Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji glumac bez oskara za glumu je...
Albert Finney 1 0.74%
Bill Murray 2 1.47%
Brad Pitt 7 5.15%
Cary Grant 3 2.21%
Clint Eastwood 13 9.56%
Donald Sutherland 0 0%
Edward Norton 20 14.71%
Gary Oldman 20 14.71%
Harrison Ford 1 0.74%
Ian McKellen 1 0.74%
Joaqim Phoenix 10 7.35%
John Malkovich 6 4.41%
John Travolta 0 0%
Johnny Depp 6 4.41%
Leonardo Di Caprio 20 14.71%
Liam Neeson 4 2.94%
Max Von Sydow 4 2.94%
Nick Nolte 2 1.47%
Nick Nolte 1 0.74%
Ralph Fiennes 2 1.47%
Richard Burton 1 0.74%
Samuel L.Jackson 1 0.74%
Tom Cruise 2 1.47%
Will Smith 0 0%
Willem Dafoe 2 1.47%
netko drugi... 7 5.15%
Glasovatelji: 136. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 11:32   #61
Leonardo Di Caprio ima tek 5 glasa, pa nemoguce.
Gdje su svi oni fanovi sto se na forumu pojave pred Oscare?
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 11:55   #62
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Naravno da je loš ako ga uspoređuješ s Nicholsonom. Kada ga ne uspoređuješ s nikim. On je jednostavno glumac. Baš kao što je glumac i Adam Sandler. Samo Sandler nam nije drag i smiješan i simpatičan. Sandler je loš glumac.

Jesi ti za neko hlađenje?
+1

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
za početak, gary oldman za draculu i leona, ian mckellen za gandalfa i apt pupil...
I meni je Geri bio OK u Drakuli. A Mekelena bih volio nalaušit' zbog prepotentnosti, jao kako bih ga volio...

Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Leo će dobiti honorarnog Oscara za jedno 30 godina i to će biti to.
Mislim da će se načekati kao Skorsizi.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 11:57   #63
Još ima puno do Oscara ili do novog njegovog filma, onda će preuzeti primat.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:07   #64
Leonardno Di Caprio definitivno kralj koji zasluzuje Oscara.
zvonimir2201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:36   #65
Maestralna izvedba Roberta Walkera u Strangers On A Train (1951) takodjer zasluzuje kipić.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 14:56   #66
Quote:
zvonimir2201 kaže: Pogledaj post
Leonardno Di Caprio definitivno kralj koji zasluzuje Oscara.
kralj čega?
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 15:11   #67
Vjerojatno se referirao na "I'm the King of the World!", ali samo u fikcijskom svijetu

Sad se sjetih sjajnog filma In Cold Blood http://www.imdb.com/title/tt0061809/ i još bolje uloge Roberta Blakea. Nije bio ni nominiran te godine. Tad je osvojio Rod Steiger u odličnom filmu In the Heat of the Night, ali mislim da nije zaslužio jer je nekako očito zašto je osvojio i što je film predstavljao.

Nominirani su još bili Warren Beatty (Bonnie and Clyde), Dustin Hoffman (Diplomac), Paul Newman (Cool Hand Luke) i Spencer Tracy (Guess Who's Coming to Dinner).

Mislim da bi tu Blakeu bio jedino Hoffman i Beatty kao konkurencija. Newman je bio simpa, ali samo to. Mogao je Blake pokupiti da je bio nominiran.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 15:33   #68
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se referirao na "I'm the King of the World!", ali samo u fikcijskom svijetu

Sad se sjetih sjajnog filma In Cold Blood http://www.imdb.com/title/tt0061809/ i još bolje uloge Roberta Blakea. Nije bio ni nominiran te godine. Tad je osvojio Rod Steiger u odličnom filmu In the Heat of the Night, ali mislim da nije zaslužio jer je nekako očito zašto je osvojio i što je film predstavljao.

Nominirani su još bili Warren Beatty (Bonnie and Clyde), Dustin Hoffman (Diplomac), Paul Newman (Cool Hand Luke) i Spencer Tracy (Guess Who's Coming to Dinner).

Mislim da bi tu Blakeu bio jedino Hoffman i Beatty kao konkurencija. Newman je bio simpa, ali samo to. Mogao je Blake pokupiti da je bio nominiran.
U pravi su potpuno. Je da je odlicno odglumio u tom filmu, ali kako do vraga je bio nominiran za glavnu ulogu?! Pa tu je Sidney Poitter bio glavna ,a Steiger sporedna uloga.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 15:42   #69
Glasao za Nortona.. iako su uz njega zasluzili dobiti i Gary Oldman, Eastwood, Murray...ali po meni i Jean Reno kojeg uopce nema na popisu..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 15:48   #70
Ne znam, meni taj Murry nije nikakav glumac, najbolje mi je kada govore da je trebao dobiti za Lost in Translation pored Penna a nije promijenio izraz lica u cijelom filmu valjda.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:26   #71
Evo. Stvarno mi je smiješno pročitati pizdarije tipa 'Murray je trebao dobiti Oscara', ma dajte ljudi navedite mi jednu njegovu ulogu koja je vrijedna te nagrade, i koja bi ga dovela u top of the pops. Pretjerujete i miješate dragost s fantastičnom glumom.

