Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2011., 10:41   #221
Napon ti je slab vjerovatno,a i instalacija slaba.
Tome se najviše raduju instalateri i prodavaonice jer ti onda mogu uvalit hrpu robe i usluga!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:43   #222
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Da se ubacim u ovu temu, možda netko zna... ja sam za ovo totalni tutlek.
Daklem radi se o vikendici na moru (nije na otoku).
Izgrađena je 70-ih, i što se struje tiče znam samo da je brojilo jednotarifno i da "nema uzemljenje" odnosno da su oni prastare utičnice (ne "šuko").
Ono što primjećujem je da svi aparati slabije rade: mobitel mi se puni 5 sati umjesto 2, laptop isto tako, vešmašina ne vrti centrifugu kako spada, fen radi slabije, mikser radi sporije...
Što bi tu konkretno mogao biti problem, i kako ga riješiti?
Nemam pojma koja snaga je zakupljena

E, da, žarulje ne trepere i osim ovog kaj sam primjetila nema drugih problema. Kao da i ovo nije dovoljno
Preslab napon, stara stvar na takvim mjestima gdje u određenim trenucima povečana potrošnja struje, pokušaj sve radnje prebaciti na noč jer onda možda ima večeg napona(manja potrošnja)...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 16:22   #223
U svakom slučaju pod svaku cijenu izbjegni kolosalne mega radove!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 01:14   #224
Hvala. Pitanje, vjerojatno glupo ali moram: napon se može izmjeriti i u "kućnoj radinosti", jel' tak?
Gledala sam kakvo je stanje kad rade samo 2 aparatića s tabletama protiv komaraca i frižider + škrinja.
Jednako je kao i kad su upaljena sva svjetla i pune se 2 mobitela+laptop, radi telka, fen i radi vešmašina.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 01:20   #225
I koliki je bio?
Jel barem 210 V?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 16:35   #226
Pa ne znam, nisam mjerila moram saznati kako
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:04   #227
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, nisam mjerila moram saznati kako
Moraš imati voltmetar kojim mjeriš napon....
Nebitno je kolko ti imaš uključenih uređaja kad je sam dolazni napon vjerovatno oko 200 ili i manje volti
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 13:23   #228
Trofazna struja-pitanje za električare

Uveo sam na vikendici(kući) trofazni sustav jer mi je monof.bio jako loš,nedovoljno napona i nakon naganjanja dozvolili su mi 10 kw snage?
Pošto nisam elektr.zanima me koliko je to opterećenja po fazi(stavili su kutiju na stup do kuće-valjda je u njoj nekakav osig.)? Ili tek sada na kući na osiguračima raspoređujem opterećenje? Ugl.makinja za pilat kamen ne vrti (220V),a to je ujedno znak da su ili moj majstor ili u elektri nešto zeznuli.Meštar me pitao pa koliko je opterećenje po fazi i nisam znao!!!Može li mi tko pomoć prije nego se idem žalit da se ne zblamiram!
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 16:39   #229
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Uveo sam na vikendici(kući) trofazni sustav jer mi je monof.bio jako loš,nedovoljno napona i nakon naganjanja dozvolili su mi 10 kw snage?
Pošto nisam elektr.zanima me koliko je to opterećenja po fazi(stavili su kutiju na stup do kuće-valjda je u njoj nekakav osig.)? Ili tek sada na kući na osiguračima raspoređujem opterećenje? Ugl.makinja za pilat kamen ne vrti (220V),a to je ujedno znak da su ili moj majstor ili u elektri nešto zeznuli.Meštar me pitao pa koliko je opterećenje po fazi i nisam znao!!!Može li mi tko pomoć prije nego se idem žalit da se ne zblamiram!
malo čudno da su ti dali vršno opterećenje 3f priključka 10kw, obićno je 13,8kw

no može biti neću griješiti, kako god tebi su sada ugradili limitatore i stavili ti 3x15A znaći po jednoj fazi možeš opteretiti sa15A


nego ta tvoja "makinja" (pomalo čudan naziv) da li samo ne želi uključiti ili dodje do izbacivanja limitatora ili treće, uglavnom ima li taj stroj ploćicu na sebi gdje piše koliko on vuće struje u A

i prije svega provjeri kakav ti je napon sa instrumentom
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:17   #230
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
malo čudno da su ti dali vršno opterećenje 3f priključka 10kw, obićno je 13,8kw

