Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Pogledaj rezultate ankete: Da li bi ušli u brak iz interesa?
Da 45 33.58%
Ne 89 66.42%
Glasovatelji: 134. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2014., 20:21   #41
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
on se valjda povodi onom krilaticom Bolje plakati u ferariju nego fići ali poanta je u "putu" i uz koga kročimo tim putem a ne u čemu
:ljubi RedSoniu u čelo:


Quote:
za protiv kaže: Pogledaj post
Novac kvari i ljude i brakove, uglavnom istina...
Iako je nekima novac prilika da izađu iz neimaštine i obogate si život..
Uz lovu dolazi i stres, i nedostatak vremena, i bavljenje pizdarijama, i samopouzdanje i kurve i šaranje sastrane.. primjera i ja imam dosta..
Novac daje moć.. a moć je problem.. ljudi izgube kompas bitnog u životu..
Najsretnije razdoblje u životu sa partnericom imao sam onda kada nisam imao para, sada imam para, no također i brdo problema.. apetiti su problem, ljudima nikad dosta...prije mi je 100 kuna bilo kao sada 1000 Eura...džaba pare kada si u glavi i srcu siromašan...
Ma nemam ja ništa protiv da ljudi idu za novcem i da se radi istog i žene. Njihov put
Kao što sam i rekla treba u svemu biti umjeren. Obično ljudi koji stvore novac žele stvoriti još , probati biti još bolji. Nije više svar niti u tome da im treba ili da ga žele, već u tome što mogu i što je to nažalost jače od njih.


Quote:
nerdfucker2 kaže: Pogledaj post
Naravno, ukoliko imaš neuravnoteženu osobu kojoj je cilj samo gomilat pare jer jedino u tom područiju vidi svoju vrijednost, svoj identitet, a trulež je u drugim sferama naravno da osoba može biti nesretna, pa makar imala podeblji novčanik. Nego, u Hrvatskoj često vlada neki imidž da ukoliko imaš novaca, automatski si zao, ovaki onaki jer eto imaš para. Sve je do toga kakve prioritete ima osoba. Upoznao sam neke doktorice koje imaju para, al eto samo su im na pameti brendovi, socijalni status i nesretne su u životu dok sam opet upoznao neke koje vole i rad svoj posao sa ljubavlju, sretne su u životu, a imaju para. Ukoliko pare zarađuješ eto samo da ih zarađuješ, pa makar mrzio svaku minutu posla kojeg radiš kako ćeš biti sretna osoba? To je duhovno samoubojstvo, al ukoliko je novac produkt tvoje strasti i rada kojeg voliš biti ćeš sretan, pa zarađivao 5 000 eura ili 600 eura.
Ne mislim da si zao ili lopov ako imaš novca. Mislim da si sposoban i poduzetan

Što se tiče bogataša i njihovih života, kažem ti gledam to.
Odgojiš dijete koje se više ničemu ne veseli...
Svatko ide za svojim hobijem...
Kada nečemu težiš onda postoji cilj i plan kako do toga doći.
Kada sve imaš nemaš se oko čega truditi. Onda kupiš drogu i uživaš

Ej ne mislim ti ja da sam ja upravu ... nego eto tako razmišljam zato jer sam neke stvari i proživjela.
Ipak radije sendvič po pola nego jastog svatko za sebe.
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:27   #42
Quote:
za protiv kaže: Pogledaj post
Istina... svi smo robovi nečega, novca i materijalizma naročito..
Ne želim filozofirati o parama.. želim reći da je sretan onaj tko stupi u brak iz ljubavi i tu smjernicu zadrži kroz život...unatoč bogatstvu/neimaštini/bolesti/starosti itd... rjetki su takvi, jako rijetki...
nemam novca ali svejedno ne razumijem vezanost za novac i materijalno, meni je to potrošna roba i nešto što treba služiti čovjeku da mu život učini ugodnijim valjda a ne da ga zarobi...nije novac loš sam po sebi ali ne razumijem kako netko može novac staviti ispred ljubavi, doduše moguće se to zove ljubav prema novcu
A ako ljubav ne naiđe ili se ne održi ne sklapaš brak, ni prvi ni zadnji
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:28   #43
Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post


