Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: Može li feministica biti prava i uzorna katolkinja?
Može! 16 48.48%
Ne može! 17 51.52%
Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2010., 10:59   #21
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
A što će selo reći?

Gledajte, možda nije dogma da su žene podložne muškarcima, no to je ukorijenjena tradicija koja nalazi svoje temelje u Bibliji: već u Starom zavjetu imate brdo podataka o podređenom položaju žene, a u Novom zavjetu sami osnoivači onoga što se danas naziva Katoličkom crkvom tvrde da je "muškarac glava žene", "žene moraju biti u tišini", a Sveti Petar ide toliko daleko da u Apokrifnim evanđeljima tvrdi da "žene ne zaslužuju da žive".
Katolicima nije nužno niti zapovijeđeno da slijede doslovan nauk sadržan u poslanicama.

Quote:
A to što svatko od vjere i religije uzima ono što mu paše, kao na švedskom stolu, je čisto licemjerje.
A to što svatko koristi izvatke Novog Zavjeta preskačući glavno kako mu paše je isto znak nekog licemjerja.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 11:15   #22
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Katolicima nije nužno niti zapovijeđeno da slijede doslovan nauk sadržan u poslanicama.
A zašto su ga onda slijedili tako da nema svećenica?

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
A to što svatko koristi izvatke Novog Zavjeta preskačući glavno kako mu paše je isto znak nekog licemjerja.
A evo: Novi zavjet je pun lijepih poruka mira i božje ljubavi, tako da smo kvit

Upravo u tome i je caka kod tog švedskog stola - samo zato što je moral iz palestinske zabiti zapakiran u poruku univerzalne ljubavi postoji sklonost da se gura pod tepih sve ono loše.

"The great unmentionable evil at the center of our culture is monotheism. From a barbaric Bronze Age text known as the Old Testament, three anti-human religions have evolved – Judaism, Christianity, and Islam. These are sky-god religions. They are, litereally, patriarchal – God is the Omnipotent Father – hence the loathing of women for 2,000 years in those countries afflicted by the sky-god and his earthly male delegates.”

Gore Vidal
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 11:34   #23
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
A zašto su ga onda slijedili tako da nema svećenica?
Pa ni ne slijede njega, već Isusovo ustanovljenje Crkve na osnovu apostola. Zašto je to tako je drugi par postola.


Quote:
Upravo u tome i je caka kod tog švedskog stola - samo zato što je moral iz palestinske zabiti zapakiran u poruku univerzalne ljubavi postoji sklonost da se gura pod tepih sve ono loše.

"The great unmentionable evil at the center of our culture is monotheism. From a barbaric Bronze Age text known as the Old Testament, three anti-human religions have evolved – Judaism, Christianity, and Islam. These are sky-god religions. They are, litereally, patriarchal – God is the Omnipotent Father – hence the loathing of women for 2,000 years in those countries afflicted by the sky-god and his earthly male delegates.”

Gore Vidal
Lako je vidjeti evil u drugome, pa tako i Vidalu.
Crkva je bila dominantno pod utjecajem patrijarhalnog radi doslovnog držanja slova, ali i štuje i jednu ženu koja je pomogla isplesti kotačić povijesti svijeta.

Međutim, da bi bila samo zlo, naspram nevjerničkog dobra , nikako ne.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 12:04   #24
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa ni ne slijede njega, već Isusovo ustanovljenje Crkve na osnovu apostola. Zašto je to tako je drugi par postola.
Tehnički, nije Isus ustanovio Crkvu, za to su se pobrinuli Pavao i Petar
A u Evanđeljima piše da su ga i žene pratile, u Apokrifnim da je Magdalena bila Apostol nad apostolima - ali eto, to je nekako pobjeglo , pa je usput postala kurva i grešnica.

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Lako je vidjeti evil u drugome, pa tako i Vidalu.
Crkva je bila dominantno pod utjecajem patrijarhalnog radi doslovnog držanja slova, ali i štuje i jednu ženu koja je pomogla isplesti kotačić povijesti svijeta.
Da, i po toj ženi kroji model koji joj je prihvatljiv - model djevice pa majke.

