Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 12:29   #6001
Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Oprostite što ovako upadam, ali čitam malo ovu temu i vidim da su svi s kojima imate problema "došli sa sela i ne znaju se ponašati".
Samo sam htjela napomenut ( i sama sam došla sa sela) da nismo svi sa sela seljačine koje nemaju osnovne kulture.
Prema mom iskustvu života u studentskim domovima i kasnije u unajmljenim stanovima puno nepristojnih pridošlica su građani (Zadar, Split...), a neki su i starosjedioci.
Jedino što se bojim da su ti "građani" i sami vjerojatno pridošlice od nekud, jer recimo "prave" Splićane (znači ono zadnjih 10 generacija tamo živi) možeš skoro pa na prste prebrojati. Isto je i sa Zagrebom. Al nije tu o pridošlicama riječ, nego je jednostavno većina stanovnika ove naše države nekulturna (bonton im je strana riječ), pa se sve to prenosi na ostale grane - od kulture vožnje, pa do kulture stanovanja...
charmed84 is offline  
Old 15.10.2014., 13:14   #6002
Pomirite se s time da su, bilo gdje, pričali mi o Donjoj Špičkovini ili Zagrebu, barem 20% žitelja mrkle i teške seljačine , još 30% su samo obične seljačine ... ostatak je više-manje civiliziran i kulturan, s naglaskom na više-manje...
Rostilj-peka is offline  
Old 15.10.2014., 13:27   #6003
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Pomirite se s time da su, bilo gdje, pričali mi o Donjoj Špičkovini ili Zagrebu, barem 20% žitelja mrkle i teške seljačine , još 30% su samo obične seljačine ... ostatak je više-manje civiliziran i kulturan, s naglaskom na više-manje...
istina. i to nema veze jesi sa sela ili iz Bronxa, nego s odgojem koji uzima u obzir ljude okolo, urođenom sklonosti agresiji i stupnju frustracije u danu / životu.
uzadnjicas is offline  
Old 17.10.2014., 14:52   #6004
Quote:
Zlatka113 kaže: Pogledaj post
Gadi mi se razgovarati sa tim bučnim luđacima, a nemam muda pozvati policiju. Hoće im policija reći tko ih je zvao? Šta da radim. To se počelo događati ovo ljeto i otprilike 1 put tjedno. Evo, na primjer sada (nedjelja, 2. 8.) Hvala na savjetu!
Jedini način kako oni mogu saznati da si ih baš ti prijavila policiji jest ako imaju nekog poznatog u policiji. Tako mi u zgradi imamo jednog visoko rangiranog pajkana koji u sekundi sazna ko je u kvartu zval drotove i kome.
Vedranowsky is offline  
Old 17.10.2014., 14:58   #6005
Quote:
FatAndUgly kaže: Pogledaj post
Ili ti recimo zvone oni koji te žele preobratiti na svoju vjeru.
Šta ti napraviš?

Ja kada vidim tko je, skinem se u gaće, otvorim vrata i u facu im viknem BU !
I zatvorim vrata.

Drugi put ih pozovem na grupni seks jer dolaze obično u paru.

Treći puta obično nema. Jer kad idu, jedna drugoj reče "nemoj tu", "tu živi onaj luđak".

Meni opet dobro, imam svoj mir.
Zanimljiv pristup materiji. Meni je recimo nedavno pozvonila mlada djevojka iz JS, ja ju pustio u stan, zaključao ulazna vrata i počeo spuštati rolete na prozorim. Pogledala me prestravljeno i upitala: "-Što to radiš?!" Na što sam joj odgovorio da se skine i da se opusti...
Vedranowsky is offline  
Old 07.11.2014., 20:11   #6006
Ljudi, poštovanje......

Ima li ko kakav pametan savjet vezano za sljedeće:

Imam problema sa svojim odnosom prema iritantnim zvukovima iz stana iznad, tzv. udarnom bukom koraka i premještanja stvari........

Dapače, moje psihičko stanje je sve gore, ja svoj boravak u stanu svodim na (podsvjesno) osluškivanje zvukova u zgradi, a kad gore iznad netko konačno zastruže sa nekakvim ladicama od kreveta ili nabija sa premještanjem taburea na način da ga digne i baci nazad na parket, onda sav uznemiren (s pulsom 180) odmah pitam ženu: što je to bilo?!?!?! Sve u nadi da mi se pričinja...Najgore je način hodanja.....užas, sve se trese.......i nabija.

