Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 15:35   #61
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Zagreb vas po europskim trofejima dere u svemu osim u nogometu.
Jos kad bi to podastro sa statistikom kao sto sam ja, bilo bi super. Znam za "Ciboninih" 3 titule prvaka Evrope, znam i da je "Mladost" imala uspeha (koliko puta su bili prvaci Evrope?), ostalo ne bih rekao...

Ipak, moras priznati da su relevantna i domaca takmicenja, a u njima su beogradski klubovi bili brutalno bolji od zagrebackih. Uzmi samo fudbal i kosarku kao 2 najpopularnija sporta, ili samo fudbal...

Ali, sve na stranu, nasa titula u Bariju je realno vrednija u svakom smislu nego sve kontinentalne titule u drugim sportovima ZAJEDNO svih ostalih klubova SFRJ (ukljucujuci i partizane i ostale srpske klubove). To je valjda jasno, ili mozda nije
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 15:37   #62
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Jos kad bi to podastro sa statistikom kao sto sam ja, bilo bi super. Znam za "Ciboninih" 3 titule prvaka Evrope, znam i da je "Mladost" imala uspeha (koliko puta su bili prvaci Evrope?), ostalo ne bih rekao...

Ipak, moras priznati da su relevantna i domaca takmicenja, a u njima su beogradski klubovi bili brutalno bolji od zagrebackih. Uzmi samo fudbal i kosarku kao 2 najpopularnbija sporta, ili samo fudbal...

Ali, sve na stranu, nasa titula u Bariju je realno vrednija u svakom smislu nego sve kontinentalne titule u drugim sportovima ZAJEDNO svih ostalih klubova SFRJ (ukljucujuci i partizane i ostale srpske klubove). To je valjda jasno, ili mozda nije
naravno, ali u ovakvom uspoređivanju ne može imati takvu težinu. to je više pitanje emocija, nego realne vrijednosti.
mano_a_mano is offline  
Old 26.04.2007., 15:38   #63
Quote:
mano_a_mano kaže: Pogledaj post
svaka čast beogradskim klubovima, ali po osvojenim trofejima bliži su splitu nego zagrebu. zagreb ulazi u red najtrofejnih gradova europe, i samo nam fali naslov prvaka europe u nogometu.
Obrati paznju na rec "samo", jer to, prijatelju, je po meni "sve"... Da ti objasnim: vise vredi vase 3. mesto na SP u fudbalu, nego sve nase titule u basketu od 1995. naovamo... Fudbal je cudo!
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 15:42   #64
Quote:
mano_a_mano kaže: Pogledaj post
ne znam što podrazumijevaš pod time, međutim imamo janicu kostelić i osvajačicu grand slama ivu majoli, hrpu plivača, veslača itd.
Svaka cast za Janicu - njene 4 medalje iz Solt Lejk Sitija su nesto fenomenalno Jednostavno tu vam nemamo s cim izaci "na crtu", jasno kao dan... Opet ponavljam, te njene olimpijske medalje na jednu stranu, a sve ostalo sto su zagrebacki i beogradski sportisti u pojedinacnim sportovima uradili na drugu stranu, opet bi preteglo na Janicin tas. Svaka cast, nema sta!
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 15:43   #65
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Ali, sve na stranu, nasa titula u Bariju je realno vrednija u svakom smislu nego sve kontinentalne titule u drugim sportovima ZAJEDNO svih ostalih klubova SFRJ (ukljucujuci i partizane i ostale srpske klubove). To je valjda jasno, ili mozda nije
Zaboravljaš da je Dinamo osvojio Kup Velesajamskih gradova. Nije isto, ali nije niti zanemarivo...
sjekira is offline  
Old 26.04.2007., 15:47   #66
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Svaka cast za Janicu - njene 4 medalje iz Solt Lejk Sitija su nesto fenomenalno Jednostavno tu vam nemamo s cim izaci "na crtu", jasno kao dan... Opet ponavljam, te njene olimpijske medalje na jednu stranu, a sve ostalo sto su zagrebacki i beogradski sportisti u pojedinacnim sportovima uradili na drugu stranu, opet bi preteglo na Janicin tas. Svaka cast, nema sta!
al ovo je i dalje glupa usporedba koja nema veze s ničim, a pogotovo sadašnjim vremenom. zadnji takav bitan naslov je bio prije 10 godina (mislim mladost 1996.), a nakon toga jad i bijeda.