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Međutim, da bi bila samo zlo, naspram nevjerničkog dobra , nikako ne.
Nisu svi crkvenjaci zli, daleko od toga. Ali da su neki maskilistički nastojeni - to ne možemo poricati
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 12:11   #25
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
vidila sam jednom na tv-u muslimanske feministkinje i one su se borila za pravo da žene nose maramu u javnosti (npr,. na poslu) hmm..ne znam šta da mislim na to.. to su pomalo kontrdiktorne stvari.. al mislim, može bit i gay udruga mladih katolika,..pa mogu iz bibilije izvlačiti neke gay citate i pričati kako je to u skladu sa njihovom vjerom..isto tako ženske mogu reć da njihova vjera uopće nije patrijarhalna.. (iako je)
Te su žene, čini mi se, bolno svjesne činjenice da u određenim tradicionalnim sredinama mogu potražiti svoj status u društvu jedino ako prihvaćaju njegove restrikcije - tako ispada da same žele nositi maramu i biti zamotane kao sarme.
Njih marama štiti od toga da budu nepodobne - za društvo, za muškarce - i tako postanu sramota svojoj obitelji.

Na ovu temu savjetujem knjigu "Djevica u kavezu" Ayaan Hirsi Ali

Što se tiče gay primjera u Bibliji, mislim da ih nema , ili mi je promaknulo, tako da homoseksualnost tamo ne može naći uporište
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:35   #26
Quote:
mia57 kaže: Pogledaj post
to su ti one koje se udaju u crkvi, a kad se treba razvoditi onda tko hebe crkvu, idem se razvoditi u svjetovnu instituciju. one su ti sve u jednom, pravi multipraktik

licemjerke, kao i država koja im to omogućuje.
nemoš serazvest u crkvi. tamo se moš jednom vjenčat i to je to

Quote:
dramarama kaže: Pogledaj post
ma te stvari ne shvaćam - ako si gay i znaš da je Crkva protiv toga okani se takve institucije i gotovo. Guraš se gdje te ne žele. Isto je s feminizmom - u Crkvi žene ne mogu služiti misu, al eto, ti bi baš to. Okani se toga i gotovo - nađi instituciju koja te poštuje, ne pokušavaj promijeniti nešto toliko ukorijenjeno...
a pa npr. ako su neke odgojene žestoko katolički i slijepo vjeruju, a onda jednom čuju nešto o ženskim pravima i malo se zapitaju..pa pokušavaju to sve strpat u jedno..pa da nebi ispale feministice nevjernice

Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Te su žene, čini mi se, bolno svjesne činjenice da u određenim tradicionalnim sredinama mogu potražiti svoj status u društvu jedino ako prihvaćaju njegove restrikcije - tako ispada da same žele nositi maramu i biti zamotane kao sarme.
Njih marama štiti od toga da budu nepodobne - za društvo, za muškarce - i tako postanu sramota svojoj obitelji.

Na ovu temu savjetujem knjigu "Djevica u kavezu" Ayaan Hirsi Ali

Što se tiče gay primjera u Bibliji, mislim da ih nema , ili mi je promaknulo, tako da homoseksualnost tamo ne može naći uporište
a one kažu da je njhovo PRAVO da nose maramu svuda..znači, kao zbog tradicije one to baš baš žele (nije naravno ona krpa preko cijele face..nego ona obična babska marama)

a gay stvari u bibliji sam stavila samo kao primjer,jer svako iz nje izvlači šta hoće
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 14:11   #27
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Što se tiče gay primjera u Bibliji, mislim da ih nema , ili mi je promaknulo, tako da homoseksualnost tamo ne može naći uporište
ima, ima. Ali, iako primjer(a) ima, poruka baš nije vesela.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 14:22   #28
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
No znam neke osobe zenskog spola koje se izjasnjavaju kao katolkinje i feministice istovremeno. Je li to kontradiktorno i ako jest jel one uopce imaju pojma o cemu govore?
postoje li osobe muškog spola koji su katolici i šovinisti? je li to kontradiktorno?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 14:25   #29
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
ima, ima. Ali, iako primjer(a) ima, poruka baš nije vesela.
Ah, ma to da, onih primjera sa neveselim porukama koji uključuju i kamenje - toga ima
Nema onih koji uključuju toleranciju ili prihvaćanje
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 14:37   #30
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
postoje li osobe muškog spola koji su katolici i šovinisti? je li to kontradiktorno?
štoviše, meni se čini da je čak i poželjno.
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ah, ma to da, onih primjera sa neveselim porukama koji uključuju i kamenje - toga ima
da. Izbor je zaista širok. Od kamenja pa do masovnih istrebljenja i sve u tom ritmu. Al to je stari zavjet. Međutim, čini mi se da je Novi poprilično neusklađen s našom prirodom. To si je Isus nešto zabrijao, al nije išlo, i ne ide ..
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 14:57   #31
[QUOTE=dramarama;26435202]a ne?
možeš glasovati, podjela na muške i ženske poslove sve je manja, zakonski je regulirana diskriminacija na temelju spola, regulirano je i seksualno uznemiravanje, žene se više ne doživljavaju kao seksualni objekti, imamo ista prava na obrazovanje....