Clint Eastwood. Glumom u kojem filmu se ta glumačka ikona izdigla iznad vlastite barijere? Ponavljam, jako ga volim kao glumca, ali on jednostavno ne zaslužuje biti među najboljima po pitanju glume. Ta legenda 70 godina glumi jedne te iste uloge: maldog/starog indiferentnog mrguda s istim izrazom lica, identična stava u svakoj filmskoj ulozi.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:29   #72
Leondardo di Caprio,uvjerljivo,toliko vrhunskih filmova ,a ništa...
GOAT17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:33   #73
Glasovao sam za Johna Malkovicha, ali neke stvari u cijeloj temi i anketi nisu baš jasne ....

Naime, pod naslov "Najbolji glumac bez oskara za glumu" bi doslovno shvaćen mogao zahvaćati stotine i stotine sjajnih neameričkih/nebritanskih/neaustralskih/itd. glumaca koji nikad nisu imači prilike dobit Oscara jer jednostavno nisu glumili na engleskom jeziku.

Doduše, u neko relativno novije vrijeme može se za Oscara biti nominiran i za ulogu na neengleskom jeziku (npr. ponuđeni Max Von Sydow za "Pelea osvajača"), može ga se čak i osvojiti (npr. Roberto Benigni), ali sve je to jako rijetko i sporadično.

Evo, kad već spomenuh Max Von Sydowa, sve uloge koje pokretač teme spominje u upisu #4 mogu se sakriti pred njegovim ostvarenjima u Bergmanovim filmovima 50-tih i 60-tih (po meni Djevičanski izvor na čelu kolone) kad nikom nije na kraj pameti bilo nominirat ikog tko glumi na jeziku koji nije engleski.

A gdje su još tu mnogi drugi, nespomenuti europski glumci, cijela vojska njih ...
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:38   #74
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni taj Murry nije nikakav glumac, najbolje mi je kada govore da je trebao dobiti za Lost in Translation pored Penna a nije promijenio izraz lica u cijelom filmu valjda.
Ja volim Murraya kao komičara. Volim caddyshack, istjerivače duhova, stripes, beskrajni dan, scrooged... U tom razdoblju 80-ih i prva sredina 90-ih nije bilo boljeg filmskog komičara. I do dan danas mi je jedan od najboljih što se tiče komedije, ali ta njegova prekretnica u dramske vode mi nije jasna kad je očito da nije takav kapacitet. Sad je kao popularno govoriti da je odlično odglumio u Lost in Translation ili Broken Flowers koji ajde ima nešto humora, ali to Jarmuschov humor. Nije odglumio odlično niti je to bio kapacitet za Oscara.

Šteta za njega jer je mogao otići kao najveći što se tiče komedija, barem u zadnjih pola stoljeća, ali trebao se držati njih. Ne komedije Wesa Andersona već komdije u kavima je glumio kroz 80-e.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:43   #75
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Glasovao sam za Johna Malkovicha, ali neke stvari u cijeloj temi i anketi nisu baš jasne ....

Naime, pod naslov "Najbolji glumac bez oskara za glumu" bi doslovno shvaćen mogao zahvaćati stotine i stotine sjajnih neameričkih/nebritanskih/neaustralskih/itd. glumaca koji nikad nisu imači prilike dobit Oscara jer jednostavno nisu glumili na engleskom jeziku.

Doduše, u neko relativno novije vrijeme može se za Oscara biti nominiran i za ulogu na neengleskom jeziku (npr. ponuđeni Max Von Sydow za "Pelea osvajača"), može ga se čak i osvojiti (npr. Roberto Benigni), ali sve je to jako rijetko i sporadično.

Evo, kad već spomenuh Max Von Sydowa, sve uloge koje pokretač teme spominje u upisu #4 mogu se sakriti pred njegovim ostvarenjima u Bergmanovim filmovima 50-tih i 60-tih (po meni Djevičanski izvor na čelu kolone) kad nikom nije na kraj pameti bilo nominirat ikog tko glumi na jeziku koji nije engleski.

A gdje su još tu mnogi drugi, nespomenuti europski glumci, cijela vojska njih ...
Kad smo kod Bergmanovih kućnih glumaca, Liv Ullmann je jedna od najvećih glumica svih vremena, a to ime kladim se prosječnom konzumentu filmova ne znači ništa. Ullmannica je trebala sigurno pokupiti Oscara, ali kao što si rekao rijetko tko dobiva izvan Amerike iako je ona bila nominirana za takva dva filma. Personu i dan danas držim kao najbolju dramu svih vremena.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:47   #76
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Glasovao sam za Johna Malkovicha, ali neke stvari u cijeloj temi i anketi nisu baš jasne ....

