Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 14:47   #1
Angry kako otcepiti odvode???

Jel zna netko kako uspjesno otcepiti odvode? U kupaoni, kada i umivaonik su zastopani od ibera, voda uopce ne otjece, al uopce... nekidan je kada bila puna 5 fckn sati (ne pretjerujem)... dok je rucno nismo ispraznili... luda sam...

vec sam skidala cijev sa umivaonika, unutra nema niceg.. sa kade neznam kako se to radi pa nebi solo ceprkala da ne napravim poplavu..

do sad smo vec ulili cca 6 boca raznoraznih kupovnih sredstava i nista nije pomoglo, tj na par dana sljaka, ono voda otjece al sporo i onda opet sve po starom

sad umivaonik ne koristimo, sve u kadi radimo, nakon tusiranja punimo lavor i bacamo tu vodu u wc

postoji li kakva kemija koja ce rastopit pola zgrade i rijesit me muka? ovako se nemre zivjet
jel solna kiselina pomaze? i kakvi su tu uopce omjeri? da ne pobijem sebe i sve u okolici...

isprike modu ako nije mjesto za temu al neznam di bi ovo trebalo ic... search također nije urodio plodom...
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 15:22   #2
Najbolje je ako je ikako moguće mehanični "proštorati" cijevi.
Sajla za odštopavanje (15-20 Kn), ili crijevom (šlaufom) kroz koji teče voda.
Zadnja solucija (najskuplja)- služba za odštopavanje sa visokotlačnim crijevom.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:59   #3
hmm.. jel trebam zvat majstore za to ili mogu sama? nije nesto koplicirano?

jerbo, podstanar sam i kad sam rekla gazdi mi je reko, stavi solnu kiselinu... on je jedan od onih koji ne voli davati nofce majstorima nego bi sam sve popravljao... a ja u tudji stan nemam namjeru ulagat.

Di ima za kupit ta sajla?
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 22:44   #4
Možeš je i posudit od nas (mene) s foruma ako nismo daleko.
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 00:40   #5
imas pm.

nadam se samo da nije to rocket science za napravit
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 15:42   #6
Thumbs up

Quote:
Dadichi kaže: Pogledaj post
Najbolje je ako je ikako moguće mehanični "proštorati" cijevi.
Sajla za odštopavanje (15-20 Kn), ili crijevom (šlaufom) kroz koji teče voda.
Zadnja solucija (najskuplja)- služba za odštopavanje sa visokotlačnim crijevom.
samo da te ispravim sajla za odvod od 10 metara dode 185 kuna
markozdelar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 16:53   #7
Ako živiš u zgradi zovi predstavnika stanara i on o trošku pričuve zove majstore. Znam da se nama u zgradi ljudima na 1. katu zaštopalo u wc-u i došli su prvo jedni majstori, lokalni, i oni nisu mogli napraviti ništa jer nisu imali potrebnu opremu. Inače su utvrdili da se zaštopala cijev na livadi ispred zgrade, cca 100m od same zgrade. Sutradan je došla ekipa iz Zagreba sa nekim kombijem i odštopali. I sve je išlo na teret pričuve, tako da se ne morate bojati troškova. Bar je tako bilo kod nas.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 00:23   #8
pa normalno kad se zaštopala zajednički dio cijevi onda ide na pričuvu a ovo da se tebi doma zaštopa wc i sada to ide iz pričuve... mislim da ne!
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.