Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 22:07   #3581
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
Ocekivano K-index po pitanju svih Marijetinih poteza pere ruke da bi smirio situaciju te navodno to nije prenamjena...
Onda ja kao suvlasnik parcele imam pravo posijati papriku i krstavce a postojece cemprese obraditi prema zelji jer se nalaze na parceli na kojoj sam suvoasnik i za to ne trebam nikakvo odobrenje bilo kojeg drugog suvlasnika
A stepenice i ploče po travnjaku koji je sad postao put, isto nije prenamjena? Ja nisam ništa oko toga potpisao, a diralo se i ovako od oka prenamijenilo zajedničku česticu. Ili se varam?? Gdje je dosljednost?

Micko, možda bismo mogli posaditi i kukuruz. Taman je vrijeme jesenske sjetve

Baš svašta!
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:11   #3582
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
Ocekivano K-index po pitanju svih Marijetinih poteza pere ruke da bi smirio situaciju te navodno to nije prenamjena...
A koji su stav zauzeli ostali predstavnici suvlasnika?? Može li zajedničko priopćenje ili izvješće koje će potpisati svi predstavnici???
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:33   #3583
Quote:
migolino kaže: Pogledaj post
A koji su stav zauzeli ostali predstavnici suvlasnika?? Može li zajedničko priopćenje ili izvješće koje će potpisati svi predstavnici???
Nis posebno,opet puka obecanja, potrudit ce se oko komunikacije te pokusati zajednicki rjesavati probleme...
Nisam protiv,ali ako ce opet biti ovakvih poteza da svaki ulaz radi sto mu padne na pamet po pitanju zajednickog dijela onda treba krenuti sa prijavama...

Moje i dalje stoji,ili ce se nabaviti cempresi na sve (juzno od g2 i sjeverno od svih zgrada) donacijski ili iz svih pricuva ili ja sijecem one cemprese jer mi bas to mjesto treba za papriku a vrhovi su stvarno popucali
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:45   #3584
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
Moje i dalje stoji,ili ce se nabaviti cempresi na sve (juzno od g2 i sjeverno od svih zgrada) donacijski ili iz svih pricuva ili ja sijecem one cemprese jer mi bas to mjesto treba za papriku a vrhovi su stvarno popucali
Kad se malo bolje pogleda, vrhovi zbilja jesu popucali :klap::klap:
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:18   #3585
Koliko vremenski treba ujutro (ili nakon nekog vremena nekorištenja vode) da vam dođe topla voda na pipu?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:22   #3586
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Koliko vremenski treba ujutro (ili nakon nekog vremena nekorištenja vode) da vam dođe topla voda na pipu?
U kupaoni dolazi nakon par sekundi, u kuhinji nakon otprlike 1 min.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:23   #3587
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Koliko vremenski treba ujutro (ili nakon nekog vremena nekorištenja vode) da vam dođe topla voda na pipu?
2-3 sekunde maksimum? Ne sjećam se da sam ikad dulje čekala da dođe topla voda.

Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
U kupaoni dolazi nakon par sekundi, u kuhinji nakon otprlike 1 min.
Meni i u kuhinji bude kroz 2-3 sekunde... Ne kužim zašto bi u kuhinju 'kasnila', pa spojena je na isti sistem kao i kupaona (na ITPS stanicu u stanu). Si sigurna da ti sve štima?
JustSaying is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:48   #3588
Quote:
JustSaying kaže: Pogledaj post
2-3 sekunde maksimum? Ne sjećam se da sam ikad dulje čekala da dođe topla voda.



Meni i u kuhinji bude kroz 2-3 sekunde... Ne kužim zašto bi u kuhinju 'kasnila', pa spojena je na isti sistem kao i kupaona (na ITPS stanicu u stanu). Si sigurna da ti sve štima?
primijetio sam također u zadnje vrijeme da ne dođe odmah ako se odvrne pipa do kraja, to je čak neko spominjao da nije dobro skroz potegnuti do kraja
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 19:57   #3589
Quote:
JustSaying kaže: Pogledaj post
2-3 sekunde maksimum? Ne sjećam se da sam ikad dulje čekala da dođe topla voda.



