Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2014., 21:14   #341
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Moze li predstavnik stanara odbiti komunikaciju sa stanarima i komunicirati iskljucivo tako da mu se posalje posta? I kako to rijesiti, tko je nadlezan? Znaci, ako je nesto hitno ja njoj moram poslat poruku, a ona ce se javiti kad stigne ili kad joj se da??
može, hitne stvari riješavaju hitne službe a ne predstavnik stanara. to što stanari smatraju da izborom predstavnika oni mogu mozak na pašu je drugi problem...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:21   #342
Odjavljivanje s vodomjera

Pozdrav,

Ima li tko iskustva sa stanarima koji se sami odjavljuju s vodomjera. Naime, gđa koja živi u dvorišnoj zgradi (i ne plaća GSKG i nikakve zajedničke troškove, tipa sanacija instalacija struje, vode i sl.) odjavila se sama s vodomjera tako da već godinu i pol svi ostali plaćaju vodu za njih. Kada sam nazvala vodovod i pitala kako je to moguće, oni su mi samo rekli da se svatko kad god hoće može odjaviti s vodomjera i da sad mi nju moramo tužiti ako hoćemo da plati zaostatke ili mi moram potpisati izjavu da će platiti sve zaostatke (tak ionak ništa ne želi platiti). Isto tako sam poslala mail VIO gdje sam im između ostalog napisala da po tom njihovom načinu poslovanjem, svi stanari se mogu odjaviti s vodomjera, pa me zanima tko će taj mjesec platiti vodu... Odgovor još, naravno, nisam dobila. Pa ako itko ima slična iskustva, molim Vas da mi se javi kako su to uspjeli riješiti...
Hvala...
nefreteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:53   #343
koliko je meni poznato samo predstavnik suvlasnika može odjaviti ili prijaviti promjenu broja članova koji plaćaju vodu...ja kao predstavnik suvlasnika jamčim svojim potpisom istinitost podataka...na meni je da provjerim je li broj ukućana koji žive u stanu identičan broju prijavljenih za vodu ( naravno, tu je uvijek pomoć "dežurnih" stanara koji u svakom trenutku sve znaju pa tako i koliko je članova u pojedinom stanu i vuku te svaki dan za rukav ako vide da nešto ne štima )...
pod hitno se posavjetuj sa upraviteljem zgrade i neka provjere u vodovodu kako je moguće da se stanari odjavljuju kako im se digne...
__________________
"Buntovnik bez razloga"
mario66617 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:58   #344
Promjene može prijaviti ili vlasnik, ili predstavnik stanara.

Postoji opcija tražiti od Vodovoda da samo predstavnik stanara ima mogućnost mijenjanja podataka, i to riješi dosta situacija.

Ali ako vlasnik ovjeri izjavu kod bilježnika, to je Vodovodu opet jače.

