Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 20:56   #1721
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Mislis ovu?
nCaCO3+(9n+3)FeO+(2n+1)H2O → nCa(OH)2+ (3n+1)Fe3O4 + CnH2n+2
Meni izgleda prihvatljivo.
meni djeluje kao bajka.formula sirove nafte ti je jednostavna C(neki broj veči od 4)H(neki broj pomnožiš sa 2 i dodaš +2) + ostali elementi u tragovima kako koji izvor ili ti ga CnH2n+2

razjasni mi kako je iz tvoje formule je stvoren nCaCO3+ u zemljinoj kori pogotovo uzimajuči u obzir da co3 ima poluživot 30 minuta
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 02:02   #1722
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Vlada donese Zakon i uzme koliko joj treba a drugo podliježe slobodnom tržištu.

Tako da sve nabrojeno malo utiče na cijenu derivata, samo konkurencija i ponuda veća od potražnje može dovesti do pada cijena derivata.

Prema tim parametrima su se formirale cijene u socijalizmu a ne slobodnom tržištu i kapitalizmu

Više vozikanja samo bi povećalo potražmju a posljedićno cijenu.
Ponudu derivata jednostavno prilagode potraznji smanjenjem uvoza sirove nafte. Nista jednostavnije.
Ostaju zavisni troskovi i nameti. Koji su po litri derivata bili manji kada je potrosnja derivata u Hrvatskoj i regiji bila veca.
Slobodno trziste ne znaci da ce poduzetnik upropastavati svoj kapital. To je socijalisticki izum.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 08:58   #1723
Quote:
more kaže: Pogledaj post
meni djeluje kao bajka.formula sirove nafte ti je jednostavna C(neki broj veči od 4)H(neki broj pomnožiš sa 2 i dodaš +2) + ostali elementi u tragovima kako koji izvor ili ti ga CnH2n+2

razjasni mi kako je iz tvoje formule je stvoren nCaCO3+ u zemljinoj kori pogotovo uzimajuči u obzir da co3 ima poluživot 30 minuta
navodno je riječ o stabilnom karbonat ionu CO3 (-2), eto ga vezanog na Ca(2+)
na wiki ima info,
a možeš ga "napraviti":
CaO + H2O → Ca(OH)2
Ca(OH)2 + CO2 → CaCO3 + H2O
Pipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 15:15   #1724
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Ponudu derivata jednostavno prilagode potraznji smanjenjem uvoza sirove nafte. Nista jednostavnije.
Ostaju zavisni troskovi i nameti. Koji su po litri derivata bili manji kada je potrosnja derivata u Hrvatskoj i regiji bila veca.
Slobodno trziste ne znaci da ce poduzetnik upropastavati svoj kapital. To je socijalisticki izum.
Taj scenarij nije baš izvjestan i u duhu "kapitalizma"
Najprije malo cjenovnog nadmudrivanja, akcija, nagradica da se privuku kupci jer manja potrošnja derivata uzrokuje manji obrt kapitala , manje profita a onda slijedi "restruktuiranje", otpuštanje, odustajanje od "biznisa" i alokacija kapitala u druge djelatnosti ili tržišta(ako ga još šta ostane).

Zavisni troškovi bi kod povećane potrošnje mogli biti manji ali ne i trošarine koje su u ingerenciji države i ona ih propisuje(nameće) prema svojim potrebama i prosudbi.
Trošarine su bile veće, pa se smanjile, pa se opet povećale, čim je država osjetila da ih može povećati i popuniti proračunsku rupetinu.

Kakve veze ima socijalizam sa slobodnim tržištem i kapitalom, drugi sistem, drugo ponašanje i prioriteti.

Izgleda da je taj socijalizam dežurni krivac za sve loše i bilo bi ga dobro za maškare spaliti ili objesiti, da ga se konačno riješimo.