Postajem psihički bolesnik."

Osobno, kupio sam i čepiće za uši........užas.........inače, ne radi se o penzićima nego ljudima srednje dobi. Živimo u staroj zgradi sa drvenim gredama, gdje se čuje kad komarac sleti na ormar. Inače, ekipa (podstanari) kad gore hodaju, nama se sve trese. Ostavio sam pismo u poštanskom (vlasnik ga je pokupio), ali očigledno ništa. Lupam im odozdola sa metlom, oni lupaju meni...........razgovarao sam, ali ekipa ne kuži da rade udarnu buku, načinom hodanja, kopitarenja i premještanjem ormara i slično ili ih samo boli ona stvar. U svakom slučaju, mučim se i prenašam to na svoje doma. Možda sam i ja otišo na kvasinu.....huh...........

Ako ima tko kakav savijet, neka podijeli...........

hvala

Zadnje uređivanje Spirit of life : 07.11.2014. at 20:22.
Spirit of life is offline  
Old 07.11.2014., 21:00   #6007
Spirit of life, to nije problem sa susjedima. pogledaj ovu temu, tamo bi mogao naći pomoć
https://www.forum.hr/showthread.php?t=715523
uzadnjicas is offline  
Old 11.11.2014., 16:13   #6008
ako pitam na krivom mjestu nek me netko usmjeri....problem je slijedeci
Prije 20tak godina ukopali su moji starci betonsku cijev za odvodnju oborinskih voda i kanalizacije (septička jama, 3 bazena) (fi 200) od kuće do potoka, cca 150 metara
Cijev ide preko tuđe parcele (građevinsko zemljište) i to je sve bilo u dogovoru s bivšim vlasnicima
Nedavno je parcela prodana i sazidana je kuća.
Novi se vlasnik bez pitanja samo spojio na tu cijev (oborinske vode i odvodnja iz septičke jame)
Postoje neka neriješena pitanja, inače uopće problema nebi bilo oko toga da se spoje na tu cijev.
Znači,
dali se susjed smije spojiti na MOJU infrastrukturu bez pitanja mene kao vlasnika? Cijev je ukopana na njegovoj zemlji pred 20tak godina
__________________
Varaždin
branee is offline  
Old 11.11.2014., 17:56   #6009
brane, imaš ovakvu sličnu temu negdje na pravu pa pitaj tamo, čini mi se da ćeš tamo dobiti konkretnije odgovore.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Old 11.11.2014., 19:56   #6010
ok, hvala
__________________
Varaždin
branee is offline  
Old 12.11.2014., 09:36   #6011
Quote:
branee kaže: Pogledaj post
Znači,
dali se susjed smije spojiti na MOJU infrastrukturu bez pitanja mene kao vlasnika? Cijev je ukopana na njegovoj zemlji pred 20tak godina
Na svojoj zemlji smije što želi, pa tako i zatvoriti tu cijev...
dlasic is offline  
Old 12.11.2014., 09:57   #6012
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Na svojoj zemlji smije što želi, pa tako i zatvoriti tu cijev...
agree. znam dva slučaja da su novi vlasnici zatvorili kanalizaciju koja ide preko njihovog, i korisnici kanalizacije su hitno trebali mudrijati druga rješenja. puno kompliciranija, prepumpavanje na vecu visinu, ili redovno praznjenje.

@branee: preporucujem, pripremi se i za taj scenarij, da ti se septicka ne prelije preko tvoga.

da si temeljem dogovora sa starim susjedom upisao u gruntovnicu na toj parceli pravo sluznosti, ne bi bilo problema. ovako imas problem. probaj se dogovoriti s novim vlasnicima. potpisite ugovor. plati. i upisi sluznost u gruntovnicu.
gadze is offline  
Old 19.11.2014., 19:03   #6013
Quote:
Spirit of life kaže: Pogledaj post
Ljudi, poštovanje......

Ima li ko kakav pametan savjet vezano za sljedeće:

Imam problema sa svojim odnosom prema iritantnim zvukovima iz stana iznad, tzv. udarnom bukom koraka i premještanja stvari........