Igra bez granica, i svi peru ruke, i Vodovod, i upravitelji, i država.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 11:00   #345
Quote:
nefreteta kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ima li tko iskustva sa stanarima koji se sami odjavljuju s vodomjera. Naime, gđa koja živi u dvorišnoj zgradi (i ne plaća GSKG i nikakve zajedničke troškove, tipa sanacija instalacija struje, vode i sl.) odjavila se sama s vodomjera tako da već godinu i pol svi ostali plaćaju vodu za njih. Kada sam nazvala vodovod i pitala kako je to moguće, oni su mi samo rekli da se svatko kad god hoće može odjaviti s vodomjera i da sad mi nju moramo tužiti ako hoćemo da plati zaostatke ili mi moram potpisati izjavu da će platiti sve zaostatke (tak ionak ništa ne želi platiti). Isto tako sam poslala mail VIO gdje sam im između ostalog napisala da po tom njihovom načinu poslovanjem, svi stanari se mogu odjaviti s vodomjera, pa me zanima tko će taj mjesec platiti vodu... Odgovor još, naravno, nisam dobila. Pa ako itko ima slična iskustva, molim Vas da mi se javi kako su to uspjeli riješiti...
Hvala...
Kao što kolega prije reče. Vidi s upraviteljem i napravi im dopis da samo predstavnik suvlasnika može mijenjati broj prijavljenih članova. Ja svaki mjesec dobijem izvještaj koliko je članova prijavljeno. Dobivaš i ti? Promijeniš svaki put na ono što je točno.
GrayWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:44   #346
Dečki i cure,
vi koji ste vlasnici stanova, prestanite se "igrati" kućnih savjeta i stambenih poduzeća, već "zaigrajte igru" suvlasničkih zajednica i upravitelja. Neće vam vodovodna tvrtka ili upravitelj riješiti pitanje raspodijele troškova vode na zajedničkom mjerilu. To morate riješiti sami. Donesite odluku kako ćete to raditi u buduće, priložite uz nju spisak s potpisima suvlasnika kao dokaz da je odluka pravovaljana i s tim papirom odite kod vodovodne tvtke koja će se morati po tome ravnati, a obavijestite i upravitelja.
Razmislite da, kada završite etažiranje zgrade, izmjenite međuvlasnički ugovor u kome ćete definirati i način raspodjele troškova za utrošenu vodu i grijanje, ako ste spojeni na toplanu. Ako vam je zgrada etažirana učinite to odmah. Dugovanja pojedinih suvlasnika riješite putem suda uz sudjelovanje upravitelja (on to mora učiniti na osnovu mandata koji ćete mu izglasati ili ga možda već i ima). Shvatite već jednom, Upravitelj vam može riješiti (ili bi barem trebao) samo ono što je uređeno u međuvlasničkom ugovoru (kod nas su vrlo manjkavi) za sve ostalo se mora na sud. Prošla su vremena kada ste bili obični stanari i kada ste se sa problemima obraćali stambenom poduzeću koje ih je rješavalo bez vašeg direktnog uplitanja. Došlo je vrijeme kada morate malo zaprljati ruke i djelovati u prvom licu.
IgorDRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:02   #347
Quote:
IgorDRi kaže: Pogledaj post
Donesite odluku kako ćete to raditi u buduće, priložite uz nju spisak s potpisima suvlasnika kao dokaz da je odluka pravovaljana i s tim papirom odite kod vodovodne tvtke koja će se morati po tome ravnati, a obavijestite i upravitelja.
Neće se morati po tome ravnati, već će se slatko nasmijati na nekakve šaljive "Međuvlasničke ugovore", reći da se to njih nimalo ne tiče i nastaviti raditi kao i dosada.

A teoretska tužba gdje zgrada iz Pričuve unajmi odvjetnika koji tuži Vodovod jer nije poštovao njihov Međuvlasnički ugovor bi bila vijest dana.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:37   #348
Quote:
IgorDRi kaže: Pogledaj post
Dečki i cure,
vi koji ste vlasnici stanova, prestanite se "igrati" kućnih savjeta i stambenih poduzeća, već "zaigrajte igru" suvlasničkih zajednica i upravitelja. Neće vam vodovodna tvrtka ili upravitelj riješiti pitanje raspodijele troškova vode na zajedničkom mjerilu. To morate riješiti sami. Donesite odluku kako ćete to raditi u buduće, priložite uz nju spisak s potpisima suvlasnika kao dokaz da je odluka pravovaljana i s tim papirom odite kod vodovodne tvtke koja će se morati po tome ravnati, a obavijestite i upravitelja.
Razmislite da, kada završite etažiranje zgrade, izmjenite međuvlasnički ugovor u kome ćete definirati i način raspodjele troškova za utrošenu vodu i grijanje, ako ste spojeni na toplanu. Ako vam je zgrada etažirana učinite to odmah. Dugovanja pojedinih suvlasnika riješite putem suda uz sudjelovanje upravitelja (on to mora učiniti na osnovu mandata koji ćete mu izglasati ili ga možda već i ima). Shvatite već jednom, Upravitelj vam može riješiti (ili bi barem trebao) samo ono što je uređeno u međuvlasničkom ugovoru (kod nas su vrlo manjkavi) za sve ostalo se mora na sud. Prošla su vremena kada ste bili obični stanari i kada ste se sa problemima obraćali stambenom poduzeću koje ih je rješavalo bez vašeg direktnog uplitanja. Došlo je vrijeme kada morate malo zaprljati ruke i djelovati u prvom licu.
nebi se sa tobom slozio. firma koja se bavi UPRAVLJANJEM zgrade bi se trebala i baviti upravljanjem a ne kao sto sada primjerice gskg u zagrebu ubire naknadu samo zato jer postoje i jer su prinudno dodjeljeni svima u zagrebu kod donosenja zakona o upravljanju. dakle bilo bi i ne samo uredu nego i obveza upravitelja da predlaze i pokusa progurati naravno u dogovoru sa suvlasnicima stvari tipa medjuvlasnicki ugovor, uvodjenje vodomjera, etaziranje.....itd. oni ne rade ama bas nista. i nije normalna situacija kao sada da u zgradi postoji 10% nadobudnih suvlasnika koji bi nesto promjenili na bolje a 90% inertnih i potpuno nezainteresiranih koji tako reci onemogucavaju neki napredak. i upravo zato i postoji upravitelj koji ce predlagati, poticati odrzavanje zgrade i biti barem savjetodavna sluzba.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 10:59   #349
Dečki,

