Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2008., 22:53   #81
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
košta to, košta...
Znam ja sve to,ali nisam zainteresiran dok se ne stvore uvjeti,ovo sad je sve bezveze,tko ima vezu sagradi nešto,dijeli se 100-200 tisuća kuna bespovratno podobnima.Ti prostori kasnije služe političarima za njihove tulume i otvaraju se po potrebi za odabranu klijentelu,ovaj bosanac je dobio kredit od ovih stranaca i to puno novaca,moram otić do lika dok nije propao il prolupao

Zadnje uređivanje Lavica02 : 30.12.2008. at 23:07. Reason: quote
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:26   #82
Kod mene ovi što su dobili bespovratne poticaje većinom to bilo političkim putem i poslije ugošćivali političare i njihove satelite, neki se bacili na organizaciju svadbi i sličnih priredbi, dakle od pravog turizma ništa, a cijene im da boli glava. Imam ideje, ali nisam siguran da bih imao goste, možda jedino kakav sex turizam, da dolaze ljubavnici i ljubavnice
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:31   #83
pozdrav
tražim nekoga tko ima seosko imanje pogodno za seoski turizam
davorxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 17:04   #84
Quote:
davorxx kaže: Pogledaj post
pozdrav
tražim nekoga tko ima seosko imanje pogodno za seoski turizam
a nekakve preciznije stavke, npr.objekt?, veličina imanja?., sadržaj?, zabava?
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 08:59   #85
Kaj bi ti iznajmio?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 17:38   #86
pozdrav svima

zanima me da li je itko od vas podnija zahtijev za kreditiranjem seoskog turizma i da li mu je isti odobren ?

http://www.vaba.hr/default.aspx?id=225 - evo , ima ovaj link
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 20:23   #87
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

zanima me da li je itko od vas podnija zahtijev za kreditiranjem seoskog turizma i da li mu je isti odobren ?

http://www.vaba.hr/default.aspx?id=225 - evo , ima ovaj link
Moj frend ide u to ovih mjeseci --> http://www.mint.hr/UserDocsImages/09...poziv-selo.pdf
...samo ne zna u kojoj banci će dići najbolje/najjeftinije kredit.
Javim se ako bude kakvih pomaka
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 14:17   #88
pozdrav.. evo i ja sam se bacio u planiranje nečega sličnog pa tražim slična iskustva izmđu ostalog. Dajte pišite VI koji ste se upustili u ovu avanturu. Treba nam iskustava :-)..
MikiMen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 10:29   #89
Pozdrav,

zanima me , da li netko zna postoji li negdje na području dalmacije ili istre nekakvo gospodarsko - seosko imanje koji drže konje za rekreaciju, iznajmljuju apartman i u blizini su mora?

I takvo imanje bi trebao biti čisto i uredno....

Zanima me jer nas interesira taj vid ljetovanja......
jellenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 12:45   #90
Quote:
jellenna kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me , da li netko zna postoji li negdje na području dalmacije ili istre nekakvo gospodarsko - seosko imanje koji drže konje za rekreaciju, iznajmljuju apartman i u blizini su mora?

I takvo imanje bi trebao biti čisto i uredno....

Zanima me jer nas interesira taj vid ljetovanja......

