Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 19:32   #61
Quote:
Shadow dancer kaže: Pogledaj post
Ko je tebi kriv sto imas niske kriterijume?
Nego si ti zapjenio na nove američke serije, kao da nikad prije nije bilo serija, kao da Amerikanci ne rimejkaju mahnito svaku europsku seriju..


Quote:
tom-m kaže: Pogledaj post
Twin Peaks je preser, to je kultna serija samo na račun uvodne muzike.
Twin Peaks je remek-djelo (uvodnu muziku nisam ni ubrala..)
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:40   #62
Quote:
Shadow dancer kaže: Pogledaj post
Kaze se da je zlatno doba serija zato sto nikada nije bilo ovoliko kvalitetnih serija u jednom vremenskom razdoblju. Bilo je kvalitetnih serija i ranije ali nikada bilo ovoliko dobro ocjenjenih i gledanih serija u samo par godina.
Bilo je i prije. Samo što internet čini čuda pa svi su u trendu.

Quote:
Shadow dancer kaže: Pogledaj post
Drugo, zlatno doba serija je i zato sto se prvi put desilo da su popularnije od filmova koji se paralelno s njima snimaju. Ovo je njihov vrhunac u kom su preuzele primat nad filmovima.
Nisu preuzele primat, a bome nikad ni neće.

Ti ne shvaćaš što znači zlatno doba televizije. Zlatno doba je po tebi jer su popularnije

Malo istraži prvo zlatno doba televizije http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Age_of_Television

http://www.salon.com/2014/06/22/how_...den_age_of_tv/

Mogao bi i ovo pročitat Television's Second Golden Age: From Hill Street Blues, Twin Peaks to The X-Files, ER...

Quote:
Shadow dancer kaže: Pogledaj post
Da, ja cackam po Internetu i trazim stalno nesto za pogledati bilo ono novo ili starije i dosao sam do zakljucka da su ove serije generalno bolje od onih ranijih. Ti odredjuj na osnovu ukusa, ja cu i na osnovu cinjenica.
Činjenice nisi ponudio već svoj ukus. Ja sam ti dao činjenice. Knjige su napisane o prijašnjim zlatnim dobima televizije. Različite analize i utjecaji. To je činjenica. Ovo što ti tvrdiš je praktički izmišljotina za koju nemaš nikakvog temelja.

A vrlo je jasno što si napisao. Da ako je zlatno doba, to znači da su serije automatski bolje od filmova na što sam se ja nadovezao kako je i prije bilo golden age of television i samim time i prije su serije bile bolje.

Naravno da nisu. Filmovi će uvijek biti bolji.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:47   #63
Remam

Quote:
Knjige su napisane o prijašnjim zlatnim dobima televizije. Različite analize i utjecaji.
Te knjige su također nečiji ukusi i mišljenja, a za tuđa mišljenja me zaboli kuki. Iskreno ne zanimam se toliko za film i serije da bi išao život posvetiti čitanju o nekakvom apsolutno nebitnom zlatnom dobu televizije. Šta je tebi?

Da, slažem se sa Shadow dancerom da TV serije upravo doživljavaju zlatnodoba, tj. novo zlatno doba. Nikada u povijesti nije ovoliko kvalitetnih naslova izbačeno kao unazad par godina.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:48   #64
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Twin Peaks je remek-djelo (uvodnu muziku nisam ni ubrala..)
Složio bih se s ovime. Prva sezona je nešto najbolje što je televizija dala.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:49   #65
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Remam



Te knjige su također nečiji ukusi i mišljenja..
Jesu, ali ne forumaša nego profesionalnih kritičara. Što opet ne znači da se s njima moraš složit..
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:51   #66
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Složio bih se s ovime. Prva sezona je nešto najbolje što je televizija dala.
Phh.. da
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:53   #67
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
profesionalnih kritičara
oksimoronima se koristiš?
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:54   #68
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Složio bih se s ovime. Prva sezona je nešto najbolje što je televizija dala.
O da, prva sezona najača

