Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2014., 23:13   #7981
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
citat iz teksta:



Naravno da su bili naslini, jer je poveća grupa ljudi onemogućavala provođenje zakonite odluke. Naravno da su 'izbacili gospođu', to je i jednini cilj postupka, a osnovni razlog cijeloj šaradi je da 'gospođa' sama nije željela napustiti nekreteninu, poštivati zakonite odluke. Da je gospođa mirno napustila nekretninu - ta cijela predstava se ne bi odigrala. Da je Pernar gospođi objasnio da se zakon mora provesti, umjesto što pruža lažnu nadu u nekakvu vanzakonsku pravdu (koju na kraju uvijek plate deložirani kao dodatni trošak na cijelu njihovu lošu situaciju).
Da je gospođa naslijedila stan od svoga oca, da je propisno bila upisana u zemljišne knjige - vjerovatno je ne bi izbacivali (sa te osnove). Pitanje je da li je i gospođin otac uopće bio zakoniti vlasnik stana/nekretnine. Sada mi pada na pamet da i ja svojoj djeci ostavim u oporuci pola Duboračke stare jezgre i Eiffelov toranj u Parizu. Pa nek' ih Pernar, sa svojim jatacima, brani jednog dana od 'nezakonite deložacije'. Jer su oni to 'naslijedili od oca'. (Ako prođe dobro, ako ne - vrijedilo je pokušati jer ionako ništa ne gube).
Što se tiče 'solidarnosti', vidi se tko su u prvim redovima: oni koji su direktno materijalno zainteresirani da se deložacije ne provode. Te ljude jedino mogu razumjeti kao i njihov motiv - nije ispalo onako kako su očekivali i sada im se to itekako obija o glavu. Ali svi oni moraju imati na umu da se zakon mora provoditi jednako prema svima, inače nema smisla - bilo bi još gore, i to ne samo za njih. Što se tiče ostalih 'prosvjednika' koji ne spadaju u tu grupu materijalno zainteresiranih - lijepo je to 'biti solidaran', ali što kada bi se netko nelegalno naselio Pernaru u stan i ne bi želio napustiti njegovu privatnu imovinu? Da li bi Pernar u tom slučaju organizirao 'živi zid' ili bi se pozvao na zakone o vlasništvu? Na kraju krajeva, Pernar može pokazati svoju solidarnost sa obespravljenima na način da podijeli svoj stan sa njima. To bi bilo puno pravednije - nego da im podijeli svoju 'pravdu', tako da im velikodušno dopusti/omogući ostanak u tuđoj imovini mimo zakona.
Pernar i njegova mala rabota udaraju na same temelje pravne države. Možemo raspravljati o zakonima i zakonskim riješenjima, ali kada se donese pravomoćna presuda osnovana na zakonu - ona se mora poštovati. Podrivajući zakon na ovakav način - ne čini se usluga ovoj državi i njenim građanima. Stvara se sve veći mulj i talog u kojem se neki (malo njih) vrlo dobro snalaze, dok svi drugi plaćaju ceh.
Kolega komentator "Biserko" na portalu Vecernji list o istom slucaju komentirao je sljedece, citat:

Živi zid i dalje manipulira, ovog puta sa vlastitim simpatizerima. Ovog puta su pustili da nastradaju naivci koje je policija jučer privela, čak im je svejedno da su nastradale i prilično stare gospođe, a svima su uspješno zatajili informacije da je gospođa Vojković već 1993. godine otkupila jedan stan u Splitu nad kojim je imala svoje osobno stanarsko pravo. Taj stan je zatim darovala kćerki da bi se doselila u Zagreb i uselila u stan u kojem joj je otac živio nesmetano kao zaštićeni najmoprimac i to sve nakon smrti oca. Prezentirala je obitelji Vlahović da će uzeti par stvari i tako je došla do ključeva da bi se zatim uselila u stan i odbijala izaći. Inaće vrlo imućna gospođa je na ovaj način pokušavala doći do još jednog "stanarskog prava", u nadi da će joj biti omogućeno da otkupi taj ili neki drugi zamjenski stan koji bi joj država morala dati da već nije konzumirala svoje stanarsko pravo otkupom stana. U svakom slučaju ovdje je sasvim jasno da je živi zid potencijalno manipulativna organizacija koja se ne libi obmanjivati i vlastite simpatizere! (kraj citata)
dsvbo is offline  
Old 23.11.2014., 13:05   #7982
Recesija se nastavlja šestu godinu za redom, a najavljuje se još lošija gospodarska situacija

http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...a-/785808.aspx

"RAST izvoza i dobra turistička sezona nisu uspjeli nadoknaditi slabost investicija i potrošnje, pa je hrvatsko gospodarstvo, procjenjuje se, palo i u trećem ovogodišnjem tromjesečju, već 12. kvartal zaredom"

