Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2008., 00:01   #141
Evo ja se spremam za Kiev 25.3. al imam problema sa vizom i mislim da je to interesantno za sve...
dakle rezervirao sam smještaj preko interneta preko privatne agencije dobio pismo (oli ti voucher) i otišao na ambasadu po vizu. Gospođa koja je pogledala pismo nije ništa rekla nego mi dala formular za popuniti. Dok sam ja to popunjavao u međuvreenu je došao neki mladac i kad sam mu predao formular..oooops! pismo nije dobro jer nema pečata agencije i naziva (memoranduma) agencije...Ja odmah zovem agenciju mobom...naravno na svoj račun...i dobijem tipa u agencije koji se razgovara sa mladcem u ambasadi i ovaj mu sve objasni i traži da se pošalje drugo pismo sa potrebnim podacima na faks ambasade...to inače ne rade ali kao za mene budu...morao sam se koristiti autoritetom firme gdje radim ali bila je sila...
Uredno mi zaprime zahtjev i ja platim za vizu u banci i čekam...dobijem mail da oni (agencija) ne mogu poslati traženo pismo jer se radi o privatnim iznajmljivačima apartmana koji nemaju svoju firmu ili obrt i nemaju pečat...i sad čekam...a već sam kupio avionsku kartu...
jedino su obećali iz agencije da će na mail ambasade poslati tražene podatke...
Tješi me da su mi zaprimili zahtjev, da se ipak radi o nadobudnom mladcu (nadam se) pa se nadam da ne bude problema, pogotovo jer već imam nekoliko viza u putovnici i dosad je bilo sve u redu...
Da sam to znao prije (možda je neki crnjak u iznajmljivanju) ne bih išao tražiti smještaj preko interneta...a imam provjerenu agenciju sa kojom je sve bilo u redu...što ćeš kad sam želio istraživati...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 00:17   #142
ajde explorer javi se, ja se vracam u kiev kad i ti ides.
Za vizu me nije iznenadilo, jer im je to novo pravilo. Na zalost, eto, upoznat si sa time na svojoj kozi sada.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 21:42   #143
ja sam u četvrtak 13.03. predao zahtjev za vizu i pitao je li može biti gotovo do ponedjeljka s obzirom da u utorak 18.03. imam vlak a u srijedu 19.03. smještaj s plaćenom akontacijom. Rekli su da će biti sve u redu, inače se plaća 60 eur za dobivanje vize u brzom postupku.
Rezervirao sam preko interneta www.inlviv.info
Poslali su mi voucher za smještaj i pozivno pismo ( s pečatom i potpisom) sve preko maila.( ali tek nakon uplate akontacije šalju pismo i voucher )
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 08:23   #144
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
ajde explorer javi se, ja se vracam u kiev kad i ti ides.
Za vizu me nije iznenadilo, jer im je to novo pravilo. Na zalost, eto, upoznat si sa time na svojoj kozi sada.
Iskreno, meni je to pravilo logično iako se iz ukrajinske agencije čude i ne znaju za to "novo" pravilo...Navodno.
Javiti ću ti se na privat...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 08:56   #145
Evo još malo dopune za vizu...
Nakon što su oni tj. ukrajinska agencija poslali tražene podatke na ambasadu ponovno su me zvali iz ambasade da moram imati voučer jer da ti podaci nisu dovoljni ali je tip bio vrlo fer. Sugerirao mi je da mogu imati vocher od hrvatske agencije što im je još prihvatljivije. Time mi je jako pomogao. U roku odmah sam pribavio voucher hrvatske agencije, poslao na ambasadu i viza je dobijena. Dakle putujem...
Dakle, mislim da je važan podatak da je prihvatljiviji voucher od hrvatske agencije...
Kad se vratim čujemo se sa dojmovima...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 18:33   #146
