Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2014., 16:19   #1261
Quote:
litosfera kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

meni su ugradili vrata Protektor 3 od firme Protectum vrata (konrad sat). Cifra je bila 5900kn. Sama vrata su nazivno iznutra bijele boje ali su siva s crnim obrubom (vanjska boja je OK), kugla je trebala biti fiksna ali ima lufta 3-4mm, granicnik udara glasno od stok - nema niceg da upije udarac (metal udara u metal). Na kvaci se nalazi vijak na pogodnom mjestu da se covjek poreze.

Zidali su po zahtjevu svjetlosni otvor te ostavili cca 30mm mjesta izmedu stoka i cigle te pritom cijeli gornji stok ispunili pur pjenom - dakle prakticki oko 70-80mm pur pjene kumulativno. Usto gornja i donja točka zakljucavanja su cijevi a ne valjci kao sa strane.

Uz vrata dobije se 7 kodiranih kljuceva "renomiranog kineskog proizvodaca" (http://www.hooply.com/en/).

Da ne spominjem kako su prvo ugradili vrata krive boje iako je radnik prvo tvrdio kako je "to" ta boja te mi uzeli kljuceve od obje brave (s opaskom da cu dobiti druge?!) da bi kasnije vratili te iste - dakle sad moram mjenjat i cilindre jer su prosli kroz ruke barem dvije osobe

Uglavnom nisam zadovoljan

http://i.imgur.com/yWBX3b2.jpg
http://imgur.com/3Lk8eCK
http://i.imgur.com/lEujm1H.jpg
Bilo bi zaista nevjerojatno da ste zadovoljni vratima kineske proizvodnje , a usto previše plaćena.
Svima savjet ako imaju nadsvjetlo iznad vrata - ne zatvarati otvor siporeksom ! Prije svega sama protuprovalna vrata su zaista teška , i nakon nekog vremena počet će se pojavljivati pukotine u zatvorenom dijelu.Također sve to skupa traje predugo , tj. nije moguće montažu izvesti u jednom radnom danu ( ako nije totalni fuš ) .
Najkvalitetnije , cjenovno najpovoljnije rješenje je izrada čeličnog nadsvjetla , ispunjenog izolacionim materijalom , koji se po montaži obradi sa istim panelima i lajsnama kao što je i vratno krilo.
A sve je gotovo u jednom danu.
Mogu poslati i koju sliku tako ugrađenih vrata ako nekoga interesira...
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 13:39   #1262
Quote:
gorancepe kaže: Pogledaj post
...Najkvalitetnije , cjenovno najpovoljnije rješenje je izrada čeličnog nadsvjetla , ispunjenog izolacionim materijalom , koji se po montaži obradi sa istim panelima i lajsnama kao što je i vratno krilo.
A sve je gotovo u jednom danu.
Mogu poslati i koju sliku tako ugrađenih vrata ako nekoga interesira...

Kod mene je tako napravljeno. Jedino je sa vanjske strane stavljen knauf i pofarbano u bijelo kao i zid. Evo vrata stoje već 10g.
Radila firma iz istočnog dijela ZG, već sam davno pisao koja
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 10:38   #1263
Nedavno sam naletila na ovo, pa se ne mogu načuditi cijeni, jel to valja išta?

http://solarno.hr/katalog/proizvod/V...80mm-multilock
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:39   #1264
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Nedavno sam naletila na ovo, pa se ne mogu načuditi cijeni, jel to valja išta?

http://solarno.hr/katalog/proizvod/V...80mm-multilock
Nemojte to...pa zar Vam nije cijena čudna? Nema kvalitete za te novce... ako želite sumnjiva kineska vrata onda uzmite ali kasnije će vam bit žao...

Multilock italia hahahaah ....aludiraju na jedanu marku s kojom nemaju veze...to je ko keks jaro (loša kopija jadra)...
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:43   #1265
Quote:
litosfera kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

meni su ugradili vrata Protektor 3 od firme Protectum vrata (konrad sat). Cifra je bila 5900kn. Sama vrata su nazivno iznutra bijele boje ali su siva s crnim obrubom (vanjska boja je OK), kugla je trebala biti fiksna ali ima lufta 3-4mm, granicnik udara glasno od stok - nema niceg da upije udarac (metal udara u metal). Na kvaci se nalazi vijak na pogodnom mjestu da se covjek poreze.