U velikoj ste zabludi.

Ja vam pokušavam pomoći da vam se lampice upale što prije, jer je neminovno da će vam se one jednog dana ipak upaliti. No, bi bila velika šteta, najprije za vas kao pojedince, a zatim za društvo u cjelini, ako se to bude dogodilo tek za 10 ili 15 godina, stoga ću vam navesti one članke i stavke iz Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima koji jasno kazuju da su suvlasnici oni koji upravljaju zgradom, a upravitelj je samo obični izvršitelj njihovih odluka. Prema tome preuzmite odgovornost.

Ako suvlasnici nisu kroz članke međuvlasničkog ugovora formulirali svoje, da ih tako nazovem, trajne odluke ili nisu pravovaljanom većinom po pojedinim pitanjima donijeli posebne odluke, uzaludno je očekivati da umjesto njih nešto poduzme upravitelj. On jednostavno nema te ovlasti i može eventualno, ali nije obavezan, davati prijedloge koje opet trebaju potvrditi suvlasnici. Kada bi upravitelj na svoju inicijativu nešto poduzeo van onoga za što ima mandat crno na bijelom, svaki suvlasnik ga može tužiti za prekoračenje ovlasti i može pred sudom pokrenuti postupak o njegovom smjenjivanju. I ne zaboravite, za bezobrazno ponašanje većine upravitelja prema suvlasničkim zajednicama dobrim dijelom su krivi sami suvlasnici.

Cijeli zakon imate na internetu i možete ga bez problema skinuti. Vjerujte mi, ne treba vam pravnik da vam ga protumači.

Ne zabijajte glave u pijesak! Zakonodavac vam je dao zakon koji odgovara onom dijelu europskih građanskih zakona koji uređuju pitanje imovine i njenog uživanja. Malo je općenit, ali ono što njemu nije suprotno možete ugraditi u međuvlasnički ugovor. Međutim, ako želite i dalje živjeti u ovom kaosu (nepoštivanje zakona), slobodni ste, nitko vam to pravo ne može oduzeti. Uživajte!


Odjeljak 2. Upravljanje stvarju
Pravo na upravljanje
Članak 39.

(1) Svaki suvlasnik ima pravo sudjelovati u odlučivanju o svemu što se tiče stvari koja je u suvlasništvu (upravljanje stvarju) zajedno s ostalim suvlasnicima.

Poslovi redovite uprave
Članak 40.

(1) O poslovima koji se tiču samo redovitoga upravljanja stvarju odlučuju suvlasnici većinom glasova.
(2) Većina glasova računa se po suvlasničkim dijelovima, a ne po broju suvlasnika.
(3) Ne može li se postići većina, a poduzimanje nekoga posla redovite uprave je nužno za održavanje stvari, na zahtjev bilo kojega od suvlasnika odluku će donijeti sud.

