Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 13:37   #41
Quote:
Tania kaže: Pogledaj post
Ajde super da se barem u 90% slažemo.

A što se savjetnika tiče, ne znam, mislim da je bio poprilično fer, poslat ću ti na pm ono što sam sklopila pa mi možeš i o tome dati mišljenje.
Pozdrav
ipak se okreče . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 16:31   #42
OVB je malo bolji od banderasa.
__________________
o majke ti, nakon svih ovih pustih stranica imam instantan deficit mozga
Onaj koji luta. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 16:06   #43
Bok svima,
evo ja prvi put, a zašto? pa zato što sam danas bio u OVB na savjetovanju i želio bi podjeliti svoja iskustva s Vama svima.

Vidim da ima dosta negativne energije i negativnih reakcija nakon odlaska na financijsko savjetovanja, želio sam reći da ja nisam takav feeling imao, meni se čini O.K., naime, dosta se kužim oko financija, ali radi puno posla nemam baš vremena baviti se svojim financijama, ali trudim se koliko god mogu sam sve obaviti, ali vjerujem da bi stručne osobe kojima je to posao bolje obavile za mene nego ja sam, pa od toga i žive.

Meni je stručnjak sve objasnio o čemu se radi, kako se financiraju i s time nemam problema, pa i oni moraju od nečeg da žive, a ako to u Njemačkoj ili Engleskoj funkcionira toliko godina, ne znam zašto ne bi ni kod nas.

Ja opet idem u utorak da mi predoči Plan, nadam se da ću biti zadovoljan i normalno ako će mi to pomoći u uštedi na porezu ili sličnom, onda sam veoma zadovoljan, što je i cilj toga.

Ne znam zašto ljudi negativno reagiraju na nove stvari, možda i nisu tako nove jer već od 1999 rade u Hrvatskoj i mislim da nisu ozbiljni i kvalitetni da ne bi uspjeli na ovom zahtjevnom tržištu!

Možda ima stručnjaka koji i nisu tako stručni u objašnjenju takvih stvari pa zbog toga ljudi negativno reagiraju, ovaj stručnjak kod kojeg sam bio je veoma mlad, počeo je prije godinu dana, a inače diplomirao je računarstvo, a radi u OVB i već je nakom pet mjeseci napredovao u Voditelja, bar mi je tako neslužbeno rekao kad sam ga pitao. Mislim da je bio veoma otvoren i to mi se sviđa, pa na kraju ću i vidjeti u utorak kad otiđen na drugi sastanak.

Ne znam ljudi moji, možda smo mi previše skeptični jer smo u prošlosti imali loša iskustva, ali mislim da se i veijeme i klima mjenja, samo to trebamo prihvatiti....isto kao i drugi u EU.

Pozdrav svima!
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 21:24   #44
Quote:
Global kaže: Pogledaj post

Meni je stručnjak sve objasnio o čemu se radi, kako se financiraju i s time nemam problema, pa i oni moraju od nečeg da žive, a ako to u Njemačkoj ili Engleskoj funkcionira toliko godina, ne znam zašto ne bi ni kod nas.

Ja opet idem u utorak da mi predoči Plan, nadam se da ću biti zadovoljan i normalno ako će mi to pomoći u uštedi na porezu ili sličnom, onda sam veoma zadovoljan, što je i cilj toga.

Ne znam zašto ljudi negativno reagiraju na nove stvari, možda i nisu tako nove jer već od 1999 rade u Hrvatskoj i mislim da nisu ozbiljni i kvalitetni da ne bi uspjeli na ovom zahtjevnom tržištu!

