Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2004., 21:37   #21
Ja sam danas skino profesionalca sa dc++
tako da .....
gledajte sest dana juna, nije los, o bosancima(srbi) koji su izbeglice u bg-u i kako su (ne)prihvaceni od strane beogradjana
to sam tek prekjuce skino....
barnikls is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 21:38   #22
Quote:
SilentDriver kaže:
rane
Ajde detaljnije mi objasnite umetnicku vrednost filma rane, do koske i sl...
Zasto je taj film po vama dobar?!?!
barnikls is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 23:22   #23
Nataša, odličan film
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 12:44   #24
I zaboravih da toplo preporučim relativno nov film "Lavirint", drugačijeg je tipa od ostalih, naginje na mističan triler, režija i pričanje priče zanimljivi, skače iz sadašnjosti u prošlost itd. Odličan je.
Vader is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 11:21   #25
Gledala sam prije kojih mjesec dana film Zone Zamfirova i baš je ok film! Kasnije me trbuh bolio od smijanja
__________________
Ožiljci nas podsjećaju na to da je prošlost bila stvarna, živimo u primitivnim vremenima ni okrutnima ni mudrima, neodlučnost je njihovo prokletstvo
Nell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 21:00   #26
Pa zato jer mi je dobar
SilentDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 23:05   #27
Maratonci trče počasni krug
Ko to tamo peva
Do koske

ZAKON
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:39   #28
Ustaje, vadi iz džepa papirić. Prilazi telefonu, podiže slušalicu, okreće brojčanik).


ILIJA: 'Alo ... Molim vas, inspektora Dražića ... Jeste ... Da ... 'Alo ... Druže inspektore, ovde Ilija Čvorović. Ja sam jutros bio kod vas, u vezi onog ... Da ... Pa, znate, on je pre sat vremena imo sastanak u Zmaj Jovinoj. Njih petorica. Menjali su dolare i marke, i neke planove ... Slučajno sam ih vido ... Da ... Pa, znate, nije mi svejedno. Stanuje kod mene ... Da ... Naravno ... Doviđenja.


(Besno spusti slušalicu.)


ILIJA: Zlikovci im vršljaju ispred nosa, menjaju strane pare i planove, u centru grada, a on samo ponavlja: »Bez brige, bez brige.« Jebe se njemu što ovaj stanuje pod mojim krovom ... Trebala si da vidiš kako izgledaju: sve sam zlikovac, razbojnik i ubica. Spustili roletne usred bela dana, okupili se oko stola, povadili svežnjeve novčanica i neke papire, neke planove, zaključali sva vrata, zamandalili kapiju. Je l' se tako sastaju prijatelji, pošteni i čestiti ljudi?


DANICA: Kako si sve to vido?


ILIJA: Lepo: preskočio sam zid iz susednog dvorišta. popeo se na balkon, uz gromobran ...


DANICA: Crni Ilija, pa jes' ti normalan?


ILIJA: Nisam! Nisam, kad o tome moram ja da brinem! Bolelo bi me dupe šta rade, gde se sastaju i šta planiraju, da ovaj razbojnik ne stanuje u mojoj kući! Treba sutra da mi se ime vuče po novinama, kad objave da se ovde krio i odavde pravio planove ... A on sve organizuje. Ostali ga gledaju ko boga. On priča, on objašnjava i naređuje, ostali sede i ćute.


DANICA: Smiri se ... Ilija, čoveče ... 'Oćeš lek ...


ILIJA: Živeo sam pošteno, i umreću ko pošten čovek. Neće mi on na kraju život zasrati. Treba ljudi da se osvrću za mnom, da pokazuju prstom na mene ... On je poslat iz inostranstva da organizuje neprijateljske grupe. Dono je pare da kupuje i podmićuje ljude. To što otvara krojačku radnju, to nek' priča svom pokojnom ocu!


DANICA: Šta ti je s nogom? Da nisi nešto polomio?


ILIJA: Nisam ... Pao sam, kad sam silazio. Gromobran popustio. Sva sreća da je ispod bila aleja s cvećem. Da sam pao na beton ... Zapisao sam im sva kola. A nji' bi' mogo da prepoznam među milion. Bio i jedan crnac. Međunarodna banda ... Kad su izlazili, sve jedan po jedan. Ovaj naš zaključo kapiju. Ovde se skriva, mi smo mu jataci, a iz one kuće organizuje akcije.