HTV prenosi kako je osam makroekonomista, koji su sudjelovali u anketi Hine, procjenilo u prosjeku da je gospodarstvo palo za 0,7 posto na godišnjoj razini.

idemo dolje
svjpromatrac is offline  
Old 24.11.2014., 16:19   #7983
Stečajko

Milanović: "Hrvatska nikad neće biti bogata .. To nam govori da je misija ispunjena."

http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/...-bogata-975274
McHeadroom is offline  
Old 25.11.2014., 09:30   #7984
http://danas.net.hr/hrvatska/ovaj-sl...ve-nezaposlene

pazi gdje mi živimo
vijest na portalima da je, zamisli, čovjek star 51 godinu uspio pronaći posao
jedan čovjek
itapita is offline  
Old 25.11.2014., 13:40   #7985
SABOR IZGLASAO REBALANS PRORAČUNA KOJIM JE DEFICIT POVEĆAN NA 15,6 MLRD. KUNA

http://www.poslovnipuls.com/2014/11/...156-mlrd-kuna/

Sabor je donio rebalans državnog proračuna kojim je deficit povećan na 15 milijardi 600 milijuna kuna…

mislim, deficit se treba smanjiti a ne povećavati, ccc
----
Trezorski zapisi: Država se danas zadužila za 1,8 milijardi kuna

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...na/786296.aspx

Izdano je ukupno 10 milijuna kuna trezorskih zapisa s rokom dospijeća 91 dan, 75 milijuna kuna s rokom dospijeća 182 dana te 1,6 milijardi kuna s rokom dospijeća 364 dana.

Nakon ovog zaduženja, uz istovremeno dospijeće trezorskih zapisa u vrijednosti od 1,32 milijarde kuna, dug po kunskim trezorskim zapisima povećan je za 368 milijuna kuna, na 24,2 milijarde kuna.

Zadnje uređivanje svjpromatrac : 25.11.2014. at 15:10.
svjpromatrac is offline  
Old 25.11.2014., 20:12   #7986
http://www.poslovnipuls.com/2014/11/...kim-startupom/

Imamo nešto potencijala u IT industriji i tu se postavljaju dobri temelji za buduće generacije, ali sve je to kap u moru...
Randall Flagg is offline  
Old 25.11.2014., 20:39   #7987
Previše je crnila ovdje na forumu. U slijedećem kvartalu izvjesno je da ćemo izvesti negativne rezove budućih rashodovnih podstavki. Time ćemo stvoriti solidnu osnovu da smanjimo tendenciju izostajanja pozitivnih pomaka....


upload immagini
mkovac67 is offline  
Old 26.11.2014., 08:48   #7988
nema večeg crnjaka od realnosti

"Na komentar voditelja Domagoja Novokmeta da je "dosta zastrašujuće ako nam industrijski rast ovisi o klima uređajima",
Grčić je odgovorio:
"Pa to je Hrvatska, nemojmo bježati od te činjenice".


“Jedan glomazni, tromi, lijeni, indiferentni, do očaja formalistički, neekspeditivni, nepraktični, neracionalni i ignorantski, a strašno skupi birokratski aparat s orijentalnim tradicijama, metodama i moralom, koji se samo mazivom može da pokreće, koji se održava samo ličnim protekcijama ili pak strada od ličnih i partijskih osveta, a koji još uz to drži u svojim rukama čitavu moć i vlast u državi, od najkrupnijih državnih poslova, radova i liferacija, do najsitnijih bagatela namještanja i premještanja državnih namještenika ili malih obrtnih dozvola, najpodesniji je milieu za korupciju, koja se odatle kužno širi po cijeloj državi. Kad se k tome ovakovoj birokraciji dade u ruke nesavremene, nejasne, dvosmislene, krute, nepraktične i tzv. ‘stroge’ zakone i jedan labirint ‘uredaba, pravilnika, naređenja i rješenja’, koja se mogu tumačiti i primjenjivati na najraznoličnije načine i formule, onda je jasno, da se to može po miloj volji – kad god nekome ustreba – pretvoriti u najuspješnije sredstvo izrabljivanja i ucjene.”