Što se tiče bogataša i njihovih života, kažem ti gledam to.
Odgojiš dijete koje se više ničemu ne veseli...
Svatko ide za svojim hobijem...
Kada nečemu težiš onda postoji cilj i plan kako do toga doći.
Kada sve imaš nemaš se oko čega truditi. Onda kupiš drogu i uživaš
Ne kažem da nema istine u gore navedenom, ali teško da je samo novac uzrok ovako teškoj degradaciji kakvu si opisala. Mislim da bi ljudi na koje se opisano odnosi bili u kurcu i da nemaju novaca.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:29   #44
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Bas me zanima hoce li se javiti neka koja ce priznati da bi se udala iz interesa.
vjerojatno bih, ali mi samo lova ne bi mogla biti interes
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:31   #45
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post

I nedostatak novaca djeluje strahovito destruktivno na brakove.
Quote:
ecc01 kaže: Pogledaj post
Prije ćeš probleme naći kod siromašnih obitelji nego kod bogatih. Češće ima nasilja, alkoholizma itd.

Napisla sam u prvom svom postu ovdje da treba u svemu biti umjeren.
Ne znači da ako ne želim bogatstvo da odmah želim siromaštvo.

BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:32   #46
zar brak nije interesna zajednica sama po sebi?

mislim… ne govorim nužno o materijalnoj koristi, nego o širem poimanju interesa…
znam da mnogi to ne žele čuti, ali brak je zapravo ugovor koji emotivne odnose (zajedništvo) pravno uređuje, bilo da je riječ o formiranju obitelji i/ ili stjecanju i oplođivanju imovine dvoje ljudi koji se vole.

puno puta sam od ljudi čula da im brak znači tu nevidljivu točku prijelaza u novi mode razmišljanja, kao neki zavjet samima sebi da će ulagati u zajedništvo, ne više samo u sebe. no opet, o nekom ulaganju, dakle interesu se radi, jer obično se uvijek očekuje neki povrat uloženog u bilo kojem obliku.

mislim da su rijetki oni kojima je samo ljubav na pameti pri sklapanju braka i da je to koncept koji se ne može nikako jednoznačno sagledavati u smislu banalnosti udaje/ženidbe iz interesa kako je to predstavljeno ovom temom.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:52   #47
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
vjerojatno bih, ali mi samo lova ne bi mogla biti interes
Eh, ako tako postavimo stvari, onda je svaki brak brak iz interesa.

Quote:
BoMe kaže: Pogledaj post
Napisla sam u prvom svom postu ovdje da treba u svemu biti umjeren.
Ne znači da ako ne želim bogatstvo da odmah želim siromaštvo.

Komentirao sam ti post zato sto mi se cini da bogatstvo smatras puno vecom prijetnjom nego siromastvo.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:55   #48
Heh što je danas uopće ljubav, a i brak? Mislim da će to dvoje za 50 godina izumrijeti. Evo danas čitam da se nogometaš Kaka rastaje od svoje lijepe žene. Skupa su praktički od djetinjstva i on je bio protivnik seksa prije braka, i evo sad nakon 9 godina braka i dvoje djece razvode se i čak se šuška da je uzrok neka 21-godišnja miss Brazila. Nedavno sam sa frendicom komentirala da se pitam kako Caroline ima sve, lijepog, bogatog muža koji ju voli, poštuje, ima djecu, od mladih dana je s njim što znači da je bila pošteđena ljubavnih razočarenja i evo sad ovo me iznenadilo. Pa sad, što je zapravo ljubav? Pitam se i pitam ali ne nalazim odgovor. Promatrajući brakove u svojoj okolini imam primjer dobro funkcionirajućeg braka gdje nema neke prevelike strasti i ljubavi ali postoji uzajamno prijateljstvo i poštovanje, a pak s druge strane imam i primjer gdje su se uzeli kao dva zaljubljena golupčića da bi se nakon 3 godine braka razveli, čim su počeli malo veći problemi. Ja bih radije izabrala prvi primjer, njegove mi financije nisu bitne ali mi bitno da u njemu imam potporu i stabilnost.