Zidali su po zahtjevu svjetlosni otvor te ostavili cca 30mm mjesta izmedu stoka i cigle te pritom cijeli gornji stok ispunili pur pjenom - dakle prakticki oko 70-80mm pur pjene kumulativno. Usto gornja i donja točka zakljucavanja su cijevi a ne valjci kao sa strane.

Uz vrata dobije se 7 kodiranih kljuceva "renomiranog kineskog proizvodaca" (http://www.hooply.com/en/).

Da ne spominjem kako su prvo ugradili vrata krive boje iako je radnik prvo tvrdio kako je "to" ta boja te mi uzeli kljuceve od obje brave (s opaskom da cu dobiti druge?!) da bi kasnije vratili te iste - dakle sad moram mjenjat i cilindre jer su prosli kroz ruke barem dvije osobe

Uglavnom nisam zadovoljan

http://i.imgur.com/yWBX3b2.jpg
http://imgur.com/3Lk8eCK
http://i.imgur.com/lEujm1H.jpg

Vi ste nažalost kupili poluproizvod uz amatersku montažu i uslugu.

Drugi put pametnije...
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:43   #1266
Quote:
litosfera kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

meni su ugradili vrata Protektor 3 od firme Protectum vrata (konrad sat)...................kugla je trebala biti fiksna ali ima lufta 3-4mm, granicnik udara glasno od stok - nema niceg da upije udarac (metal udara u metal). Na kvaci se nalazi vijak na pogodnom mjestu da se covjek poreze.
..................Uz vrata dobije se 7 kodiranih kljuceva "renomiranog kineskog proizvodaca" (http://www.hooply.com/en/).
Da ne spominjem kako su prvo ugradili vrata krive boje iako je radnik prvo tvrdio kako je "to" ta boja te mi uzeli kljuceve od obje brave (s opaskom da cu dobiti druge?!) da bi kasnije vratili te iste - dakle sad moram mjenjat i cilindre jer su prosli kroz ruke barem dvije osobe

Uglavnom nisam zadovoljan
I ja sam nedavno kupila njihova vrata, isti model kao i Ti i za sada sam s njima zadovoljna, jer činjenica je da u tom cjenovnom razradu i nismo mogli dobiti ništa kvalitetnije. Bar sam ja to tako utvrdila prije konačne odluke.
Sve o tim vratima sam unaprijed doznala putem njihove web stranice koja je jako detaljna i posjetom salonu te pregledom tog proizvoda u živo. a, da li su proizvedena u Kini, Austriji ili Hrvatskoj manje je važno, jer niti su svi proizvodi iz Kine loši, niti iz Austrije ili Hrvatske dobri.

Osim toga zadovoljna sam i sa načinom ugradnje koja je zajedno sa zidarskom obradom špaleta oko vrata. Trajalo je to 2 dana, gletanje uredno i profesionalno izvedeno, a čak je i dio zida u hodniku obojen te izgleda kao da nikada iznad vrata nije bio oberliht.
To, što se čuje zvuk metala o metal pri otvaranju vrata uz korištenje graničnika meni je ok, jer niti je bučno, niti neočekivano. Naime, graničnik i valjčić za koji j se on zakvači su od metala i tokom uporabe manje će se habati, nego da je metal s nečim obložen.
Tvoj navod o „luftu 3-4mm“ oko kugle, ako se ne radi o ukrasnoj rozeti reklamiraj.
Dalje navodiš: „Na kvaci se nalazi vijak na pogodnom mjestu da se covjek poreze.“ Malo si pretjerao. I na mojoj kvaki postoji vijak koji niti je oštar, niti ga šaka dodiruje prilikom otvaranja vrata. Ne vjerujem da su za moju kvaku kupili specijalni vijak.