Izvanredni poslovi
Članak 41.

(1) Za poduzimanje poslova koji premašuju okvir redovitoga upravljanja (naročito promjena namjene stvari, veći popravci, dogradnja, nadogradnja, preuređenje, otuđenje cijele stvari, davanje cijele stvari u zakup ili najam na dulje od jedne godine, osnivanje hipoteke na cijeloj stvari, odnosno davanje pokretne stvari u zalog, osnivanje stvarnih i osobnih služnosti, stvarnoga tereta ili prava građenja na cijeloj stvari) potrebna je suglasnost svih suvlasnika.
(2) U sumnji se smatra da posao premašuje okvir redovitoga upravljanja.

Odluka o izvršavanju posjeda i vlasničkih ovlasti
Članak 42.

(1) Svim suvlasnicima pripada pravo na suposjed stvari, ali oni mogu odlučiti da će međusobno podijeliti posjed stvari i/ili izvršavanje svih ili nekih vlasničkih ovlasti glede nje.
(2) Donošenje odluke iz stavka 1. ovoga članka posao je redovite uprave, a isto tako i odlučivanje o izmjenama i opozivu prijašnje odluke o tome.

Upravitelj
Članak 44.

(1) Suvlasnici mogu suglasno povjeriti upravljanje stvarju određenoj osobi kao upravitelju, koji će djelovati kao njihov opunomoćenik. Za upravitelja mogu izabrati jednoga ili nekolicinu između sebe, a mogu upravljanje povjeriti i bilo kojoj drugoj poslovno sposobnoj fizičkoj ili pravnoj osobi.

Pravni položaj upravitelja
Članak 45.

(1) Upravitelj je nalogoprimac suvlasnika pa se glede njegovih prava, dužnosti i prestanka odnosa s njim, ako nije što drugo određeno, primjenjuju odgovarajuća pravila o nalogu, s time što:
- upravitelju postavljenom na neodređeno vrijeme mogu suvlasnici koji zajedno imaju većinu suvlasničkih dijelova otkazati uz otkazni rok od tri mjeseca, koji će početi teći prvoga dana mjeseca koji slijedi otkazu,
- upravitelju postavljenom na vrijeme dulje od pet godina mogu, nakon proteka pet godina, otkazati suvlasnici koji zajedno imaju većinu suvlasničkih dijelova, ne navodeći otkazni razlog,
- ako za to postoji važan razlog, upravitelja mogu u svako doba smijeniti suvlasnici koji zajedno imaju većinu suvlasničkih dijelova,
- ako upravitelj grubo zanemaruje svoje dužnosti, sud će ga smijeniti na zahtjev bilo kojega suvlasnika i odrediti drugoga upravitelja; smijenjena osoba ne može nikad više biti postavljena za upravitelja iste stvari,
- upravitelj koji je postavljen na neodređeno vrijeme ovlašten je otkazati uz otkazni rok od tri mjeseca, koji će početi teći prvoga dana mjeseca koji slijedi otkazu.

Glava 4. VLASNIŠTVO POSEBNIH DIJELOVA NEKRETNINE
Odjeljak 4. Izvršavanje ovlasti glede cijele nekretnine

Uprava svih suvlasnika
Članak 85.