Zadnje uređivanje Fee86 : 09.11.2014. at 21:00.
Fee86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:56   #49
Quote:
Crna Morana kaže: Pogledaj post
...
2. A ponekad se ljudi vole i zaljubljeni su i žive sretno, i taj pojam individualizma im nije stran jer ne gube sebe kroz taj odnos.
Ne pričam da bi ljudi trebali gubiti sebe kroz zajedništvo, nego da mnogi danas razne oblike kompromisa, prilagodbe pa i odricanja zbog druge osobe nazivaju gubljenjem sebe, jer su - sebični. To su dvije različite stvari.

Quote:
3. Tonjenje je širok pojam. Meni je recimo tonjenje kad dvoje milijardera živi zajedno bez ljubavi. Skroman život između dvoje ljudi koji se vole mi zvuči idealno, a ne kao tonjenje.
Tonjenje je i zapadanje u razno razne oblike krize koja može bivati sve dublja i dublja - financijske, psihičke, obiteljske, you name it. I može se javiti i kod dvoje milijardera i kod onih koji žive skromno i vole se. Pitala sam možeš li pratiti voljenu osobu tamo gdje ona pada čak i onda kad to znači tvoje vlastito padanje?

Quote:
4. Ti sumnjaš da će funkcionirati, ja vidim ljude među kojima funkcionira.
Ti ne vidiš ništa jer ne držiš nikome svijeću između njegova 4 zida. Pričala sam o tome kako brakovi zapinju. A danas sve više ljudi živi u uvjerenju da kada zapne - oni "ne funkcioniraju", i razilaze se. Rekla sam da faze, usponi i padovi čine životnu krivulju, a ne jedna te ista ravna crta. I ti faze, usponi i padovi dotiču i naš partnerski odnos, nisu samo izvanjski. Živjeti u uvjerenju da brak neće zapeti "jer se volimo" ili da sretan brak koji gledamo sa strane nikad nije zapeo i nikad neće - meni je smiješno.

Quote:
5. Ljubav jest ljepilo koje ljude drži u trajnoj privlačnosti jer ona izvire iz onoga što osoba jest, a ne zbog njenih sisa i guzica odnosno velikog penisa i lijepog torza.
Prava ljubav je ono što te drži uz osobu i onda kad ti ta osoba diže živce već zadnjih 5 dana, mljacka dok jede, prdi, ostavlja smrdljive čarape uz tvoj čisti veš, svaki put ti kvoca da promijeniš program, po cijeli dan se sudaraš s njom po kući, uništava ti doživljaj filmova svojim sarkastičnim komentarima, i baš bi ti dobro došlo jedno 10 dana odmora negdje bez njega/nje... ali se ipak sjetiš da unatoč tome - bez njega/nje ne bi uopće htio živjeti, niti bi ti bilo koji tvoj uspjeh i postignuće imali smisla ako ona/on nije tu, pokraj tebe.