Možda ima stručnjaka koji i nisu tako stručni u objašnjenju takvih stvari pa zbog toga ljudi negativno reagiraju, ovaj stručnjak kod kojeg sam bio je veoma mlad, počeo je prije godinu dana, a inače diplomirao je računarstvo, a radi u OVB i već je nakom pet mjeseci napredovao u Voditelja, bar mi je tako neslužbeno rekao kad sam ga pitao. Mislim da je bio veoma otvoren i to mi se sviđa, pa na kraju ću i vidjeti u utorak kad otiđen na drugi sastanak.
Odlicno!
Znaci imaju uspjesnu prodaju strategiju. Cak stovise imaju najbolju strategiju u odnosu na AWD i druga smeca koja se nude na trzistu.
Plan ti ja mogu vec sada obrazloziti.
Prvo ce ti ponuditi Z.O., a nakon toga stambenu. ako ti nesto trece ponudi, a ne te dvije stvari ugodno cu se iznenaditi.
Najmanja im je provizija od Inv. fod. nesto veca od stambene, najvise od Z.O.
Takvi voditelji prodju seminar koji je cista prodajna tehnika. Napredovao je ne zato sto ima znanja nego zato sto ima odredjeni broj uspjesne prodaje. znaci budala moze biti voditelj ako skupi 400 bodova sto je u stvari odredjeni broj polica Z.O.
OVB je ok. za covjeka nizeg sredsnjeg standarda i obrazovanja, a za vece stvari mozes i sam.
to ti je cisto akviziterstvo. rade za osiguravajuce kuce, a objektivno financiranje i sl. je cista magla za navlacenje proizvoda koji se tesko prodaje.
Imam policu Z.O. koju sam uzela kod njih i nije mi zao.
danas vidim da imam vise znanja i informacija od nekih njihovih vodecih ljudi na razini Hrvatske. u zivotu sam evolirala, oni su mi bili usputna stanica s dobrim rezultatom, a danas se mogu sama savjetovati i obrazovati.
Ovdje u hrvatskoj nemaju nikakvu strucnost i obrazovanje. najvaznija stvar je prodajna tehnika i to im je primarni cilj obrazovanja. u Njemackoj je druga situacija, ozbiljnije je trziste, vise love, veca konkurencija, ali sve se svodi na isto: prodaju proizvode za koje imaju najvecu proviziju.
Mislim da ono sto oni nude je ok i dobro. nece te zavaljati i prodati ti macka u vreci. za vise informacija vidi teme zivotno, stambena, III. stup, dionice i sl pa prosudi sam.

na temelju daljnjeg dijela objavka predmjevam da su te navukli prodajnom tehnikom usteda na porezu. nemoj zbog toga biti u bedu. to nije nista strasno. rekli su ti dobre stvari samo sto mislim da ti informacije na ovom forumu mogu puno vise pomoci u zivotu nego milijun OVB i slicnih firmi.
svakako nisu ti rekli da ces morati za to nesto uloziti sto se opet svodi za Z.O. ili stambenu. dakle, ponudit ce ti svoj ulaganje, a ne kako s nula kuna dobiti nesto od drzave.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 11:51   #45
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Odlicno!
Znaci imaju uspjesnu prodaju strategiju. Cak stovise imaju najbolju strategiju u odnosu na AWD i druga smeca koja se nude na trzistu.
Plan ti ja mogu vec sada obrazloziti.
. . . Prvo ce ti ponuditi Z.O., a nakon toga stambenu. ako ti nesto trece ponudi, a ne te dvije stvari ugodno cu se iznenaditi . . .
. . . na temelju daljnjeg dijela objavka predmjevam da su te navukli prodajnom tehnikom usteda na porezu. nemoj zbog toga biti u bedu. to nije nista strasno. rekli su ti dobre stvari samo sto mislim da ti informacije na ovom forumu mogu puno vise pomoci u zivotu nego milijun OVB i slicnih firmi.
svakako nisu ti rekli da ces morati za to nesto uloziti sto se opet svodi za Z.O. ili stambenu. dakle, ponudit ce ti svoj ulaganje, a ne kako s nula kuna dobiti nesto od drzave.
jbga, ti to znaš lijepo umotati u celofan, pa aranžirati sa trakicom u boji, dodati pokoji cvijetić i naravno sve skupa činiš u rukavicama, za svaki slučaj . . .

a ja, kao ja, prava zalupata seljačina, pa onako pučki jednostano kažem :