DANICA: 'Oćeš da ručaš?


ILIJA: Što pitaš? Možda nisam zaslužio ... Nanu li im jebem, pa ne znaju oni na koga su udarili. Presešće im majčino mleko, kad su se setili da moju kuću izaberu za sklonište ...


(Žena iznosi hleb. Ilija lomi koricu, grize je i ljutito žvaće. Vrti glavom, nastavljajući pretnje u sebi.
General Veresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 15:23   #29
a dali je netko uočio da su i prije rata srbi radili bolje filmove od nas?pa tad smo valjda bili ravnopravni.ja sam malo starija teta pa se sjećam kad su tek izašli maratonci ili tko to tamo peva.a u to doba je nama hrvatima štefica cvek bila HIT.pa za ubit se .nemožeš ničim uspoređivati kvalitetu tih filmova.(ok.u štefi je glumio bata životinja i miki manojlović,ali hebi ga režiser je hrvat i film ode u q)
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 16:04   #30
Nisam baš tak stara,al gledala sam steficu cvek,e majke mi gluplji film nisam gledala. Ona bucka i bata . No anyway Profenionalac mi je odlican film stvarno je supac. Poslje sam gledala dokumentarac kak se snimao film. I svidio mi se komentar jednog od glumca,mislim da je glumio nekakvog majmuna koji je stalno maltretiro malog. So izjava mu je bila "To je danas slika svakog poslovnog covjeka". Mislim da i nije puno fulo. I da redatelj filma je relativno mlad tip.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 16:17   #31
- Alo, imamo neke smetnje.
- To nisu smetnje! To ja jedem krempite...

( DAVITELJ PROTIV DAVITELJA )
__________________
Đank fud, nego što!?
buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 17:45   #32
Quote:
buco kaže:
- Alo, imamo neke smetnje.
- To nisu smetnje! To ja jedem krempite...

( DAVITELJ PROTIV DAVITELJA )
Volite li karanfile?


Vrati mom Perici uvo...


film koji se davao par meseci svake subote na americkoj tv....
ameri koji su ga gledali, plakali su od smeha...
barnikls is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 16:02   #33
Hej, zaboravili ste "Mi nismo andjeli".

Iljadu mu bubnjeva Darkvuda, zasto i to ne objave na DVD-u? Bestraga!
dinsdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 16:19   #34
Quote:
buco kaže:
- Alo, imamo neke smetnje.
- To nisu smetnje! To ja jedem krempite...

( DAVITELJ PROTIV DAVITELJA )

odličan film!a najjače mi je kad tip gol iz grmlja izleti na povorku koja ide na sahranu!
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:19   #35
Quote:
pivka kaže:
odličan film!a najjače mi je kad tip gol iz grmlja izleti na povorku koja ide na sahranu!
Ma, sama glumačka izvedba Taška Načića je za Oskara!

I da, ona legendarna rečenica dok jede krempite u 'poslastičarnici' gdje radi ona ženska (Seka joj je ime...) i dok gledaju spot od Spiridona Kopicla na TV-u...

Seka: "Ovaj je bolestan kad peva o tome"
Perica (punih ustiju, braneći Kopicla koji zapravo 'peva' o njemu): "Pa kao da smo svi mi normalni!"
__________________
Đank fud, nego što!?
buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 09:27   #36
Prije 11 godina (27.03.1993) životnu scenu je zauvijek napustio glumac Taško Načić.

Rođen je 7. aprila 1934. u Kruševcu. Glumu je studirao na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju u Beogradu. Diplomirao je na istoj u klasi Mate Miloševića 1956. godine.

Na scenu je stupio još kao student druge godine u predstavi "Romeo i Julija" Jugoslovenskog dramskog pozorišta, u profesorovoj režiji. Zvaničnu glumačku karijeru započinje kao član Narodnog pozorišta: 1954. počinje da igra važne uloge u predstavama "Stanoje Glavaš" i "Gospođa ministarka".

Međutim, brzo potom odlazi u Pozorište "Boško Buha" a odatle u novoosnovani Atelje 212 u kome ostaje do smrti, igrajući velike uloge u predstavama: "Arsenik i stare čipke", "Kartoteka", "Kralj Ibi", "Viktor ili Deca na vlasti", "Kafanica, sudnica, ludnica", "Kape dole", "Galeb", "Mrak i šuma gusta", "Rado ide Srbin u vojnike", "Maratonci trče počasni krug", "Purpurno ostrvo", "Radovan III", "Čudo u Šarganu", "Ne pucaj, bre" (monodrama), "Ožalošćena porodica", "Mat'rijalisti", "Propast carstva srpskoga", "Veliko i malo", "Čaplja", "Karijera", "Pariska komuna" i u zadnjoj, "Svećar". Igrao je u 62 pozorišne predstave.