što se tiče one sportske infrastrukture, pitanje je koliko je ona bitna za prosječnog čovjeka. ona služi vrhunskim sportašima, a ne građanstvu, stoga je bolje pitanje kako gradovi stoje sa sportsko-rekreacijskim centrima (s naglaskom na rekreaciju) jer to je ono što svakog građanina ponajprije zanima.
mano_a_mano is offline  
Old 26.04.2007., 15:50   #67
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Zagreb vas po europskim trofejima dere u svemu osim u nogometu.

A kaj bi tek bilo da niste imali dva državna kluba...

S tim da je do ukinuća, Građanski bio jedan od najjačih nogometnih klubova u Europi, i najjači u Jugi. Dinamo jednostavno nije smio bit najbolji prvih 10 godina, a onda dalje su loše uprave načinjene od komunista, učinile svoje. Iako smo svejedno osvojili Kup Velesajamskih i dosta toga doma...
Ziva istina za Gradjanski, prikazuje se ovih dana jedan dokumentarac na B92 o fudbalu na ovim prostorima, i tu sam saznao da je na SP u Urugvaju 1934. od 11 igraca, 9 bilo iz Gradjanskog

Koji drzavni klub, Zvezda? Ne budi smesan, jedini klub establismenta je Partizan, vojno-komunisticko mezimce. Pa pogledaj kako su vam odmah posle rata pokrali celu postavu Gradjanskog (Bobek, Valok, Zebec, itd.)...

S druge strane, Zvezda je uvek bila narodni, srpski, klub - jedan od stubova Srpstva! U upravi je imala najmanje komunistickih funkcionera od klubova "velike cetvorke", mada je naravno bila donekle pod njihovom paskom (jebiga, takva su vremena bila)...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 15:51   #68
onda hoćemo se pomaknuti sa sporta ili tu ostajemo do sudnjeg dana?
mano_a_mano is offline  
Old 26.04.2007., 15:51   #69
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš da je Dinamo osvojio Kup Velesajamskih gradova. Nije isto, ali nije niti zanemarivo...
Sjekira, nemoj da me razocaravas, molim te... Koji crni Kup sajamskih gradova Zajebi to!
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 15:54   #70
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Sjekira, nemoj da me razocaravas, molim te... Koji crni Kup sjamskih gradova Zajebi to!
očito nećemo kup velesajamskih gradova je preteča cup uefa, a protivnici koje je dinamo tada skidao su vrijedni spomena; juventus, eintracht, u finalu leeds
mano_a_mano is offline  
Old 26.04.2007., 15:56   #71
Quote:
mano_a_mano kaže: Pogledaj post
što se tiče one sportske infrastrukture, pitanje je koliko je ona bitna za prosječnog čovjeka. ona služi vrhunskim sportašima, a ne građanstvu, stoga je bolje pitanje kako gradovi stoje sa sportsko-rekreacijskim centrima (s naglaskom na rekreaciju) jer to je ono što svakog građanina ponajprije zanima.
Ma mozemo i to, mada bismo predaleko otisli ako bismo nabrajali. Vec sam pomenuo Adu i Kosutnjak, "Olimp" na Zvezdari, ma da ne nabrajam, da ne sirimo tako daleko...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 15:56   #72
ali ok sad smo se uhvatili teme u kojoj oba grada dosta loše stoje, odnosno zaostaju jednu svjetlosnu milju za gradovima slične veličine na zapadu po pitanju sportske infrastrukture i to je za svaku vlast zadnja rupa na svirali dok se grad u bitnim stvarima ne osovi na noge.
mano_a_mano is offline  
Old 26.04.2007., 15:56   #73
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Ziva istina za Gradjanski, prikazuje se ovih dana jedan dokumentarac na B92 o fudbalu na ovim prostorima, i tu sam saznao da je na SP u Urugvaju 1934. od 11 igraca, 9 bilo iz Gradjanskog

Koji drzavni klub, Zvezda? Ne budi smesan, jedini klub establismenta je Partizan, vojno-komunisticko mezimce. Pa pogledaj kako su vam odmah posle rata pokrali celu postavu Gradjanskog (Bobek, Valok, Zebec, itd.)...