- prodaju muda pod bubrege . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 19:43   #46
Samo cu rec ovo, stanite pred savjetnika, konzultanta, direktora ili bilokoga tko je dogurao negdje u OVB-u iznesite mu svoje argumente verbalno u 4 oka i onda cujte povratne argumente ako cemo tako.
Ljudi su cudna bica. Ako umire i dodje stranac i kaze mu da popije tekucinu i da ce ozdravit, on to nece napravit, ali ako mu kazes, cuj dobijes 1000 EUR-a ako ovo popijes i uzet ce.
Nista se nikog ne sili ovdje, a onaj tko je rekao da su ljudi dosadni to je radi nedostatka sposobnosti u verbalnom izrazavanja samog covjeka i djelatnika.
Netko je rekao da se sada sama dovoljno educirala i da joj sada nisu potrebni savjetnici. Izvrsno, ali ima i onih ljudi kao gospodin malo prije koji je rekao da mu se ne da zamarat financijskim trzistem i takvih je 80%. Puno ljudi jednostavno zivi svoj zivot i nisu poduzetni ili nisu rodjeni vodje nego pozadinci.
Ako je ikome nesto na zao ucinjeno iz OVB-a pisite i nastojat cu odgovorit. Kao i svagdje ima pocetnika u firmi koji tek uce. Oni su pomocnici, segrti ili shvatite kako god to zelite. Ne znam ni jednu osobu da se rodila pametna.
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 19:49   #47
dragi moj radnice OVBa,

nitko nije rekao da je OVB nekome ucinio nazao.
ali im niej ucinio ni puno dobrog, a ako je ucinio to je ucinio prije svega radi provizije koju dobiva od osiguravajucih drustva.
zastupati svoju firmu je legitiman cin, ipak onima koji imaju malo vise znanja i informacija ce shvatiti da je funkcija OVBa prije svega provizija, a onda sve ostalo.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 21:01   #48
re

Pa da. Pa svi rade za proviziju koliko ja znam?
I agenti osiguranja i brokeri dionicama i Emanuelle koji nudi fondove pa i službenici u banci, što je mene osobno začudilo jer to nisam znala.
Prvo me začudilo kad su me zvali iz banke (neka prodajna agentica) da mi ponude Integra fondove (i to baš na dan kad mi ističe vezana štednja, zamislite podudarnosti!!!).
Onda sam otišla u banku da si otvorim ovaj invest link da mogu kupovati udjele preko interneta. Kad ono... nakon uvida u moj račun službenica banke se odjednom počela trsiti oko mene i smješkati... i kao "možete sad kupiti udjele ako želite" i "evo vam moja vizitka i broj telefona" i "radim ove i ove dane popodne, samo dođite". Baš sam se začudila. A onda mi muž veli da oni dobivaju proviziju od toga.
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 21:26   #49
Quote:
Tania kaže: Pogledaj post
Pa da. Pa svi rade za proviziju koliko ja znam?
I agenti osiguranja i brokeri dionicama i Emanuelle koji nudi fondove pa i službenici u banci, što je mene osobno začudilo jer to nisam znala.
Prvo me začudilo kad su me zvali iz banke (neka prodajna agentica) da mi ponude Integra fondove (i to baš na dan kad mi ističe vezana štednja, zamislite podudarnosti!!!).
Onda sam otišla u banku da si otvorim ovaj invest link da mogu kupovati udjele preko interneta. Kad ono... nakon uvida u moj račun službenica banke se odjednom počela trsiti oko mene i smješkati... i kao "možete sad kupiti udjele ako želite" i "evo vam moja vizitka i broj telefona" i "radim ove i ove dane popodne, samo dođite". Baš sam se začudila. A onda mi muž veli da oni dobivaju proviziju od toga.
upravo to govorim. svi rade za proviziju i zato kad ti netko nudi nesto ne nudi ti to zato sto je tabi bas nasusno potrebno vec zato sto zeli na tebi zaraditi.
Kad sama dodjes do zakljucka sto je najbolje za tebe bez utjecaja sa strane tada si obavila pravi posao, a do tada te svi zele navuci radi osobne zarade.
Velkam to ril vorld
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 21:38   #50
re

Quote:
i zato kad ti netko nudi nesto ne nudi ti to zato sto je tabi bas nasusno potrebno vec zato sto zeli na tebi zaraditi.
Pa da... za OVB sam znala da radi na proviziju (pa i logično je, neće radit zabadava) no za banke stvarno nisam znala, mislila sam da im je to u opisu posla za koji su plaćeni.