Na filmu debituje 1960. u ostvarenju "Bolje je umeti", a igrao je još u filmovima "Bokseri idu u raj", "Bubašinter", "Majstor i Margarita", "Kičma", "Ko to tamo peva", "Halo, taksi!", "Davitelj protiv davitelja", "Maturanti", "Sulude godine", "Tajna manastirske rakije", "Tesna koža 4" i "Juriš na skupštinu". Snimio je ukupno 26 filmova.

Igrao je u velikom broju tv-drama i tv-serija ("Diplomci", "Bolji život"), te u šou programima i zabavnim emisijama.

I pored svog nesumnjivo velikog glumačkog talenta, vehementne i stasite pojave, te velikog komičarskog dara, nikad nije dobio nijedno značajnije priznanje ni nagradu. Umro je tiho, kako je i živjeo, ostajući doslijedan svom poslu i vjeran svom pozorištu.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
zozon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 11:57   #37
Quote:
dinsdale kaže:
Hej, zaboravili ste "Mi nismo andjeli".

Iljadu mu bubnjeva Darkvuda, zasto i to ne objave na DVD-u? Bestraga!

Marina: ja sam trudna
Nikola:drago mi je ja sam Nikola


"Nikola hoće da me boli kod čika zube??????"


to mi je definitivno njihov najbolji film,gledala sam ga mali milijun puta
__________________
«Danas nije dan kao i svi drugi.Bacala sam ruže s balkona i ubila susjedovog psa. Na pločniku prepoznala Boga:Njegov izmet i krmeljave oči. Zaboljela me glava. Omotala sam je izrescima iz starih novina i zavukla se u kontejner za smeće.Tamo prepoznala svoj bivši život. Odgriske jabuka, stare četkice za zube, zaboravljenu poeziju, pepeo i opuške. Krvave tampone, njih sam objesila o ušne resice i prenerazila beskućnike. U nedjelju su me poškropili neupotrebljenom svetom vodicom i posuli brašnom subotnjih kolača. To nije bio dan kao i svaki drugi. Zaljubila sam se u bakterije i poduzetne muhe i pomislila, život je san!»
Stupid Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 12:02   #38
Evo bio sam pred par dana gledat Profesionalca
Za nasmijat se i zabavit prva liga. Preporučam.

Doduše ima nekih dokumentarnih djelova koji bi trebali dat kao neku notu ozbiljnosti da shvatimo vrijeme i prostor odvijanja radnje. Tako se u jednom momentu kaže da je iz Knina i krajine protjerano 500000 Srba. Ako ih je prije rata bilo 10-12% znači da ih je otišlo nakon Oluje više nego šta ih je uopće bilo u HR

To je potpuno nepotreban dio.

Film je u biti razgovor i sjećanja policijskog tajnog agenta i slučaja koji je pratio, odnosno čovjeka koji je bio njegov zadatak, a taj obrazac je isti u svakom režimu, nije ga potrebno smještat u točno određene okvire.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 14:48   #39
evo u subotu sam isao gledati novi film "kad porastem bicu kengur", film je rezirao tip koji je rezirao i munje i ovo je kao njihov nastavak i mozda cak i bolji od predhodnog, prica a i glumacka ekipa je slicna svakodnevni zivot mladje generacije u bg (neimastina, beznadje, blejanje,kladionice.... ali pogled na sve to sa vedrije strane "nemam prohoda ali nemam ni rashoda") kao i u munjama puno dobrog humora i dobrih fazona
alexxxa101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 10:01   #40
sinoć sam si posudila filmić "labirint" sa draganom nikolićem i prezgodnim branislavom lečićem film je mješavina trilera i drame.skroz nešto drukčije.nema narodnjaka koji urlaju,nema pretjeranog psovanja,niko nikog ne ubija i masakrira.stvarno odličan film,a i kamera,rasvjeta,režija.priča je o nekakvoj sekti koja lovi nikolića jer je davno silovao njihovu članicu.za pogledati obavezno.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.