A, to s ključevima mi nije jasno. Ja sam dobila za svaku bravu 2 servisna,koja su koristili majstori prilikom montaže, a 1 aktivacijski i 5 normal u plastičnoj prozirnoj originalno zavarenoj kutiji.
Nekoliko dana kasnije, kada sam utvrdila da je sve funkcionira ok, aktivacijskim ključem sam poništila kodiranje i time servisne ključeve koje su koristili majstori učinila neupotrebljivim.
Da su onih 5 ključeva u zavarenoj plastičnoj kutiji zajedno sa 1 aktivacijskim ključevi koje ja prva koristim, naprosto moram vjerovati. Kao i mnogo štošta u životu.
Uostalom, zar postoje protuprovalna vrata?
miramo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 23:57   #1267
Cilindar za bravu s cijenom do 100 €

Molio bih savjet koji cilindar za bravu (vanjska vrata) uzeti u rangu cijene do 100 €.
Tko u Zg drži Keso?
Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje marxfer : 05.11.2014. at 23:59. Reason: nadopuna
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 21:01   #1268
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Molio bih savjet koji cilindar za bravu (vanjska vrata) uzeti u rangu cijene do 100 €.
Tko u Zg drži Keso?
Hvala unaprijed.
Probajte s DOM ix Das ili ako želite nešto žešće onda DOM ix 6SR.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:07   #1269
Pozdrav svima! Prodaje li firma Ekspert plus još protuprovalna vrata te, ako da, ima li netko nedavna iskustva s njima? Čini mi se da su hvaljeni u postovima od ranijih godina, ali da se više ne spominju.
__________________
Čovječe, ne idi malen ispod zvijezda
noriko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 11:35   #1270
Quote:
noriko kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Prodaje li firma Ekspert plus još protuprovalna vrata te, ako da, ima li netko nedavna iskustva s njima? Čini mi se da su hvaljeni u postovima od ranijih godina, ali da se više ne spominju.
Firma je propala davnih dana...
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 11:43   #1271
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Molio bih savjet koji cilindar za bravu (vanjska vrata) uzeti u rangu cijene do 100 €.
Tko u Zg drži Keso?
Hvala unaprijed.
treba vidjeti dimenziju cilindra , BKS Detect 3 je između 200-300 kn , CISA AP3 je između 500-600 kn , BKS JANUS je oko 600 kn.

Bitnije od cijene cilindra je da cilindar ne viri van vrata , tako da je bitnije kupiti sigurnosni štitnik , onda je i cilindar od 200 kn dovoljan.

Lp
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:14   #1272
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Molio bih savjet koji cilindar za bravu (vanjska vrata) uzeti u rangu cijene do 100 €.
Tko u Zg drži Keso?
Hvala unaprijed.
Mislim da Kerametal još uvijek zastupa Keso.Ja sam kupovao njihove cilindre tamo iza Konzuma kod NBH.Imali su povoljne cijene,ali mislim da su sada nešto skuplji.Prije par godina,za čini mi se 640kn,kupio sam Keso 2000 SΩ sa 7 ključeva,a to je cilindar vrhunske kvalitete.Postoje različite dimenzije cilindra pa se mogu prilagoditi.No također su dobri cilindri navedeni gore,pogotovo uz štitnik,kojeg ja također koristim.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 16:14   #1273
Nema više tog Kerametala.. sada je lijepi bar tamo.
Keso 2000 S omega je izvrstan cilindar!
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 01:29   #1274
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Probajte s DOM ix Das ili ako želite nešto žešće onda DOM ix 6SR.
Ix6SR je 1.500 kn što je 2x iznad budžeta ixDAS počinje na 700 kn, a u mojoj dimenziji 35/50 barem 900 što je opet preko budžeta.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 01:31   #1275
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Nema više tog Kerametala.. sada je lijepi bar tamo.
Keso 2000 S omega je izvrstan cilindar!
Koliko vidim Kerametal egzistira još samo u VŽ pa se bojim da neće biti ništa od Kese.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 01:34   #1276
Quote:
gorancepe kaže: Pogledaj post
treba vidjeti dimenziju cilindra , BKS Detect 3 je između 200-300 kn , CISA AP3 je između 500-600 kn , BKS JANUS je oko 600 kn.

Bitnije od cijene cilindra je da cilindar ne viri van vrata , tako da je bitnije kupiti sigurnosni štitnik , onda je i cilindar od 200 kn dovoljan.

Lp
Hvala, razmotrit ću štitnik, a cilindre koliko sam gedao iimaju u Osora, doduše oni baš ne odgovaraju na mail pa ću ih nazvati.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 12:06   #1277
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Hvala, razmotrit ću štitnik, a cilindre koliko sam gedao iimaju u Osora, doduše oni baš ne odgovaraju na mail pa ću ih nazvati.
Gorane , odgovori čovjeku, ne gubi vrijeme po fourmima
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 16:35   #1278
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Gorane , odgovori čovjeku, ne gubi vrijeme po fourmima
moram malo gubiti vrijeme po ovom forumu jer kakve se tu nebuloze pišu , dođe mi da ostarim 2 godine u 5 minuta.
Ljudi nikako da shvate da je većina ovih postova direktno usmjerena na nekog trgovca i sve nekako u rukavicama guraju na njih.
Problematika oko mehaničke zaštite stanova i kuća je poprilično široka i kompleksna te je svaka pomoć dobrodošla - ali mora biti od stručnjaka koji se tom problematikom i bavi.
Nije najskuplji cilindar i najkvalitetnije rješenje - bez sigurnosnog štitnika se može slomii svaki cilindar ( iako će neki reći suprotno ).
Također , kod drvenih vrata za osnovu sigurnosti mora se montirati i ona mala nadbrava.
Zašto ? Zato što sa sa svoji 100 i nešto kila šutnem vrata sa naskupljim cilindrom i naskupljim štitnikom i drvo kod štoka se raspe u paramparčad ( rječica iz Zagora da se ne ljutite ).

Itd , itd - ako mogu pomoći , a radim ovaj posao već 20 i kusur godina , rado ću to i učiniti..
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:17   #1279
Quote:
gorancepe kaže: Pogledaj post
moram malo gubiti vrijeme po ovom forumu jer kakve se tu nebuloze pišu , dođe mi da ostarim 2 godine u 5 minuta.
Ljudi nikako da shvate da je većina ovih postova direktno usmjerena na nekog trgovca i sve nekako u rukavicama guraju na njih.
Problematika oko mehaničke zaštite stanova i kuća je poprilično široka i kompleksna te je svaka pomoć dobrodošla - ali mora biti od stručnjaka koji se tom problematikom i bavi.
Nije najskuplji cilindar i najkvalitetnije rješenje - bez sigurnosnog štitnika se može slomii svaki cilindar ( iako će neki reći suprotno ).
Također , kod drvenih vrata za osnovu sigurnosti mora se montirati i ona mala nadbrava.
Zašto ? Zato što sa sa svoji 100 i nešto kila šutnem vrata sa naskupljim cilindrom i naskupljim štitnikom i drvo kod štoka se raspe u paramparčad ( rječica iz Zagora da se ne ljutite ).

Itd , itd - ako mogu pomoći , a radim ovaj posao već 20 i kusur godina , rado ću to i učiniti..
Sve nabrojano stoji.Ja imam drvena vrata sa bravom i nadbravom ( što sam zaboravio spomenuti),a uz glavnu bravu sa cilindrom i štitnikom,imam i štok na glavnoj bravi ojačan sa 2mm željeznim profilom i debelim vijcima u tiplama ubušenim u zid.Također,za svaki slučaj, imam kratke metalne profile ispod panti da se ne mogu lako pomaknuti iz ležišta.Nije puno,ali nije niti zanemarivo.Solidna zaštita u zgradi gdje lopovi manjeg kalibra traže što slabiju točku.U pravilu vrata sa jednim cilindrom,po mogućnosti bez štitnika.U mojoj zgradi su sve provale bile po tom obrascu.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:01   #1280
Pozdrav,

imam novi stan na kojem su ugrađena protuprovalna vrata. KAko nisam nikada imao iskustva s istima, pitanje je dali zamjenu cilindra mora obaviti stručna osoba ili mogu sam?

Postoji li nešto na što bih svakako trebao paziti prilikom demontaže/montaže ukoliko to sam radim?

Unatrag par stranica vidim da predlažete neke od modela clindara koji su zadovoljavajuće kvalitete, pa samo nisam našao di bi to kupio

Zahvaljujem na info.

Lp
orogoro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.