Jedino mi se baš i ne sviđa način da sad iz banke zivkaju doma telefonom, da imaju znači uvid u moj račun i stanje konta (jer stvarno sumnjam da se baš podudarilo to što mi štednja istječe).
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 21:42   #51
Najgori kamatar je najumiljatije djetesce u odnosu na banke.
OVB je u usporedbi s njima Majka Tereza.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 22:21   #52
Quote:
Bujic kaže: Pogledaj post
Evo i jednog od djelatnika OVB-a.
Vidio sam lijepih i ruznih rijeci o OVB-u,a sada da vas nesto naucim. OVB Hrvatska se sastoji od OVB Allfinanz Croatia d.o.o. i OVB Allfinanz zastupanje d.o.o., ako vas zanima zasto odgovor je da nemam pojma,njemci su tako odredili. I postoji njemacka i ceska struktura tako da ovisi gdje ste dosli i sto se toga tice.
Necu ic po nickovima i postovima,ali onaj tko je gnjavio iz OVB-a je ocito pocetnik ili nije savladao svoje gradivo,jer inace zovemodo 3 puta, 3 puta profulas svoju sansu i ne trosimo vise svoje vrijeme.
Oni koji "sve" znaju o financijama i imaju IQ 250,ne znam zasto ste dolazili k nama kad ste pametniji od nas.
Onaj tko je imalo slusao kad je bio kod nas, firma je osnovana kako se obicni gradjani ne bi vise muljali jer 80% njih nema pojma sto se nalazi na financijskom trzistu i zato smo mi tu.
Kako postoje ljudi koji su sebicni i nesebicni, tako i kod nas postoje djelatnici koji gledaju samo svoju koristi oni koji zaista zele pomoci klijentima sto je uz zaradu i razlog zasto radim ovdje(pomaganje ljudima naravno).
Ova tema je nastala ubiti samo radi ne povjerenja u svoje prijatelje. OVB je u Hrvatskoj 8 godina,a u Europi 37 godina...Gledali ste za Njemacku i OVB gdje postojimo skoro 40 godina, za 29 godina cete imat drugaciju pricu o OVB-u, a ja cu do tada imat stadion zadovoljnih klijenata.
Svi su se povodili za Njemackom, sada to radite i sa Europskom unijom,a nikako da se da se odvojite od starog nacina zivota i prihvatite nove ideje i promjene u zivotu.
Ako ima pitanja, rado cu odgovorit.

P.S.- Imao sam i klijenata koji prate trziste takodjer samo nisu puni skepticizma
 
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 20:47   #53
ej bok ljudi. ja sam od nedavno "zaposlena" kao OVB financijski savjetnik. naime, još nisam počela raditi s klijentima, ali ću već idući tjedan. iskreno, namamile su me pare, i to kao velike pare, budući da sam tek završila školovanje pa nemam ni za cigarete i kavu.
zanima me dal je to fakat tralala ili se isplati biti OVB-ovac? molim nekog da podijeli svoja iskustva sa mnom
HVALA
butta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 11:28   #54
bio sam na razgovoru jucer. cini se ok, sve lijepo bajno kao i na svakom razgovoru za posao. koliko sam shvatio nije nikakvo maltretiranje klijenata, kao sto neki pisu, ali to isto ovisi i o samo covjeku koji tamo radi. ako je osoba nasrtljiva kao oni sto prodaju lonce i padele, onda ce biti nasrtljiva i u ovom poslo, a ako je netko normalan sve je u redu.
mene bas i ne privlaci direktni rad s klijentima ali naravno, to se mora proci ako mislim napredovati...
uglavnom, cini mi se u redu firma
another cheetah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 16:58   #55
Wink