Ferdo BIčanić, Ekonomska podloga hrvatskog pitanja, 1938.


http://www.lupiga.com/vijesti/slucaj...rvatske-drzave
McHeadroom is offline  
Old 26.11.2014., 09:39   #7989
Moj prijedlog je da ESB pošalje svakom odraslom građaninu eurozone s brojem socijalnog osiguranja ček od 500 eura. U mnogim domaćinstvima to bi izazvalo dodatnu potrošnju. Naravno, neka domaćinstva bi to samo dodala svojoj ušteđevini, negdje bi platili stari dug, ali ako pogledamo studije o tome kako su ljudi koristili novac u sličnim slučajevima, vidi se da bi veliki broj domaćinstava potrošio dosta novca u prvoj godini. To bi imalo zaista velik učinak na ekonomsku aktivnost.

http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/...darstva-975676
mkovac67 is offline  
Old 26.11.2014., 11:44   #7990
Di smo došli kad se i taj profesor primijenjene makroekonomije na Sveučilištu u Oxfordu, John Muellbauer fura na Pernara i Nostrađurusa.
zgubydan is offline  
Old 26.11.2014., 18:06   #7991
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Di smo došli kad se i taj profesor primijenjene makroekonomije na Sveučilištu u Oxfordu, John Muellbauer fura na Pernara i Nostrađurusa.
Da nije obratno?

S druge strane, koje je tvoje rješenje izlaska iz deflacije, tj. recesije ?

Na koga se ti furaš ?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 26.11.2014., 18:10   #7992
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Da nije obratno?

S druge strane, koje je tvoje rješenje izlaska iz deflacije, tj. recesije ?

Na koga se ti furaš ?
A mozda na linica i sukera
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Old 26.11.2014., 18:29   #7993
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
A mozda na linica i sukera
Da se ispravim, ne zanima me na koga se fura.

Zanima me što konkretno predlaže. I ti i on...

Najlakše se rugati svima, a nitko ne zna dva suvisla održiva prijedloga dati.

Znanje ekonomije na ovom forumu u prosjeku je sramotno i obrnuto proporcionalno količini kritika.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 26.11.2014., 18:53   #7994
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Da se ispravim, ne zanima me na koga se fura.

Zanima me što konkretno predlaže. I ti i on...

Najlakše se rugati svima, a nitko ne zna dva suvisla održiva prijedloga dati.

Znanje ekonomije na ovom forumu u prosjeku je sramotno i obrnuto proporcionalno količini kritika.
Čini mi se dobar prijedlog da EU izađe iz recesije, stagnacije, deflacije i djelomićno ispravi nepovoljna podjela novostvorene vrijednosti, koja je među glavnim krivcima za ovakvo stanje u gospodarstvu HR i EU.

Niz simptoma i pokazatelja vrlo su slićni stanju pred veliku depresiju 30-te i ako se nešto ne promijeni ući ćemo u još veću krizu.
#kocar# is offline  
Old 26.11.2014., 19:12   #7995
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Čini mi se dobar prijedlog da EU izađe iz recesije, stagnacije, deflacije i djelomićno ispravi nepovoljna podjela novostvorene vrijednosti, koja je među glavnim krivcima za ovakvo stanje u gospodarstvu HR i EU.

