Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 03:43   #2701
pošto nisam neki fotograf..zapravo..slikam dosta sa digitalcem al onak amaterski i nikad učio sve to oko fotkanja - danas sam dobio zenit 122, pa me zanima koliko je to dobar fotić?
zmayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 11:03   #2702
Quote:
zmayo kaže: Pogledaj post
pošto nisam neki fotograf..zapravo..slikam dosta sa digitalcem al onak amaterski i nikad učio sve to oko fotkanja - danas sam dobio zenit 122, pa me zanima koliko je to dobar fotić?
Fotić ko fotić, to je takiovak samo kutija sa shutterom koja drži objektiv i film na svom mjestu - nije to digitalija da ti tijelo utječe na fotku (ak je sve ispravno, ofkors).

Imam Zenita EM, 122ojku nisam hendlao uživo, al stvar je tu negdje - osim kaj imaš TTL svjetlomjer. Generalno, to je sasvim korektan fotić. Stavi gore nekog Pentax Super-Takumara i neki dobar film, i fotkaj.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 18:15   #2703
Kolko bi mogla smetati PX625 baterija u Yashica Lynxu? Te su 1.5V, a svjetlomjer traži 1.35V. Vjerojatno samo mjeri malo krivo, pa bi se dalo korigirati prek ISO?
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 19:22   #2704
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
Kolko bi mogla smetati PX625 baterija u Yashica Lynxu? Te su 1.5V, a svjetlomjer traži 1.35V. Vjerojatno samo mjeri malo krivo, pa bi se dalo korigirati prek ISO?
Preveliki napon na svjetlomjeru fotića koji si ne zna sam korigirati napon (npr. ta Yashica) znači da ti svjetlomjer preeksponirava. Kolko? Uglavnom ovisi o konstrukciji svjetlomjera, al gotovo uvijek nelinearno. Isprobaj i usporedi s DSLRom, pa vidi kolko je off, zapiši, zapamti, korigiraj.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 18:29   #2705
Ima smisla dankešun
btw, ako bude koga zanimala yashica lynx 14e s 45/1.4 objektivom, javite se, mislim da bude ju frend prodaval. Odlično stanje i kožna futrola
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 13:21   #2706
Upravo mi je javljeno da sam postala ponosna vlasnica Minolte 7000 s dva objektiva, moram doma pogledati točno koji su, tata tvrdi 35-100 i 100-200. Trebam provjeriti i stanje, toplo se nadam da je u ok stanju (za 250 kn nema da se puno nadam...). Imate kakva iskustva, mišljenja? Po specifikacijama mi se čini solidan aparat.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 13:26   #2707
sve je fino samo što je užasno ružan i u stajlingu 80tih
eh da, af mu je...specifičan
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 13:28   #2708
ako ti nešto ne bude ispravno na njoj, dam ti ja drugu
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 14:15   #2709
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
sve je fino samo što je užasno ružan i u stajlingu 80tih
eh da, af mu je...specifičan
Bome je i meni ružan, al u usporedbi s novim pentaxom moje pentaxastije polovice je premija.

Javim dok isprobam.

Erm, kak i koliko specifičan?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 15:37   #2710
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Erm, kak i koliko specifičan?
Imao sam 7000AF, isprobao, zaključio da je dosta često nepredvidiv i ćudljiv.

Prešao na Dynaxa 7000i, koji puno bolje leži u ruci, puno bolje autofokusira i sveukupno je puno bolji fotić.
Na kraju sam odustao od analognog AF sustava kompletno.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 15:50   #2711
Ja bas prosli tjedan jedan AF7000 bacio, al sam 50/1.4 zadrzo.
Kod tih starijih minoltinih objektiva jedino kaj trebas gledat da blenda nije zauljena. Kad skines zadnji poklopac imas unutra polugu sa kojom mozes otvorit blendu, kad pustis mora odmah da je zatvori. Najbolje ide sa jednom cackalicom.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:59   #2712
Ah, pa imam ja i MF prekidač. Pogledala bum objektive. Inače djeluje izlizano, al očuvano, jedan objektiv još ima etiketu s cijenom. Okida, tipke rade sve, čini se ok.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 21:33   #2713
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ah, pa imam ja i MF prekidač. Pogledala bum objektive. Inače djeluje izlizano, al očuvano, jedan objektiv još ima etiketu s cijenom. Okida, tipke rade sve, čini se ok.
Ako je Minolta 100-200mm f4.5 onda je to dobar objektiv..
Darkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 23:19   #2714
Je, točno taj. Ovaj manji izgleda ima dvije nakupinice gljiva. Isprobala sam i blic, tek tolko da se ljudi koji budu razvijali imali čemu smijat a zvuk i je super, totalno drugačiji od mojih dosadašnjih analogaca. Netko ga jest koristio, al imam dojam da pažljivo. Bumo vidli razvijene rezultate.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 02:09   #2715
Ovo samo majka može voljeti.....al nije ko da ju nebi htio imat gore ide sve što postoji od backova
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:37   #2716
Pa i nisu tako skupi moram priznati. Recimo ovaj ultimativni landscape fotić za mizernih 1500 baksa
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:40   #2717
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
Pa i nisu tako skupi moram priznati. Recimo ovaj ultimativni landscape fotić za mizernih 1500 baksa
hah, jesu i nisu skupi. 1500 baksa ti kupi fine stvare u LFu, ako ideš kupovat rabljeno. Ja se inače palim na DMAX, koji je prava frankenkamera nalik na ono što sam ti odgovorio u showcaseu
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:50   #2718
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
hah, jesu i nisu skupi. 1500 baksa ti kupi fine stvare u LFu, ako ideš kupovat rabljeno. Ja se inače palim na DMAX, koji je prava frankenkamera nalik na ono što sam ti odgovorio u showcaseu
doduše treba i stakla za dotične kamere nabaviti
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:43   #2719
heh da, u tom grmu obično leži vrlo skupi zec
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 16:57   #2720
Bok!
Nemam nešto iskustva u analogiji, osim par filmova na lomo fišu (dakle na slijepo x)), trenutno se igram minoltom srt 201 i 50mm 1.7.
Htjela bih malo ulične fotografije i nešto laganije za nju, analogno. x)
Nekakav rangefinder?
Ima par Kieva i Fedova na njuškalu koji mi se čine ok, a što se cijene tiče, ne bih davala više od 300 kn.
Ili da ipak potražim širi objektiv za slr?
Thoughts, savjeti?

Hvala
Comfortably numb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.