Naime, pod naslov "Najbolji glumac bez oskara za glumu" bi doslovno shvaćen mogao zahvaćati stotine i stotine sjajnih neameričkih/nebritanskih/neaustralskih/itd. glumaca koji nikad nisu imači prilike dobit Oscara jer jednostavno nisu glumili na engleskom jeziku.

Doduše, u neko relativno novije vrijeme može se za Oscara biti nominiran i za ulogu na neengleskom jeziku (npr. ponuđeni Max Von Sydow za "Pelea osvajača"), može ga se čak i osvojiti (npr. Roberto Benigni), ali sve je to jako rijetko i sporadično.

Evo, kad već spomenuh Max Von Sydowa, sve uloge koje pokretač teme spominje u upisu #4 mogu se sakriti pred njegovim ostvarenjima u Bergmanovim filmovima 50-tih i 60-tih (po meni Djevičanski izvor na čelu kolone) kad nikom nije na kraj pameti bilo nominirat ikog tko glumi na jeziku koji nije engleski.

A gdje su još tu mnogi drugi, nespomenuti europski glumci, cijela vojska njih ...
Dobro da si njega spomenuo on je prvi na mojoj listi onih koji nikako nisu nikad trebali dobit oscara.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:11   #77
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Clint Eastwood. Glumom u kojem filmu se ta glumačka ikona izdigla iznad vlastite barijere? Ponavljam, jako ga volim kao glumca, ali on jednostavno ne zaslužuje biti među najboljima po pitanju glume. Ta legenda 70 godina glumi jedne te iste uloge: maldog/starog indiferentnog mrguda s istim izrazom lica, identična stava u svakoj filmskoj ulozi.
Da je glumio u samo jednom filmu možda bi danas pričali o odlično odglumljenom kul uštogljenom liku bez facijalnih ekspresija. Ova skužiš da je to zapravo on. On nije glumio filmske likove, on je uvijek bio Clint. Iako volim ga vidjeti na filmu i cijenim ga kao redatelja.


Quote:
GOAT17 kaže: Pogledaj post
Leondardo di Caprio,uvjerljivo,toliko vrhunskih filmova ,a ništa...
Ovdje govorimo o vrhunskim ulogama, ne vrhunskim filmovima. Slažem se da je Leo imao odličnih uloga, ali isto tako mislim da je svake godine bilo boljih.

Ima vremena za njega, mora snimit neki potresni film o manjinama da uzme kipić, a onda se može vratit narkomanima, luđacima i pijancima što mu ide odlično. Al s tim ulogama kipića ne bu videl.

Quote:
Locksley2020 kaže: Pogledaj post
Dobro da si njega spomenuo on je prvi na mojoj listi onih koji nikako nisu nikad trebali dobit oscara.
Politička odluka?
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:15   #78
Quote:
GOAT17 kaže: Pogledaj post
Leondardo di Caprio,uvjerljivo,toliko vrhunskih filmova ,a ništa...
Vrhunski filmovi ne dolaze uvijek s vrhunskom glumom DiCapria.
Gotovo svake godine je bio neki bolji glumac od njega, po meni je najbliže oskaru došao sa Vukom i u filmu u kojem je prvo bio norminiran za oksara, What's eating gilbert grape gdje je stvarno bio fantastičan(kao i u svojim ostalim uredcima dok je bio mlad). Ali i tada su neki glumc odglumili bolje od njega.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:23   #79
Problem kod DiCapria što on forsira tough gay likove previše. Kad ne ide,ne ide.
Meni osobno njegovd najbolja uloga je What's Eating Gilbert Grape?tu je najbliže došao oskaru.al opet i te godine bilo je boljih Ralph Fiennes u Schindleru,
Meni je on smješan u najmanju ruku kad pokušava glunmit mangu nekakvu.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:28   #80
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Kad smo kod Bergmanovih kućnih glumaca, Liv Ullmann je jedna od najvećih glumica svih vremena, a to ime kladim se prosječnom konzumentu filmova ne znači ništa. Ullmannica je trebala sigurno pokupiti Oscara, ali kao što si rekao rijetko tko dobiva izvan Amerike iako je ona bila nominirana za takva dva filma. Personu i dan danas držim kao najbolju dramu svih vremena.
Ma kod Bergmana svi su "ludi". Bibi Anderson, Gunar Bjornstrand, Erland..dakako Liv..ne znaš tko je bolji...a Bibi ah, jedna i od najljepših...al dakako, Oscar tu ne slijeće...ma i koga briga
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.