Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 00:02   #121
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
autom ne bi trebalo bit problema.
Pazi par stvari:
nemaju autoceste, pa ti je ogranicenje 90hm/h. Kako imas sela na toj cesti, oznacena bijelim plocama, tu ti je ogranicenje 60km/h. Nigdje neces vidit ta ogranicenja. Ali ako imaju nesto van toga, neki radovi ili krizanje, tu ces vidit. Pazi na jos nesto. Na tim cestama nemas izlaze u stilu petlji, vec se nasred ceste nalazi okretiste, pa pazi voznjom lijevom trakom ti neko moze odjednom dat zmigavac za u livo. A isto tako, kad se okrece onaj iz suprotnog smjera, ide preko obe tvoje trake.
Usput, meni se bas nesto desilo, ima tjedan dana:
Cijelom dionicom ne vozim vise od 100km na sat. I pandur me zaustavi da idem 111km/h. Ja se stanem smijat, i pokusavam mu objasnit da je NEMOGUCE! To su oni aparati bez slika, samo brzinomjer. Govori on meni: ako niste vozili, zalite se pismeno. Onda sam ga pita "oce li on medjunarodni incident, jer ako oce, bas cu nazvat ambasadu". U tom trenu mi je zazelija sretan put

hvala na informacijama, takav jako sličan slučaj sam imao kod nas
kako je kod prelaska granice, navodno se može čekati i cijeli dan
je li bliže preko slovačke ( košice ) ili mađarske ?
di si ti bija ?
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:03   #122
Quote:
lorens023 kaže: Pogledaj post
hvala na informacijama, takav jako sličan slučaj sam imao kod nas
kako je kod prelaska granice, navodno se može čekati i cijeli dan
je li bliže preko slovačke ( košice ) ili mađarske ?
di si ti bija ?
ja zivim u kievu, i bas se spremam autom za hrvatsku, pa ti dam za par dana tocno sve.
Isto tako gledam i put, i imaju nesto novih cesta. Ako ides iz zagreba, moja preporuka ti je preko madjarkse samo. Dakle, Zagreb-Budimpesta (M7), Budimpesta-Nyiregyhaza (M3), zatim Užhorod i za L'vov. Oko Užhoroda imaju novu cestu, dosta je dobra. Naime, imas vise autocesta tim dijelom,i iako ti je duze nego preko Kosica 20 km ravno, puno su bolje ceste preko Nyiregyhaza i plus to sta si vise prije u ukrajini di je benzin 5,25 hrina (sto ti je oko 5,10 kn) po litri 95ice. Ako gledas na www.viamichelin.com, znaj da nisu update M3 autocestu do kraja. Pogledaj na stranicama madjarskih autocesta.
Da ces provest cijeli dan na granici mi je malo suludo, jedino je tako za Poljsku jer tamo strajkaju carinici. Ali ovde te ne bi smijelo dugo zadrzavat. No javim se za par dana, pa ti tocno kazem.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:14   #123
Slažem se s Aircanadom što se puta tiče, svakako preko Mađarske i Lorens ne brini za granicu, možda ćeš nešto čekati ali ne tako dugo...
za adresu u Lvivu javiti ću ti na privat porukom. Imam negdje njihovu vizitku samo je moram naći...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 00:58   #124
danas sam se raspitivao i za opciju vlak. Službenica mi kaže da vlak ide u 7.20 min iz Zagreba i da dolazi u Lvov u 9.20 sati ali ne sljedećeg dana nego prekosutra a to onda znači 2 dana. Ja joj kažem da to nije moguće ali ona ustraje na tome ? prije 10-ak godina sam išao za Katowice isto preko Budimpešte
i to je u pitanju samo jedna noć i to ne čitava. Lvov je nešto dalje ale ne toliko,barem mislim tako
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:10   #125
Vlak za kiev vozi 3 (tri dana) iz zagreba. Lvov-Kiev oko 500km.