S druge strane, Zvezda je uvek bila narodni, srpski, klub - jedan od stubova Srpstva! U upravi je imala najmanje komunistickih funkcionera od klubova "velike cetvorke", mada je naravno bila donekle pod njihovom paskom (jebiga, takva su vremena bila)...
To ostavi za braću Glodare, kad se s njima prepucavaš, ja sam dovoljno star, a moj stari pogotovo da smo se nagledali sudačkih krađa i svinjarija koje su rađene za vas.

Sad jesu li suci nastupali s pozicije velikosprskog hegemonizma, centralizirane komunističke strahovlade, ili su samo dobili papriku, to ne znam
sjekira is offline  
Old 26.04.2007., 15:59   #74
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Sjekira, nemoj da me razocaravas, molim te... Koji crni Kup sajamskih gradova Zajebi to!
Kad pogledaš sudionike, promjenit ćeš mišljenje, uostalom te iste godine, i mnogih drugih je i Zvezda nastupala, pa zašto ga nije osvojila kad je bio takav kirkiriki?

http://en.wikipedia.org/wiki/Inter-C...rs_Cup_1966-67
sjekira is offline  
Old 26.04.2007., 16:02   #75
ajmo na zemljopisni položaj, okruženje i slično. dojadii ste sa sportom.
mano_a_mano is offline  
Old 26.04.2007., 16:02   #76
Quote:
mano_a_mano kaže: Pogledaj post
onda hoćemo se pomaknuti sa sporta ili tu ostajemo do sudnjeg dana?
Hocemo, evo odmah. Ti biraj neku od oblasti koje sam naveo u pocetnom postu ovog topika ili dodaj neku tvoju...

Samo za kraj ove teme oko sporta i sportske infrastrukture, jedna konstatacija... Naime, veliki je minus Zagreba sto ima samo jedan znacajan gradski klub (u svim sportovima), sto nema tog gradskog derbija - to je ipak jedna mala sitnica i mnogima se verovatno cini kao zanemariv detalj, ali ipak se za jedan skoro milionski grad to podrazumeva. Pa jedno Sarajevo (koje je duplo manje) ima to, Solun, Sofija, Djenova, Sevilja... (sve gradovi velicine Zagreba).
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 16:04   #77
mi ne patimo od takvih stvari i ponosni smo što je cijeli grad u plavom
mano_a_mano is offline  
Old 26.04.2007., 16:05   #78
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da je od 18 poglavlja izabrao ono jedino u kojem uopće mogu pomislit da nam konkuriraju, iako je i to kratkog daha...
Take it easy brate, sve ce doci na red... Iznenadices se kako stvari stoje!
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 26.04.2007., 16:07   #79
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Take it easy brate, sve ce doci na red... Iznenadices se kako stvari stoje!
pa da vidimo....evo po redu ćemo kako si ti naveo...zemljopsini položaj i okruženje.
mano_a_mano is offline  
Old 26.04.2007., 16:08   #80
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Hocemo, evo odmah. Ti biraj neku od oblasti koje sam naveo u pocetnom postu ovog topika ili dodaj neku tvoju...

Samo za kraj ove teme oko sporta i sportske infrastrukture, jedna konstatacija... Naime, veliki je minus Zagreba sto ima samo jedan znacajan gradski klub (u svim sportovima), sto nema tog gradskog derbija - to je ipak jedna mala sitnica i mnogima se verovatno cini kao zanemariv detalj, ali ipak se za jedan skoro milionski grad to podrazumeva. Pa jedno Sarajevo (koje je duplo manje) ima to, Solun, Sofija, Djenova, Sevilja... (sve gradovi velicine Zagreba).
A dobro, zato nas ode par somova u Split kad treba, pa soma u London, tri u Milano, četiri u Zurich, šest u Budimpeštu... Neš ti gostovanja, 200 metara od tvog stadiona

Šalim se, jebeno je imat gradski derbi, ali nije niti Dinamo - Hajduk loš. A inače se nikad ne bi mijenjao s niti jednim navijačima... Što zbog standarda, što zbog viza vas cigana iz Beograda na gostovanja ide dosta malo, čak i na domaća...
sjekira is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.