(1) Cijelom nekretninom na kojoj je na jednom ili više suvlasničkih dijelova osnovano vlasništvo određenoga posebnog dijela upravljaju suvlasnici po općim pravilima o upravljanju suvlasničkom stvari, ako ovim Zakonom nije što drugo određeno.
(2) Suvlasnici su dužni sudjelovati u upravljanju nekretninom, odrediti osobu koja će obavljati poslove zajedničkoga upravitelja i osnovati zajedničku pričuvu.
(3) Ako odgovarajući suvlasnički dio na kojem je uspostavljeno vlasništvo određenoga posebnog dijela nekretnine steknu dvije ili više osoba kao suvlasnici ili zajednički vlasnici, sve te osobe sudjeluju u upravljanju kao da su one sve zajedno jedan suvlasnik cijele stvari, pri čemu se na odgovarajući način primjenjuju pravila obveznoga prava o solidarnosti vjerovnika, odnosno dužnika.
(4) Suvlasnici donose u pisanom obliku odluke o poduzimanju poslova redovite uprave i izvanrednih poslova, s tim da međusobne odnose mogu odrediti pisanim sporazumom (međuvlasnički ugovor).

Troškovi cijele nekretnine
Članak 89.

(1) Troškove za održavanje i za poboljšavanje nekretnine snose svi suvlasnici nekretnine razmjerno svojim suvlasničkim dijelovima, ako nije drukčije određeno.
(2) Doprinose za zajedničku pričuvu radi pokrića troškova održavanja i poboljšavanja nekretnine te za otplaćivanje zajma za pokriće tih troškova snose svi suvlasnici razmjerno svojim suvlasničkim dijelovima, ako nije drukčije određeno.
(3) Suvlasnici mogu odrediti drukčiji ključ raspodjele troškova i doprinosa zajedničkoj pričuvi nego u stavku 1. i 2. ovoga članka, i to:

Upraviteljeve dužnosti i ovlasti
Članak 93.

(1) Upravitelj, bio postavljen od suvlasnika ili od suda, upravlja nekretninom i zajedničkom pričuvom kao zastupnik svih suvlasnika, i to umjesto njih, pri čemu u odnosu prema trećima ne djeluju ograničenja koja bi mu bila postavljena pravnim poslom.
(2) U upravljanju nekretninom upravitelj je ovlašten voditi u ime svih suvlasnika nekretnine postupke pred sudom ili drugim tijelima vlasti, što uključuje i ovlasti da opunomoćuje stručne zastupnike za vođenje tih postupaka.
(3) Upraviteljev odnos sa suvlasnicima glede njegova upravljanja nekretninom ravna se po općim pravilima o zastupanju i posebnim pravilima o upravitelju kojega postavljaju suvlasnici, ako što drugo ne proizlazi iz položaja koji upravitelju nekretnine daju odredbe glave 4. trećega dijela ovoga Zakona.
IgorDRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:19   #350
Evo vidim da se stvar zahuktala, iako nisam to htjela, ali rasprava je u svakom slučaju korisna...

Uglavnom, s gospođom u dvorišnoj zgradi imamo velikih problema oko svega. Neki dan sam poslala mail vodovodu i obećali su da će oni potraživati zaostatke za vodu, jer je kao njihova krivica što nisam evidentirana kao predstavnica stanara (a to sam samo 8 godina, a svaku promjenu stanara koju sam potpisala su uvažili ). Stvar je lakša pošto gospođa iz dvorišne zgrade svako malo zove policiju na nekoga, npr. kada smo radila fasadu na našoj zgradi, tako da policija ima evidentirano da je gospođa stvarno bila tu. Isto tako se s njom probali nekoliko puta razgovarati i sve se dogovorimo i za čas to više ne može tako ili kad dođe vrijeme plaćanja, ona to ne želi platiti. Jednom je zbog problema sa šahtom u zajedničkom dvorištu (ili ako se nju pita njezinom dvorištu) zvala GSKG, rekla da imamo pričuvu i dok su majstori došli, ja sam rekla da će ona platiti pola radova, a pola mi. Ona se počela derati na mene da mi imamo pričuvu (da naša zgradi ima, ali njezina nema), navlačiti me, ja sam se pobrala i otišla doma. Na kraju je nešto upalo u šahtu i samo su dignuli šaht i voda je normalo počela otjecat. S drugim stanarom u toj zgradi nemamo nikakvih problema, sve se dogovorim, on plati što je njegovo i to je to. Znači očito je problem u dotičnoj gospođi.