Meni i u kuhinji bude kroz 2-3 sekunde... Ne kužim zašto bi u kuhinju 'kasnila', pa spojena je na isti sistem kao i kupaona (na ITPS stanicu u stanu). Si sigurna da ti sve štima?
U kuhinju kasni vjerojatno zato što mi je od ITPS stanice do slavine u kuhinji oko 4 m cijevi, a do slavine na umivaoniku oko 1,5 m.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 08:04   #3590
Hvala vam na odgovorima ako meni treba 20-30 sec da mi dođe topla voda u kupaonu (2m od ITPS stanice), kako se to rješava?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 08:52   #3591
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
U kuhinju kasni vjerojatno zato što mi je od ITPS stanice do slavine u kuhinji oko 4 m cijevi, a do slavine na umivaoniku oko 1,5 m.
Moguće da je do toga, meni je udaljenost otprilike ista.
JustSaying is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 11:36   #3592
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima ako meni treba 20-30 sec da mi dođe topla voda u kupaonu (2m od ITPS stanice), kako se to rješava?
Jel ti voda inače dovoljno topla kad dođe?
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 11:53   #3593
je, dosta je vruća, ali tek kad isteče tih 20-30 sec...
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 22:42   #3594
Imam pitanje u vezi grijanja. Stavim termostat na 23, i ukoliko mi radijatori nisu na maksimalno okrenuti nego na npr 4, uopće ne griju a na termostatu je znakić plamena koji označava da griju. Ima li tko iskustva s tim ili savjet? Hvala
Henhen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 08:52   #3595
Quote:
Henhen kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi grijanja. Stavim termostat na 23, i ukoliko mi radijatori nisu na maksimalno okrenuti nego na npr 4, uopće ne griju a na termostatu je znakić plamena koji označava da griju. Ima li tko iskustva s tim ili savjet? Hvala
To znači da je na radijatorima postavljena niža temperatura nego na termostatu pa su isključili grijanje. Grijanje u stanu možeš koristiti tako da sve radijatore postaviš na 6 i temperaturu reguliraš preko centralnog termostata i tada bi ti trebala biti ista temperatura u svim prostorijama. Ili, ako želiš da ti neke prostorije budu toplije (npr. dječja soba) ili hladnije (spavaća soba) možeš centralni termostat postaviti na nešto višu temperaturu kako bi bio stalno uključen, a temperaturu u pojedinačnim prostorijama regulirati preko ventila na radijatorima npr. postaviš na 5 u dječjoj sobi, na 2 u spavaćoj sobi i na 4 u dnevnom boravku.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 23:44   #3596
Quote:
JustSaying kaže: Pogledaj post

1. Zašto se kod ulaza 132a ne postave betonske kugle i parking za bicikle, koje bi blokirale krivo parkiranje koje iz dana u dan rade 2 auta, kao što je to napravljeno kod ulaza 130a? Čekamo da Mais donira ili?


Hvala.
Moram pohvaliti nekog, bila to predstavnica stanara, K-Index, ili netko treći, ovo je konačno napravljeno.
JustSaying is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 18:43   #3597
Mailom sam obavijesten o akciji koja je bila u Baumaxu, te se za ulaze kupilo dva umjetna bora(132 i132a).Pitam se tko je od nas suvlasnika bio suglasan za kupnju istog jer ja nisam dobio nikakav papir da potpišem.
Naime iskreno nakaradno mi je to da kitimo ulaze...
Po mom misljnju bilo je bolje kupit farbu i pokreciti zidove oko liftova(sam ulaz) , jer izgledaju kao da smo ovdje nekoliko godina...
Poštovana gđo.Marijeta novci kojim ste kupili ta dva bora (bez obziran na popust od 70%) su nasi novci, i molim Vas da nas ubuduce obavijestite unaprijed(vjerujem da tako i svog supruga obavijestite da ce te mu podignuti nesto love sa njegovog racuna)

Još jednom smatram borove u ulazu SUVIŠNIM

Hvala!!
susjed07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 19:33   #3598
Koliko znam, za tako beznačajne troškove ( a radi se vjerojatno o manje od 100 kuna) predstavnik stanara ne treba odobrenje stanara. Odnosno svaka od naših zgrada bi trebala imati definirano koliki iznos Predstavnik može potrošiti bez odobrenja stanara, a ovo vjerojatno ulazi u to.
JustSaying is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 19:42   #3599
Bi trebala imati...
Ovo vjerojatno ulazi u to...

znači generalno ne znas nego nagađaš?

Koliko od vas je vidjelo medjuvlasnicki ugovor?

Imate nedefinirane odnose u zgradi.
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 19:52   #3600
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Bi trebala imati...
Ovo vjerojatno ulazi u to...

znači generalno ne znas nego nagađaš?

Koliko od vas je vidjelo medjuvlasnicki ugovor?

Imate nedefinirane odnose u zgradi.
Da, pretpostavljam da postoji. Vidjela ga nisam. Ne znam za druge. Ali ne bi radila dramu radi bora od 50kn. Nije da se i meni to previše sviđa, ali već sam vidjela par susjeda da oduševljeno komentiraju ili čak ukrašavaju taj bor, pa ak njih to veseli nek ga imaju...

Kad predstavnica kupi auto na račun pričuve onda ću se bunit. Dok troši 50kn na bor koji se može koristiti svake godine i koji veseli naše susjede, to je zadnje na što ću se buniti.

Nego da pitam nešto drugo, kada će deratizacija u garaži? Vidjela miša neki dan. Malo je reći da nisam oduševljena time.
JustSaying is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.