Stvar je u tome da na granici izgubis oko 4 sata kontrola + sta u ukrajini imas vlak koji je iz SSSRa, sto znaci da su tracnice malo sire, dovoljno da se cijeli vagon mora postavit na drugo postolje sa kotacima. Dakle, istina je sta ti kaze ta zena, jer vlak je spor, staje u svakoj zabiti + granica (hrv-mađ i mađ-ukr) Znam neke ljude sta su isli vlakom za kiev pa ti ovo sa sigurnoscu potvrdjujem (a i zivim trenutno tu, pa zanm )
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:30   #126
da li voucher mora biti original ili mi ga i mailom mogu poslati
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:08   #127
Quote:
lorens023 kaže: Pogledaj post
da li voucher mora biti original ili mi ga i mailom mogu poslati
Ne znam kako je za naše državljane, ali Ukrajincima (a i drugima) za hrvatsku vizu treba original. Ja sam gostima u Ukrajinu slala poštom vauchere, mislim da su stigli za nekih 10-ak dana koliko se sjećam. Ranije je bilo dovoljno poslati faxom, više ne.
phi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 22:24   #128
Quote:
phi kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je za naše državljane, ali Ukrajincima (a i drugima) za hrvatsku vizu treba original. Ja sam gostima u Ukrajinu slala poštom vauchere, mislim da su stigli za nekih 10-ak dana koliko se sjećam. Ranije je bilo dovoljno poslati faxom, više ne.
ja sam slao voucher rusima mailom sa skeniranim pečatom i potpisom
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 22:41   #129
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Da i moj je dojam bio s jedne strane siromaštvo a s druge strane natprosječno opće obrazovanje stanovništva...
Vlak je koštao prošle godine povratna karta oko 1500 kn. Dobiješ kabinu sa umivaonikom, stolom i krevetima. U pravilu nema ljudi i ako imaš sreće imaš kabinu samo za sebe...Put traje oko 22 sata, polazak svaki drugi dan ujutro iz Zagreba....Po meni vlak je najbolji jer avionom nisu baš dobro povezani i daleko je skuplje jer ima presjedanja i mijenjanja avio prijevoznika.
Nemam link za te apartmane jer su mi drugi to sređivali a ja sam došao na gotovo. Nabaviti ću ti adresu pa ti javim. Radi se o tipu koji je kupio nekoliko stanova u gradu, preuredio ih i sad renta...
explorer, je li put od zagreba do lviva stvarno oko 22 sata kao što si napisao s obzirom da mi na informacijama kažu 2 dana
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:37   #130
Dva puta sam išao vlakom do Lviva. Ujutro kreneš iz Zagreba, negdje oko 1 si u Budimpešti. Imaš 3 sata za razgledavanje Budimpešte i negdje oko 4 se kreće za Ukrajinu. Sećam se da je bio još dan u zimsko vrijeme kad smo krenuli iz Pešte. Negdje oko 22 si na granici. Kontrola, carina i policija, ali ustvari ništa strašno i oko2 ujutro krećeš za Lviv. Negdje oko 8 ili 9 ujutro siu Lvivu. dobro možda sam se preračunao nije 22 sata ali nije sigurno 2 dana...Iz Lviva još ima cca 12 sati do Kieva. O putu vlakom već je pisano ovdje...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:44   #131
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Dva puta sam išao vlakom do Lviva. Ujutro kreneš iz Zagreba, negdje oko 1 si u Budimpešti. Imaš 3 sata za razgledavanje Budimpešte i negdje oko 4 se kreće za Ukrajinu. Sećam se da je bio još dan u zimsko vrijeme kad smo krenuli iz Pešte. Negdje oko 22 si na granici. Kontrola, carina i policija, ali ustvari ništa strašno i oko2 ujutro krećeš za Lviv. Negdje oko 8 ili 9 ujutro siu Lvivu. dobro možda sam se preračunao nije 22 sata ali nije sigurno 2 dana...Iz Lviva još ima cca 12 sati do Kieva. O putu vlakom već je pisano ovdje...
zašto pišeš Lviv kad je L'vov a izgovara se Lavov ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:50   #132
Lviv ili Lvov ili...

Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
zašto pišeš Lviv kad je L'vov a izgovara se Lavov ?
Ne znam, nema neki poseban razlog. Kad sam bio tamo učinil mi se da je to pravilno...ali bitno je da me ceo svet razume..he,he.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 20:11   #133
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
zašto pišeš Lviv kad je L'vov a izgovara se Lavov ?
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Ne znam, nema neki poseban razlog. Kad sam bio tamo učinil mi se da je to pravilno...ali bitno je da me ceo svet razume..he,he.
Jer je tocno Lviv, i tako oni pisu (ukrajinci)
Evo, ja sam dosa autom iz kijeva, i opisat cu malo sve detaljno, samo da dodjem sebi, 1900km, ja sam u soku

A sta se tice vlaka, zagreb - kiev 2 nocenja u vlaku, provjereno, prijatelj mi isa. Lviv-Kiiv (kako pisu i izgovaraju ukrajinici ) je 13h (udaljenost 500injak kilometara. A od madjarske do Lviva imas oko 300km.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 23:07   #134
evo ovako, moram demantirat samog sebe. Naime, ovaj vlak je tako vozio prije, iako sam se ja prije godinu i pol vozio ovo Lviv-Kiev 13h, ali Zagreb-Kiev vozi oko jedan dan. Tako da je Explorer u pravu valjda.
Inace, ne izgovara se Lavov, nigdje, Vec Lvov, ali Ukranjici pisu L'viv, i tako takodjer citaju, Lviv, s tim da je to "i" malo cudnog izgovora. Naime, imaju 3 vrste i, pa se ti misli
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 20:43   #135
Kolika je cijena povratne karte otprilike za vlak Zagreb-Kiev?
conall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 13:52   #136
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Jer je tocno Lviv, i tako oni pisu (ukrajinci)
Evo, ja sam dosa autom iz kijeva, i opisat cu malo sve detaljno, samo da dodjem sebi, 1900km, ja sam u soku

A sta se tice vlaka, zagreb - kiev 2 nocenja u vlaku, provjereno, prijatelj mi isa. Lviv-Kiiv (kako pisu i izgovaraju ukrajinici ) je 13h (udaljenost 500injak kilometara. A od madjarske do Lviva imas oko 300km.
ne znam ja gdi ti tu vidiš I : Львов
Ласкаво просимо до Львова
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 14:21   #137
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ne znam ja gdi ti tu vidiš I : Львов
Ласкаво просимо до Львова
Ides me ucit, a jel imas slika iz "Lvova", negdi sa nekom tablom ili tako nesto?
http://en.wikipedia.org/wiki/Lviv
Prosa tamo, ima doslovno 3 dana, i ipak malo bolje znam od tebe.
Львів
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 13:11   #138
Evo malo da opisem moj putopis Ukr-Hrv preko Mađ.

Dakle, krenuli smo iz Kieva. Preko Lviva i Užgoroda na Mađarsku granicu, preko autocestom M1 do Budipešte, pa na M7 do Goričana. Zagreb pa Split.

Ukrajinski dio
Ceste su ili stare sa rupama, ili poprilicno dobre. Od Lviva do granice, preko Užgoroda, cesta je dosta dobra, ima dosta novog asfalta. Preko karpata nije bilo problema. Dosta su prometne ceste, nisu autoceste, nema ih po ukrajini. Benzin, A95, rang eurosuper95 je oko 5,10kn, ceste se ne placaju. Ukrajnski dio puta je bio dosta naporan, jos sam vozija 95% vremena po noci, pa je moja preporuka, prije tog dijela se odmorit (prespavat) jer kad pocnu Karpati, preporuka je biti odmoran, jos pogotovo ako nije cisto sunce (magla, kisa, snijeg).
Na granici sa Mađarskom planirajte izgubit nesto vremena plus onaj jedan sat razlike. Ja sam izgubija 2h na granici, pregled je bia skroz detaljan. Nismo smili prenosit nista mesa (sunka) i mlijecnih proizvida sta nije MADE IN EU. Totalka, izgubio sam 2h na granici (a izgubija bi i vise da se nisam pravija blesav i isa za nekom facom isprid mene pa tako prestiga pola reda).

Madjarski dio
Necu puno glabat o tome, ceste su PERFEKTNE! Barem autocesta i one sta se spajaju. Vinjeta kosta 9 eura za 4 dana, osobno auto. MORA se kupit, i to na benznskoj postaji, prilozite i registraciju auta, i to je to. Kazne su rigorozne, a nemaju naplatnih kucica, nekakvih posebih uvojaka za uc na cestu. Vec odjednom pocinje autocesta. Nikakvih problema, a bilo je i poprilicno auta na cesti. Vidio jednog presretaca, nista drugo. Euro tamo jos nije na snazi, pa u Budimpesti smo morali placat u forintima, sto je zahebano ako dodjete na neki parking u 9h navecer
Na autocesti M7, za Goričan, ima dio puta, 20km, koji nije gotov, taj dio se ide sporednom cestom, koja i nije bajkovita. Ravna je, ali je puna kratera. Takva i mozda jos gora cesta ce vas zadesit u ukrajni, ako niste na svjeze zavrsenoj cesti
Madjarksu se da bez problema u 5 sati proc. Meni je trebalo od Budimpeste do Splita, sa 2 stajanja od po 1h, ukupno 8h, sa granicnim prijelazom.

Dakle, ako netko zeli ici autom, par preporuka. Neka tanka u ukrajni (mene skolpalo kad sam tanka u hrvatskoj, iako sam znao, ali 40% je jeftinije u Ukr.
Pazite na DAI (obavezno tada postujte znakove upozorenja i ogranicenja koji ide 70...50...40km/h), jer to je znak da se tu nalazi ekvivalent prometne policije, koja se nalazi na svim izlazima iz gradova. Presretaca nemaju, ali znaju stajat na nekim prosirenjima, skretistima. ili takodjer di se nalaze parking za TIR. Ako namjerevate negdje prespavat, obavezno neka vam je auto na nekom parkingu, koje je pod nadzorom.

Ovo je napisano, dok jos pijem kavicu, pa ako tko ima pitanje, neka pita.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 00:01   #139
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Evo malo da opisem moj putopis Ukr-Hrv preko Mađ.

Dakle, krenuli smo iz Kieva. Preko Lviva i Užgoroda na Mađarsku granicu, preko autocestom M1 do Budipešte, pa na M7 do Goričana. Zagreb pa Split.

Ukrajinski dio
Ceste su ili stare sa rupama, ili poprilicno dobre. Od Lviva do granice, preko Užgoroda, cesta je dosta dobra, ima dosta novog asfalta. Preko karpata nije bilo problema. Dosta su prometne ceste, nisu autoceste, nema ih po ukrajini. Benzin, A95, rang eurosuper95 je oko 5,10kn, ceste se ne placaju. Ukrajnski dio puta je bio dosta naporan, jos sam vozija 95% vremena po noci, pa je moja preporuka, prije tog dijela se odmorit (prespavat) jer kad pocnu Karpati, preporuka je biti odmoran, jos pogotovo ako nije cisto sunce (magla, kisa, snijeg).
Na granici sa Mađarskom planirajte izgubit nesto vremena plus onaj jedan sat razlike. Ja sam izgubija 2h na granici, pregled je bia skroz detaljan. Nismo smili prenosit nista mesa (sunka) i mlijecnih proizvida sta nije MADE IN EU. Totalka, izgubio sam 2h na granici (a izgubija bi i vise da se nisam pravija blesav i isa za nekom facom isprid mene pa tako prestiga pola reda).

Madjarski dio
Necu puno glabat o tome, ceste su PERFEKTNE! Barem autocesta i one sta se spajaju. Vinjeta kosta 9 eura za 4 dana, osobno auto. MORA se kupit, i to na benznskoj postaji, prilozite i registraciju auta, i to je to. Kazne su rigorozne, a nemaju naplatnih kucica, nekakvih posebih uvojaka za uc na cestu. Vec odjednom pocinje autocesta. Nikakvih problema, a bilo je i poprilicno auta na cesti. Vidio jednog presretaca, nista drugo. Euro tamo jos nije na snazi, pa u Budimpesti smo morali placat u forintima, sto je zahebano ako dodjete na neki parking u 9h navecer
Na autocesti M7, za Goričan, ima dio puta, 20km, koji nije gotov, taj dio se ide sporednom cestom, koja i nije bajkovita. Ravna je, ali je puna kratera. Takva i mozda jos gora cesta ce vas zadesit u ukrajni, ako niste na svjeze zavrsenoj cesti
Madjarksu se da bez problema u 5 sati proc. Meni je trebalo od Budimpeste do Splita, sa 2 stajanja od po 1h, ukupno 8h, sa granicnim prijelazom.

Dakle, ako netko zeli ici autom, par preporuka. Neka tanka u ukrajni (mene skolpalo kad sam tanka u hrvatskoj, iako sam znao, ali 40% je jeftinije u Ukr.
Pazite na DAI (obavezno tada postujte znakove upozorenja i ogranicenja koji ide 70...50...40km/h), jer to je znak da se tu nalazi ekvivalent prometne policije, koja se nalazi na svim izlazima iz gradova. Presretaca nemaju, ali znaju stajat na nekim prosirenjima, skretistima. ili takodjer di se nalaze parking za TIR. Ako namjerevate negdje prespavat, obavezno neka vam je auto na nekom parkingu, koje je pod nadzorom.

Ovo je napisano, dok jos pijem kavicu, pa ako tko ima pitanje, neka pita.

ja cu ovaj put vlakom s obzirom da idem sam. Ionako sam se i zaželija malo vlaka ili autobusa, jer ima i to svojih čari. A drugi put autom i do Kijeva a možda i dalje
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 00:00   #140
Evo ja se spremam za Kiev 25.3. al imam problema sa vizom i mislim da je to interesantno za sve...
dakle rezervirao sam smještaj preko interneta preko privatne agencije dobio pismo (oli ti voucher) i otišao na ambasadu po vizu. Gospođa koja je pogledala pismo nije ništa rekla nego mi dala formular za popuniti. Dok sam ja to popunjavao u međuvreenu je došao neki mladac i kad sam mu predao formular..oooops! pismo nije dobro jer nema pečata agencije i naziva (memoranduma) agencije...Ja odmah zovem agenciju mobom...naravno na svoj račun...i dobijem tipa u agencije koji se razgovara sa mladcem u ambasadi i ovaj mu sve objasni i traži da se pošalje drugo pismo sa potrebnim podacima na faks ambasade...to inače ne rade ali kao za mene budu...morao sam se koristiti autoritetom firme gdje radim ali bila je sila...
Uredno mi zaprime zahtjev i ja platim za vizu u banci i čekam...dobijem mail da oni (agencija) ne mogu poslati traženo pismo jer se radi o privatnim iznajmljivačima apartmana koji nemaju svoju firmu ili obrt i nemaju pečat...i sad čekam...a već sam kupio avionsku kartu...
jedino su obećali iz agencije da će na mail ambasade poslati tražene podatke...
Tješi me da su mi zaprimili zahtjev, da se ipak radi o nadobudnom mladcu (nadam se) pa se nadam da ne bude problema, pogotovo jer već imam nekoliko viza u putovnici i dosad je bilo sve u redu...
Da sam to znao prije (možda je neki crnjak u iznajmljivanju) ne bih išao tražiti smještaj preko interneta...a imam provjerenu agenciju sa kojom je sve bilo u redu...što ćeš kad sam želio istraživati...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.