Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2014., 09:27   #61
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Kliknula sam na temu jer su filmovi kojima je broj u nazivu obično nekakvi wannabe nerd filmovi, a onda neugodno iznenađenje, Hrvati po tko zna koji put snimaju film o Domovinskom ratu. Kada ćete konačno prestati štancati jedan iza drugog film o ratu!? Ispada da su Hrvati i Hrvatska toliko besadržajni da kada nam ne bi bilo ovog rata mi zapravo ne bi imali filmova, ni redatelja. Zašto ne napravite komediju o tome kako je nastala kravata, zašto se ne našalite malo za promjenu, bez jednog spomena rata? Čak i kada su bile tobožnje domaće komedije i "lakši" filmovi opet se rat potezao svakih 10 minuta. Znam da redateljske face ne zalaze ovdje pa ne znam kome se zapravo obraćam... Sita sam opsesije ratom. Završio je prije 20 g. Živimo u sadašnjosti, ne u prošlosti.

oooo BTJ, o čem ti pričaš

pa mi smo ustvari još i PREMALO iskoristili taj "potencijal" kao jedna napadnuta zemlja.
jebote, u 20 stoljeću si u srcu europe imao bombardiranje gradova punih civila u stilu osmanlija.

ono, opkoli grad i rasturi ga granatama. pijani rezervisti su potezali topove kako im je prdnulo, onako u prolazu, kad su išli pišat nakon pijančevanja.

nemaš ti pojma.

treba snimit film u stilu inglorious basterdsa

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 31.07.2014. at 09:40.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:03   #62
Inglourious basterds je smeće. Samo nam još to treba.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:32   #63
koncept inglourios basterdsa je kao naručen za sprdnju s srbočetnicima
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 11:45   #64
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
koncept inglourios basterdsa je kao naručen za sprdnju s srbočetnicima
upravo to
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 10:27   #65
Ajde... baš me zanima film.
Vidim u komentarima, "komšije" već pušu i hladno.

Kako ono kažu, "Tko gubi, ima pravo da se ljuti".
__________________
Kažu "Sad smo u NATO-u". - Bili smo i u JNA.
P.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:47   #66
Sudeći po viđenom traileru,film bi mogao bit dobar fanovima The Expendables,Lone Survivor i sličnim hollywoodskim filmovima zadnjih par godina..
billy walsh is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 17:29   #67
Quote:
billy walsh kaže: Pogledaj post
Sudeći po viđenom traileru,film bi mogao bit dobar fanovima The Expendables,Lone Survivor i sličnim hollywoodskim filmovima zadnjih par godina..
A sudeći po vrlo negativnim reakcijama dijela forumaša određenih političkih uvjerenja, jako peče neke što je snimljen ovakav film
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 20:56   #68
Meni nimalo ne smeta,jedino sam primjetio da film vizualno podsjeća na aktualne hollywoodske uratke,a o njegovoj kvatiteti mogu govoriti tek kad ga pogledam.
A možda film započne novi smjer u Hrvatskoj kinematografiji ili bude nasljednik u bivšoj državi izuzetno popularnog žanra «partizanskog filma»,pa bude li naivna patetična tirada prepuna jednodimezionalnih crno bijelo,dobro loše,podjela ...
billy walsh is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 23:24   #69
Dečki, mir.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 10:40   #70
Quote:
billy walsh kaže: Pogledaj post
... jedino sam primjetio da film vizualno podsjeća na aktualne hollywoodske uratke,a o njegovoj kvatiteti mogu govoriti tek kad ga pogledam.
Ono što se iz trailera može vidjeti je pretjerana upotreba filtera koji fotografiju čine izbljedjelo retuširano, plus patetična preozbiljnost da se realistično prikaže, neznamnijašto i sve to politički tempirano i marketinški upakirano u psiho-patriotizam .


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 15:04   #71
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Ono što se iz trailera može vidjeti je pretjerana upotreba filtera koji fotografiju čine izbljedjelo retuširano, plus patetična preozbiljnost da se realistično prikaže, neznamnijašto i sve to politički tempirano i marketinški upakirano u psiho-patriotizam
Mazeltov. To sve vidiš iz trailera? Nevjerojatno. Ni ne trebaš gledati film.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 11:41   #72
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Mazeltov. To sve vidiš iz trailera? Nevjerojatno. Ni ne trebaš gledati film.
To je moj doživljaj trailera,a ne filma.

Ali ne treba zanemariti umjetničku vrijednost trailera koji su često puta bolji od filma.

Tko danas ima vremena gledati nečije 90-minutno kvazi-umjetničko prenemaganje i CGI akcijske scene dosade sa glavnim likovima iz Tomato reklame.