Da, nesto su "postrozili" sa vizama. Praksa je takva da ako se ide preko pozivnog pisma stranca, onda cak i traje nesto duze. Ima i taj vaucer, a on se da rijesit, ako nekome koristi, rezervacijom u nekom hotelu, recimo 2 noci, makar ce neko bit tamo 2 tjedna. Ali njima je bitno kao, ako vec idete tamo, da bar imate prve dvije noci di za spavat. Jako puno ljudi ide u Ukr. pa ako idete avionom, uzmite green card od stjuardese, i kad treba na carinu, produzite korak, jer sam ja tako proveo i 2h samo da mi udru pecat.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 23:27   #147
Eto vratio se ja iz Kieva..bilo mi je super iako početak nije bio obečavajući...ali grad me na kraju ponovno oduševio...napisati ću više dojmova kad stignem...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 23:47   #148
evo da napišem par riječi s putovanja u Lviv. Išao sam vlakom , povratna karta 1.040 i još dodatak za spavaća kola oko 130 kn u jednom smjeru a isto tako i natrag. To je bio direktni vagon za Moskvu ( nije svaki dan direktni ). U budimpešti stoji oko 3,5 sata i na granici s Ukrajinom oko 4 sata tako da putovanje traje 24 sata. Bio sam jedini putnik u cijelom vagonu. Natrag je bilo još ljudi. Zanimljivo je da ne možete rezervirati povratak prije, nego treba čekati 4 sata popodne pa ih nazvati telefonom ili posjetiti za rezervaciju a vlak ide u 8.30. Inače im je željeznički kolodvor isto mjesto za posjet, lijepo uređen i arhitekturno zanimljiv. Inače grad je zaista vrijedan posjeta jer je lijep - pod zaštitom Unesca od 1999.g. Ima ugodne kavane ( dosta podsjeća na Beč, a i česte su slike starih Austrijskih vladara na zidovima. Cijene variraju, ima kao kod nas ali može se nači i jeftinije. Ima dosta zgodnih žena, koje su većinom vitke. Dosta su i religiozne ( prevladava grkokatolicizam ). Na ulicama puno dobrih auta ( možda čak i više nego u zagrebu) a ostali auti su srednji i nešto starih ruskih lada.Najbolje je za smještaj naći apartman, kojih ima dosta u samom centru 250 - 350 kn ( 2-3 osobe)
adresa www.inlviv.info
Pravi srednjoeuropski grad, uostalom to je bio centar europe za dok je bio u sastavu Austrije, a mnogi europski suvremenici su boravili u njemu, kao Honore de Balzac i dr....
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:56   #149
Vrijedno spomena je da veliki utjecan na Lviv ima i Poljska. Nisi ti vidija puno dobrih auta, vise nego u cijeloj hrvatskoj (Kiev) . No grad je prekrasan. Nije ni zgorega spomenit da su ga brojne turisticke agencije uvrstile za docek 2008. godine. Ne znam kuda si zalazio, no moj boravak tamo je prosao daleko jeftinije nego sta bi bilo u Hrvatskoj, barem 30ak%. Mislim na restorane, ducane itd. U boljem restoranu su cijene kao u nekom srednjem u Hrvatskoj.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:12   #150
Lorens drago mi je a ti je bilo dobro i da netko osim mene i Aircanade potvrdi da se Lviv stvarno isplati posjetiti...koliko vidim imao si vrlo slična iskustva mojima...a ovo s autima...Lviv nije ništa prema Kievu..to je ludnica tamo, samo ovo sa rezervacijom vlaka da trebaš doći poslije 4 sata na dan puta...ne znam...ja sam 2 puta bio tamo i nisam to doživio...došao sam par dana prije povratka, ženska na šalteru je nekog nazvala telefonom (valjda da provjeri jel ima mjesta) i dobio sam kartu...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:15   #151
i mene je začudilo to s rezervacijom ali nije išlo drugačije, možda sve ovisi o osobi koja trenutno radi odnosno njezinom upućenosti u posao. Isto tako mi je rekla da je vlak za Zagreb a kad sam došao ispostavilo se da nema do zagreba nego samo do Budimpešte, tako da sam morao tamo mijenjati vlak ali to nije neki problem. Imam u planu na jesen u Kijevu upisati tečaj ruskoga
lorens023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:45   #152
Prvi put u Kiev-u

