Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 20:39   #1
Obrt za prijevoz putnika

Poštovani,

posjedujem vozačku dozvolu B kategorije. Mladi sam vozač još uvijek. Bavimo se iznajmljivanjem apartmana i imam u planu kupnju nešto vozila 8+1 tipa Opel Vivaro. Što sve trebam za otvoriti takvu vrstu obrta? Čujem neki certifikat? Kako, koliko i gdje? Da li moglu otvoriti prvo jdoo?

Unaprijed hvala!
defactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:36   #2
Quote:
defactic kaže: Pogledaj post
Poštovani,

posjedujem vozačku dozvolu B kategorije. Mladi sam vozač još uvijek. Bavimo se iznajmljivanjem apartmana i imam u planu kupnju nešto vozila 8+1 tipa Opel Vivaro. Što sve trebam za otvoriti takvu vrstu obrta? Čujem neki certifikat? Kako, koliko i gdje? Da li moglu otvoriti prvo jdoo?

Unaprijed hvala!
-Vozač mora imati srednju prometnu školu ili se osposobiti za profesionalnog vozača
-Položit licencu
-imati dozvolu za kategoriju vozila kojim upravlja
imaš na stranicama obrtničke komore detaljnije
ista je stvar bio jdoo,doo,dd obrtnik,vojnik itd
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:07   #3
thx za odgovor. Ta licenca je osposobljavanje ili? Licenca se polaze u komore a gdje se polaze za profi ? I btw moze link jer ja nemogu pronac!
defactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 07:42   #4
Quote:
defactic kaže: Pogledaj post
thx za odgovor. Ta licenca je osposobljavanje ili? Licenca se polaze u komore a gdje se polaze za profi ? I btw moze link jer ja nemogu pronac!
Za profi (KV vozač) se radi prekvalifikacija u raznim otvorenim učilištima i traje 6 mjeseci, znači uvjet je i da imaš srednju školu. Firmu/obrt otvaraš na kraju kada već imaš sve te papire.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:32   #5
Quote:
more kaže: Pogledaj post
-Vozač mora imati srednju prometnu školu ili se osposobiti za profesionalnog vozača
Gdje se osposobljava?

Quote:
more kaže: Pogledaj post

-Položit licencu
Gdje se polaze?

Quote:
more kaže: Pogledaj post

-imati dozvolu za kategoriju vozila kojim upravlja
Ko izdaje dozvolu?


I jeli sve ove 3 stavke potrebno obavit, ili je dovoljno samo jednu za ostvarit mogucnost prijevoza putnika u takvom automobili?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.