Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2004., 22:42   #1
Junkers, Vaillant, Viessmann

Čini se da ću ove godine trebati novi bojler za centralno grijanje. Do sada Junkersov, star 20 i kusur godina, dao je svoje i još uvijek radi, no troškovi kvarova posljednjhih godina vrtoglavo rastu. Sad kad ću se morat odvojit od svog starog prijatelja , a i uložit puno novca u novi ne znam koji kupiti Junkers ponovo ili Vaillant? Koje su razlike u cijenama? Pretpostavljam da više ne postoje takve mašine koje služe 20ak godina! Imam stan od 80 kvadrata, a za toplu vodu koristim odvojeni bojler.

Hvala Znalcima!
Layla707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 13:16   #2
Odabir neka ti ovisi o blizini i kvaliteti servisa.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 18:36   #3
"Bereta"
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 20:03   #4

"savio"




PS svaki cigo...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 18:27   #5
Ako stavljaš negdje gdje se ne vidi uzmi Junkers:dosta je trajan samo kada sepali plamen kao da pali golf diesel a i djeluje malo nedorađeno.Vaillant izgleda puno kulturnije ni ne čuješ ga kad pali ali je i skuplji . Pazi samo da dobiješ garanciju i proćitaj uvjete garancije koje moraš ispuniti.
agav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 20:11   #6
Taj Junkersov koji pali kao golf vjerojatno godinama nije vidio servis . Dizajn samog uređaja ovisan je o tipu i ne može se reći da se Junkers treba sakriti pred Vaillantom pogotovo kondenzacijski uređaji . Cijena im je uglavnom ista ( ako uspoređujemo uređaje istih karakteristika ) .
Vlasnik Junkersa je Bosch čime se garantira vrhunska elektronika i razvoj .
Kojeg god odabrao nećeš pogriješiti ( samo nemoj miješati jabuke i kruške kada uspoređuješ cijene ) .
A 20 godina je 20 godina ...
__________________
Ništa nova .
qwerty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 00:09   #7
Quote:
qwerty kaže:
Taj Junkersov koji pali kao golf vjerojatno godinama nije vidio servis . Dizajn samog uređaja ovisan je o tipu i ne može se reći da se Junkers treba sakriti pred Vaillantom pogotovo kondenzacijski uređaji . Cijena im je uglavnom ista ( ako uspoređujemo uređaje istih karakteristika ) .
Vlasnik Junkersa je Bosch čime se garantira vrhunska elektronika i razvoj .
Kojeg god odabrao nećeš pogriješiti ( samo nemoj miješati jabuke i kruške kada uspoređuješ cijene ) .
A 20 godina je 20 godina ...

Neznam dali je netko shvatio da pljujem po Junkersu, jer upravo suprotno.Ja osobno imam junkersa i zadovoljan sam izuzetno.Neznam dali je to zbog dobavljaća ili nekog drugog razloga, za istu snagu platio sam 800-1000kn manje nego za Vaillanta.Dizajn, hmm, na poslu imamo Vaillanta koji, djeluje barem, malo sofisticiranije.Također nisam mislio ništa loše s time da pali kao golf (inaće sam ponosni vlasnik G4sdi-ja) osim malo veće buke (nego što stvara Vaillant) već treću godinu neznam za kombi-bojler, isto ako imam utisak da mi se više žale prijatelji što imaju Vaillante na kvarove
agav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 21:54   #8
Smile

Puno hvala dečki, al nećete vjerovat (a možda i hoćete od kud da ja znam, više je to euforična fraza) bio je majstor, i Junkers još radi , reko je da ga netreba mijenjat dok nepovratno ne krepa i da nećem o baš profitirat novim. Sad provjereno znam da mu je ovo 25-ta sezona grijanja! Netrebate pogađat da ću ostat vjerna Junkersu, kad se najgore desi, a i vaše iskustvo nije drugačije. Osim toga, ko mari za estetiku i buku, u odnosu na takvu učinkovitost, glavno da je toplo!

Pozdrav
Layla707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 15:16   #9
Vaillant ili Junkers?

