaciti na druge ljude od povjerenja. Do toga da većinu vremena putuje je došla tek s nekih 55 godina, ali zdravlje je služi, tako da 20 godina kasnije i dalje veselo putuje svijetom.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 18:24   #4
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Puno ljudi putuje povremeno, do par puta godišnje, a moj životni san je putovati stalno. Dvanaest mjeseci godišnje, 365 ili 366 dana u svakoj godini. Poznajete li nekoga kome je to uspjelo? Koji su mogući načini kako to izvesti?

* Imati puno apartmana, a ne morati biti fizički u mjestu iznajmljivanja. Plaćati agenciju da sve vodi, a ti samo putovati i primati novac na račun.
* Rasprodati nekretnine i aute. Sa sto tisuća eura mogao bi putovati u komadu tri do pet godina, s jednim milijunom pedeset godina što znači do kraja života.
* Dobiti na lutriji.
* Biti pomorac ili stjuard, što su dobro plaćeni poslovi. Putuješ poslovno, a one mjesece kad si slobodan, putuješ turistički.
* Biti travel vlogger, snimati videozapise za YouTube.

Siguran sam da putovanja nikad ne bi bilo previše niti bi mi ikad dosadilo, jer uvijek ima još destinacija. Za cijeli život putovanja non stop opet nema teorije da bi obišao sve znamenitosti.
Proveo sam 3 godine tako, dok se nisam "smirio" na jednom mjestu.

Putuješ jeftino ( recimo jeftini let, pa na mjestu gdje dođeš radiš za smještaj i hranu, ostaneš mjesec/dva/tri da dobro vidiš sve okolo pa nastaviš dalje) . Isto tako putuješ između mjesta stopom.

Kod mene je također financijski bilo moguće jer sam imao love stavljene prije s strane, zatvorio firmu i uzeo od tu love i imao stan koji se renta tako da je redovito sjedalo. Uz to, možeš uvijek i s strane nešto tamo gdje jesi zaraditi ( bar sam ja mogao, malo turizma, malo struja)

Trenutno sam u stadiju života gdje baš guštam to kolotečinu,ali vjerujem da je to baš zato što sam se nagustao.
Osobno vjerujem da ipak je jako teško provesti baš cijeli život na putu, ali definitivno tko želi da bi trebao provesti par godina samo putujući.

Ako si žensko onda apsolutno je lakše, bar za prihodovne strane, dok s sigurnosne ipak je bolje biti muško

Da dodam, bilo je još par forumasa prije tu koji su putovali dulje vrijeme, neke sad možeš potražiti u njihovom baru u ZG i vjerojatno popričati.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2024., 08:25   #5
Uvijek me bunilo zašto ima toliko domoljubnih pjesama o ljubavi, nostalgiji i čežnji za zavičajem, a nema pjesama o čežnji za putovanjima? Krcato je pjesama o zavičaju, rodnom kraju, rodnom selu, rodnom gradu, domu, kući, domovini. Iz toga bi zaključili da svi čeznu stati doma, a stvarnost je potpuno drukčija, ljudi čeznu što je moguće više, dulje i dalje putovati. Zavidi se onome tko putuje svijetom, nitko ne zavidi onome tko stoji doma. Potpuno nejasno.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2024., 09:52   #6
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Uvijek me bunilo zašto ima toliko domoljubnih pjesama o ljubavi, nostalgiji i čežnji za zavičajem, a nema pjesama o čežnji za putovanjima? Krcato je pjesama o zavičaju, rodnom kraju, rodnom selu, rodnom gradu, domu, kući, domovini. Iz toga bi zaključili da svi čeznu stati doma, a stvarnost je potpuno drukčija, ljudi čeznu što je moguće više, dulje i dalje putovati. Zavidi se onome tko putuje svijetom, nitko ne zavidi onome tko stoji doma. Potpuno nejasno.
Te domoljubne pjesme su namijenjene gastabajterima a ne turistima a oni naravno da bi radije bili kući nego rintali u tuđini.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.