Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 23:23   #21
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Jesam. Sport isto utjece, zbog smanjenog estrogena, a povecanog testosterona i GH-a. A da ne govorimo o tome kaj sve raste ljudima koji u poznim godinama uzimaju GH.
Ja se iskreno nadam da ne savjetuješ curicu da uzima HGH?

Iskreno mislim da je visina od 160 čisto normalna i za odraslu žensku osobu, a čisto sumnjam da bu niki na tome ostala...
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Old 04.01.2009., 23:24   #22
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ja se iskreno nadam da ne savjetuješ curicu da uzima HGH?
A gdje sam to napisao?
Zli Mali Medo is offline  
Old 04.01.2009., 23:28   #23
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A da ne govorimo o tome kaj sve raste ljudima koji u poznim godinama uzimaju GH.
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A gdje sam to napisao?
Pa u postu iznad?

Al dobro, badava se svađamo, postoji samo jedno rješenje a to je malo vježbati i puno jesti.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Old 04.01.2009., 23:35   #24
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Pa u postu iznad?

Al dobro, badava se svađamo, postoji samo jedno rješenje a to je malo vježbati i puno jesti.
Pa nisam njoj rekao da uzima GH, nego tebi govorim da tijelo nije unaprijed definirano i da su svakakve promjene moguce. Kao i za steroide, nikome ne preporucujem uzimanje GH-a, ako za to nema indikacija.
Zli Mali Medo is offline  
Old 07.01.2009., 00:57   #25
Hormon rasta iliti somatotropin se koristi u medicini za djecu s patuljastim rastom manjka hormona rasta ili poremećaja s hipofizom.

Kao štu mu i samo ime govori glavna funkcija mu je da potiče rast tijela. Od najranijeg djetinjstva do završetka puberteta osigurava rast i jačanje kostiju. Nakon okoštavanja, kada rast u visinu više nije moguć hipofiza i dalje luči velike količine somatotropina.

U prevedenom: S 18 godina somatotropin neće pomoći s rastom u visinu nego u širinu.

Uostalom preskup je, jedan od najskupljih ilegalnih supstanca, nekoliko bočica dođe čak do nekoliko tisućaka dolara za jedan do dva anabolička ciklusa, a tebi pak treba 3 ili čak 4 u godini ciklusa ovisno o sportu, treninzima, pripremama itd....
Fera_os is offline  
Old 11.01.2009., 23:10   #26
Ja imam 15 godina i 170cm,nemam velikih problema sa rastom iako nisam bas previse visok,ali mislim da je to cisti prosjek visine,jer mi na svakoj majci ii dđemperu piše ili...
164cm za 14 godina
170cm za 15 godina
176cm za 16 godina
dalje neznam kako ide,ali bi bas volio znati,iako cak mozda i nema dalje,jer je Hrvatski prosjek visine 176 cm.
Moj rodjak npr: ima preko 1,90 a njegovi roditelji ni u svojoj punoj visini u mladosti nisu dosezali 1,75cm.
On je inace dosta narastao zbog toga sto ima učestalu prehladu,ili gripu ili upalu pluća svake zime i onda odleži minimalno 30 dana u krevetu sto mu je uveliko pomoglo da dosegne tu visinu.Ali cujte sve ima svoje mane i prednosti,vrlina visokog covjeka je ta sto uvijek ima prednost u tucnjavi,kosarci ili je curama zgodniji tijekom svoje mladosti,ali kasnije "mi" mali ljudi stupamo na snagu i imamo uveliku prednost zbog toga sto po postotcima duze zivimo od visokih ljudi,najstariji covjek na svijetu ima 117 godina a visok je svega 1,50cm.Visoki ljudi kasnije imaju problema sa srcem,kostima koje im se izduže tijekom puberteta ili cak dobiju kako mi kazemo "duplo koljeno",teze hodaju jer su im kosti rastegnutije i nisu toliko cvrte kao u manjih ljudi,za cvrstocu kostiju ce pravi lijek doci tek za oko 15-tak godina,tako predviđaju.Kasnije su kod visokih ljudi vene i žile rastegnutije i naravno teze hodaju,...itd...Mislim da bavljenje sportom ne pomaze uvelike kod rasta,izuzev košarku,nego jedino da se uspostavi stabilan rast.Treba se jesti zdravo,sto manje mesa,više one "sirotinjske" hrane,zeleni,kupusa,blitve,špinata i povrća.
Najbolje "prirodno" sto se moze uciniti za pravilan rast je po zakljucenom pavanje od 9 do 12 sati dnevno,jesti sto vise "zelenog" manje mesa i izbjegavati ostale gluposti sto vise(slatkiši,sladoledi,pizze,čokolade,coca-cole,i sve ostale sokove iz trgovine cak i one voćne jer uopce nemaju niceg zdravog od pustih kemikalija),pokusajte sto viseg ako ste u mogucnosti seoskog sa placa,prirodnih voda iz boce(jamnica,jana,studena,kiseljak,bistra,uniqe... .),ma sve treba ali umjereno to je vazno za shvatiti,nemojte npr: kupovati za vrijeme skolskog odmora istu hranu,sok,nego ih promjenite kojim slucajem ako ste dovoljno jaki.trenirajte sport ili se bavite raznim aktivnostima,radite jutarnje vježbe,dvevne ili jednostano budite aktivni tokom dana a onda se dobro odmorite i naspavajte,i nezaboravite zivjeti!!!
casanova942 is offline  
Old 12.01.2009., 01:08   #27
vi niste normalni.

ono koliko ćete vi narast vam je zapisano u genetskom kodu i to je to...

Na to vam može malo il nimalo utjecat vanjski unos hormona rasta koji je ŠTETAN i NIŠTA DRUGO.

ja imam 192cm i ne osjećam se blagoslovljenim nešto. ebala vas visina

EDIT: prvi post i ovako se obrukat.