Niz simptoma i pokazatelja vrlo su slićni stanju pred veliku depresiju 30-te i ako se nešto ne promijeni ući ćemo u još veću krizu.
marksizam ? aaaaah pa daaaaa
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 26.11.2014., 19:16   #7996
Tih 500 eura po glavi neće izvući EU iz krize. Možda je to bolje 'riješenje' od QE, ali sigurno nije riješenje koje će dovesti do potrebnih strukturnih reformi. Problemi su strukturni i nikakve monetarne politike to neće riješiti. Možda će odgoditi problem (koji će se kasnij vratiti još gori), ali neće ga riješiti. A bilo bi dobro dobiti 500 eura po glavi, odmah bi Mario Draghi bio svima simpatičan, kao i ECB. A kada bi se 'navukli' na takvo poklanjanje novca - ovisnost bi odradila svoje i bez tog novca više mnogi ne bi mogli živjeti. A cijene bi ionako otišle prema gore, tako da bi to u konačnici financijski malo značilo.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Old 26.11.2014., 19:22   #7997
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
marksizam ? aaaaah pa daaaaa
Tebi je markasizam i komunizam i kad netko mokri u parku

Prebaci se na forum politika , tamo je primjerenije laprdati o tim sistemima .
#kocar# is offline  
Old 26.11.2014., 19:33   #7998
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Tih 500 eura po glavi neće izvući EU iz krize. Možda je to bolje 'riješenje' od QE, ali sigurno nije riješenje koje će dovesti do potrebnih strukturnih reformi. Problemi su strukturni i nikakve monetarne politike to neće riješiti. Možda će odgoditi problem (koji će se kasnij vratiti još gori), ali neće ga riješiti. A bilo bi dobro dobiti 500 eura po glavi, odmah bi Mario Draghi bio svima simpatičan, kao i ECB. A kada bi se 'navukli' na takvo poklanjanje novca - ovisnost bi odradila svoje i bez tog novca više mnogi ne bi mogli živjeti. A cijene bi ionako otišle prema gore, tako da bi to u konačnici financijski malo značilo.
Nisam ni rekao da u tom slučaju nebi trebalo provoditi strukturne reforme

Naravno da bi Draghi i ECB postali simpatićniji i polpularniji, jer bi napravili gest koji bi pomakao gospodarstvo iz krize.

Jučer je ministar Lalovac ukazao na neke pokazatelje koji su uzrok/posljedica krize i loše podjele novostečene vrijednosti.

Večinu štednje u bankama(cca 70%) ima tek 10% građana dok ostali imaju ostalo a velik dio građana jedva sastavlja kraj sa krajem.

Štednja stoji u bankama , ne ulaže se u gospodarstvo, što je i razumljivo jer nema kupovne moći većine i potražnje za proizvodima gospodarstva.
Smanjenu potražnju riješilo se smanjenom potražnjom. što izaziva veći nezaposlenost i manju kupovnu moć
Bez povećanja potražnje nema potrebe za investiranjem, banke manje profitiraju a štednja donosi manju dobit, zbog niskih kamata.
bez potražnje nema novih radnih mjesta, veće mase poreza i doprinosa a deflacija smanjuje profite.
Nema straha od rasta cijena jer i ovako imamo deflaciju koja porazno djeluje i manja inflacija poboljšala bi stanje u gospodarstvu i imalo sve pozitivne učinke, od kojih sam dio nabrojio.
#kocar# is offline  
Old 26.11.2014., 20:36   #7999
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Da se ispravim, ne zanima me na koga se fura.

Zanima me što konkretno predlaže. I ti i on...

Najlakše se rugati svima, a nitko ne zna dva suvisla održiva prijedloga dati.

Znanje ekonomije na ovom forumu u prosjeku je sramotno i obrnuto proporcionalno količini kritika.
Ne znam zasto takva retorika, ali ja sam odavno pisao po ovoj temi da smatram bitnim smanjenje poreznog opterecenja. Smatram da bi to pokrenulo gospodarstvo. Ali prihvacam i drugcije misljenje, jer mislim da ovdje ima jako kvalitetnih forumasa/ideja. Inace mi se svidja Nostradjurusovo razmisljanje, a i Kulicevo.

Na linica i sukera se pisam, da ne bi bilo zabune.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Old 27.11.2014., 01:03   #8000
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Tebi je markasizam i komunizam i kad netko mokri u parku

Prebaci se na forum politika , tamo je primjerenije laprdati o tim sistemima .
procitaj neku knjigu buraz

sto se tice pdfa politika to je slika i prilika hrvatske danas, hrpetina debila. to mi je lakmus papir svojevrstan, da otprilike znam kad je vrijeme za bailout

jos malo
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.