Dapače, moje psihičko stanje je sve gore, ja svoj boravak u stanu svodim na (podsvjesno) osluškivanje zvukova u zgradi, a kad gore iznad netko konačno zastruže sa nekakvim ladicama od kreveta ili nabija sa premještanjem taburea na način da ga digne i baci nazad na parket, onda sav uznemiren (s pulsom 180) odmah pitam ženu: što je to bilo?!?!?! Sve u nadi da mi se pričinja...Najgore je način hodanja.....užas, sve se trese.......i nabija.

Postajem psihički bolesnik."

Osobno, kupio sam i čepiće za uši........užas.........inače, ne radi se o penzićima nego ljudima srednje dobi. Živimo u staroj zgradi sa drvenim gredama, gdje se čuje kad komarac sleti na ormar. Inače, ekipa (podstanari) kad gore hodaju, nama se sve trese. Ostavio sam pismo u poštanskom (vlasnik ga je pokupio), ali očigledno ništa. Lupam im odozdola sa metlom, oni lupaju meni...........razgovarao sam, ali ekipa ne kuži da rade udarnu buku, načinom hodanja, kopitarenja i premještanjem ormara i slično ili ih samo boli ona stvar. U svakom slučaju, mučim se i prenašam to na svoje doma. Možda sam i ja otišo na kvasinu.....huh...........

Ako ima tko kakav savijet, neka podijeli...........

hvala
Izgleda da je došlo vrijeme da poduzmeš odlučne korake. S obzirom da te ignoriraju i da su bezobrazni, možda bi za početak dobro došla jedna prijava poreznoj upravi (vjerojatno su neprijavljeni podstanari?). Osim toga klin se klinom izbija, možda bi dobro došla i jedna mala budilica sa iritirajućim zvukom (a koja nije iritirajuća?), koju bi pričvrstio što bliže svom plafonu, a ispod njihovih spavaćih soba (ili sobe), pa neka cvili kad oni spavaju ... itd. Inače svi ovi savjeti se već nalaze na temi, možda godinu - godinu i pol prije, prelistaj malo....
Beppinna is offline  
Old 26.11.2014., 15:01   #6014
Smile studenti nogometaši

Moji susjedi (19g studenti) koji žive u stanu ispod mog, igraju nogomet i trče po stanu kao sumanuti u sate kad ja trebam ići spavati (22 do 01h). Zatvoriš oči i onda dum-dum-dum-DUM-DUM-DUM. Non-stop vibracije trčanja i nabijanja koje dolaze iz poda. Krevet mi vibrira. Ne pomažu čepovi za uši. To rade i po danu ali po noći se valjda razbude pa više trče.
Ekipa im dolazi u sitne sate i slušaju se cajke. Osim što se zatrčavaju s kraja na kraj stana, đihaju na pete, hopa-cupa.
Susjed ispod njih se odselio, nije mogao više trpiti, sad ispod njih nema nikoga.
Mogu što hoće.
A kad je meni dopizdilo pa sam ja jednom počeo trčati kao oni, su mi tu noć lupali u 4-5 ujutro čekićem po plafonu da me probude. Taman kad oni inače idu na spavanje.
Trebam li spominjati da je u 7-8 ujutro sve tiho i kad idem na posao trebam biti tih kao mušica da ih ne probudim. Da se ne naljute.
Dameeer is offline  
Old 26.11.2014., 15:07   #6015
poceo citat temu cisto zbog naslova, da vidim sta se dogada, ali ovo je stvarno razocaravajuce problem je u vama koji dopustate da vas netko siluje... ja zivim u kuci i nisam imao problema sa susjedima, jer se radi o normalnim ljudima koji zive mirnim zivotom, ali sam znao imat problema sa bukom i dernjavom sa nekim stanarima u zgradi blizu kuce, a problem sam rijesio posjetom tom stanaru. nije vise bilo buke i dernjave usred noci...