ja sam odustala od tog posla kad sam vidjela ove komentare tu gore. sad sam počela kopčati da je to muljaža na kvadrat. najgore mi je kaj moji nadređeni zovu ljude, koji su me odbili, i to po nekoliko puta. bilo bi mi užas da ljudi pričaju kako ih ja maltretiram, i ne znam šta sve ne. zato sam odustala. ima li tko tu da je buo na razgovoru u Varaždinu?pozdrav
butta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 00:23   #56
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
upravo to govorim. svi rade za proviziju i zato kad ti netko nudi nesto ne nudi ti to zato sto je tabi bas nasusno potrebno vec zato sto zeli na tebi zaraditi.
Kad sama dodjes do zakljucka sto je najbolje za tebe bez utjecaja sa strane tada si obavila pravi posao, a do tada te svi zele navuci radi osobne zarade.
Velkam to ril vorld
ukratko - ovo je cijela poanta. bravo. samo se u jednom slazem s radnikom OVB-a - vecina ljudi nema pojma o financijama, tako da ako mogu zarađivati na njima u redu. ali obzirom na to koliko vremena za to utrose, zarađuje ih jako malo i male svote, puno je lovačkih priča tipa "zaradio sam zadnji mjesec 10 000 kn, a napredovat cu vrlo brzo ak ovak dobro nastavim, pa vidis kak je to dobro, hajmo skupit rucice bicemo jaci" (sve kako bi se stvorio pozitivan imidž o poslu u takvoj tvrtki)

Zadnje uređivanje A.Bandini : 07.08.2007. at 02:07.
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 00:31   #57
Quote:
butta kaže: Pogledaj post
ja sam odustala od tog posla kad sam vidjela ove komentare tu gore. sad sam počela kopčati da je to muljaža na kvadrat. najgore mi je kaj moji nadređeni zovu ljude, koji su me odbili, i to po nekoliko puta. bilo bi mi užas da ljudi pričaju kako ih ja maltretiram, i ne znam šta sve ne. zato sam odustala. ima li tko tu da je buo na razgovoru u Varaždinu?pozdrav
i dobro da si odustala. i ja sam radio tamo (vrlo kratko) ali kad sam vidio totalnu neorganiziranost (kontakte koje sam trebao zvati vec su zvali drugi "savjetnici", 99% kontakata ili nije bilo zainteresirano za to ili je vec sklopilo policu ZO a na ZO se kao sto znamo najvise bodova i skuplja - a najteze ga je sklopiti :-))

da ne pricamo o tome kako su to velikim dijelom nazovi "savjetnici", u biti vecinom studosi, ocajnici bez posla i iskustva a bilo je tu i histericnih, infantilnih osoba...mislim da o firmi govore i ljudi koji u njoj rade zar ne? jasno je i da favoriziraju samo odredjene investicijske fondove od kojih imaju najvecu proviziju, iako imaju tek prosjecan prinos a ZO znamo sto su, i da postoje daleko bolji nacini stednje, nazovimo to tako jer u Hr je situacija takva da je sigurnije ulagati u dionice, pa i druge oblike stednje nego u ZO....ali znate sta su mi rekli kad sam ih pitao zasto ne daju najbolje financijske savjete (ipak vecina ljudi u pocetku a i kasnije koje kontaktirate su vasi prijatelji)?

odgovorili su mi (pazi kontradikcija:-)):

1. nisu svi informirani i obavijesteni o ulaganjima i financijama, "nama dolaze i direktori koji nemaju vremena proucavati potankosti (kao ZO ili fondova? - uaahahah) kao ti" ali pazi sad ovo:
2. kakvi su ti to prijatelji koji bi ti zamjerili ako im ugovoris policu ZO, das dobar financijski savjet (naravno ne tvoj, nego diktiran provizijama)?

ne kosi li se malo ovo dvoje? dajem li od strane OVB diktirane savjete ili "prijateljske" (prijatelju dajem najbolji savjet koji bi doduse glasio ne idi uopce u OVB) savjete?