no može biti neću griješiti, kako god tebi su sada ugradili limitatore i stavili ti 3x15A znaći po jednoj fazi možeš opteretiti sa15A


nego ta tvoja "makinja" (pomalo čudan naziv) da li samo ne želi uključiti ili dodje do izbacivanja limitatora ili treće, uglavnom ima li taj stroj ploćicu na sebi gdje piše koliko on vuće struje u A

i prije svega provjeri kakav ti je napon sa instrumentom

Da,baš 10kw...Čitam s papira.Napon je 220V,to je ok.Sada te limitatore su stavili očito na stup do kuće,na mom razvodnom ormaru nemam ništa osim već postojeće instal.i osigurača.Misliš da su baš 15A(za 16A sam čuo)?!Nemam pločice da pogl.na motoru ali taj stroj vrti na drugim mjestima bez probl.Zato mi je upitnik?! Puštena je 1 faza dok ne podjelimo,odnosno rasteretimo po
kući,može li biti sada zbog toga?Ugl.imam friz,škrinju,bojler,nešto rasvjete,tv....to je stalno u pogonu. Misliš li da je 10kw premalo za kućanstvo???
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:19   #231
Ako je slab napon nebitno jel jednofazna ili trofazna struja, napon je i dalje slab. Bacio si novce na trofazni priključak a nisi dobio ništa bolje nego si imao...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:24   #232
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Da,baš 10kw...Čitam s papira.Napon je 220V,to je ok.Sada te limitatore su stavili očito na stup do kuće,na mom razvodnom ormaru nemam ništa osim već postojeće instal.i osigurača.Misliš da su baš 15A(za 16A sam čuo)?!Nemam pločice da pogl.na motoru ali taj stroj vrti na drugim mjestima bez probl.Zato mi je upitnik?! Puštena je 1 faza dok ne podjelimo,odnosno rasteretimo po
kući,može li biti sada zbog toga?Ugl.imam friz,škrinju,bojler,nešto rasvjete,tv....to je stalno u pogonu. Misliš li da je 10kw premalo za kućanstvo???
Jesi siguran da je 230 V, da je problem u snazi prilikom uključenja bi ti izbacivao osigurač. Ako ti se stroj ne želi uključiti onda je prije stvar u naponu. A jesi siguran da stroj ne radi na 380 V
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:26   #233
i kod mene je bija slab napon....ili pad napona kod uporabe potrosaca
razlog nije bija monofazni prikljucak , nego na stupu nije bila dobro spojena"0"
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 18:09   #234
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Da,baš 10kw...Čitam s papira.Napon je 220V,to je ok.Sada te limitatore su stavili očito na stup do kuće,na mom razvodnom ormaru nemam ništa osim već postojeće instal.i osigurača.Misliš da su baš 15A(za 16A sam čuo)?!Nemam pločice da pogl.na motoru ali taj stroj vrti na drugim mjestima bez probl.Zato mi je upitnik?! Puštena je 1 faza dok ne podjelimo,odnosno rasteretimo po
kući,može li biti sada zbog toga?Ugl.imam friz,škrinju,bojler,nešto rasvjete,tv....to je stalno u pogonu. Misliš li da je 10kw premalo za kućanstvo???

to kaj piše na papiru ( uzmi univerzalac pa izmjeri taj napon na mreži), limitatore ak su stavljali ziher nisu na stupu, pa neces se penjati na stup kad neki iskoci oni se stavljaju u razvodni ormar ili pored, ako su ti ih uopce stavili ( i da postoji limitator od 15A)

10kw ti je dosta za te potrošaće kaj si ti nabrojio, samo još uvijek nisi odgovorio da li prilikom paljenja stroja iskoči osigurač/limitator ili ne, šta se dogadja
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 18:42   #235
Ajde da probam i ovdje pitati...

Dakle, odvajam se od roditelja, radim stan u potkrovlju kuće, ja bi odvojila i struju i vodu pa me zanima koliko će me koštati postavljanje odvojenog brojila... dakle, ne bi radila novi priključak, nego bi samo postavila brojilo za struju i vodu koje bi mjerilo moju potrošnju da na obračunu znam koliko sam od sveukupnoga potrošila ja a koliko starci...

Hvala
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 21:57   #236
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
Ajde da probam i ovdje pitati...