Nego, kad me neko pita za Twin Peaks da mu objasnim, ja samo pokažem ovu scenu haha:

Twin Peaks - (Agent´s Dale Cooper Tibetan Lecture)

Dale Cooper is the man!!! hahaha, koji lik... ja sam uvjeren da sam ja kao dijete postao opsijednut željom da popijem kavu što je prije moguće kad uhvatim godine samo zbog njega, uvik, ali uvik kaže za kavu, tj. komentira je koliko je dobra: "DAMNNNN GOOD COFFE"
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:55   #69
Zlatno doba je postojalo prije. To nisu ukusi, to je činjenica. To znaju i svi koji su ikad radili na televiziji od scenarista, producenata do redatelja.

Rod Serling i dan danas slovi kao jedan od najvažnijih osoba u tv povijesti i to s razlogom. Zlatno doba je kad se dogodi da niz serija uvedu nešto novo, inovativno. Zlatno doba nije zato što su serije popularne već upravo radi samih ideja i nečega što se prije na televiziji nije vidjelo. Toga je bilo još u 50-ima i svako malo se taj ciklus ponavlja. Čista zona sumraka

I sad će meni neki forumaš reći kako postoji samo jedno zlatno doba, a sve te osobe koje su analizirale sva ta prijašnja doba su obični šarlatani i lažljivci.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:57   #70
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Zlatno doba je postojalo prije. To nisu ukusi, to je činjenica. To znaju i svi koji su ikad radili na televiziji od scenarista, producenata do redatelja.

Rod Serling i dan danas slovi kao jedan od najvažnijih osoba u tv povijesti i to s razlogom. Zlatno doba je kad se dogodi da niz serija uvedu nešto novo, inovativno. Zlatno doba nije zato što su serije popularne već upravo radi samih ideja i nečega što se prije na televiziji nije vidjelo. Toga je bilo još u 50-ima i svako malo se taj ciklus ponavlja. Čista zona sumraka

I sad će meni neki forumaš reći kako postoji samo jedno zlatno doba, a sve te osobe koje su analizirane sva ta prijašnja doba su obični šarlatani i lažljivci.
Daj čovječe nabroji ih onda još. Daj te revolucionarne serije iz 50tih do 70tih! (zanemari Zvjezdane staze)
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 20:07   #71
Šta je? Wikipedira se?
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:07   #72
Quote:
tom-m kaže: Pogledaj post
Twin Peaks je preser, to je kultna serija samo na račun uvodne muzike.
Lol, ta serija je Televizija na način na koji je Casablanca u svoje vrijeme bila Film. U Twin Peaksu imaš sve što televizija jest za "običnog", nekritičnog gledatelja/gledateljicu - ljubić, krimić, mali grad kao ogledalo Amerike, itd., dok se stilski izruguje toj istoj televiziji i njenim klišejima - prenaglašena, kazališna gluma, pa ona lažna sapunica (televizija u televiziji), bizarno šablonski likovi i sl., a Lynchove fore i autorski pečat (barem u 1. sezoni) ne treba ni komentirat.
Kul je reć da ti se ne sviđa, al svodit Twin Peaks na muziku je... a ne znam... bezveze. Radije pogledaj opet prvih osam epizoda pa se javi ovdje s promijenjenim mišljenjem.


On: Ne znam baš da je porastu popularnosti serija kumovao porast njihove kvalitete. Uvijek ima sranja i Prosječni Gledatelj ipak uživa u GoT, BBT... Turcima.
A što nudi mainstream film ovih dana?
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:20   #73
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
oksimoronima se koristiš?
Ne stalkam i ne prosipam ad hominem kao ti, pišem na temi film - TV.