Aj dobro, 15godina ti je tek
caniggia is offline  
Old 13.01.2009., 20:56   #28
mene malo više muči ova tema u suprotnome smislu,tj većina ljudi želi nekak na silu narast,a ja imam 16 godina visok sam 199,mislim da mi 215cm ne gine.e kad bi mogao stat na ovoj visini sve bi dao ,a ako tko ima kakav savjet osim potkraćivanja nogu neka javi
kemikus is offline  
Old 13.01.2009., 23:06   #29
Quote:
kemikus kaže: Pogledaj post
mene malo više muči ova tema u suprotnome smislu,tj većina ljudi želi nekak na silu narast,a ja imam 16 godina visok sam 199,mislim da mi 215cm ne gine.e kad bi mogao stat na ovoj visini sve bi dao ,a ako tko ima kakav savjet osim potkraćivanja nogu neka javi
Ako ti je takva genetika, jedina lijek za prestanak rasta je da se ubiješ.

jesi išao pregledat hipofizu?
caniggia is offline  
Old 14.01.2009., 16:35   #30
nisam ,gdje je to moguće pregledati?
kemikus is offline  
Old 25.03.2009., 02:21   #31
Quote:
Fera_os kaže: Pogledaj post
Hormon rasta iliti somatotropin se koristi u medicini za djecu s patuljastim rastom manjka hormona rasta ili poremećaja s hipofizom.

Kao štu mu i samo ime govori glavna funkcija mu je da potiče rast tijela. Od najranijeg djetinjstva do završetka puberteta osigurava rast i jačanje kostiju. Nakon okoštavanja, kada rast u visinu više nije moguć hipofiza i dalje luči velike količine somatotropina.

U prevedenom: S 18 godina somatotropin neće pomoći s rastom u visinu nego u širinu.

Uostalom preskup je, jedan od najskupljih ilegalnih supstanca, nekoliko bočica dođe čak do nekoliko tisućaka dolara za jedan do dva anabolička ciklusa, a tebi pak treba 3 ili čak 4 u godini ciklusa ovisno o sportu, treninzima, pripremama itd....
Svaka rijec stoji! Utjecati na rast nije moguce, bar ne jos uvijek! Ukoliko je prehrana u mladjoj dobi losa, to ce prvenstveno utjecati na slabu kvalitetu kosti a tek onda na njenu dimenziju... Hormon rasta pomaze samo i iskljucivo onima koji imaju poremecaj u lucenju istog... Ipak on je daleko uspjesniji u nekim drugim stvarima (glumci ga uzimaju, cak i sportasi ako im je daleko ispod dozvoljene razine) Nakon puberteta dolazi do tzv. okostavanja, i daljni rast je apsolutno nemoguc, postoje iznimke kojima se proces okostavanja odgodi ali to su iznimke! Istezanja su ciste gluposti! Operacije takodjer, jedan sportas u svojoj karijeri si to ne moze dopustiti a rezultati su takodjer minimalni, da ne pricamo o ozbiljnosti zahvata i oporavku ...
verbatim007 is offline  
Old 29.03.2009., 01:19   #32
kirurzi ti polome noge i onda ih poziciniraju malo dalje nego što su bile, i onda zacjeljivanje... - negdje sam cito o tome, navodno radi i koristi se vec godinama
Šmirgl is offline  
Old 30.03.2009., 16:01   #33
istezanjem nemožeš ništa, rasteš koliko rasteš i to je to, jedino produživat kosti al sad koliko je to isplativo, neznam
Noštromo is offline  
Old 04.04.2009., 00:52   #34
nemozes povecat visinu ako su ti se zatvorile "growth plates". I 175 je solidna visina štaš više
SilvrBckGorilla is offline  
Old 04.04.2009., 01:14   #35
eh ljudovi.. ja imam 14 god visok sam 182.. a niko mi u obitelji nije iznad 175.. ne bih znao..
xt4ever is offline  
Old 04.04.2009., 01:18   #36
Quote:
xt4ever kaže: Pogledaj post
eh ljudovi.. ja imam 14 god visok sam 182.. a niko mi u obitelji nije iznad 175.. ne bih znao..
A poštar?
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Old 04.04.2009., 01:25   #37
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
A poštar?
to sam i ja mislio
xt4ever is offline  
Old 04.04.2009., 13:45   #38
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
ako su ti se zatvorile "growth plates".
To se kod nas zove epifizna sredista rasta iliti epifize.
bill is offline  
Old 04.04.2009., 16:31   #39
ja sam sa 20 bila na 163 nakon 22. god narasla 2cm
i jučer se opet mjerila, ispalo +1cm sad imam 166, nije da se bunim al
i još kad nataknem štiklu, taman

a čitala sam u nekom časopisu da onom vježbom (na koljena, dlanovi na podu ispod ramena, radiš istezanje desna ruka-ljeva noga i kontra) 3x tjedno za mjesec dana dobiješ max 3 cm, nisam probala al nemaš šta izgubit.

i možeš na ono lomljene kostiju ali je to preebolno, preskupo, oporavak traje mini 10 mj, pa ponovno učiš hodat, a ako nešto krene krivo možeš izgubit nogu, sve to za max 7-8 cm
mishamu is offline  
Old 06.04.2009., 23:08   #40
Ja imam 15 godina, jako često sam u nekakvoj kretnji (bicikl, trčanje..) i visok sam oko 172 i čist sam zadovoljan, neam se kaj bunit ak nemrem promjenit. I jači sam od puno visokih ljudi... Mislim da nema visina veze.. može on bit visok, al kad ga udariš, duže će padat na pod .
commando9 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.