Quote:
6. Netko se zadovoljava komoditetom, da je partner dobar prema njemu i da mu pruža financijsku stabilnost. Meni to nije dovoljno.
A netko samo misli da se zadovoljio time, dok ga život ne udari po glavi nekim sa strane od čijeg pogleda mu drhte koljena.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude

Zadnje uređivanje Hazen : 09.11.2014. at 21:04.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:10   #50
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Eh, ako tako postavimo stvari, onda je svaki brak brak iz interesa.
ne mora bit...moj prvi svakako nije bio
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:13   #51
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Komentirao sam ti post zato sto mi se cini da bogatstvo smatras puno vecom prijetnjom nego siromastvo.
Čini ti se . Rekla sam da u svemu treba biti umjeren. Bojim se bogatsva isto koliko i siromaštva.
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:13   #52
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ne pričam da bi ljudi trebali gubiti sebe kroz zajedništvo, nego da mnogi danas razne oblike kompromisa, prilagodbe pa i odricanja zbog druge osobe nazivaju gubljenjem sebe, jer su - sebični. To su dvije različite stvari.



Tonjenje je i zapadanje u razno razne oblike krize koja može bivati sve dublja i dublja - financijske, psihičke, obiteljske, you name it. I može se javiti i kod dvoje milijardera i kod onih koji žive skromno i vole se. Pitala sam možeš li pratiti voljenu osobu tamo gdje ona pada čak i onda kad to znači tvoje vlastito padanje?



Ti ne vidiš ništa jer ne držiš nikome svijeću između njegova 4 zida. Pričala sam o tome kako brakovi zapinju. A danas sve više ljudi živi u uvjerenju da kada zapne - oni "ne funkcioniraju", i razilaze se. Rekla sam da faze, usponi i padovi čine životnu krivulju, a ne jedna te ista ravna crta. I ti faze, usponi i padovi dotiču i naš partnerski odnos, nisu samo izvanjski. Živjeti u uvjerenju da brak neće zapeti "jer se volimo" ili da sretan brak koji gledamo sa strane nikad nije zapeo i nikad neće - meni je smiješno.



Prava ljubav je ono što te drži uz osobu i onda kad ti ta osoba diže živce već zadnjih 5 dana, mljacka dok jede, prdi, ostavlja smrdljive čarape uz tvoj čisti veš, svaki put ti kvoca da promijeniš program, po cijeli dan se sudaraš s njom po kući, uništava ti doživljaj filmova svojim sarkastičnim komentarima, i baš bi ti dobro došlo jedno 10 dana odmora negdje bez njega/nje... ali se ipak sjetiš da unatoč tome - bez njega/nje ne bi uopće htio živjeti, niti bi ti bilo koji tvoj uspjeh i postignuće imali smisla ako im ona/on nije tu, pokraj tebe.



A netko samo misli da se zadovoljio time, dok ga život ne udari po glavi nekim sa strane od čijeg pogleda mu drhte koljena.
Meni ta prilagodba i kompromisi jesu gubljenje sebe jer ja se ne bih mijenjala zbog bilo kojeg odnosa i ne mislim kako je to sebično. Ali ja sam isključiva jer sam našla sebi osobu s kojom se poklapam u potpunosti pa nije bilo potrebno za prilagodbama ni s moje ni s njegove strane. Jednostavno si potpuno odgovaramo i jest rijetkost, ali ako je rijetkost, ne znači da ne postoji.

Ne znam kako bilo tko može pasti ukoliko ima osobu koju voli i koja ga voli. Ako te sve ostalo spušta, taj odnose te diže. Barem je tako u mom slučaju. Možeš biti tužan, imati pad raspoloženja, ali da baš potoneš psihički, teško.

Ovisi što je nekome zapinjanje, a što je 'ne ide dalje'. Zapinjanje je kad se posvađam i ta svađa traje dva dana jer je netko taj dan bio nervozan pa je burno na nešto reagirao. Zaljubljivanja u druge osobe (ne kažem sad o tome da te netko privuče nego da se baš zaljubiš), hlađenje, proispitivanje voliš li ti tu osobu meni nije 'zapinjanje'.

Meni je kod bivšeg smetalo hrkanje, mljackanje, čarape, kod sadašnjeg mi ne smeta ništa. Kad nekog ne voliš, smeta ti svaki komentar, i kako diše, i kako gleda, i kako jede. Kad nekog voliš, ne smeta ti ništa.


