Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 10:15   #1041
Zašto u oglasima za unajmljivanje stana često ljudi pišu da ne žele agencije? Koja je mana ako ideš preko agencije, zar ne uzmu oni naknadu od vlasnika stana, a ne stanara?
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 13:42   #1042
mana je to sto agencije u pravilu naplate "uslugu" i od najmoprimca i od najmodavca a ne naprave ama bas nista. evo jedan moj primjer kada sam prosle godine trazio stan u istri trazio sam ga preko njuskala (to mi je nakako najprakticnije) nazovem oglas koji mi se svidi kad se javi neka zenskica koja mi kaze da je taj stan iznajmljen (a stoji u njuskalu medju prvima da se iznajmljuje) i nudi mi neki deseti koji nije po mom izboru. naravno da je iz agencije i to ti ispada tipa najamnina 2000kn + 2000 polog + 2000 toj nazovi agenciji. ja pitam a sto ja to dobivam za tih 2000kn koje se placa agenciji kad sam ja sam nasao stan u njuskalu a na bilo koje pitanje tipa koliko iznose rezije za taj stan ona nezna odgovoriti.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 14:52   #1043
Ljudi,ima netko primjer raskida ugovora o najmu stana?
silence777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 20:55   #1044
Pa napišeš samo izjavu kojom obavještavaš najmodavca da sa danom tim i tim raskidaš ugovor o najmu sklopljen tada i tada... ne znam kakav bi sad trebao biti "Ugovor" koji raskida prethdni ugovor...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:19   #1045
Roditelji planiraju uskoro početi iznajmljivati bakin stan. Žele da sve bude po ps-u. Upravo zbog toga planiraju iznajmiti preko agencije jer je tako, kako kažu, sigurnije. Zanima me, ima li netko iskustva s agencijama?
U svom podstanarskom stažu nisam nikad unajmila preko agencije pa nemam to iskustvo. Ugovor (kupljen u NN-u) sam potpisala sa najmodavcem, to je bilo ovjereno kod bilježnika i kraj priče. Što to agencija nudi da je vrijedno provozije koju uzimaju? Oni brinu o ugovoru i bilježniku i najmoprimac ugovor potpisuje s njima? Ili je njihovo samo pofotkati stan, oglašavati ga i kad se iznajmi uzeti proviziju?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:48   #1046
njihovo je u 99% slucajeva ovo drugo sto si naveo, znaci evntualno fotkati stan i oglasiti ga u njuskalu i njihovom portalu (ako ga imaju).sve to mozes i sam napraviti. agencija ti ne garantira nista osim da ce ti uzet provziju. oni su samo posrednik izmedju tebe i najmoprimca.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:00   #1047
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
njihovo je u 99% slucajeva ovo drugo sto si naveo, znaci evntualno fotkati stan i oglasiti ga u njuskalu i njihovom portalu (ako ga imaju).sve to mozes i sam napraviti. agencija ti ne garantira nista osim da ce ti uzet provziju. oni su samo posrednik izmedju tebe i najmoprimca.
Znači najmoprimac tako i tako mora potpisati ugovor sa najmodavcem, ne potpisuje sa agencijom? Agencija ne zastupa (da se tako izrazim) najmodavca? Ono, ovlaštena je od njega da potpisuje ugovor i sve dalje što još treba...?