Dapače to bi bilo odlićno rješenje, malo krpetine i vatre i ode mesopust/lero/fašnik i sva zla socijalizma sa njime

Zadnje uređivanje #kocar# : 12.11.2014. at 15:30.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 22:31   #1725
58$
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:36   #1726
A benzin na pumpama ko da je 90 USD...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:03   #1727
smotani zaboravljaš državu i dolar
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:59   #1728
Ceha gdje je dno? Do koliko ce padat?
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 20:53   #1729
Jab se kladio da je točno ovdje dno
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 20:59   #1730
Nafta može i na 30 usd jer nema naznake da će OPEC do sredine sljedeće godine smanjiti proizvodnju.Fondovi masovno prodaju naftu tako da apsolutno nitko ne zna gdje je dno.Ali jedno kada će se početi vračati to će opet biti raketa.
__________________
Tko pjeva zlo ne misli ,a što je s onima koji pjevaju falš.
konspiracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 01:29   #1731
Kupio danas 60 barela. Ako još padne, kupujem još.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 01:50   #1732
Jel smije to kupovat hnb? Sta oni drze, nekakve obveznice, zapise i slice proizvode iz konjscinske.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 02:33   #1733
Quote:
konspiracija kaže: Pogledaj post
Nafta može i na 30 usd jer nema naznake da će OPEC do sredine sljedeće godine smanjiti proizvodnju.Fondovi masovno prodaju naftu tako da apsolutno nitko ne zna gdje je dno.Ali jedno kada će se početi vračati to će opet biti raketa.
Od takvih gluparija sa 140 na 30 pa na 150$ zbog kojih dolazi zbog neelasticnosti potraznje u kratkom roku nitko nema koristi. Saudijci su budale ako ne namagarce te fondove nenadanom odlukom o smanjemju proizvodnje, pa zatim bez najave - pvecamje proizvodnje. Zasto uopce najavljuju svoje odluke?
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 08:59   #1734
ja bih rado u ovom trenu kupio nafte kao investiciju, ali gdje???
Osobno mislim da bi situacija mogla potrajati možda i godinu dvije, jer se vjerojatno radi o iscrpljivanjju rusije a može biti i ovih ISILovca koji se financiraju od nafte.
Ali kad tad će se dogoditi rast cijene, i tu bih ga čekao da zaradim za burek.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 09:37   #1735
Ako sam fulao temu, molim da me se preusmjeri.
Sada kada je barel pao oko 50% u zadnjih pola godine, zašto ne padaju cijene hrane i ostalih potrepština?
Ili ako padaju, što je to pojeftinilo? nisam primjetio.....
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:21   #1736
Quote:
trashet kaže: Pogledaj post
Ako sam fulao temu, molim da me se preusmjeri.
Sada kada je barel pao oko 50% u zadnjih pola godine, zašto ne padaju cijene hrane i ostalih potrepština?
Ili ako padaju, što je to pojeftinilo? nisam primjetio.....
Ako padnu cijene hrane i potrepstina lakse ce ostati na vlasti kalif, putin i neki iranac, neznam kak se zove. Znaci, zaboravi neko vrijeme na nize cijene.
Ili tebe ne interesira tko ti vlada u susjedstvu? Krasno...
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:14   #1737
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Ako padnu cijene hrane i potrepstina lakse ce ostati na vlasti kalif, putin i neki iranac, neznam kak se zove. Znaci, zaboravi neko vrijeme na nize cijene.
Ili tebe ne interesira tko ti vlada u susjedstvu? Krasno...
aha...
znači ekstra profitom kod domicilnog stanovništva iscrpljuju se režimi udaljenih zemalja?
đizus koja logika.
štajaznam, ako nas počnu streljati hoće li putin prije pasti?

prije će biti da se dodatnom zaradom stvaraju masne naslage za krizna vremena, koja ciklično dolaze.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:21   #1738
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Ceha gdje je dno? Do koliko ce padat?
ah, za sad cca 45 plus minus koji dolar (previše su se zahuktali, teško bude preciznije) tu joj je neka podrška iz 2009 (recimo da i arapima i amerima ovo više ne paše, ostale tko šljivi)

a poslije tko zna
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:32   #1739
Kako su se mediji raskukali još ćemo mi patiti što nam je nafta pojeftinila...
eto i Linić lupa nebuloze o padu PDV-a kao da nije svejedno hočeš li potrošiti 20kn na benzin ili dici za sladoled...
bzing is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:43   #1740
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Ako padnu cijene hrane i potrepstina lakse ce ostati na vlasti kalif, putin i neki iranac, neznam kak se zove. Znaci, zaboravi neko vrijeme na nize cijene.
Ili tebe ne interesira tko ti vlada u susjedstvu? Krasno...
zelim nize cijene tako da s ovim prihodom imam bolji standard, a tko vlada u iranu ili rusiji me zaboli
Jakov86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.