Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2009., 16:12   #1
Kulir ploče

Pozdrav,
Ima li netko informaciju kako bih napravio kulir ploče debljine 30 mm za popločavanje terase ?
Hoće li sa 30 mm biti dovolljno čvrste za pripadajuća opterećenja?
Hvala
okinawa57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 21:27   #2
Quote:
okinawa57 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Ima li netko informaciju kako bih napravio kulir ploče debljine 30 mm za popločavanje terase ?
Hoće li sa 30 mm biti dovolljno čvrste za pripadajuća opterećenja?
Hvala
pomješaš šarene kamenčiće u kalupu zajedno sa cementom i finim pijeskom i dodaš neki aditiv za bolje stvrdnjavanje... izvadiš blok iz kalupa i napiliš ga na stolnom cirkularu bez da si otpiliš prste (na potrebnu debljinu)... jedini problem je kaj sad imaš i gornju i donju stranu istu - što i nije problem... nije kao iz dućana,a i sam si napravio... možda pokreneš pogon i obogatiš se sa kulirom koji dobro izgleda dvostrano i ljudi ga počnu koristiti za rubnjake recimo...
triodejaneiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 22:45   #3
zgodna ideja,hvala,ploče koje želim zamislio sam u velčini 40x40c i to grube(prane)to bi bio mali problem za piljenje na cirkularu(uz put kakva bi to trebala biti pila mislio si valjda na neku dijamant reznu ploču), u svakom slučaju mene brine čvrstoća ploče,da li ju treba armirati čime ili samo agregat,cement i pijesak...čuo sam da postoje neke čelične niti ili staklena vuna za mikroarmiranje,ako netko ima iskustva sa tim materijalima molim da mi nešto napiše...ja sam zamislio u kalupu do 2cm debljine mikroarmirani beton i povrh toga sloj od 1cm kulira,hoda li takva kombinacija.....hvala
okinawa57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 12:55   #4
jednostavnije je napraviti iz jednog komada betonsku stazu ili dvorište, tako da primjeniš kemijsko sredstvo za proizvodnju kulira
gich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 17:28   #5
Quote:
gich kaže: Pogledaj post
jednostavnije je napraviti iz jednog komada betonsku stazu ili dvorište, tako da primjeniš kemijsko sredstvo za proizvodnju kulira
Kakvo je to kemisko sredstvo sa kojim možeš proizvest kulir? Uzmeš kemikaliju, poliješ po dvorištu i ono se stvori kulir? Nisam još čuo za to al ok, morebit su kinezi i to izmislili.
__________________
Cigarete sadrže 0 % masti. Pušite da biste bili vitkiji.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 08:46   #6
Evo ovako, imaš dvije vrste sredstva, jedno za pozitiv i jedno za negativ, odnosno ovo za negativ ti se namaže u kalup, a pozitiv se prska po površini betona. Znaći ukoliko želiš napraviti veću stazu ili veću betonsku površinu od kulira, izbetoniraš stazu te prilikom vezivanja betona (kada počne lagano stezat) pošpricaš po površini te nakon najmanje 8h ispereš miniwash-om. Sredstvo može ostati na betonskoj površini i do 3 dana, a da ga neće dublje isprati. Svako sredstvo je za različitu dubinu ispiranja, od 0,2mm - 7mm dubljine.
I proizvod je njemački.
S proizvodom sam se upoznao na jednom sajmu....eto i link firme koja ima sredstva
www.betonteh.hr
gich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.