Kažem, roditelji misle da je to "sigurnije" jer nemaju iskustva sa iznajmljivanjem pa bi se na taj način htjeli zaštititi. Ali u principu i tako je znači sve na njima.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:36   #1048
ti ako zelis da ti agencija iznajmi nekretninu moras sa agencijom sklopiti ugovor da ce ti ga ona iznajmiti odnosno da ti neces mimo njih traziti najmoprimca. na taj nacin se oni stite da dobe proviziju. nakon sto ti nadju najmoprimca, onda ti sa njime sklopis ugovor kakav god hoces. to radi 99% agencija.
ima i druga varijanta a to je da ti toj agenciji prepustis potpuno na upravljanje nekretninu i oni brinu o svemu, samo tu naravno zaradis najmanje (i moras platiti porez)
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:37   #1049
Nykas, gdje je taj stan i koliko kvadrata? Tražim na duže vrijeme
malanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 09:29   #1050
ljudi moji ja jednostavno moram napisati ovdje svoje iskustvo sa iznajmljivanjem....
uglavnom, totalna kalvarija. Darovnim ugovorom dobila sam od bake stan u centru grada, obzirom da je baka završila u domu kojeg naravno penzija ne pokriva. Stan doslovce nije bio taknut 30ak godina tako da smo muž i ja dobrih pol godine sami radili po njemu kako bi ga upristojili za život. i krenuli smo u iznajmljivanje. 16.9. uspjeli smo u relativno kratkom roku iznajmiti stan gospođi od 50ak godina i njenom nečaku + pas. Radi se o strogom centru Zagreba, stan od 40ak kvadrata.
Dva mjeseca je bilo super a onda su počela natezanja sa plaćanjem najamnine. Uz odgađanje uplata jer su najmoprimci baš na putu, do muljanja da gospođi umire mama - naravno da se radilo o muljaži što mi je nakon dva dana potvrdio njen nečak. Nakon čega su uslijedile prijetnje kako žele cijeli polog nazad, kako će pustiti plin i dić stan u zrak, zvanje policije zbog uznemiravanja i hrpa drugih sr..... uspjeli smo ih se na kraju jedva riješiti koliko toliko mirnim putem, s time da sam im još dala i dio pologa i iskreno važno mi je bilo da ih više nakon svega ne gledammmm...

sva sreća da sam imala ugovor pa me po tom pitanju nisu mogli ucjenjivati....

i sada me čeka sve ponovo.... čišćenje, uređivanje, ponovo nalaženje podstanara samo jednostavno ne znam kako da se zaštitim od takvih psihijatrijskih slučajeva.... imate li kakav savjet i ideju?
didi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 09:53   #1051
Quote:
didi_zg kaže: Pogledaj post
samo jednostavno ne znam kako da se zaštitim od takvih psihijatrijskih slučajeva.... imate li kakav savjet i ideju?
nikako...prvi mačići se bacaju u vodu i piči dalje

uglavnom lutrija, i za jednu i za drugu stranu...ja recimo nikad nisam iznajmila prvom tko je htio stan nego sam imala nabrijanu cijenu i spustila kad sam procijenila da su ljudi ok

nemoj potencijalnom podstanaru pokazati koliko ti gori pod nogama da stan iznajmiš jer to može biti magnet za pacijente

i uvijek, pogotovo ne na početku, drži distancu i budi poslovna...ne padaj na tuđu patnju jer je uglavnom patetika...traži da se datum plaćanja poštuje

kako se postaviš na početku tako će ti biti i kasnije...neće pacijenti gubiti vrijeme na one s kojima nema zezanja

daj stan par sto kuna jeftinije ako procijeniš da imaš pred sobom normalne ljude
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 10:32   #1052
Opal Zg hvala ti....
nadam se da ću ovaj put naletiti na normalne ljude....
samo je pitanje tko sada u 12. mjesecu uopće traži stan
didi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 10:59   #1053
Quote:
didi_zg kaže: Pogledaj post
Nakon čega su uslijedile prijetnje kako žele cijeli polog nazad, kako će pustiti plin i dić stan u zrak, zvanje policije zbog uznemiravanja i hrpa drugih sr..... uspjeli smo ih se na kraju jedva riješiti koliko toliko mirnim putem, s time da sam im još dala i dio pologa i iskreno važno mi je bilo da ih više nakon svega ne gledammmm...

