Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2011., 00:16   #1
kako ukloniti pod od teraca

Nikom nije zapelo pod gradzevincki radovi pa otvaram novi thread.

evo jedno pitanje za koje nikako da nadzem odgovor.

Kako ukloniti pod od teraca?
Naime želja je imati isti nivo podova u cijelom stanu i u ulaznom dijelu se nalazi 2,80x1,50 pod od teraca koji je cca 15mm višlji od ostalih podova. Želja je ukloniti terac i postaviti plocice koje bi bile u nivou s parketima susjednih soba. Brušenje? Udarna busilica? Kutna brusilica? da li postoji nekakav poseban alat/tehnika za taj zahvat?
mk0257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 09:22   #2
Quote:
mk0257 kaže: Pogledaj post
Nikom nije zapelo pod gradzevincki radovi pa otvaram novi thread.

evo jedno pitanje za koje nikako da nadzem odgovor.

Kako ukloniti pod od teraca?
Naime želja je imati isti nivo podova u cijelom stanu i u ulaznom dijelu se nalazi 2,80x1,50 pod od teraca koji je cca 15mm višlji od ostalih podova. Želja je ukloniti terac i postaviti plocice koje bi bile u nivou s parketima susjednih soba. Brušenje? Udarna busilica? Kutna brusilica? da li postoji nekakav poseban alat/tehnika za taj zahvat?
štemalica

ako su teraco kocke onda to ide relativno lako jer su rađene na nasipu, ako nisu kocke onda ide malo teže ali se da napravit
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 11:46   #3
Lako za kocke ako su one od oko 2cm recimo, ali "teracin"...ja bi odustao osim ako se skida cijela glazura, pa postaviti novu na željenu visinu. Slikica bi dobro došla.
Sve se da, samo je pitanje vremena i troška.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 11:01   #4
nazalost nisu kocke, sve je u komadu. buduci se radi komletna adaptacija stana nije problem da se ostete zidovi koji okruzuju teraco. Jedino mi na ideju pada izrezati s kutnom brusilicom nekakvu mrežu 20x20cm kvadratice pa se nadati da ispod teraca ima nekakav 'mekši' sloj pa bi se kod stemanja to kalalo kocka po kocka... Ali nemam nikakvu ideju kako se priprema podloga za postavljanje teraca. Je li to sastavni dio deke? ili je na ravnu betonsku deku postavljen sloj teraca koji je poslije brusen i poliran?
mk0257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 11:13   #5
brušeni teraco izvodi se na podlogu od betona. trebaš uzeti macu ili štemericu i pomalo razbijati - nema drugog rješenja
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 13:23   #6
tja! toga sam se i bojao... susjedi ce me voljeti beskrajno
mk0257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 19:06   #7
Quote:
mk0257 kaže: Pogledaj post
tja! toga sam se i bojao... susjedi ce me voljeti beskrajno
....ma strah je nepotreban ukoliko je rađen prije više od 10 god. a sigurno je....u to doba se nisu koristili kontakt premazi i samo ga treba načet na jednom kraju i sa štemericom tuči između slojeva....garant če se razbiti u nekoliko ploča....iz iskustva cca 15-30 min posla....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 00:35   #8
Talking

Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
....ma strah je nepotreban ukoliko je rađen prije više od 10 god. a sigurno je....u to doba se nisu koristili kontakt premazi i samo ga treba načet na jednom kraju i sa štemericom tuči između slojeva....garant če se razbiti u nekoliko ploča....iz iskustva cca 15-30 min posla....
iz tvojih usta u bozje usi!
je, zgrada je cca 50godina stara.
Mozda savjet kakvu stemericu korisitit? sklon sam predimenzioniranju stvari pa da ne zavrsim kod susjeda dolje
mk0257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 09:47   #9
Štemalicu neku koja je dovoljno teška da razbija a opet ne toliko teška da je ne možeš držati i otuči sve u 2-3 serije.
Ovako nešto pa procijeni po svojoj kilaži i snazi Imam jednu, to je životinja od mašine.
To bi se trebalo skidati s cijelim spojem, pronaži gdje je granica spajanja s betonskim podom i samo slojeve skidaj.
A susjedi...bitno da ne štemaš iza 10 navečer
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:07   #10
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Štemalicu neku koja je dovoljno teška da razbija a opet ne toliko teška da je ne možeš držati i otuči sve u 2-3 serije.
Ovako nešto pa procijeni po svojoj kilaži i snazi Imam jednu, to je životinja od mašine.
To bi se trebalo skidati s cijelim spojem, pronaži gdje je granica spajanja s betonskim podom i samo slojeve skidaj.
A susjedi...bitno da ne štemaš iza 10 navečer
Pa čovjek je amater neće ići u fuš štemati, to će ti u svakom slučaju odraditi neka od 800w iz trgovačkih centara za nekih 300 do0 350 kn.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 11:04   #11
ljudi hvala na odgovorima, stekao sam dobru ideju kako i gdje poceti.
mk0257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 18:56   #12
evo dojmova nakon prvog pokusaja razbijanja teraca.
Uzas zivi, uzeo sam einhelovu stemalicu 1500W tukao sa spicem...
u jedno pol sata stemalica se zgrijala, a bome i ja crko. Nisam napravio nista, mozda sam uspio razbiti 30x15 cm.
Sloj teraca je cca 2 cm debel i lijevan je na grubi (grbavi) beton i uhvatio se jako dobro za njega. Tucem u spoj ali nista se ne odvaja. tja.
Bojim se da cu morati traziti majstora s pravim alatom da to odradi.
Ima neko za preporuciti štemera? radi se o cca 4 kvadrata (3m hodnika i 1wc što mi je bitno za pocetak da radovi ne stoje + cca 9m u kuhinji
mk0257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 16:29   #13
Smile

zahvala forumasu kanjaru.
za ozbiljan posao treba pravi alat!
dosli decki s jacim cekicem i sve puca! 2x 3sata i terac je izbrisan iz stana
mk0257 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.