Jel zna netko?
jellenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 18:33   #91
Meni se čini da ovdje nije najveći problem investiranje u seoske zgrade i
drugo u ponudi, nego već sam bila pričala s nekima koji
se bave seoskim turizmom u kontinentalnoj Hrvatskoj,tamo je
glavni problem što ljudi budu tamo, pokupe se i ne plate, nije napravljeno
ništa kao na moru da se plaća unaprijed.
Euphrasie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 22:35   #92
Zato što se nitko nije potrudio ući u ponudu agencija i dogovoriti sa njima velike rabate. Zato što nemaju pojma i zato što su oni koji imaju pojma skupi i puni ko šipak. Bili mi jednom i majstor je imao takve cijene da smo bili jednom i više NIKADA ne želim ići tamo, jer prodaje muda pod bubrege. Imao je svašta za vidjeti, ali mi smo sa sela i mi to sve imamo i doma, pa nas nije impresioniralo, ali vjerujem da je informatičare, bankare i autoindustrijaše, i njihovu decu.
Na seosko imanje želim otići pa da me iznenade, ali ne sa cijenom, već sa nekom boljom ponudom, i sa normalnom cijenom. Znam da imaju samo vikendaše, ali to nije moj problem, nemoraju zato biti skuplji 30 % od normale. Znam da ih je malo, i naravno da je cijena veća, ali zato imaju manje posjetitelja. Usluga je uglavnom nikakva, jer kad ljudi navale, ovi pak imaju premalo ljudi jer im se ne isplati zapoščjavati, pa ljudi čekaju. A to me odbija, jer to je moja lova, i ne interesira me njihova organizacija. Nek zaposle na crno ljude baš me briga, nek se snađu, a ne da mi ispaštamo, i zato ne idem tamo gdje moram čekati na uslugu duže od očekivanog.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 18:26   #93
Pozdrav svima,

dignut ću ovu temu jer imam nekih pitanja u vezi seoskog turizma i sveg onog što se naziva seoski turizam.

Dakle, recimo da imam jedan prostor. Taj prostor je već prije poslovao kao neko seosko domaćinstvo,sada je zapušteno, ali ja bih to preuzela u vođenje.

Što bi trebala napraviti? Otvoriti obrt, opg...što li?
Kako se poslužuje hrana u tome? Tko to mora kuhat? Pravi kuhar ili domaćin?
Treba li imat neke dozvole?
Moraš li imati hranu iz svoje proizvodnje/uzgoja?
Moraš li biti baš poljoprivrednik da bi mogao voditi takav posao?
Smiješ li imati dobavljače od kojih dobavljaš domaće hrane?
Dali izdaješ račun za noćenje + doručak npr.?
Da li izdaješ račun za hranu posebno?

Toliko pitanja....

stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 21:12   #94
http://www.mint.hr/UserDocsImages/Pr...ki_turizam.pdf
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 22:20   #95
baš čitam...

zapravo sam si odgovorila na dosta pitanja, ali nisam još došla do kraja, ima dosta str....

hvala ipak..
stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 20:09   #96
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Seoski turizam bi mogao imati perspektivu. Sanjam da odem tamo negdje u Slavoniju na odmor, da je livada blizu, da jedem domaću šunku i domaću kokoš koja je rasla dve godine a ne dva tjedna, kulen, vino, kruh i druga jela, da kuća i imanje budu starinski, da ganjam Slavonku po sijeniku i poljima.
Prije 10.g. je papa Štrump o ovome pricao. Da li se razvio u medjuvremenu seoski turizam? Slabo ljudi pisu na ovu temu.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:35   #97
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Prije 10.g. je papa Štrump o ovome pricao. Da li se razvio u medjuvremenu seoski turizam? Slabo ljudi pisu na ovu temu.
Ja sam o tome pisao na više tema vezano za seoski turizam i nespecifični turizam.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...7&postcount=22
Inače sam ja razmišlao na svome otoku otvoriti na par mjesta tkz. MONO-kamp. To znači da bi stavio mobilnu kućicu uz more na svome terenu, uz prateći sadržaj : rezervoar za vodu , struja na sunce , topla voda na sunce. Planirao sam i napraviti uza svaki teren i svoje privezište za plastični čamac od 5 m.


Moja ideja od prije par godina je dobila konačno neki konkretni oblik:
http://hrturizam.hr/ministarstvo-tur...domacinstvima/

MINISTARSTVO TURIZMA PREDLAŽE PRUŽANJE USLUGA ROBINZONSKOG SMJEŠTAJA NA OPG-IMA I DOMAĆINSTVIMA
Zvog važnost stvaranja dodatne ponude u destinaciji, kao i potrebe suvremenih turista koji uz klasične smještajne objekte sve više teže tome da svoj odmor provedu na drugačiji, jednostavniji, opušteniji...