...imate li kakav savjet i ideju?
Ne smiješ dozvoliti da tebi podstanari prijete. Ja kad sam rentao stan,namjerno nisam imao ugovor s podstanarima...i onda kad su počeli praviti probleme s neplaćanjem režija, jednostavno sam sačekao da odu na posao, ušao sam u svoj stan i izbacio njihove stvari na cestu. I promijenio bravu, naravno. Zvali su policiju a ja sam posvjedočio da ih nisam nikad u životu vidio. Oni nisu imali načina da dokažu da su bili podstanari u mom stanu i gotova priča.
A glede savjeta - ne uzimaj familiju s malom djecom. nikad.
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:28   #1054
iskreno, valjda imam preveliko povjerenje u ljude, nisam ni sanjala da se ovakve stvari mogu dešavati. Tek kad sam se počela raspitivati koje su mi "Legalne" opcije za izbacivanje i saznala da ih nema u nekom kratkom roku, nisam mogla vjerovat.
didi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:28   #1055
zašto ne familiju s malom djecom?
didi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 15:09   #1056
Quote:
didi_zg kaže: Pogledaj post
zašto ne familiju s malom djecom?
Jer je ogromna vjerojatnost da će ti devastirati stan. Znaš kakva su djeca, sve razmontiraju, potrgaju, zaprljaju i zašaraju u sekundi.
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 15:25   #1057
Quote:
Vedranowsky kaže: Pogledaj post
Ja kad sam rentao stan,namjerno nisam imao ugovor s podstanarima...

A glede savjeta - ne uzimaj familiju s malom djecom. nikad.
Glupost... koa da ti neimanje ugovora nešto znači - ja nikada ne bih uzeo bez ugovora. A i neimanje ugovora ti ništa ne znači - samo prebacuješ moje korake prema tebi u sferu potpune ilegale, gdje se i tebe lako dovede u situaciju - dokazuj, baš kao i ti njih...

Ne obitelji sa malom djecom - glupost, predrasuda... da sam najmoprimac, uvijek bih uzeo prije njih nego nekakve odrasle - pušače, tulum-životinje, milijun gostiju, fešte, itd itd - ti će ti puno prije uništiti stan negoli mala djeca. Mala djeca su štetočine izuzetno rijetko, i ovisi isključivo o roditeljima i (ne)odgoju... no stare konje se ne uči orati...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 15:41   #1058
malu djecu u slucaju neispunjenja ugovora ne mozes iseliti po obiteljskom zakon.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 15:49   #1059
Quote:
Vedranowsky kaže: Pogledaj post
Jer je ogromna vjerojatnost da će ti devastirati stan. Znaš kakva su djeca, sve razmontiraju, potrgaju, zaprljaju i zašaraju u sekundi.
Grozna diskriminacija... Vidim i na svojoj koži sada kad tražimk stan... ODVRATNO!!!

Mala djeca ne moraju ništa devastirati, pogotovo ne namještaj koji u većini stanova ionako dolazi devastgiran i s mirisom naftalina...

Nevjerojatno...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 17:04   #1060
Quote:
Ne smiješ dozvoliti da tebi podstanari prijete. Ja kad sam rentao stan,namjerno nisam imao ugovor s podstanarima...i onda kad su počeli praviti probleme s neplaćanjem režija, jednostavno sam sačekao da odu na posao, ušao sam u svoj stan i izbacio njihove stvari na cestu. I promijenio bravu, naravno. Zvali su policiju a ja sam posvjedočio da ih nisam nikad u životu vidio. Oni nisu imali načina da dokažu da su bili podstanari u mom stanu i gotova priča.
A glede savjeta - ne uzimaj familiju s malom djecom. nikad.

Osuđujem ovakve stavove. Gdje bi trebali živjeti podstanari s malom djecom? Nisu sva djeca ista, kao i roditelji. Da imam djecu, sigurno ne bi dopustila devastaciju našeg iznajmljenog životnog prostora, a nakon eventualnog iseljenja stan bi bio vraćen u prvotno stanje, to normalnim ljudima dolazi pod - normalno.
Također osuđujem NAMJERNO neprijavljivanje podstanara, kao prvo, tu sebe dovodite u loš položaj pred zakonom, a potom i podstanare, pogotovo jer im je adresa gdje su prijavljeni vjerojatno u nekom drugom mjestu, u nekoj drugoj županiji, birokratski je to jako nezgodno i ne znam kako su uopće pristali na to.
To što ne znate procjeniti osobe kojima stan iznajmljujete je isključivo vaš problem, a i zamislite situaciju da namjerno neprijavljeni podstanari ne plate režije i pobjegnu prije nego vi istjerate njih, kako ćete dokazati da je itko bio u stanu? Osim ako ih ne dolazite provjeravati i kopati po stvarima svakih 10 dana
lillian242 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.