mislim da bi i vi trebali napravit isto i objasnit im da necete dopusit da vas netko tako siluje...
Patrice is offline  
Old 27.11.2014., 09:07   #6016
Quote:
Dameeer kaže: Pogledaj post
Moji susjedi (19g studenti) koji žive u stanu ispod mog, igraju nogomet i trče po stanu kao sumanuti u sate kad ja trebam ići spavati (22 do 01h). Zatvoriš oči i onda dum-dum-dum-DUM-DUM-DUM. Non-stop vibracije trčanja i nabijanja koje dolaze iz poda. Krevet mi vibrira. Ne pomažu čepovi za uši. To rade i po danu ali po noći se valjda razbude pa više trče.
Ekipa im dolazi u sitne sate i slušaju se cajke. Osim što se zatrčavaju s kraja na kraj stana, đihaju na pete, hopa-cupa.
Susjed ispod njih se odselio, nije mogao više trpiti, sad ispod njih nema nikoga.
Mogu što hoće.
A kad je meni dopizdilo pa sam ja jednom počeo trčati kao oni, su mi tu noć lupali u 4-5 ujutro čekićem po plafonu da me probude. Taman kad oni inače idu na spavanje.
Trebam li spominjati da je u 7-8 ujutro sve tiho i kad idem na posao trebam biti tih kao mušica da ih ne probudim. Da se ne naljute.

Razgovaraj s njima i reci im da se smire ili da ces im zvati muriju svaki put. Nije valjda da se bojiš dvojice klinaca?
Vedranowsky is offline  
Old 04.12.2014., 10:12   #6017
Quote:
MMK kaže: Pogledaj post
Trebam stručnu pomoć u vezi ludog susjeda.
Moram odmah napomenuti: opasan, nema što ne bi napravio, seljačina, (bivši milicajac) misli da se sve vrti oko njega, misli da je uvijek u pravu. Kad je moj pas svojevremeno došao do njegove međe i svoje cape stavio na među koja je zajednička (naša i njihova) on je psa čekićem lupio po capama. Ne izmišljam jer sam iz daleka to vidjela. Kasnije je drugog psa po svem sudeći otrovao što je veterinar ustanovio da je otrovan a nema ga tko drugi otrovati. Jednom riječju počela sam se bojati za vlastiti
život.
Pred dvije je godine napravio kućicu od 35 kvadrata na međi, tužila sam ali on je legalizirao. Dakle tu je sada problem. Kućica je na međi, potpuno. Dakle jedan zid kućice je sagrađen na međnom zidu. Na kućici je terasa. Na terasu je u kutove postavio željezne šipke pa stavio neku žicu kao ogradi. Sada oko te ograde stavlja onu plastičnu mrežu koja se ljeti koristi za hladovinu iznad automobila. (zelena tenda). Ta mreža sada visi preko ograde ali i preko zida te kućice koja je na međi. Dakle visi preko međnog zida na naš teren. Što napraviti?. Što mogu napraviti a da me on ne tuži, da ne kaže da je u pravu i da to može napraviti.
kuca ne moze biti na medi, nego mora biti udaljena, malo provjeri kod pravnika.
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Old 04.12.2014., 15:24   #6018
Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
kuca ne moze biti na medi, nego mora biti udaljena, malo provjeri kod pravnika.
zavisno od slucaja kuca/objekt moze biti na medji.
pocupaj tendu i baci ju u smece. ako se bojis nemoj ju cupati i trpi.
jones85 is offline  
Old 08.12.2014., 14:46   #6019
Susjed mi je u lokot na drvarnici stavio ljepilo, moram rezati i staviti novi, ali će vjerojatno ponoviti.Inače ima nas malo stanara i eliminacijom sam siguran koji je taj, ali kako dokazati,ako prijavim policiji vjerojatno nikakve koristi, još će me i ismijati, kada sam imao krađu iz garaže nisu ni ispitali nikoga iako sam im dao indicije o počinitelju.Smijem li postaviti skrivenu kamericu, pa ako ona snimi počinitelja onda predati snimku policiji?

PS.Pa i da ustanovim tko je , što mu mogu zakonski s obzirom na malu štetu?

Zadnje uređivanje B-118 : 08.12.2014. at 15:07.
B-118 is offline  
Old 08.12.2014., 14:51   #6020
Mislim da po zakonu moraš jasno naznačit da se snima, inače snimka pravno ništa ne vrijedi. Tajno nikog ne smiješ snimat.



Sent from my Windows Phone using Tapatalk
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.