usput... posao sam prihvatio iz znatizelje. opcenito govoreci, zaradio sam u zadnje 3 godine prilicno bogatstvo (reci cu samo vise od 150 000 eura, druga 2 clana obitelji svaki po jos toliko) na dionicama, kupio stan, sve to relativno mlad za sto treba znanje daleko vece od onoga koje ima velika vecina "savjetnika" u OVB-u. ako se netko od OVB-ovaca uplasio za moje povode komentiranja na ovoj temi zao mi je ali zelim samo mirno sanjati i zato sam im rekao da ja svoje prijatelje (i one koje to nisu svejedno) ne zelim LAGATI kako je nesto najbolje kada nije i kasnije im objasnjavati da smo eto svi skupa bili u zabludi i kako sam ja htio najbolje

ajde da vidim nekoga tko radi u OVB-u da mi iskomentira ovo, nesto su mi zbrisali nakon zadnjih par postova :-) samo mi Bujicu nemoj rec da zovete 3 puta kada zovete vise, ali postavljam ti pitanje Bujicu, zasto uopce zovete? u kojoj to ozbiljnoj firmi vuku za rukav nekog od kog se ne trazi niti predznanje o financijskom savjetovanju (a na svoje oci sam vidio da su posao "dobili" zena koja je zavrsila tekstilni dizajn i neki balavac od 18 god koji je tek upisao ekonomiju)? ajde ne budi smijesan, reci da je to Multi level marketing (kako je i dugogodisnja djelatnica OVB-a priznala) i suti.

Zadnje uređivanje Edgar : 07.08.2007. at 08:28. Reason: obrisan p.s.
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 10:36   #58
Angry

slažem se s tobom, A. BANDINI! istina, pare jesu velike, al da sam prihvatila taj posao, izgledalo bi kao da su me kupili, a to ne želim. glupo mi je kad mi na edukaciji govori da kao ne dosađujemo ljudima, ne kucamo, itd, a u biti im dosađujemo telefonom, što je gore nego da im kucamo po vratima. u biti, to je meni isto. i imaš pravo kad veliš da posao može dobit bilo tko. ja osobno imam 19g, pojma nemam o financijama,zanimanje tajnica, a on mene ide zaposliti. ma nek sve ide u 3pm. ne možeš dobit neki posao koji bi bio donekle častan. to nam je naša doooooooobra država, i još bolja politika.
butta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:39   #59
Quote:
butta kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom, A. BANDINI! istina, pare jesu velike, al da sam prihvatila taj posao, izgledalo bi kao da su me kupili, a to ne želim. glupo mi je kad mi na edukaciji govori da kao ne dosađujemo ljudima, ne kucamo, itd, a u biti im dosađujemo telefonom, što je gore nego da im kucamo po vratima. u biti, to je meni isto. i imaš pravo kad veliš da posao može dobit bilo tko. ja osobno imam 19g, pojma nemam o financijama,zanimanje tajnica, a on mene ide zaposliti. ma nek sve ide u 3pm. ne možeš dobit neki posao koji bi bio donekle častan. to nam je naša doooooooobra država, i još bolja politika.
ma gledaj, na toj "edukaciji" (btw, vise ces saznat na ovom forumu o financijama nego na tim edukacijama koje i tako nude osnovne pojmove o ekonomiji) ja sam vidjao ljudi od klošara, mladih nadobudnih ljudi pa sve do dedeka i umirovljenika. vec sama ta cinjenica puno govori. ne moram ti pricat, skuzila si.

naravno da ce ti reci kako ne dosadjujes ljudima na nacin da im kucas na vrata i sl. jer su to ljudi vec percipirali kao jedan nacin koji ne prolazi i koji je iritantan, pa bi samim tim izazvao i odbojnost kod tebe (iako ce ti reci da mozes ako zelis, zamisli daju ti izbora woooooow). a putovanja na Havaje i slično, hedonisticki zivot plemena OVB? sve je to jako dobro smisljena psiholoska propaganda i klasican MLM (čovjek iznad tebe zaradjuje na tebi pa nema ništa izgubiti ukoliko uspijes prevariti nekoga za ŽO), a sto se toga tice, pogledaj "Triumph des Willens" Leni Riefenstahl, za taj film su OVB-ova i slicne propagande mala djeca:-)

naravno da ćeš dosađivati ljudima ako ih zoveš za takve stvari. pa onaj koji viška novaca ima taj je već odavno uložio, ne u ŽO ili ispodprosječne fondove kakve nudi OVB (btw, na fondovima naravno dobijas najmanje bodova), nego u prave dionice i da ne pričam dalje u šta (da ne bi OVB-ovcima ponovo davao besplatne savjete). nije ovo Njemačka, ovo je Hrvatska sa njemačkim cijenama i median prosjekom plaća (a ne aritmetičke sredine prosjekom koji uzima u obzir ekstremne vrijednosti i bogatune kakvih ima podosta u zagrebu) koji je mizeran u odnosu na njemački. prema tome, Hrvatu je puno odvojit 30 eura mjesečno (i tako do smrti, rječnikom osiguravajućih kuća "ne daj bože" -ne daj bože za njih da ) za ŽO (a da pritom dobije "na poklon" pišljivih 4000 eura za slučaj smrti na onoga na koga polica glasi), pa mali broj dionica Magme ili Ine donijele su tu svotu u samo 2 dana (preciznije 2 sata) trgovanja na burzi na ulozenih sveukupno 5000 eura. da ne pričam o pojedinim dionicama koje su ušezdesetorostručene (60) u zadnjih nekoliko godina.

I pare nisu velike zbog razloga što OVB širi lovačke priče da ćeš zaradjivati velike novce (ali pritom se pametno ograđuju i govore da taj iznos može biti od 500 do 10 000 kuna za početak, i da sve ovisi o tvojoj uspješnosti) i vezano za uspješnost, ona ovisi o volji hrvatskih građana (i to onih koji tu volju nisu izrazili nego si do njih došla slučajnim odabirom zbog činjenice da su prijatelji navodno korisnika OVB-ovih usluga) a ta volja je vidjela si kakva je, 99% njih uopce nije zainteresirano za to a oni koji jesu zaobilaze OVB. što se novaca tiče, ja sam slušao priče od jedne zaposlenice kako joj je "krenulo jako dobro u zadnjih par mjeseci" da bi kasnije čuo kako je nezadovoljna i kako posao nije siguran al da ne moze nista bolje trenutno nac bla truc. dakle, muljaju, jasno ti je. zaradjuju samo oni na vrhu piramide, a veliko je pitanje koliko - ne zaboravi da svaki koji ostane i prikuplja bodove za sebe prikuplja i bodove za njih, ali od strane jednog od OVB-ovih voditelja dobio sam priznanje kako 99% ljudi odlazi. postavlja se pitanje zasto? naravno, odgovor ti ne trebam dati....

vjerovatno će cenzurirati ovaj post, ali briga me. slažem se s tobom da nam je država u totalnoj banani i drago mi je da to razumiješ s 19 godina, čuvaj se samo bmw-a sinova bogatih tatica jer život u Hrvatskoj ne vrijedi trule banane pa zašto bi onda i znanje.
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 14:44   #60
Quote:
A.Bandini kaže: Pogledaj post
ma gledaj, na toj "edukaciji" (btw, vise ces saznat na ovom forumu o financijama nego na tim edukacijama koje i tako nude osnovne pojmove o ekonomiji . . .
. . . vjerovatno će cenzurirati ovaj post, ali briga me. slažem se s tobom da nam je država u totalnoj banani i drago mi je da to razumiješ s 19 godina, čuvaj se samo bmw-a sinova bogatih tatica jer život u Hrvatskoj ne vrijedi trule banane pa zašto bi onda i znanje.
prosto sam zadivljen kako neki mlađi učesnici foruma imaju osječaj za logično prosuđivanje . . .

bravo omladino . . . !!!

ne dozvolite da vas pojedinci koji se od svih polica koje postoje na svijetu, razumiju samo u one prozorske, prave budalama za vaše vlastite novce . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.