Molim za savjete !
Sredinom svibnja idem na sedam dana , sluzbeno u Kijev.Obzirom da je sluzbeni put u pitanju , svaki dan cu biti manje-vise zauzet od 9 do 17 h.
Pa cekam vase prijedloge i savjete sta , gdje, kako i kada vidjeti.
Znam da mi ne ostane bas nesto puno vremena nakon 17 h za obilazke grada ali definitivno ne zelim se vratiti samo sa slikama ureda i radnih kolega.
SVaki tip je dobro dosao.
Hvala
brunod is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:20   #153
mrak ti pada oko 6:30, a sad sve kasnije i kasnije. Tesko da ces i stic od 5 do 6:30 negdi od guzva, ali vrijedi pokusat. Ono sta se isplati je "hrescatik" vikendom, a sam centar grada je dosta zgodan. Na potezu od republikanskog stadiona do lobanovskog, u sirini od 2-3 km. Imas moj post ranije, pa pogledaj malo.A i ne znam sta ti je bitnije, disko barovi ili neke znamenitosti..
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:44   #154
Moja firma je izmedju ostalog organizator kongresa u maju al sljedece godine u Kijevu, jako se radujem da vidim taj dio Evrope tako da cu i ovaj topic iscitati.

Aircanada, ti tamo zivis, je li?

Imas li predstavu o nekom hotelu u kome moze se odrzavati veliki congres, ja mu ne znam ime al znam da ulogu igra International Art and Craft Center

Znas li nesto o tome?
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 14:07   #155
Thumbs up

Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
mrak ti pada oko 6:30, a sad sve kasnije i kasnije. Tesko da ces i stic od 5 do 6:30 negdi od guzva, ali vrijedi pokusat. Ono sta se isplati je "hrescatik" vikendom, a sam centar grada je dosta zgodan. Na potezu od republikanskog stadiona do lobanovskog, u sirini od 2-3 km. Imas moj post ranije, pa pogledaj malo.A i ne znam sta ti je bitnije, disko barovi ili neke znamenitosti..
aircanada, hvala za odgovor.
Pregledat cu tvoj post.
Ma kakvi disko barovi , nisam ti ja u tom djiru( sto ne znaci da se nece svratiti i do njih).Vise me interesiraju kulturno-povijesne znamenitosti, muzeji ,arhiktetura itd, itd.
brunod is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 22:35   #156
Sorry društvo nešto sam u gužvi u zadnje vrijeme ali napisati ću obećajem kratak putopis o Kievu...Vi koji ste zainteresirani pročitajte ovu temu od početka do kraja i saznati ćete dosta toga...Bruno i Sorela javiti ću vam se na privat...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 14:17   #157
Quote:
Sorrela kaže: Pogledaj post
Moja firma je izmedju ostalog organizator kongresa u maju al sljedece godine u Kijevu, jako se radujem da vidim taj dio Evrope tako da cu i ovaj topic iscitati.

Aircanada, ti tamo zivis, je li?

Imas li predstavu o nekom hotelu u kome moze se odrzavati veliki congres, ja mu ne znam ime al znam da ulogu igra International Art and Craft Center

Znas li nesto o tome?
sory na malo kasnije odgovoru, bas sam dosa iz kine.
jos putujem u glavi.
da, ja tu zivim, a oko tvog pitanja, za sad nemam pojma, ali pokusat cu saznat.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 08:15   #158
Grivne !!!

Imam jos nesto grivni !!!
Ako netko ide u Ukrainu moze ih kupiti od mene !

[email protected]

098 97 14 504

Pozdrav,

Holly
__________________
...sto je laz veca vise ljudi u nju vjeruje...
holly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 01:24   #159
Quote:
brunod kaže: Pogledaj post
Molim za savjete !
Sredinom svibnja idem na sedam dana , sluzbeno u Kijev.Obzirom da je sluzbeni put u pitanju , svaki dan cu biti manje-vise zauzet od 9 do 17 h.
Pa cekam vase prijedloge i savjete sta , gdje, kako i kada vidjeti.
Znam da mi ne ostane bas nesto puno vremena nakon 17 h za obilazke grada ali definitivno ne zelim se vratiti samo sa slikama ureda i radnih kolega.
SVaki tip je dobro dosao.
Hvala
Don't miss River palace
mali_tomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:57   #160
Kijev drugi put, prvi dio