Uvodim plin. treba mi bojler 18kW kombinirami. junkers ga ima i košta 4600kn a vaillant 22kW i košta 7500.
uzela bi junkers radi cjene i dosta mi je 18kW.
da ki ima tko junkers i da li se po kvaliteti bitno razlikuju.
help
svaki predstavnik navija za svoje tako da nemam objektivno mišljenje!!
__________________
zub za zub-oko za oko
koki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 23:03   #10
to ti je isto pitanje poput....
opel/vw/ford......?
jebi ga......
Kishon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 23:23   #11
Imam Valliant, netom kupljen i okej je. Susjeda je kupila isti nešto ranije, a i prije je imala Valliant i zadovoljna je bila jako.

Doduše, mi nemamo centralno nego plinske peći, vjerujem da za centralno treba nešto skuplji bojler (brijem da su drugačiji). Ovaj naš je koštao cca 2000 kuna.

Puno ime je Valliant atmoMag i među tehničkim podacima piše da je maksimalni toplotni učinak (Pmax) kW 24,4. Težna je oko 14,4 kg.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 00:09   #12
ja imam vaillantova dva bojlera 24 i 28kw, a kako kažu to ti je sve isto samo što vaillant ima ljepši dizajn
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:21   #13
Talking

Kupi Berettu ili neki slicni jeftinjak. Ionako se svi proizvode u istoj tvornici ( pardon u jednoj od ukupno dvije ) Mozes i neki ceski, isti ti je vrag. Razlike su u vanjskom oklopu i broju lampica/diodica/displajceka koji nesto blinkaju.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:48   #14
Imala sam Saunier Duval i mogu samo reći da je to drek, prvo kaj je teško naći rezervne dijelove, kamenac se užasno lovio.
Promjenila sam ga na Đunkersa ( Junkers) i imam samo pozitivne dojmove, troši manje plina, s time da smo još dva radijatora naknadno stavljali, ima senzor povrata plinova, tako da se gasi ako bi slučajno zatrebalo. Uglavnom čista petica Jako smo zadovoljni.
Starci su prije imali Vaillant i bili su više manje zadovoljni, sada su prešli na Wolf i nisu uopće zadovoljni.
Mislim da ne možeš fulati ako uzmeš Junkersa ili Vaillanta, na ove jeftinije varijante ja više ne bi, hvala.
__________________
moj blog
freakusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 21:46   #15
Kod staraca imam Junkers, a u našem stanu Vaillant.

Koji je bolji?! Ne bih ti znala reći, ali mi se Vaillant više sviđa po dizajnu. Naš plinoinstalater kaže da je Vaillant nešto bolji, ali da su tu negdje. Drugo ti ništa ne bih preporučila. Više gledaj na sigurnost i kvalitetu nego na cijenu. Probaj naći manji Vaillantov, pa usporedi cijene.
Rapifen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 21:50   #16
samo da napomenem, ova fora kod Junkersa da detektira povrat plinova mi je možda spasila glavu(dimnjak se začepio, pa se boiler automatski ugasio), tako da moj glas za Junkersa
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 21:54   #17
ako cemo predlagati najbolje, onda ja kazem viessmann
www.viessmann.hr
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 21:57   #18
Quote:
grogo bolger kaže:
samo da napomenem, ova fora kod Junkersa da detektira povrat plinova mi je možda spasila glavu(dimnjak se začepio, pa se boiler automatski ugasio), tako da moj glas za Junkersa
To ti imaju svi novi plinski bojleri. ima i naš Vaillant.
Rapifen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 22:04   #19
Quote:
Rapifen kaže:
To ti imaju svi novi plinski bojleri. ima i naš Vaillant.
super, drago mi je :klap:
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 00:44   #20
Quote:
Rapifen kaže:
To ti imaju svi novi plinski bojleri. ima i naš Vaillant.
Jap, i naš Valliant to ima.
Nego nije mi jasno kako tolika razlika u cijenama, ovaj naš 2000 kuna, a gore se spominju dvostruko, trostruko veći iznosi!?

Jel to zato jer postoji neka razlika između bojlera za centralno i bojlera za plinske peći ili šta?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.