Do sada su takvi oblici smještajne ponude bili mogući samo u ruralnim sredinama, i to putem registriranih tvrtki, odnosno ugostiteljskim objektima za smještaj, a navedene izmjene ovu bi smještajnu ponudu proširile na urbana područja i na ostale pružatelje usluga smještaja u turizmu. „Kreacijom novih proizvoda robinzonskog smještaja u neuobičajenim uvjetima stvara se okvir za obogaćivanje ponude za specifične tržišne skupine. Osim što će stvaranje dodatne i drugačije smještajne ponude ojačati konkurentnost pojedine destinacije, ove će izmijene Pravilnika omogućiti pojedincima, domaćinstvima i obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima ostvarivanje dodatnih prihoda od poslovanja, ali što je najvažnije i samozapošljavanje inovativnih, mladih i kreativnih osoba“, istaknuo je ministar turizma Gari Cappelli dodavši kako je cilj predloženih izmjena prilagoditi sadržaj suvremenim potrebama današnjih turista.

Prema prijedlogu izmjena Pravilnika objekti mogu biti smješteni u urbanim i ruralnim sredinama, sa ili bez priključaka na infrastrukturne sustave. Prema prijedlogu MINT-a smještaj bi se mogao pružati u šatorima, prostorijama ili prostorima za smještaj izrađenih od lokalnog i prirodnog materijala te prirodne mogućnosti (stare kuće od kamena ili drva, kolibe od trstike ili granja, pećine i sl.), prostorijama i prostorima neuobičajenog oblika ili postavljeni na neuobičajeni način (pod zemljom, na stupovima, drvu, vodi, stijeni i slično), ali smještaj ne može biti kontejner odnosno mobil home.


Ne može biti mobilna kućica, ali može valjda biti ovo: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=251

Ja sam planirao kupiti u Bauhausa dvije kućice "Pekkala" (4 x 4 m , deblja daska), te jednu malu 2 x 2. U jednoj bi bila spavaća soba, a u drugoj kuhinja sa boravkom. Mala kućica bi bila kupaonica. Investicija oko 6000 eura sa montažom.
Plus bolji temelji da mi bura sve ne odnese, septička jama te rezrvoar za vodu.
Mislim da bi sa namještajem i priključkom struje bilo oko 20 000 eura na mome terenu.
Nije velika investicija ako se stvarno može dobiti 1000 kuna čistog na dan.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 18:04   #98
Krena to je super ideja. Bas ti hvala na iscrpnom postu. Ovo mi trebalo zazivjeti u Hr. i bilo bi zanimljivo da ljudi imaju neku mjesavinu turizma more i kontinental. Npr.cula sam da u Istri ima seoskog turizma....blizu more...ma sve super, mada i to tvoje na otoku zvuci isto super.
Ja sam trazila oko Slavonije i nasla sam neka domacinstva tj.seoske kuce oko Virovitice i sl. Iskreno volim Slavonsku domacu hranu pa ovog ljeta izmedju ostalog planiram svugdje da me ima kao i svako ljeto, zato pripremam teren sad na vrijeme. Ako imas sta za preporucit u srcu Slavonije samo napisi
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:13   #99
Tu mogu ja uskociti, moram pogledati kad dodem doma na komp ali imas i super domacinstava takvih i u slavoniji, oko zg
Sad iskreno se nadam da jos postoje posto nisam vec neko vrijeme u hr
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 21:11   #100
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Tu mogu ja uskociti, moram pogledati kad dodem doma na komp ali imas i super domacinstava takvih i u slavoniji, oko zg
Sad iskreno se nadam da jos postoje posto nisam vec neko vrijeme u hr
Ma trebam bas oko Virovitice, tam negdje naci....radi neke posjete i sl.Virovitica, Suhopolje, i sl.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.