Uglavnom vratimo se na temu. Od kada sam predstavnica stanara stalno se nešto radi (zgrada je iz 1880 g. pa čim se nešto popravi, možeš ponovno ići nešto raditi...) i sve se dogovaram sa stanarima. Sama skupljam ponude (izmjena instalacija struje, plina, vode, sanacija krovišta i fasade, u neke stvari se kužim bolje nego većina ljudi jer sam za svaki posao razgovarala s majstorima i skupljala informacije po netu i jednostavno ispitivala koga sam god stigla, tako da sam majstorima odmah postavljala pitanja i vidjeli su da me ne budu baš mogli zmuljat...), komuniciram s referentom (prvo baš nije išlo glatko, ali kad sam se zaprijetila nadležnima, na svaki moj mail se odgovara ), dižem kredite za zgradu, komuniciram s vodovod koji mi je svojedobno rekao da samo predstavnik stanara može promijeniti članove kućanstva, ali mi nije rekao da mene nemaju u sustavu kao predstavnika stanara i to sve za 0 kn. U svakom slučaju zaprijetila sam vodovodu s novinama, nadležnim institucijama i tužbom i odmah su mi odgovorili na mail. Iako prvi mail koji sam par dana prije poslala, nisu smatrali smatrali važnim. Primijetila sam da se samo moraš postaviti (zaprijetiti tužbom/novinarima) i neke stvari puno lakše idu. Nažalost nalazimo se u državi u kojoj dosta ljudi ne radi svoj posao (osim oni koji osjećaju odgovornost), pa je sve po principu ako prođe, prođe.

Zadnje uređivanje nefreteta : 17.12.2014. at 09:32.
nefreteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:38   #351
Quote:
GrayWolf kaže: Pogledaj post
Kao što kolega prije reče. Vidi s upraviteljem i napravi im dopis da samo predstavnik suvlasnika može mijenjati broj prijavljenih članova. Ja svaki mjesec dobijem izvještaj koliko je članova prijavljeno. Dobivaš i ti? Promijeniš svaki put na ono što je točno.
Ne, ne dobivam, jer su mi svojedobno rekli da samo predstavnik stanara može mijenjati broj članova kućanstva. A ako sam predstavnica stanara, a GSKG je upravite, a VIO je njihova podružnica, smatrala sam, OČITO KRIVO, da se vodim kod njih kao predstavnica stanara. Ali sad ću to riješiti, tj. već sam im poslala zahtjev.
nefreteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 12:06   #352
Sad sam se sjetila da su nam se nedavno doselio par u zgradu koji ima pola zoološkog vrta, doslovno. Imaju dogu, terarij sa zmijom i akvarij s ribicama (to je ono što znam da ima). Svojedobno sam čula da se za životinje treba plaćati kao za dodatnog člana, pa me zanima je gdje se ta odredba može pronaći.

Zahvaljujem...
nefreteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:12   #353
Ja imam prijatelja u Sloveniji i tamo se za kucne ljubimce pise pola osobe, nisam cuo nigdje da se uzima kao cijela osoba.

Zadnje uređivanje user992 : 17.12.2014. at 14:43.
user992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:04   #354
Quote:
nefreteta kaže: Pogledaj post
Sad sam se sjetila da su nam se nedavno doselio par u zgradu koji ima pola zoološkog vrta, doslovno. Imaju dogu, terarij sa zmijom i akvarij s ribicama (to je ono što znam da ima). Svojedobno sam čula da se za životinje treba plaćati kao za dodatnog člana, pa me zanima je gdje se ta odredba može pronaći.

Zahvaljujem...
pa da imaju i duplo zivotinja, te zivotinje ne potrose kolicinu vode za jednu osobu. tak da, dok placaju za sve 'ljudske' clanove kucanstva, mozda bolje brinuti svoja posla

Zadnje uređivanje njuskica : 17.12.2014. at 15:12.
njuskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:56   #355
Quote:
nefreteta kaže: Pogledaj post
Sad sam se sjetila da su nam se nedavno doselio par u zgradu koji ima pola zoološkog vrta, doslovno. Imaju dogu, terarij sa zmijom i akvarij s ribicama (to je ono što znam da ima). Svojedobno sam čula da se za životinje treba plaćati kao za dodatnog člana, pa me zanima je gdje se ta odredba može pronaći.

