Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2012., 12:28   #1381
Molim novije informacije u vezi zgrade TEM-95 od onih useljenih u tu zgradu, jer moja frendica traži stan.
Kako ste zadovoljni sada, ima li kakvih problema. Vidjela sam nedavno da još uvijek imate jedan priključak za vodu i dijelite svi troškove vode, te mi se čini kao da zgrada još uvijek nije dovršena, pogotovo okoliš, npr. one daske preko šahtova mi baš ne ulijevaju povjerenje. I da li su papiri za zgradu u redu da bi se mogao kupiti stan na kredit ?
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 16:24   #1382
Quote:
Maddogg kaže: Pogledaj post
@Agio - ne moze svatko raditi sto hoce. Za bilo kakvu izgradnju je potrebna suglasnost sustanara. To sto su susjedi idioti pa bacaju stvari preko balkona/kroz prozor ne opravdava sebicno djelo izgradnje nadstresnice koja narusava izgled cijele zgrade. I ja na balkonu nalazim stvari koje bacaju susjedi iz stanova iznad, pa nisam zbog toga zatvorio balkon, vec sam ih upozorio na to. I nekako sumnjam da je nadstresnica izgradjena da bi se zastitilo od susjeda koji bacaju stvari, naime ista je nikla prije useljenja....
Imas pravo, za bilo kakvu izgradnju nadstresnice je potrebna suglasnost svih sustanara. I da naravno da bi se izbjegla sebicnost vlasnika najbolje bi bilo da se iz zajednicke pricuve plati arhitekt i izgradnja nadstresnice vlasnicima stanova u prizemlju. Ja sam valjda jedina u nasoj zgradi koja nije ni na koji nacin narusila izgled zgrade ( ne nemam nadstresnicu, a rado bi je imala jer sjedenje u vrtu mi je preopasno) i ne nisam zatvorila balkon i pazi molim te nemam klimu, koju je vecina stanara u zgradi postavila na fasadu ( btw na taj nacin su samo sj. garanciju na fasadu).

anyway jel netko zna kad je sastanak suvlasnika ove godine, ja naime nisam dobila obavijest, a nisam ni dobila financijski izvjestaj za proslu godinu ali niti za ovu.
agio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 10:04   #1383
e agio, dobro si me nasmijala . ja nesto razmisljam o novom autu, nesto oko 50000€, ali da bi izbjegli moju sebicnost i samovolju, najbolje da se iz zajednicke pricuve plati analiza koji bi mi auto najbolje odgovarao i, naravno, sam auto. Ajde, registraciju i osiguranje cu sam platiti, nije problem .

druga stvar, proucite malo zakone i pravila, a ne lupati bez veze. suglasnost svih stanara je preduvjet za trazenje razno-raznih dozvola za postavljanje nadstresnice (tipa onog cudovista sto je niklo u prizemlju, a nekim cudom jos nije sruseno). mogu svi stanari dati suglasnost, i onda neki prolaznik vidi ruglo od nadstrsnice i prijavi ga nadleznoj inspekiciji - nadstresnica ce dobiti rjesenje za rusenje.
bubahotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 10:57   #1384
Quote:
agio kaže: Pogledaj post
Imas pravo, za bilo kakvu izgradnju nadstresnice je potrebna suglasnost svih sustanara. I da naravno da bi se izbjegla sebicnost vlasnika najbolje bi bilo da se iz zajednicke pricuve plati arhitekt i izgradnja nadstresnice vlasnicima stanova u prizemlju. Ja sam valjda jedina u nasoj zgradi koja nije ni na koji nacin narusila izgled zgrade ( ne nemam nadstresnicu, a rado bi je imala jer sjedenje u vrtu mi je preopasno) i ne nisam zatvorila balkon i pazi molim te nemam klimu, koju je vecina stanara u zgradi postavila na fasadu ( btw na taj nacin su samo sj. garanciju na fasadu).

anyway jel netko zna kad je sastanak suvlasnika ove godine, ja naime nisam dobila obavijest, a nisam ni dobila financijski izvjestaj za proslu godinu ali niti za ovu.
Koji arhitekt i kakva izgradnja nadstrešnice bi se trebala platiti iz zajedničke pričuve ? Kada ste kupovali stan u prizemlju, znali ste valjda što kupujete.
ja se nikada ne bih bunila protiv neke lijepe tende ili jednostavne male nadstrešnice od materijala koji se uklapa u izgled ostatka zgrade, ali stakleni vrtovi i osobito drveni dvorci su jezivi.


Ja se ne bih složila za ovo s klimom, koliko vidim uglavnom su postavljene unutar balkona. I gdje bi to klima uopće mogla biti postavljena nego na fasadi ? naravno pri tome ne mislim da treba biti postavljena negdje na pročelju, nego na vlastitom balkonu.

U ulazu 2B je bio sastanak suvlasnika ove godine početkom godine na kojem je jedna od tema bila financijsko izvješće, a i dobili smo ga od Mepastana zajedno s računima za pričuvu.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:29   #1385
Vlastiti balkon je isto proćelje. Nego, izgled zgrade ne narušava nastrećnica ili sjenica u vrtu. Nije izgled zgrade narušen ako to nekom pojedincu po njegovom subjektivnom dojmu ne paše. Radi se o gabaritima i nacrtu same zgrade. Na to se misli pod promjenu vanjskog izgleda zgrade. U protivnom bi sadnja drveta u dvorištu također bila promjena izgleda, stavljanje sjedalice na balkon i sl. Mislim da u ovom slučaju jedino može biti nadležna građ. inspekcija a ne ostatak stanara jer se radi o posebnom dijelu. Čak i ako se ispostavi na sudu da je to promjena izgleda zgrade, onda je predstavnik stanara dužan po nekom pravilu jednakosti dići tužbu i protiv svih onih koji su ugradili i najmanju tendu na balkon.
agio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 09:26   #1386
Ja ne kuzim sto ti agio pokusavas dokazati.
Dakle, moje misljenje i misljenje vecine stanara s kojima sam pricao je da izgradjena nadstresnica nije legalno podignuta. Naravno da je nase misljenje pravno nistavno. Zato je podignuta tuzba i gradjevinska inspekcija je isto zakljucila da je ilegalno podignuta nadstresnica i da je treba srusiti. Zasto jos nije srusena.... vjerojatno zato sto zivimo u duboko korumpiranoj drzavi.
Jesmo li se tu onda slozili? Dakle, ne zivimo u srednjem vijeku pa da zato sto se nama nesto ne svidja idemo to rusiti, vec se obratis nadleznim institucijama, koje dalje rjesavaju slucaj.

Druga stvar, valjda mi nikad nece biti jasno zasto ljudi ne mogu shvatiti koja su prava i obaveze predstavnika stanara, a koja svih gradjana RH.
Zasto bi, pobogu, predstavnik stanara bio duzan dici tuzbu protiv svih onih koji su ugradili i najmanju tendu na balkon?????
Ako ti mislis da su to uradili protuzakonito/protupravno, izvoli podici tuzbu. Imas na to apsolutno jednako pravo kao i predstavnik stanara i kao bilo koji drugi gradjanin RH.
bubahotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:16   #1387
Dragi moji susjedi, kako stvari stoje, kupujemo stan u zgradi Tem 95 na Borovju. Zanimaju me vasa iskustva, koliko ste zadovoljni gradnjom, stanom, kvartom, infrastrukturom....? vidim puno komentara i negodovanja oko uredjenja prostora oko zgrade, ali ja se iskreno nadam da ce to biti rijeseno, makar ove godine) Takodjer, ako slucajno ovdje ima stanara iz prizemlja, vasa me iskustva posebno zanimaju, da li je zimi hladno....?? ljudi, svako misljenje i iskustvo nam je dobrodoslo posto smo novi stanari i misljenja investitora ne uzimamo kao relevantna oni ipak trebaju prodati stan) a nesto puno hvale) ma salim se, u svakom slucaju voljela bih procitati vasa misljenja o ovoj zgradi i o samom kvartu.
Hvala svima na misljenju i komentarima
Puno pozdrava od novih susjeda - Zeljke i Bobe
__________________
Ako me ne mozes podnijeti u mojim najgorim trenucima, onda me ne zasluzujes u onim najboljim!
Patricia_TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:25   #1388
problemi

Pozdrav Svima, vidim da post nije aktivan već neko vrijeme, pa reko, idem ga malo prodrmati. Naime, trebam Vašu pomoć, da li ima netko da zna da su ukradeni dijelovi sa automobila (vani ili po garažama), u okolici Borovja, odn. tu Mešićeve zgrade?

Naravno pitam, jer su meni upravo ukrali svašta nešto na autu u garaži, pa me zanima, da li su dojave iz moje zgrade (ovo je već 2. slućaj u mjesec ili dva), ili je to ekipica koja okolo ima promatrače...

dakle i upozorenje, nitko više nije siguran od ovakvih, ajmo reć ljudi.

Nisam vjernik, ali molim Boga da saznam tko je to bio.

Pozdrav, vaš susjed...
erkapeovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 23:39   #1389
Quote:
erkapeovac kaže: Pogledaj post
Pozdrav Svima, vidim da post nije aktivan već neko vrijeme, pa reko, idem ga malo prodrmati. Naime, trebam Vašu pomoć, da li ima netko da zna da su ukradeni dijelovi sa automobila (vani ili po garažama), u okolici Borovja, odn. tu Mešićeve zgrade?

Naravno pitam, jer su meni upravo ukrali svašta nešto na autu u garaži, pa me zanima, da li su dojave iz moje zgrade (ovo je već 2. slućaj u mjesec ili dva), ili je to ekipica koja okolo ima promatrače...

dakle i upozorenje, nitko više nije siguran od ovakvih, ajmo reć ljudi.

Nisam vjernik, ali molim Boga da saznam tko je to bio.

Pozdrav, vaš susjed...
hm u i kod mesiceve zgrade je bilo kradja, cak i provala u 1 stan. e sad da li ta ekipa ima promatrace ili ide na bblef nemam pojma.
agio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 14:10   #1390
Na jesen se stavlja video nadzor u Mešićevu zgradu. Pokrivena će biti i garaža s nekoliko kamera. Nadajmo se da će biti koristi od te investicije.

Pozdrav od susjeda...

Quote:
erkapeovac kaže: Pogledaj post
Pozdrav Svima, vidim da post nije aktivan već neko vrijeme, pa reko, idem ga malo prodrmati. Naime, trebam Vašu pomoć, da li ima netko da zna da su ukradeni dijelovi sa automobila (vani ili po garažama), u okolici Borovja, odn. tu Mešićeve zgrade?

Naravno pitam, jer su meni upravo ukrali svašta nešto na autu u garaži, pa me zanima, da li su dojave iz moje zgrade (ovo je već 2. slućaj u mjesec ili dva), ili je to ekipica koja okolo ima promatrače...

dakle i upozorenje, nitko više nije siguran od ovakvih, ajmo reć ljudi.

Nisam vjernik, ali molim Boga da saznam tko je to bio.

Pozdrav, vaš susjed...
jura33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:18   #1391
Bilo bi manje problema da se zatvaraju vrata i ne puštaju ljudi tek tako unutra. Ako meni netko zvoni na portafon, a nije za mene, ja ga ne puštam unutra.
Što prije kamere to bolje...
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 13:35   #1392
ma je... ali zatvaranje vrata (koji neki neshvatljivo ostavljaju otvorena) ipak ne bi spriječilo ove profiće. nadam se da će ih kamere odvratiti da ni ne ulaze više.
erkapeovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:16   #1393
jel netko od vas iz Mesic zgrade zna tko su vlasnici onog stana u prizemlju na 2b, iznad ulaza u garazu da mi javi na pm. Koliko ja znam nekad su vlasnici taj stan iznajmljivali ali cini mi se da je vec dugo prazan.
Naime imam prijateljicu koja bi htjela iznajmit taj stan jer joj je blizu skole a i svidja joj se jako.
gefunken is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 09:10   #1394
nisu slobodni, ne znam da li ima još koji slobodan u zgradi, fino se popunila...
erkapeovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 21:45   #1395
Zna li netko ima li zgrada na adresi Nikole i Bože Bionde 2 uredne papire (uporabna dozvola, etažirano itd)? Prodavatelj stana je skroman na riječima, spominje knjigu položenih ugovora... Ako ima netko iz prve ruke informaciju, kakva je kvaliteta zgrade, susjedstvo....
kinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 21:07   #1396
Quote:
Prvi nastavak velikog specijala donosi tajni ratni dnevnik iz 1991. godine, koji razotkriva kako su na Borovju, ispod parcela na kojima Zagrepčani danas uzgajaju povrće, ilegalno zakopane stotine bačvi s toksičnim otpadom.
http://www.jutarnji.hr/istrazivacki-...smeca/1237146/
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 11:22   #1397
Što se ono gradi prema toplani? Onaj jedan neboder?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:51   #1398
Pozdrav,

naletio sam na ovaj oglas:

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/pr...oglas-20819942

Zanima me kakva je kvaliteta potkrovlja u toj zgradi? Vrućina, prokišnjavanje?
Sasha2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:37   #1399
Da li i kada će se uvesti 2 zona parking na borovju? Čitala sam nešto prije 2 godine.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 10:48   #1400
Pozdrav ekipo s Borovja. Vidim da je ova tema bila dosta aktivna u razdoblju od prije desetak godina, a onda je zamrla. Zašto? Niste valjda odustali od borbe za svoj kvart?

Što se u međuvremenu izdogađalo u kvartu? Je li napravljena policijska postaja i vrtić koji su bili najavljivani? Što je s onom S zgradom koja je bila u planu?
Postoji li neki plan za širenja kvarta i nove stambene zgrade? Sada, s odmakom od nekoliko godina, kako biste komentirali atmosferu i međuljudske odnose u svom kvartu?
BINko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.