A činjenica da se radi o hrvatskom filmu i to još s tako neiscrpljnom i originalnom tematikom domovinskog rata još više pomaže popularnosti filma.


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 13:38   #73
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Tko danas ima vremena gledati nečije 90-minutno kvazi-umjetničko prenemaganje i CGI akcijske scene dosade sa glavnim likovima iz Tomato reklame.
Ja nisam nigdje vidio CGI Stara škola, moglo bi se reći. A ako je puškaranje kvazi-umjetničko prenemaganje, a ne obično puškaranje onda tih kvazi-umjetnika ima k'o pljeve, počevši tamo još od Peckinpaha, preko Carpentera i Hilla, pa do McQuarriea i, eventualno Manna.

Quote:
A činjenica da se radi o hrvatskom filmu i to još s tako neiscrpljnom i originalnom tematikom domovinskog rata još više pomaže popularnosti filma.
Ja pak vidim da se prašina diže zato što je ovo genuine ratni film, a ne kvazi-drama ratne tematike u kojoj rata ni nema. Biti prvi ima nekih svojih prednosti, a još ako i nešto valja, onda je to više nego dobra stvar. Ako Ameri mogu od Vijetnama raditi filmove gdje glorificiraju svoj poraz kao pobjedu, što ne bi i Hrvatska radila filmove o pobjedama jer je ekčuli i pobijedila. U tome nema sramote. Možda jala suprotne strane, ali ne i sramote.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 14:22   #74
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ja nisam nigdje vidio CGI Stara škola, moglo bi se reći. A ako je puškaranje kvazi-umjetničko prenemaganje, a ne obično puškaranje onda tih kvazi-umjetnika ima k'o pljeve, počevši tamo još od Peckinpaha, preko Carpentera i Hilla, pa do McQuarriea i, eventualno Manna.
Kako nisi vidio?

Sve što je kompjuterski obrađeno da bi doprinijelo vizualnom izričaju se smatra CGI. Dakle retuštirano bleeched filtrirano smućena fotografija uključujući eksplozije.

Pogledaj trailer na 56 sekundi i reci da ova vatrena eksplozija nije čista kompjuterska grafika.

Nemam ništa protiv CGI-aja ali ako je ovako očito loš ona je to veliki problem što se odražava na gledljivost filma. Znam to je novost u hrvatskoj kinematografiji , ali ipak .....


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 14:47   #75
ni za vrijeme rata se nismo mogli razbacivati pravim eksplozivom (za razliku od suprotne strane)
tako da i dalje štedimo u tom segmentu.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 18:08   #76
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Pogledaj trailer na 56 sekundi i reci da ova vatrena eksplozija nije čista kompjuterska grafika.
Nije to CGI. Slika je možda isfiltrirana (cijeli film jest) ali gdje je to od CGI-ja. I da jest, pogledaj eksplozije u zadnjim Plaćenicima pa tek onda možemo o tome što je stvarno loš CGI i to u filmu koji je koštao 100 milja dolara, a ne kuna.

Quote:
Nemam ništa protiv CGI-aja ali ako je ovako očito loš ona je to veliki problem što se odražava na gledljivost filma. Znam to je novost u hrvatskoj kinematografiji , ali ipak .....
CGI je pomagalo, vizualno. Čak i da je napravljen u cijelosti napravljen ispred zelenog ekrana teško da bi toliko umanjio doživljaj jer sve ostalo je napravljeno kako treba. I to nije novost u Hrvatskoj, ali je pomaglo koje se izbjegava koristiti jer većina filmova nema potrebe za njim.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 20:54   #77
Evo, kao netko tko je gledao film, mogu reći da su svi specijalni efekti na visokoj razini, te da ništa na tom planu ne umanjuje doživljaj filma. I otkad to color grading spada u CGI?
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 20:39   #78
Question

U ovom filmu nema CGI efekata. Sve eksplozije i krv su djelo Branka Repalusta, majstora specijalnih efekata. U ovom filmu ne pobjeđuju hrvati, kao što i nisu u tom događaju u Kusonjama, i najebu svojom greškom. Kako znam? Osim što sam gledao film, radio sam na njemu.
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 20:52   #79
Quote:
toorkish kaže: Pogledaj post
Kako znam? Osim što sam gledao film, radio sam na njemu.
u tom je slučaju tvoja odluka da ga ispojlaš potpuno opravdana.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 20:58   #80
Quote:
toorkish kaže: Pogledaj post
U ovom filmu nema CGI efekata.
Ima. Slabo si ti to radio i gledao.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.