Nema tu zapravo nikakve podjele ni usporedbe, film je film (a serije se gledaju tu i tamo).
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:26   #74
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Nego si ti zapjenio na nove američke serije, kao da nikad prije nije bilo serija, kao da Amerikanci ne rimejkaju mahnito svaku europsku seriju..
Nisam ja zapjenio na americke serije nego kazem da su danas serije bolje od filmova. A bolje su ne zato jer su bas tolika remek-djela nego zato sto su filmovi losi.
U tom smislu se moze reci da sam zapjenio na filmove jer su katastrofalni.
Ne sjecam se kad sam zadnji put pogledao film, a da sam imao zelju da ga ponovo pogledam.
A gledam sve i svasta.
Shadow dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:27   #75
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Ne stalkam i ne prosipam ad hominem kao ti, pišem na temi film - TV.
O čemu ti pričaš?
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:39   #76
Quote:
Shadow dancer kaže: Pogledaj post
Nisam ja zapjenio na americke serije nego kazem da su danas serije bolje od filmova. A bolje su ne zato jer su bas tolika remek-djela nego zato sto su filmovi losi.
U tom smislu se moze reci da sam zapjenio na filmove jer su katastrofalni.
Ne sjecam se kad sam zadnji put pogledao film, a da sam imao zelju da ga ponovo pogledam.
A gledam sve i svasta.
Nisam baš pratila ovu vašu raspravu, samo sam malo bacila oko. Naime, i ja bih se složila sa ovim. Filmovi u zadnje vrijeme su baš loši. Pogotovo što se tiče trilera ili komedija. Dobre drame i SF se još i mogu naći, ali ovo prvo nikako.

Za razliku od toga, odlične serije svako malo izlaze. Da ne nabrajam ponovno, već ste ih spominjali u ovoj temi. A što se događa sa filmovima, zaista ne znam.
smoky barrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:39   #77
Quote:
Shadow dancer kaže: Pogledaj post
Nisam ja zapjenio na americke serije nego kazem da su danas serije bolje od filmova. A bolje su ne zato jer su bas tolika remek-djela nego zato sto su filmovi losi.
U tom smislu se moze reci da sam zapjenio na filmove jer su katastrofalni.
Ne sjecam se kad sam zadnji put pogledao film, a da sam imao zelju da ga ponovo pogledam.
A gledam sve i svasta.
Nema razlike u kvaliteti izmeđ serije i filma - loše je loše, dobro je dobro.
Gdje su te predobre nove serije, kako ih ja ne vidim?
Dubiozan je i naslov teme - zašto SVI više vole serije? Tko su ti SVI?


Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
O čemu ti pričaš?
O tvojim postovima na ovoj temi.
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:52   #78
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Gdje su te predobre nove serije, kako ih ja ne vidim?
Evo neka ovaj post posluži umjesto naočala:

Downton Abbey
Sherlock
House of Cards
Fargo
Breaking Bad
True Detective
Game of Thrones
Dexter
The Walking Dead
Hannibal

Quote:
O tvojim postovima na ovoj temi.
Moji postovi su super. Ne mogu smislit preseravanje i pametovanje. A tog je malo previše u zadnje vrijeme.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:58   #79
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Evo neka ovaj post posluži umjesto naočala:

Downton Abbey
Sherlock
House of Cards
Fargo
Breaking Bad
True Detective
Game of Thrones
Dexter
The Walking Dead
Hannibal



Moji postovi su super. Ne mogu smislit preseravanje i pametovanje. A tog je malo previše u zadnje vrijeme.
Dexter je smeće, samo 4 su dobre s te tvoje liste.

Svatko to misli o svojim postovima, no nije (uvijek) tako.
Preseravanje i pametovanje vidiš samo ti, pa se suzdrži od komentara na temi, piši mu na PP.
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 22:00   #80
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Dexter je smeće, samo 4 su dobre s te tvoje liste.
Twin Peaks je smeće.

Da 4 sve
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.