Ajoooj, na ovo jednostavno moram
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 16:10   #32
Quote:
serenita kaže: Pogledaj post
valjda zato jer bi trebale biti podređene muškarcima. tako bar većina tumači nauku katoličke Crkve vezanu uz to pitanje.

čekam marčija da elaborira. znam da će biti zanimljivo.
pa, zapravo, rijetki tumače nauku katoličke crkve na način da žena mora biti podređena.
tekst bračnih zavjeta također govori o ravnopravnosti. i tak....
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 16:58   #33
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
pa, zapravo, rijetki tumače nauku katoličke crkve na način da žena mora biti podređena.
tekst bračnih zavjeta također govori o ravnopravnosti. i tak....
pa samo u ovih par postova na ovoj temi je spomenuta ona famozna muškarac je ženi glava, vjerojatno ćemo skoro doći i do - Eva je napravljena od Adamova rebra i onda izvođenje bistrih zaključaka iz toga.
uglavnom, imam dojam da većina tako i razmišlja, zato i ne mogu spojiti feminizam i katoličanstvo.
__________________
Ojala pudiera ir volando a tu ventana...
Serenità is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:28   #34
Quote:
serenita kaže: Pogledaj post
pa samo u ovih par postova na ovoj temi je spomenuta ona famozna muškarac je ženi glava, vjerojatno ćemo skoro doći i do - Eva je napravljena od Adamova rebra i onda izvođenje bistrih zaključaka iz toga.
uglavnom, imam dojam da većina tako i razmišlja, zato i ne mogu spojiti feminizam i katoličanstvo.
vidiš, naš svećenik je to lijepo objasnio.
Nije ju stvorio od glave da ne bude iznad njega, nije ju stvorio od bedra, da ne bude ispod njega, već ju je stvorio od rebra, da bude uz njega.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:35   #35
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
vidiš, naš svećenik je to lijepo objasnio.
Nije ju stvorio od glave da ne bude iznad njega, nije ju stvorio od bedra, da ne bude ispod njega, već ju je stvorio od rebra, da bude uz njega.
A iz zadnje klupe se začuje feministica - a zašto ne bi on bio uz nju?
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:39   #36
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
A iz zadnje klupe se začuje feministica - a zašto ne bi on bio uz nju?
svejedno dok god su jedan uz drugog, u istoj ravni, makar ja uz najbolju volju
i ne vidim nekog razloga zbog kojega bi im trebale dozvoliti ravnopravnost.

nego jel mi svećenik feminist
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:59   #37
pa nije svejedno...zašto ne bi on bio uz nju?

a bibl...pa i Newton je tvrdio da je to krivotvorina....
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 18:00   #38
joj a što je Jelaena Veljača koja se izjašnjava kao ateistici i obvezno piše On, Dečko, Muž...?
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 18:03   #39
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
pa nije svejedno...zašto ne bi on bio uz nju?

a bibl...pa i Newton je tvrdio da je to krivotvorina....
pa ukoliko je ona uz njega, onda on ne može biti nigdje drugdje nego uz nju.
osim ako nije u isto vrijeme u stanju biti na dva mjesta.

newton je svakakve pizdarije tvrdio, između ostalog i da će smak svijeta 2006-te
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 18:06   #40
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
pa ukoliko je ona uz njega, onda on ne može biti nigdje drugdje nego uz nju.
osim ako nije u isto vrijeme u stanju biti na dva mjesta.

newton je svakakve pizdarije tvrdio, između ostalog i da će smak svijeta 2006-te
ok, ali meni više zvući ta izreka kao on je glava, ona ga prati i na usluzi je, pa se feministica u meni buni.

a newton-najveći fizičar, um svih vremena je što je manje poznato još puno više proučavao i dao ogromne doprinose proučavajući bibliju i te stvari. nedavno su počeli s proučavanjem tih njegovih djela....tako da ti ova zadnja rečenica nikako ne stoji.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.