Eto konačno sam našao vremena da napišem nešto o mojem zadnjem posjetu Kievu...Odmah na početku moram reći da sam grad upoznao bolje nego prvi put i stvarno me se jako dojmio u pozitivnom smislu...Ako se ima love to je mjesto za svakojake užitke ali krenimo redom...Išao sam Austrian airlinesom...Karta povratna sa svim taksama nešto manje od 3000 kuna. Put je bio ok jedino se duže čekalo (oko sat vremena)na kontrolu putovnica na aerodromu. bila je stvarno gužva. Avion dolazi negdje oko 4 a izgleda da je to vrijeme kad dolazi dosta aviona. Kad sam prošli put išao iz Budimpešte sve je bilo puno brže...nekako mi je linija preko Budimpešte draža.:..
sa aerodroma taxi do grada 200 grivni (odnos grivna kuna oko 1:1) vožnja oko pola sata, cesta široka, a kad sam se vraćao isti put sam platio 120 grivni. Caka je u tome da ovisi kojom taxi kompanijom se vozite. Oni imaju više taksi kompanija, dijele neke kartice, kad se naruči taxi treba ostaviti osobne podatke i ovisno o količini prometa odnosno vožnji ostvaruju se neki popusti...Interesantno...to bi i kod nas trebalo uvesti, samo tamo taxi stvarno radi, imaju puno prometa a istina je da im e litra benzina oko 5,5 kuna mislim.
Odsjeo sam u privatnom apartmanu vrlo blizu centru grada. Mogao sam pješice do centra. Apartman sam našao preko neta (pogledati prethodne postove) cijena 70 usd po noći...Puno bolji apartman imao sam u Lvivu za 40 usd i to puno bliže centru. Ali glavni grad je glavni grad...
Uz nešto obavljenog posla dali smo se na istraživanje. Grad mi je vrlo lijep sa klasičnim centrom i sve bitno je relativno blizu. Posjetio sam stadion Dynama Kiev koji je u samom strogom centru. Iza ili bolje rečeno na brdu iznad stadiona nalazi se šetnica, park sa lijepim pogledom na Dnipro i usidrenim brodovima koji su restorani, barovi... bilo je lijepo vrijeme pa sam pješice prešao preko mosta na drugu stranu rijeke...tamo su kupališta i puno ribiča. Voda je stvarno mutna i prljava ali po lijepom danu sve izgleda ljepše...Također na drugom kraju također blizu centra ali malo dalje nalazi se Olimpijski stadion...pa stadion Arsenala Kiev (sorry ali ja sam sportski fan). O crkvama sam pisao prije (vidjeti prethodne postove)...
Ovaj put sam posjetio crkvu na Andrijevskom spustu...to je stari dio Kijeva sa suvenirima i starom crkvom...nešto kao Dolac u Zagrebu...Pa smo ja i Aircanada popili pivu i kavu...onak popričali ko ljudi iz dijaspore...he,he...interesantno je to koliki je to drugačiji osjećaj sresti hrvata u drugom svijetu...pa sam čuo interesantnih stvari...da u Ukrajini živi 17 hrvata registriranih na ambasadi (oni neregistrirani valjda imaju razlog za to), da postoji katedra za hrvatski jezik na njihovom fakultetu, da je prošle godine Hrvatsku posjetilo 15.000 ljudi i to kao turisti. Za posjete Hrvatskoj aranžmani su im skupi ali koliko sam vidio izbor mjesta i nije neki. Velika greška, ljudi imaju krivu predodžbu o Kijevu. Navodno tamo ima 40% bogatih (govori se o Kijevu a ne o Ukrajini). Kijev ima cca 3,5 milijuna stanovnika pa računajte... kao i svi glavni gradovi je ispred...Najveća mi je fora poslovica "Kuverta govori više od 1.000 riječi"...he,he, odražava mentalitet i način poslovanja...ako sam nešto platio to je moje kakvi zakoni...
Ono što me iznenadilo vidio sam dosta homića na cesti...to ipak nisam očekivao.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.