Zahvaljujem...
Koliko znam nema takve odredbe. Jedino ako suvlasnici donesu takvu Odluku.
GrayWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 11:28   #356
Quote:
user992 kaže: Pogledaj post
Ja imam prijatelja u Sloveniji i tamo se za kucne ljubimce pise pola osobe, nisam cuo nigdje da se uzima kao cijela osoba.
Ma i ja sam čula, ali me je zanimalo jel ima to negdje napismeno.

Quote:
njuskica kaže: Pogledaj post
pa da imaju i duplo zivotinja, te zivotinje ne potrose kolicinu vode za jednu osobu. tak da, dok placaju za sve 'ljudske' clanove kucanstva, mozda bolje brinuti svoja posla
Nisam ovim pitanjem nikoga htjela uvrijediti, samo me je zanimala jel ima gdje kakva odredba za kućne ljubimce.

Quote:
GrayWolf kaže: Pogledaj post
Koliko znam nema takve odredbe. Jedino ako suvlasnici donesu takvu Odluku.
Ako ostali stanari budu inzistirali, tražit ću njihov potpis za to (kao i uvijek), tako da ne bude to samo moja odluka.
nefreteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:30   #357
Quote:
nefreteta kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam čula, ali me je zanimalo jel ima to negdje napismeno.
isam ovim pitanjem nikoga htjela uvrijediti, samo me je zanimala jel ima gdje kakva odredba za kućne ljubimce.
Ako ostali stanari budu inzistirali, tražit ću njihov potpis za to (kao i uvijek), tako da ne bude to samo moja odluka.
Kako sam sretna što u zgradi imam svoj vodomjer, jer da mi dođe netko s idejom da moj kućni ljubimac troši vodu kao jedan ili pola čovjeka, mislim da bih podivljala (sorry na off)
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:01   #358
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Kako sam sretna što u zgradi imam svoj vodomjer, jer da mi dođe netko s idejom da moj kućni ljubimac troši vodu kao jedan ili pola čovjeka, mislim da bih podivljala (sorry na off)
i ja sam sretan iako nemam svoj vodomjer....barem nemam osobu u zgradi kao nefreteta!
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 10:13   #359
Stvarno ste pretjerali, pitala sam jel postoji koja odredba o tome. A sretni bi bili da sam s vama u zgradi jer znam biti samo par dana u mjesecu doma, a plaćam svaki mj. kao da sam cijeli mjesec u stanu. A te životinje koje su u stanu koriste sigurno određenu količinu vode... Ogromni akvarij s ribicama treba i napunit, a i treba mu se mijenjat voda, a to nije mala količina vode... Isto tako smatram da psu kao što je doga nije mjesto u stanu jer sam sigurna da bi u nekom velikom dvorištu bio sretniji jer bi mogao trčat i ne bi bio ko u zatvoru. A da je taj pas toliko sretan u stanu, sigurno ne bi cvilio pola dana u njemu i jedva čekao da ga netko odvede van...
nefreteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 15:08   #360
nemoj si laskati.....stojim kod toga da nebi bio sretan.a o pretjerivanju dovoljno govori tvoj stav da i dalje smatraš da je to dobra odluka....
jer danas su to životinje koje koriste određenu količinu vode,sutra će biti popisivanje cvijeća na balkonu jer i cvijeće treba zaljevati a prekosutra...a ne znam niti sam,netko će se sigurno sjetiti što bi se još moglo naplaćivati.
a što se tiče psa i njegovog boravka u kući....to je tvoje skromno mišljenje i za temu nije bitno.samo,ako želiš zabraniti boravak psa u stanu morat ćeš ići skupljati potpise(kao i uvijek) tako da to ne bude samo tvoja odluka!!!
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.