Dakle, odvajam se od roditelja, radim stan u potkrovlju kuće, ja bi odvojila i struju i vodu pa me zanima koliko će me koštati postavljanje odvojenog brojila... dakle, ne bi radila novi priključak, nego bi samo postavila brojilo za struju i vodu koje bi mjerilo moju potrošnju da na obračunu znam koliko sam od sveukupnoga potrošila ja a koliko starci...

Hvala

imaš dvije opcije jeftiniju i skuplju

a) jeftinija
ugraditi kontrolno brojilo za potkrovlje dodje kojih 90,00 kn cca ali je caka u tome što je račun zajednički pa moraš svaki mjesec očitavati koliko si potrošila kw i toliko davat recimo roditeljima

b) skuplja
od elektre zatražiti odvojenje za gornji kat ( oni izlaze i vide da li su u mogućnosti) e sad plaćaš tako reći kao i kod novog priključka sve ti je isto. znaći trebaš ajmo reć 4,7kw x cca 2.000,00 kn/kw = 9.400,00 kn cca

doduše postoji i opcija c recimo da na I etaži imaš neznam bzv govorim 15kw a njima dole je dosta 10kw, zatraži se da se ovih 5 kw prebaci na gornji kat
i nadoplatiš još kw koliko ti treba

nadam se da si shvatila
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 08:43   #237
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
imaš dvije opcije jeftiniju i skuplju

a) jeftinija
ugraditi kontrolno brojilo za potkrovlje dodje kojih 90,00 kn cca ali je caka u tome što je račun zajednički pa moraš svaki mjesec očitavati koliko si potrošila kw i toliko davat recimo roditeljima

b) skuplja
od elektre zatražiti odvojenje za gornji kat ( oni izlaze i vide da li su u mogućnosti) e sad plaćaš tako reći kao i kod novog priključka sve ti je isto. znaći trebaš ajmo reć 4,7kw x cca 2.000,00 kn/kw = 9.400,00 kn cca

doduše postoji i opcija c recimo da na I etaži imaš neznam bzv govorim 15kw a njima dole je dosta 10kw, zatraži se da se ovih 5 kw prebaci na gornji kat
i nadoplatiš još kw koliko ti treba

nadam se da si shvatila
Shvatila.
A) mi se čini najprihvatljivije... to sam tak i planirala ali me zanimala cijena...
A dal će mi trebati i ploča s onim osiguračima ili samo kontrolni sat?

A kak funkcionira s vodom? Na istom principu?
Hvala ti..
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 13:26   #238
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
to kaj piše na papiru ( uzmi univerzalac pa izmjeri taj napon na mreži), limitatore ak su stavljali ziher nisu na stupu, pa neces se penjati na stup kad neki iskoci oni se stavljaju u razvodni ormar ili pored, ako su ti ih uopce stavili ( i da postoji limitator od 15A)

10kw ti je dosta za te potrošaće kaj si ti nabrojio, samo još uvijek nisi odgovorio da li prilikom paljenja stroja iskoči osigurač/limitator ili ne, šta se dogadja
Ne,ne iskoči.Motor zuji (motor je 220V)i čim ga malo poguram na osovinu on zavrti.Vikendica je u BiH tako da su izgleda stavili sve u tu kutiju do kuće i tu me navodno mogu isključiti iz mreže ako ne plaćam bez da dođu na lice mjesta...Napon na utičnici je 230V provjereno.Možda je kondezator oslabio tako ovi iz elektre pretpostavljaja i tvrdi da je to sve odrađeno odlično s njihove strane.Sada je na meni da to razvedem po kući odnosno razdjelim ako sam dobro shvatio po fazama(da rasteretim na svaku pojednako).Nemam limitatore????Imam 3 osigurača koje je stavi,svaki na 1 fazu???###
klinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 19:35   #239
Krepo ti je ili kondenzator ili centrifugalna sklopka.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 19:51   #240
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
Shvatila.
A) mi se čini najprihvatljivije... to sam tak i planirala ali me zanimala cijena...
A dal će mi trebati i ploča s onim osiguračima ili samo kontrolni sat?

A kak funkcionira s vodom? Na istom principu?
Hvala ti..
Ono pod A: nećeš trebati plačati jebeni PAUŠAL (valjda 60 kuna). A najmanje svaku prostoriju stavi na automatski osigurač, a možeš i svaki potrošač (svjetlo, utičnica).

Za vodu isto imaš brojilo!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.