Ja bih radije bila s osobom zbog koje mi drhte koljena, zbog zaljubljenosti, nego s osobom koja je dobra, draga i divna prema meni, poštuje me, čuva kao kap vode na dlanu, a na nju reagiram ko na lampu koja mi stoji pored kreveta. Jer ovo prvo, koliko god da samo po sebi nije dovoljan povod za brak ako je samo zaljubljenost, zaluđenost i ništa više od toga, barem je iskreno i ima više emocije.

Ljubav je užasno rijetka stvar, ta 'prava' ljubav, ali postoji.
Crna Morana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:27   #53
Ne bih ušao u brak iz interesa. Ne bih uopće ušao u brak osim ako nisu ispunjeni svi kriteriji zbog kojeg bi ja odabrao neku osobu kao moju bolju polovicu s kojom bi se oženio.
Hildegard is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:42   #54
Quote:
Crna Morana kaže: Pogledaj post
...
Ja bih radije bila s osobom zbog koje mi drhte koljena...
Želim reći da život s vremenom osobu zbog koje ti drhte koljena može pretvoriti u onog koji te maltretira svojim smrdljivim čarapama, hrče, i nije baš u svakom trenutku dobar, divan i drag prema tebi. A nisi ni ti prema njemu. A volite se.

I da, kompromis i prilagodba nisu gubljenje sebe nego - kompromis i prilagodba. Zvučiš mi kao netko tko tek ima naučiti da oni dolaze čak i onda kad se s partnerom poklopiš u svemu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:46   #55
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ne mora bit...moj prvi svakako nije bio
Prvi? Zar ih je bilo više? Želiš reći da te kod prvog muža ništa nije interesiralo, ali si se ipak udala za njega?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:51   #56
Jako dobra tema.
yoitsme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 22:05   #57
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Prvi? Zar ih je bilo više? Želiš reći da te kod prvog muža ništa nije interesiralo, ali si se ipak udala za njega?
kažu da je pametnom i jednom dosta

mlado, ludo, zaljubljeno...naravno da me onda interesirao, samo nisam bila svjesna da gledam kroz ružičaste naočale

u međuvremenu sam nabavila i one s dioptrijom
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 22:14   #58
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
kažu da je pametnom i jednom dosta

mlado, ludo, zaljubljeno...naravno da me onda interesirao, samo nisam bila svjesna da gledam kroz ružičaste naočale

u međuvremenu sam nabavila i one s dioptrijom

Ali je interes ipak postojao. Nebitno je da li je bio uzrokovan ružičastim naočalama.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 22:23   #59
Zanimljivo je to, na lijepe oči dobit sve na pladnju, dati joj sve što treba a da nisi ni osjetio, naravno sem topline i znoja kojeg i nije teško prolit.
Srebrenocrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 22:27   #60
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Ma ako je ona bogata, ne želim nikakve novce ni milostinju od nje da pokrećem svoj neki posao, želim se posvetiti samo ljubavi
a ona nek radi, jel?

Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Nakon što me ljubaf po xy put razočarala, od sada vjerujem samo u brak iz koristi... čist račun - duga ljubav
mene ljubav nikad nije razočarala ali udala bih se iz interesa. ne nužno interesa u smislu on ima brrrdo love a ja ništa ali proračunato i s ciljem, da.
je, lako je meni teoretizirati iz udobne fotelje braka u kojem funkcionira i seks i dogovor oko važnih stvari (dijete je najvažnija od svih važnih stvari) ali da iz nekog razloga ostanem sama s djetetom, bez love za sve ono što mu želim priuštiti pa se nađem u prilici udati se za čovjeka koji mi je drag ali nisam zaljubljena, s kojim je seks oke ali nije svemirski ali koji će mi omogućiti da djetetu koje već imam priuštim sve to nešto što eventualno ne bih mogla sama - bih, udala bih se za njega.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger